Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζοντας το forum τους περασμένους μήνες, δεν έχω δει κάποια ανάλογη απορία με αυτήν που μου έχει δημιουργηθεί και είναι η εξής:

 

Υπάρχει τρόπος να αναβαθμίσουμε τις εφαρμογές που έχουμε περάσει μόνοι μας χωρίς την βοήθεια του market??

 

Και για να γίνω σαφέστερος, να πω ότι δεν έχω ασχοληθεί με root της συσκευής μου. Ως εκ τούτου, ο μόνος τρόπος να εγκαταστήσω paid εφαρμογές και παιγνίδια, ήταν να τα βρω στο διαδίκτυο και να κάνω εγκατάσταση μόνος, απλά ¨τρέχοντας¨ το αντίστοιχο apk αρχείο.

 

Αποτέλεσμα των παραπάνω είναι να μην μπορώ να κάνω update ότι έχω εγκαταστήσει, ούτε καν να δω αν υπάρχει το ανάλογο update.

 

Πριν λίγες ώρες ανακάλυψα το atrackdog, που μου έλυσε το πρόβλημα του να βλέπω αν υπάρχει update. Τώρα μένει να βρούμε και τον τρόπο να ενημερώνουμε τις ανάλογες εφαρμογές.

 

Αναμένω προτάσεις/συμβουλές

 

.............................

Matt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίτρεψέ μου με όλο το σεβασμό να διαφωνήσω σε μερικά σημεία που αναφέρεις:

Πλέον μπορώ να πω ότι έχω την συσκευή μου όπως την θέλω και μπορώ να την απολαυσω.

Το μόνο που χρειάζεται είναι μια γρήγορη σύνδεση για να κάνει αυτό που μπορεί.

Εδώ είναι το benchmark μου.

http://plixi.com/p/45650062.

Αγαπητέ μου πραγματικά δεν καταλαβαίνω το πνεύμα του μηνύματός σου. Τί προσπαθείς να μας πεις; Αφού τη συσκευή "την έχεις όπως θέλεις και την απολαμβάνεις", γιατί βγάζεις τέτοιο μένος στη συνέχεια;

 

Με το lag fix.apk, το MinFreeManager που ενσωματώνει και το auto run killer συν τα άχρηστα της samsung που έχω πετάξει δεν αφήνουν την μνήμη να πέσει ποτέ κάτω από 98ΜΒ.

Ωραία... Άριστα τα πάει δηλαδή το μηχανάκι, ακόμα και με eclair...

 

Δεν με πολύ ενδιαφέρει ποτέ θα βγει το froyo αφού ξέρω ότι δεν θα αλλάξει κάτι πέρα από κάποιες δυνατότητες που προστέθηκαν.

Ναι έχει λίγο καλύτερη διαχείριση μνήμης, αλλά όπως δείχνουν οι beta εκδόσεις, η samsung δεν φρόντισε η δεν μπόρεσε να εκμεταλευτεις πλήρως την νεα έκδοση.

Όταν δεν λέει να ξεκολλήσει την ram πάνω από το 304, και τα benchmark της είναι πολύ κάτω από του nexus, είναι αποτυχία για μένα..

Από τις beta φαίνεται ότι το froyo δεν είναι βελτιστοποιημένο για το GSG όπως είναι για τα nexus-desire. Βιάζεσαι να χαρακτηρίσεις αποτυχία κάτι που δεν έχει επίσημα κυκλοφορήσει όμως, και έχεις ήδη πάρει την απόφασή σου αφού το froyo "δεν σε ενδιαφέρει" όπως λες και ΞΕΡΕΙΣ ότι "δεν θα αλλάξει κάτι πέρα από κάποιες δυνατότητες". Πώς το ξέρεις;;;

 

Ένταξη εμείς που ασχολούμαστε χάρη στην προσπάθεια κάποιων παιδιών στο xda μπορούμε και απολαμβάνουμε τις δυνατότητες της συσκευής.

Όμως από τα δυο εκατομυρια συσκευών που έχουν πουληθεί παγκοσμίως, πόσοι νομίζετε το έχουν κάνει; Σιγουρα όχι πάνω από ένα 5%.

