Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρκετά από αυτά υπάρχουν εδώ

 

Ναι συμφωνώ και μπορείς να τα βρεις εύκολα και σε άλλα site, αλλά θα βοηθούσε πολύ σε κάθε όνομα της λίστας να υπάρχει το link έτσι ώστε όταν το κλικάρεις να βγαίνει άμεσα αναλυτική περιγραφή της εφαρμογής από σχετικό site.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλει δουλειά αυτό και νομίζω εάν θα γινόταν ένα χωριστό topic θα ήταν καλύτερα και θα μπορούσε να γίνει αυτό που λες . Έτσι όπως είναι τα πράγματα και με τη μορφή που έχει η λίστα το βλέπω δύσκολο.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να το κάνω hard reset με τον συνδυασμό πλήκτρων??

Μου βγάζει μόνο ένα τρίγωνο σήμα και από κάτω λέει downloading & Do not turn off Target!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει δουλειά αυτό και νομίζω εάν θα γινόταν ένα χωριστό topic θα ήταν καλύτερα και θα μπορούσε να γίνει αυτό που λες . Έτσι όπως είναι τα πράγματα και με τη μορφή που έχει η λίστα το βλέπω δύσκολο.

 

Αυτό λέω και εγώ.

Πρέπει σε συνεννόηση με τους Mods να φτιαχτεί ένα νέο θέμα όπου το πρώτο post θα είναι η λίστα και θα την κάνει edit μόνο ένας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ υπάρχει τέτοιο θέμα γενικά για όλα τα android & άλλα παρόμοια θέματα πάλι γενικά για android (που είναι και το πιο σωστό ) δεν νομίζω να γίνει .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί στο Samsung Apps για Ελλάδα έχει μόνο apps για το Wave και είναι όλα συμβατά μόνο με bada?

Εσείς από που κατεβάζετε apps?

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν διαφωνώ πουθενά, γι αυτό έγραψα ότι δεν το κάνω root για να μην υποκυψω στην εγκατάσταση κάποιου νέου fix lag, τα οποία δεν τα θεωρώ αποτελεσματικα αλλά πάντα με βάζουν σε πειρασμό.

 

Αν δεν κάνω λάθος κι ΕΣΥ έχεις κόλλημα :lol:Με το να μην φλασαρεις μέσω Odin :)

 

Δοκιμαζω την Μ1 γιατί σαν επίσημη είναι σαφώς προσεγμένη. Αν και δεν έχω δει διάφορες μέχρι στιγμής σε σχέση με την Μ2.

 

Την έχεις δοκιμάσει την M2?

 

 

Όχι, γιατί όπως λες δε θέλω να flashάρω χωρίς λόγο. Βασικά ήμουν έτοιμος να το κάνω, και το ίδιο βράδυ το kies μου έδωσε την JM1. Από τότε διαβάζοντας από δω κι από κει δε βλέπω λόγο να φλασάρω κάτι άλλο μέχρι να βγει το froyo, γιατί είμαι ικανοποιημένος με το JM1 κι έχω γεμίσει το κινητό μου πράγματα... Φυσικά έχω backup αλλά ποιός ο λόγος να διακινδυνέψω να μη μπορώ να ξαναχρησιμοποιήσω το Kies για κάτι που δεν προσφέρει παραπάνω; Αν τα leaked froyo builds δεν ήταν άλφα θα το σκεφτόμουνα :) Και ίσως τελικά να μην πειράζει που δε βιάστηκα... : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=763106 μπορεί να κλείσουν το samsung-firmwares.

 

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να το κάνω hard reset με τον συνδυασμό πλήκτρων??

Μου βγάζει μόνο ένα τρίγωνο σήμα και από κάτω λέει downloading & Do not turn off Target!!!

 

Γιατί το κάνεις με το λάθος volume key.

 

Να ρωτήσω γιατί στο Samsung Apps για Ελλάδα έχει μόνο apps για το Wave και είναι όλα συμβατά μόνο με bada?