Μα ποιός μας λέει ότι το υπόλοιπο 95% θα ανοίγει πάνω από 2 εφαρμογές ταυτόχρονα, θα κατεβάσει ποτέ προγράμματα από το μάρκετ και θα κοιτάζει την ελεύθερη RAM και το benchmarking; Και εγώ σου λέω ότι αυτοί θα χρησιμοποιούν το 5% των δυνατοτήτων του και θα το χαίρονται εξίσου με εμάς.

Σκέφτομαι το tablet που θα κυκλοφορισει σε λίγες μέρες και είμαι σίγουρος πως αν έχει το ίδιο πρόβλημα με το ηλίθιο RFS που έχουν επιλέξει στο galaxy S, θα απογοητευτεί πολύς κόσμος.

Μιλάμε για μεγαλύτερη οθόνη που σημαίνει μεγαλύτερες ανάγκες και πιθανώς εφαρμογές ειδικά γι αυτό που θα είναι πιο βαριές όπως συμβαίνει στο iPad..

Συγγνώμη ανα κάνω λάθος, μα είχα την εντύπωση ότι η επεξεργαστική ισχύ του ipad είναι ίδια με του iphone 4, με ίδια ανάλυση κλπ. Μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας μπορεί, το άλλο δε νομίζω...

Ναι έχουμε καλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα από οποιοδήποτε HTC, ακόμα και καλύτερο επεξεργαστη, αλλά τι να το κανείς όταν δεν μπορούν να τα αξιοποιήσουν.

Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω αυτό..

Πώς δεν αξιοποιήθηκε η καλύτερη οθόνη; Πήγαινε λίγο στον ήλιο με το desire (πάρε αυτό με το slcd να δεις χάλια μαύρα σε σχέση με το δικό μας)

Πώς δεν αξιοποιήθηκε η κάμερα; Σκίζει σε foto και video, και μη μου πείτε την καραμέλα με το flash γιατί χρόνια είχα τα ledοφλασα σε άλλες συσκευές και είναι ΟΛΑ για γέλια. Να πούμε για xenon flash ναι, αλλά πόσοι έχουν στην αγορά;

Ξέρετε η HTC χρησιμοποιεί το XDA και εφαρμόζει πολλές ιδέες που ξεκινάνε από εκεί.

Στο παρελθόν έχει προσλάβει άτομα από το xda..

Τί να μου πει αυτό τώρα; Είναι λόγος για να προτιμήσω την εν λόγω εταιρεία;

Κρατάω κάποιες επιφυλάξεις και ελπίδες ότι μπορεί να έχουμε έκπληξη. Ίσως στις beta εκδόσεις σκοπίμως δεν παρουσίασαν πιθανές βελτιώσεις για να πραπλανησουν τον ανταγωνισμό.

Δεν το πολύ πιστεύω αλλά είναι πιθανόν. Το λέω αυτό γιατί έτσι όπως είναι οι beta, δεν μπορούν να "κινήσουν" το galaxy Tab.

Μακάρι να μην όλα τόσο μαύρα όσο τα περιγράφεις. Και μιλάμε για μια συσκευή που ουσιαστικά είναι "αέρας" για μια μέση χρήση smartphone.

Εγώ βλέπω ότι γκρινιάζουμε πολλές φορές για πράγματα που δεν ξέρουμε καλά καλά, και προκαταβάλουμε καταστάσεις μόνο με υποθέσεις και ενδείξεις. Και διαφωνώ με αυτό, πάλι με όλο το σεβασμό, κατά την γνώμη μου πάντα.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα beta froyo builds εχω απογοητευθει και εγω... ειναι απαραδεκτο αυτο το κινητο να μην παρει μεγαλη ωθηση ταχυτητας. Ελπιζω τουλαχιστον να συνεχιζουν να φτιαχνουν τα froyo builds και αν δε πετυχει το πρωτο... τουλαχιστον το 2ο να βελτιωσει το αρχικο.

 

Τωρα σχετικα με cradle/docking station τι αγοραζουμε?

Εκεινο το επισημο θα το βρουμε πουθενα?

 

edit: @me000016 δε ξερω αν εχεις διαβασει ολο το θεμα απ την αρχη αλλα ο Κωστας ηταν απ τα πρωτα παιδια που ψαχνοταν πολυ, δοκιμαζε πραγματα και γενικοτερα οτι εχει γραψει εδω το εχω διαπιστωσει ο ιδιος στη δικια μου συσκευη που την εχω στα χερια μου εδω και 20 μερες. Στα περισσοτερα που γραφεις πιο πανω διαφωνω. Δεν χρειαζετε να εισαι hardcore για να lagareis το μηχανημα. Για πλακα κολλαει μολις αρχισεις να το φορτωνεις με εφαρμογες και δεν εχεις βαλει minfree και τα σχετικα. Εγω ακομα με το minfree & το lagfix σε ext2 παλι εχω κολληματα......

Edited by Theo
Link to comment
Share on other sites

Αν και το galaxy είναι μια πάρα πολύ αξιόλογη συσκευή, όσοι είχαν htc στο παρελθον θα έχουν καταλάβει την διαφορά στην φιλοσοφία και ειδικά στο support των δύο εταιριών...

 

Με την έλευση του Desire HD νομίζω ότι τα φώτα της κοινότητας θα αποτραβηχτούν αρκετά από το galaxy σε σχέση με το σήμερα...

 

Φίλε όλες οι προηγούμενες συσκευές μου εκτός των iPhone ήταν HTC και γνωρίζω καλά τα καλά της και τα κακά της.

 

Να πω ότι ποτέ δεν μας έδωσε στα WM μια αναβάθμιση;

Πρόσφατο παράδειγμα με το τελευταίο μου HTC που ήταν το HD2.

Δυο μήνες μετά την κυκλοφορία του βγήκαν τα windows 6.5.5 με πολύ βελτιομενο touching κλπ.

Παρ όλο που ήταν η ναυαρχίδα της δεν μας το έδωσε και προτίμησε να το λανσάρει με το HD mini μην τυχων χάσει κανά δολάριο.

 

Οθόνες δεν συγκρινονται. Ακόμα με 265000 χρώματα παλεύει.

Κάμερα; Και 12 ΜΡ να βάλει πάλι θα έχει πρόβλημα.

Ασε την πατησα μια φορά σ ένα φορουμ όταν πήγα να συγκρινω φωτό το ΗD2 των 5mp με το 3GS των 3mpx

 

To ότι έβαλε αλουμινενιο κέλυφος καλό είναι όπως και η ραμ αν η google αποφασίσει να την αξιοποιήσει. Όμως δεν είναι η εξέλιξη που περιμένω.

Με την μπαταρία αυτή ζήτημα είναι αν θα γυρνας σπίτι σου από την δουλειά με ανοικτό τηλέφωνο.

 

Όλες οι συσκευές έχουν μειονεκτήματα και προτερήματα.

Ακόμα και το iPhone 4 που όλοι το θαυμάζουμε, για διαβάστε τι παράπονα έχουν όσοι από τους κατόχους του έχουν το θαρος να τα ομολογησουν.

 

 

 

@@@ κάποιος φίλος ρώταγε πως μπορεί να έχει wallpaper στατικό η να δείχνει μέρος της φωτογραφίας.

Γίνεται με την εμπορική εφαρμογή wallpaper maker.

 

 

EDIT

@@φίλε me00016, μάλλον τσάμπα κουράστηκες να γράψεις το μήνυμα αφού άλλο είναι το νόημα των όσων γράφω.

 

Προσπαθώ να δείξω αυτό που όλοι διαπιστώνουμε:

Έχουμε μια υπεροχή συσκευή που το τμήμα software της samsung δεν συμβαδίζει με τους μηχανικούς hardware.

 

Γ

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όλες οι προηγούμενες συσκευές μου εκτός των iPhone ήταν HTC και γνωρίζω καλά τα καλά της και τα κακά της.

 

Να πω ότι ποτέ δεν μας έδωσε στα WM μια αναβάθμιση;

Πρόσφατο παράδειγμα με το τελευταίο μου HTC που ήταν το HD2.

Δυο μήνες μετά την κυκλοφορία του βγήκαν τα windows 6.5.5 με πολύ βελτιομενο touching κλπ.