Εσείς από που κατεβάζετε apps?

 

Κανένα Samsung apps site δεν έχει ξυπνήσει να βάλει ακόμα για τον Γαλαξία, μόνο από το κινητό σου το βλέπεις. Αλλά μόνο 10 εφαρμογές υπάρχουν από τη Samsung ούτως ή άλλως... όλες οι χιλιάδες υπόλοιπες είναι στο Android market, έχουμε android κινητό :) Μπορείς να τις δεις μέσα από το κινητό σου με το market app, ή στο internet.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

BAD NEWS MAYBE WE HAVE TO CLOSE OUR WEBSITE! BECAUSE COPYRIGHT! We are checking it out.

 

Από το Twitter του samsung-firmwares.com

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Άν θέλετε να γράψετε ποιές εφαρμογές χρησιμοποιείτε στο android κινητό σας, μπορείτε να το κάνετε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249301

και αν θεωρείτε ότι κάποιες από αυτές είναι απόλυτα απαραίτητες μπορείτε να γράψετε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279549

BAD NEWS MAYBE WE HAVE TO CLOSE OUR WEBSITE! BECAUSE COPYRIGHT! We are checking it out.

 

Από το Twitter του samsung-firmwares.com

Αφού χρησιμοποιούν το brand name Samsung, ήταν μάλλον αναμενόμενο... Το πολύ-πολύ να βρουν κάποιο άλλο όνομα. Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Αφού χρησιμοποιούν το brand name Samsung, ήταν μάλλον αναμενόμενο... Το πολύ-πολύ να βρουν κάποιο άλλο όνομα.

 

Ε μα! Δεν το ήξεραν αυτό;

Κι εγώ πιστεύω ότι θα βρουν την λύση. Donation είναι αυτό βγάζουν χρήματα.

 

 

Παιδιά δεν ξέρω αν το ξέρετε αλλά υπάρχει το εξής φόρουμ http://omniacs.net/index.php το οποίο είχε ξεκινήσει για το όμνια 1 αλλά έχει αναπτυχθεί και είναι και για άλλα κινητά πλέον όπως φυσικά και για το galaxy s http://omniacs.net/forumdisplay.php?61-Samsung-I9000-Galaxy-S.

Έλεγα λοιπόν αν θέλετε επειδή εδώ χάνεις τη μπάλα αν θέλετε να μεταφερθούμε εκεί που έχει κατηγορίες κτλ και είναι πολύ ποιο εύκολη η ενημέρωση σχετικά με το κινητό όπως επίσης και για το λειτουργικό andoid.

 

Φίλε μου ξέρω ότι δεν έχεις κακή πρόθεση, αλλά δεν είναι σωστό να προτείνεις κάτι τέτοιο.

Δεν είμαστε περαστικοί από το site. Είμαστε καιρό εδώ και το θεωρούμε δικό μας.

Οποίος θέλει παράλληλα μπορεί να συμμετάσχει σε όσα sites θέλει και έτσι πρέπει να γίνεται.

Όχι όμως να τα μαζέψουμε και να πάμε αλλού. :)

Edited by Te_salat
Αποφυγή συνεχόμενων μηνυματων
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ξέρω ότι δεν έχεις κακή πρόθεση, αλλά δεν είναι σωστό να προτείνεις κάτι τέτοιο.

Δεν είμαστε περαστικοί από το site. Είμαστε καιρό εδώ και το θεωρούμε δικό μας.

Οποίος θέλει παράλληλα μπορεί να συμμετάσχει σε όσα sites θέλει και έτσι πρέπει να γίνεται.

Όχι όμως να τα μαζέψουμε και να πάμε αλλού. :)

 

Εντάξει δεν εννοούσα να παρατήσουμε αυτό το φόρουμ. Απλά εκεί είναι ποιο κατηγοριοποιημένο και κατά τη γνώμη μου μπορείς να βρεις ποιο εύκολα κάτι που ψάχνεις. Τέσπα. Σόρρυ. Απλά μια πρόταση ήταν και όντως δεν είχα κακή πρόθεση. Απλά το ίδιο είχε γίνει και με το όμνια 1 που γινόταν χαμός και πιστεύω βοήθησε πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας΄.............. λοιπον αρχιζουμε

1)πως προσθετω οποιαδηποτε συντομευση στην κατω ομως μπαρα ?