Παρ όλο που ήταν η ναυαρχίδα της δεν μας το έδωσε και προτίμησε να το λανσάρει με το HD mini μην τυχων χάσει κανά δολάριο.

 

Οθόνες δεν συγκρινονται. Ακόμα με 265000 χρώματα παλεύει.

Κάμερα; Και 12 ΜΡ να βάλει πάλι θα έχει πρόβλημα.

Ασε την πατησα μια φορά σ ένα φορουμ όταν πήγα να συγκρινω φωτό το ΗD2 των 5mp με το 3GS των 3mpx

 

To ότι έβαλε αλουμινενιο κέλυφος καλό είναι όπως και η ραμ αν η google αποφασίσει να την αξιοποιήσει. Όμως δεν είναι η εξέλιξη που περιμένω.

Με την μπαταρία αυτή ζήτημα είναι αν θα γυρνας σπίτι σου από την δουλειά με ανοικτό τηλέφωνο.

 

Όλες οι συσκευές έχουν μειονεκτήματα και προτερήματα.

Ακόμα και το iPhone 4 που όλοι το θαυμάζουμε, για διαβάστε τι παράπονα έχουν όσοι από τους κατόχους του έχουν το θαρος να τα ομολογησουν.

 

Δεν θα διαφωνίσω μαζί σου στο οτι και η HTC έχει τα κακά της, παρόλα αυτά σκέψου αν θα συνεχίσεις με το galaxy όταν έρθει το HD...

 

Όσο για την μπαταρία ας μην τον βαφτήσουμε Γιάννη πριν τον δούμε... Ο 8255 που φοράει το HD είναι στα 45nm και καταναλώνει λιγότερο. Το HD2 έχει και αυτό 1230mah μπαταρία και δεν το είδα να μην πούλησε... ;)

Link to comment
Share on other sites

οκ, εβαλα τις 3g watchdog & call meter με μαλλον καλυτερο το 1ο απο οσο λιγο ειδα

βασικα το προβλημα ηταν οτι 'εχανε' το wifi μολις επεφτε σε screensaver κατασταση... ωστοσο το 3g net παρεμενε ... ετσι στην ουσια τα παντα γινοταν μεσω 3g .... παλι καλα που το προλαβα εγκαιρα :) και ενεργοποιησα το wifi συνεχως

Edited by abarthgr
##λαθος το προηγουμενο##
Link to comment
Share on other sites

Απ οσες θηκες εχω δει τελικα καταληγω εδω:

http://www.mobilefun.co.uk/krusell-dons-leather-pouch-for-samsung-galaxy-s-i9000-black-p25174.htm?referer=aff_aw_78888

Την εχει παρει κανεις? Θα θελα εντυπωσεις απο υλικα και εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Απ οσες θηκες εχω δει τελικα καταληγω εδω:

http://www.mobilefun.co.uk/krusell-dons-leather-pouch-for-samsung-galaxy-s-i9000-black-p25174.htm?referer=aff_aw_78888

Την εχει παρει κανεις? Θα θελα εντυπωσεις απο υλικα και εφαρμογη

Καλησπέρα φίλε,

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά στο http://www.netimes.com θα βρεις δερμάτινη θήκη με τα μισά χρήματα. Εγώ από εκεί έχω ψωνίσει 3 φορές και τώρα πάλι από εκεί θα παραγγείλω για το galaxy.

 

Edit: Να προσθέσω επίσης ότι αρκετά παιδιά από το φόρουμ εδώ ψωνίζουν συχνά από το συγκεκριμένο site και είναι αξιόπιστο.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

@me000016 δε ξερω αν εχεις διαβασει ολο το θεμα απ την αρχη αλλα ο Κωστας ηταν απ τα πρωτα παιδια που ψαχνοταν πολυ, δοκιμαζε πραγματα και γενικοτερα οτι εχει γραψει εδω το εχω διαπιστωσει ο ιδιος στη δικια μου συσκευη που την εχω στα χερια μου εδω και 20 μερες. Στα περισσοτερα που γραφεις πιο πανω διαφωνω. Δεν χρειαζετε να εισαι hardcore για να lagareis το μηχανημα. Για πλακα κολλαει μολις αρχισεις να το φορτωνεις με εφαρμογες και δεν εχεις βαλει minfree και τα σχετικα. Εγω ακομα με το minfree & το lagfix σε ext2 παλι εχω κολληματα......

 

EDIT

@@φίλε me00016, μάλλον τσάμπα κουράστηκες να γράψεις το μήνυμα αφού άλλο είναι το νόημα των όσων γράφω.

 

Προσπαθώ να δείξω αυτό που όλοι διαπιστώνουμε:

Έχουμε μια υπεροχή συσκευή που το τμήμα software της samsung δεν συμβαδίζει με τους μηχανικούς hardware.

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις, μόνο να ευχηθούμε μπορούμε η Samsung σε αυτή τη συσκευή να δείξει διαφορετικό πρόσωπο και να την υποστηρίξει σθεναρά. Δε συμμερίζομαι την άποψη ότι πουλάει hardware και από software... ό,τι να'ναι. Ότι έχει κάνει πατάτες, έχει κάνει, όχι λόγω πολιτικής, αλλά λόγω βεβιασμένων κινήσεων στον ανταγωνισμό. Τρέχει να προλάβει, πχ φαντάζεστε να έβγαζε το galaxy s με το donut πάνω όπως το xperia 10; Μόνο για desire θα μιλούσαμε στο android... Δυστυχώς όμως το RD στο hardware τρέχει με χίλια, ενώ στο software είναι σαφώς υποδεέστερο.

 

Στην τελική λεφτά θέλει να βγάλει και τον δρόμο τον δείχνει η Apple που με μιάμιση ρημάδα συσκευή τόσα χρόνια και φουλ υποστήριξη έχει φτάσει να ξεπερνάει τη Microsoft σε κέρδη!

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνίσω μαζί σου στο οτι και η HTC έχει τα κακά της, παρόλα αυτά σκέψου αν θα συνεχίσεις με το galaxy όταν έρθει το HD...

 

Όσο για την μπαταρία ας μην τον βαφτήσουμε Γιάννη πριν τον δούμε... Ο 8255 που φοράει το HD είναι στα 45nm και καταναλώνει λιγότερο. Το HD2 έχει και αυτό 1230mah μπαταρία και δεν το είδα να μην πούλησε... ;)

 

Μπα δύσκολα να φύγω. Αφού δεν το έκανα την πρώτη εβδομάδα, δεν το αφήνω τώρα που βρήκα λύση για όσα δεν μου άρεσαν.

 

Έτσι όπως είμαι τώρα το χομπι μου κάνω με το τηλέφωνο.

Στο γραφείο χρησιμοποιώ το iPad, το ίδιο και στο σπίτι.

Το galaxy μου κάνει πολύ καλά 2-3 δουλειές που χρειάζομαι.

Ποιες είναι αυτές;

Εκτός απ ότι είναι άψογο σαν τηλέφωνο, επικοινωνία εννοώ, βγάζει πολύ ζωντανές φωτογραφίες.

Στην δουλειά μου πολλές φορές στην διάρκεια της μέρας, χρειάζομαι να φωτογραφιζω κάποια από τα υπό κατασκευή προϊόντα μας και να στέλνω τις φωτό απ ευθείας με mail στην Ελλάδα.

Δεν με κουράζει η οθόνη και αποδίδει παρα πολύ σωστά τα χρώματα, κάτι που κι αυτό το χρειάζομαι στην δουλειά μου.

 

Θα μ ενδιέφερε πολύ μια ταμπλετα στο μέγεθος του galaxy tab, αν είχε λύσει όλα τα προβλήματα που ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμα.

Διαθέτει ότι ακριβώς λείπει από το iPad, αλλά τι να το κάνω αν έχει αλλού είδους προβληματακια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά στο http://www.netimes.com θα βρεις δερμάτινη θήκη με τα μισά χρήματα. Εγώ από εκεί έχω ψωνίσει 3 φορές και τώρα πάλι από εκεί θα παραγγείλω για το galaxy.