2)στον task killer δεν εχω κανει καποια ρυθμιση, μετα την εγκατασταση ,απλα παταω την συντομευση πανω στην επιφανεια εργασιας και αυτο βγαζει.... ...τοσες εφαρμογες σταματησαν τοση μνημη απελευθερωθηκε...ειναι αναγκη να ρυθμιστει?

3)υπαρχει καποια εφαρμογη στο market να δειχνει αντι χρωματικα την κατασταση της μπαταρια αλλα επι της %?

4)τη ρυθμισεις πρεπει να γινουν στο handcent για να μην υπαρχει διενεξη με το συστημα μηνυματων του λειτουργικου?

5)καμια εφαρμογη στο market που να δειχνει καιρο οχι στατικα αλλα κινουμενο (ημουν φανατικος του waether panel για οσους το θυμουνται)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας΄.............. λοιπον αρχιζουμε

1)πως προσθετω οποιαδηποτε συντομευση στην κατω ομως μπαρα ?

2)στον task killer δεν εχω κανει καποια ρυθμιση, μετα την εγκατασταση ,απλα παταω την συντομευση πανω στην επιφανεια εργασιας και αυτο βγαζει.... ...τοσες εφαρμογες σταματησαν τοση μνημη απελευθερωθηκε...ειναι αναγκη να ρυθμιστει?

3)υπαρχει καποια εφαρμογη στο market να δειχνει αντι χρωματικα την κατασταση της μπαταρια αλλα επι της %?

4)τη ρυθμισεις πρεπει να γινουν στο handcent για να μην υπαρχει διενεξη με το συστημα μηνυματων του λειτουργικου?

5)καμια εφαρμογη στο market που να δειχνει καιρο οχι στατικα αλλα κινουμενο (ημουν φανατικος του waether panel για οσους το θυμουνται)

 

Καλοριζικο!

1) Ανοιξε το μενου των εφαρμογων απο το εικονιδιο και θα βρεθεις στις σελιδες με τις εφαρμογες. Εκει πατα edit. Πατωντας πανω σε μια εφαρμογη την καταργεις. Πατωντας παρατεταμενα την μεταφερεις σε αλλη σελιδα ή στην κατω μπαρα. Τhe iphone way.

2) Εγω το εχω ρυθμισει να κλεινει τις εφαρμογες οταν σβηνει η οθονη. Απο κει και περα μπορεις να βαλεις καποιες εφαρμογες που θελεις να ανοιγουν αμεσα στο ignore list οποτε δεν κλεινουν. Πχ εγω που χρησιμοποιω συνεχως τον οπερα, τον εχω στο ignore και ανοιγει ακαριαια.

3) battery indicator (pro ή οχι)

4) Απο τις ρυθμισεις του android (οχι του handcent), απενεργοποιησε τα notifications για μηνυματα και αναφορες.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

1) Ανοιξε το μενου των εφαρμογων απο το εικονιδιο και θα βρεθεις στις σελιδες με τις εφαρμογες. Εκει πατα edit. Πατωντας πανω σε μια εφαρμογη την καταργεις. Πατωντας παρατεταμενα την μεταφερεις σε αλλη σελιδα ή στην κατω μπαρα. Τhe iphone way.

2) Εγω το εχω ρυθμισει να κλεινει τις εφαρμογες οταν σβηνει η οθονη. Απο κει και περα μπορεις να βαλεις καποιες εφαρμογες που θελεις να ανοιγουν αμεσα στο ignore list οποτε δεν κλεινουν. Πχ εγω που χρησιμοποιω συνεχως τον οπερα, τον εχω στο ignore και ανοιγει ακαριαια.