 

Edit: Να προσθέσω επίσης ότι αρκετά παιδιά από το φόρουμ εδώ ψωνίζουν συχνά από το συγκεκριμένο site και είναι αξιόπιστο.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Πριν 1 χρονο ειχα ψωνισει απο κει καποια πραγματακια για το diamond2. Δυστυχως, αν και σε γενικες γραμμες μπορω να πω οτι ημουν ευχαριστημενος, στο θεμα ποιοτητας δε μπορω να πω το ιδιο. Η κινα η ιδια στο μεγαλειο της. Πολυ φθηνο δουλεια. Η θηκη οχι δερματινη δεν ηταν... "χαρτινη" θα μπορουσα να την αποκαλεσω. Μετα απο καποιους μηνες σε καποιο σημειο ειχε ανοιξει στη μεση το υλικο (τα στρωματα που μαλλον ηταν κολλημενα).

 

Αυτη τη φορα ελεγα να παρω καποιο ποιοτικο δερμα γι αυτο κοιταω αυτες...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Πριν 1 χρονο ειχα ψωνισει απο κει καποια πραγματακια για το diamond2. Δυστυχως, αν και σε γενικες γραμμες μπορω να πω οτι ημουν ευχαριστημενος, στο θεμα ποιοτητας δε μπορω να πω το ιδιο. Η κινα η ιδια στο μεγαλειο της. Πολυ φθηνο δουλεια. Η θηκη οχι δερματινη δεν ηταν... "χαρτινη" θα μπορουσα να την αποκαλεσω. Μετα απο καποιους μηνες σε καποιο σημειο ειχε ανοιξει στη μεση το υλικο (τα στρωματα που μαλλον ηταν κολλημενα).

 

Αυτη τη φορα ελεγα να παρω καποιο ποιοτικο δερμα γι αυτο κοιταω αυτες...

 

Έχουν περάσει πάνω από 5 Krusell από τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια. Όλες ήταν απλά κορυφαίες. Μην το σκέφτεσαι.

 

Και να θες ακόμη καλύτερη προστασία: http://tuff-as-nuts.com/index.aspx

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Το να έχεις ένα κινητό 550€ και να ψάχνεις για την πιο φθηνή θήκη που υπάρχει είναι ασυμβίβαστο...

 

Προσωπικά θα πήγαινα για την καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Το να έχεις ένα κινητό 550€ και να ψάχνεις για την πιο φθηνή θήκη που υπάρχει είναι ασυμβίβαστο...

 

Προσωπικά θα πήγαινα για την καλύτερη...

Αυτές http://cgi.ebay.co.uk/Best-Samsung-i9000-Galaxy-S-Leather-Skin-Case-ZENUS-UK-/320570451546?pt=UK_Garden_Lighting&var=&hash=item76bedc1f1b πως σας φαίνονται; :)

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αρκετά καλή...

 

Flip ή bar?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αρκετά καλή...

 

Flip ή bar?

 

Έχω αγοράσει την bar και ειναι λιγο χοντρούλικη και χρησιμοποιω μια άλλη που εχω αγοράσει......

 

Έκανα την αναβάθμιση σε JM1 απο JF3 με την ευχάριστη έκπληξη :rolleyes: να μου κρατήσει ολα τα ta applications και settings γενικα τα παντα:) (τσάμπα ετοιμαζόμουνα :cry: και έκανα φουλ backup:worry:)

Link to comment
Share on other sites

Αν και το galaxy είναι μια πάρα πολύ αξιόλογη συσκευή, όσοι είχαν htc στο παρελθον θα έχουν καταλάβει την διαφορά στην φιλοσοφία και ειδικά στο support των δύο εταιριών...

 

Με την έλευση του Desire HD νομίζω ότι τα φώτα της κοινότητας θα αποτραβηχτούν αρκετά από το galaxy σε σχέση με το σήμερα...

 

αμφιβαλλω φιλε μου γιατι τo desire hd περα απο τα 768mb μνημη δεν εχει τιποτα που να ειναι ισαξιο του galaxy. οθονη lcd..και snapdragon που ειναι ηδη παλιος και πολυ αδυναμος επεξεργαστης σε σχεση με του galaxy...εγω το περιμενα το desire hd αλλα οταν ειδα τα specs..ουτε γι αστειο..πουλανε το htc hd2 με αλλο ονομα για νεα συσκευη..ενω προ των πυλων ειναι το android 3 λανσαρουν νεο μοντελο με αναλυση hd2 που ειχε πριν ενα χρονο σε 4.3 ιντσες. απογοητευση του desire hd κατα τη γνωμη μου..το galaxy ειναι ετη φωτος μπροστα, ακομα και το απλο desire ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το forum τους περασμένους μήνες, δεν έχω δει κάποια ανάλογη απορία με αυτήν που μου έχει δημιουργηθεί και είναι η εξής:

 

Υπάρχει τρόπος να αναβαθμίσουμε τις εφαρμογές που έχουμε περάσει μόνοι μας χωρίς την βοήθεια του market??