3) battery indicator (pro ή οχι)

4) Απο τις ρυθμισεις του android (οχι του handcent), απενεργοποιησε τα notifications για μηνυματα και αναφορες.

 

ευχαριστω :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :D

 

Οσον αφορα το 5 δοκιμασε το beautiful widgets. Οταν πατας στον καιρο ανοιγει μια οθονη με animation που θυμιζει καπως το weather tab. Γενικα δοκιμασε το αυτο, απο τα καλυτερα κατα την γνωμη μου αν θελεις ψηφιακο ρολοι και αλλα καλουδια στην home screen.

 

Φλασια ακυρης ερωτησης: η τρυπουλα πανω απο τα κουμπια εντασης αριστερα τι υποτιθεται πως ειναι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το 5 δοκιμασε το beautiful widgets. Οταν πατας στον καιρο ανοιγει μια οθονη με animation που θυμιζει καπως το weather tab. Γενικα δοκιμασε το αυτο, απο τα καλυτερα κατα την γνωμη μου αν θελεις ψηφιακο ρολοι και αλλα καλουδια στην home screen.

 

Φλασια ακυρης ερωτησης: η τρυπουλα πανω απο τα κουμπια εντασης αριστερα τι υποτιθεται πως ειναι?

 

Νομίζω ότι από την τρυπούλα περνάει κορδόνι για το χέρι (optional, δεν υπάρχει στη συσκευασία).

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το πιο πρόσφατο στην υπογραφή σου με link εαν θέλεις μια και εσύ το σκέφτηκες .

 

έτσι θα πρέπει να αλλάζω κάθε τρεις και λίγο την υπογραφή μου...:blink:

 

Πότε επιτέλους θα το φέρει η voda. Έπιανε 23 του μηνός, πιάσαμε 24 και ακόμα.:(

 

Δεν είχαν πει ότι για όλον τον Αύγουστο θα το έχει μόνο η Κοτέ;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά έχω backup αλλά ποιός ο λόγος να διακινδυνέψω να μη μπορώ να ξαναχρησιμοποιήσω το Kies για κάτι που δεν προσφέρει παραπάνω; Αν τα leaked froyo builds δεν ήταν άλφα θα το σκεφτόμουνα :) Και ίσως τελικά να μην πειράζει που δε βιάστηκα... : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=763106 μπορεί να κλείσουν το samsung-firmwares.

 

 

 

Για να μην τρομαζουμε όσους έχουν περάσει beta firmwares, επισημαινω ότι έχω δοκιμάσει βάζοντας την JF3 που είχε εγκατεστημένη το galaxy μου όταν το αγορασα, μπήκα στο Kies και πατησα update.

Μου έβγαλε κανονικά μήνυμα ότι έχω το τελευταίο διαθέσιμο firmware.

 

Αντίθετα όταν επεχειρησα να κάνω το ίδιο έχοντας κάποιο beta firmware, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει αναβάθμιση στο firmware που έχω.

 

Άρα λοιπόν δεν υπάρχει πρόβλημα. Βάζοντας το firmware που είχε η συσκευή όταν την αγορασαμε αναβαθμίζει κανονικά μέσω kies.

 

Γι αυτό γράφω συνέχεια κρατήστε κάπου στο pc σας το firmware που είχατε ώστε να μπορείτε ανα πάσα στιγμή να ξαναγυρισετε.

 

 

Και να κλείσει το samsung- firmware, που δεν το νομίζω, θα βρουν στο xda τροπο για να δώσουν το froyo.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τρομαζουμε όσους έχουν περάσει beta firmwares, επισημαινω ότι έχω δοκιμάσει βάζοντας την JF3 που είχε εγκατεστημένη το galaxy μου όταν το αγορασα, μπήκα στο Kies και πατησα update.

Μου έβγαλε κανονικά μήνυμα ότι έχω το τελευταίο διαθέσιμο firmware.

 

Αντίθετα όταν επεχειρησα να κάνω το ίδιο έχοντας κάποιο beta firmware, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει αναβάθμιση στο firmware που έχω.

 

Άρα λοιπόν δεν υπάρχει πρόβλημα. Βάζοντας το firmware που είχε η συσκευή όταν την αγορασαμε αναβαθμίζει κανονικά μέσω kies.

 

Γι αυτό γράφω συνέχεια κρατήστε κάπου στο pc σας το firmware που είχατε ώστε να μπορείτε ανα πάσα στιγμή να ξαναγυρισετε.

 

 

Και να κλείσει το samsung- firmware, που δεν το νομίζω, θα βρουν στο xda τροπο για να δώσουν το froyo.

 

...Αν υπάρχει διαθέσιμο το αρχικό firmware κάπου. Επίσης το Kies κοιτάει το product code της συσκευής, μάλιστα το JF3 υπάρχει σε πολλές εκδόσεις και δεν είναι όλες ίδιες, ανάλογα αν το τηλέφωνο το πήρες από πάροχο ή σκέτο... και κάποιες ακόμα δεν έχουν δώσει update.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

...Αν υπάρχει διαθέσιμο το αρχικό firmware κάπου. Επίσης το Kies κοιτάει το product code της συσκευής, μάλιστα το JF3 υπάρχει σε πολλές εκδόσεις και δεν είναι όλες ίδιες, ανάλογα αν το τηλέφωνο το πήρες από πάροχο ή σκέτο... και κάποιες ακόμα δεν έχουν δώσει update.

 

Επαναλαμβάνω ότι δουλεύει.

Κανείς μας δεν έχει συσκευή branded πχ vodafone γιατί όταν τις αγορασαμε δεν το είχε καμία εταιρεία στην Ελλάδα και κανείς δεν αγοράζει κλειδομενα από το εξωτερικό.

Όλοι μας έχουμε την Ευρωπαϊκή JF3 η JF5

 

Την JF3 την έχω και αν κλείσει το samsung firmware θα την ανεβασω εγώ.

Οποίος έχει JF5 αν δεν λειτουργεί το site ας κάνει μια ερώτηση στο XDA. Όλο και κάποιος θα την έχει.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει κανένας χωρίς froyo όσο υπάρχει XDA.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τρομαζουμε όσους έχουν περάσει beta firmwares, επισημαινω ότι έχω δοκιμάσει βάζοντας την JF3 που είχε εγκατεστημένη το galaxy μου όταν το αγορασα, μπήκα στο Kies και πατησα update.

Μου έβγαλε κανονικά μήνυμα ότι έχω το τελευταίο διαθέσιμο firmware.

 

Αντίθετα όταν επεχειρησα να κάνω το ίδιο έχοντας κάποιο beta firmware, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει αναβάθμιση στο firmware που έχω.

 

Άρα λοιπόν δεν υπάρχει πρόβλημα. Βάζοντας το firmware που είχε η συσκευή όταν την αγορασαμε αναβαθμίζει κανονικά μέσω kies.

 

Γι αυτό γράφω συνέχεια κρατήστε κάπου στο pc σας το firmware που είχατε ώστε να μπορείτε ανα πάσα στιγμή να ξαναγυρισετε.

 

 

Και να κλείσει το samsung- firmware, που δεν το νομίζω, θα βρουν στο xda τροπο για να δώσουν το froyo.

 

Αυτο που λες δεν ισχύει για τη δική μου συσκευή.

Με το που το αγόρασα είχε εγκατεστημένη την JF5 (και έχει ακόμη) και πριν το πειράξω το συνέδεσα με kies και μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει αναβάθμιση στο firmware που έχω. Το δοκίμασα με kies εγκατεστημενο πρώτα με χώρα και γλώσσα UK και μετά το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα με χώρα Ελλάδα και παλι το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Εκτός κι αν το firmware είναι πολύ νέο και δεν το αναγνωρίζει ακόμη το kies.

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...