 

Και για να γίνω σαφέστερος, να πω ότι δεν έχω ασχοληθεί με root της συσκευής μου. Ως εκ τούτου, ο μόνος τρόπος να εγκαταστήσω paid εφαρμογές και παιγνίδια, ήταν να τα βρω στο διαδίκτυο και να κάνω εγκατάσταση μόνος, απλά ¨τρέχοντας¨ το αντίστοιχο apk αρχείο.

 

Αποτέλεσμα των παραπάνω είναι να μην μπορώ να κάνω update ότι έχω εγκαταστήσει, ούτε καν να δω αν υπάρχει το ανάλογο update.

 

Πριν λίγες ώρες ανακάλυψα το atrackdog, που μου έλυσε το πρόβλημα του να βλέπω αν υπάρχει update. Τώρα μένει να βρούμε και τον τρόπο να ενημερώνουμε τις ανάλογες εφαρμογές.

 

Αναμένω προτάσεις/συμβουλές

 

.............................

 

Κοίτα στο slidme.org ... και στο appbrain...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,ξερει κανεις αν υπαρχει κατι σαν το nettv του iphone για να δεις τηλεοραση απο android ;

 

Αυτό θα με ενδιέφερε και μένα...μέχρι τώρα το μόνο που έχω βρει είναι το sbp tv για android αλλά αν θυμάμαι καλά από το αντίστοιχο του σε symbian δεν έχει παρά μόνο το δορυφορικό της ΕΤ από ελληνικά κανάλια...

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει την bar και ειναι λιγο χοντρούλικη και χρησιμοποιω μια άλλη που εχω αγοράσει......

 

Έκανα την αναβάθμιση σε JM1 απο JF3 με την ευχάριστη έκπληξη :rolleyes: να μου κρατήσει ολα τα ta applications και settings γενικα τα παντα:) (τσάμπα ετοιμαζόμουνα :cry: και έκανα φουλ backup:worry:)

Μέσω kies έκανες την αναβάθμιση;

 

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω την jf5 μπορω να αναβαθμισω σε jm1? το εχω αγορασει απο oteshop
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

την I9000XXJPH βετα την εχει δοκιμαση κανεις να μας πει ??????

να ρωτησω και κατι ......οτα βαλουμε το one click langfix χρειαζεται να βαλουμε και καποιον task killer ...... μπορει να συνεργαστει με το ανωτερω fix η θα αντιμετωπισουμε δυσλιτουργεια του τ/φ

Link to comment
Share on other sites

την I9000XXJPH βετα την εχει δοκιμαση κανεις να μας πει ??????

να ρωτησω και κατι ......οτα βαλουμε το one click langfix χρειαζεται να βαλουμε και καποιον task killer ...... μπορει να συνεργαστει με το ανωτερω fix η θα αντιμετωπισουμε δυσλιτουργεια του τ/φ

 

Το one click lag fix apk του market έχει δικό του task killer ενσωματωμένο και δεν χρειάζεται να βάλεις κάποιον άλλο ...εγώ πάντως χρησιμοποιώ τον autokiller που κατέβασα από market και όχι αυτόν της εφαρμογής του lag fix γιατί παρατήρησα ότι με αυτόν το κινητό είναι πιο smooth στις αλλαγές οθονών (Te_Salat/Κώστα τσεκαρε το και εσύ αν θέλεις αυτήν την εντύπωση έχω)

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μέσω kies έκανες την αναβάθμιση;

 

 

Sent from my Galaxy S

 

Ναι ειναι το επίσημο upgrade για τα κινητα απο που ειναι προφανώς αγορασμένα απο γερμανία (amazon.de)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...