Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...αν ισχύει ότι θά κοστίζει 50Ε λιγότερο απο το desire,αναρωτιέμαι αν αξίζει κανείς να το πάρει για αυτά που προσφέρει σαν συσκεύη!!!:wacko:θέλω να πώ οτι δεν είναι και λίγα αυτα που παίρνεις με 50Ε παραπάνω εε:shifty:
Link to comment
Share on other sites

...αν ισχύει ότι θά κοστίζει 50Ε λιγότερο απο το desire,αναρωτιέμαι αν αξίζει κανείς να το πάρει για αυτά που προσφέρει σαν συσκεύη!!!:wacko:θέλω να πώ οτι δεν είναι και λίγα αυτα που παίρνεις με 50Ε παραπάνω εε:shifty:

Εξαρτάται πώς το βλέπεις. Κάποιος άλλος μπορεί να σου απαντήσει ότι προτιμάει το legend λόγω μεγέθους και αλουμινένιας κατασκευής. Ακόμα και αν κόστιζε 50 ευρώ παραπάνω από το desire....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πώς το βλέπεις. Κάποιος άλλος μπορεί να σου απαντήσει ότι προτιμάει το legend λόγω μεγέθους και αλουμινένιας κατασκευής. Ακόμα και αν κόστιζε 50 ευρώ παραπάνω από το desire....

 

Τα είπες όλα ;)

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το Screen σημερα το εβαλα φαινεται καλο τελειως διαφανο και πολυ λεπτο αλλα απο τιμη αστα 15,73€ Made in hong kong.Αποτρέπει την εμφάνιση δαχτυλικών αποτυπωμάτων σε σχεσει με την οθονη του τηλ

 

 

ειναι αυτο:http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=18403

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πολύ ακριβό για τα δεδομένα της κατηγορίας.

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=htc+legend+screen&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

W Ultra Clear Screen Protector για HTC A6363 Legend πήρες;

Και εγώ αυτήν περιμένω να μου φέρουν. Το Legend το έχω ήδη στα χέρια μου

αλλά δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ ακόμα ...

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβεις τι λεω , οταν δεχεσαι μια κληση απο ενα νεο αριθμο αλλα απο προσωπο που βρισκεται στις επαφες σου σου λεει αν θες να καταχωρησεις τον νεο αριθμο σε υπαρχουσα επαφη η σε καινουρια επαφη , εαν του πεις σε υπαρχουσα μπαινει αυτοματα στην αναζητηση στα προσωπα τοτε πατωντας στο ελληνικο πληκτρολογιο ας που με Δημητρης δεν ενεργοποιει την αναζητηση γιατι δεν αναγνωριζει τα στοιχεια του ελληνικου πληκτρολογιου που χρησιμοποιεις Αν εχεις την καλοσυνη και εσενα σου δουλευει γραφεις τι ρυθμισεις εκανες στα πληκτρολογια και την αναζητηση Ευχαριστω

Τελικά βρήκες απάντηση στο πρόβλημα γιατί και εγώ αυτό βλέπω. Παρεπιπτόντως εγκατέστησα από το market το morelocale2 και όταν πάω μενού εφαρμογές morelocale2 μου δείχνει πάνω πάνω Ελληνικά (Ελλάδα) el GR N/A. Ξέρει κανείς κάτι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησοερα.

Επειιδη τ οσκεφτομαι να πουλησω το HD2 και να παρω το legend εχω μια βασικη ερωτηση. Το πληκτρολογιο σε μορφη κανονικου τηλεφωνου στελενι μηνυματα στα ελληνικα, κανοντας χρηση Τ9, με 160 χαρακτηρες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκες απάντηση στο πρόβλημα γιατί και εγώ αυτό βλέπω. Παρεπιπτόντως εγκατέστησα από το market το morelocale2 και όταν πάω μενού εφαρμογές morelocale2 μου δείχνει πάνω πάνω Ελληνικά (Ελλάδα) el GR N/A. Ξέρει κανείς κάτι?

Ευχαριστώ

 

Και σε εμενα χωρις το morelocale2 το ιδιο κανει δεν αναγνωριζει τα στοιχεια του ελληνικου πληκτρολογιου

 

 

albertsmus:και σε εμενα ετσι δουλευη περιεργο μου φενεται

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησοερα.

Επειιδη τ οσκεφτομαι να πουλησω το HD2 και να παρω το legend εχω μια βασικη ερωτηση. Το πληκτρολογιο σε μορφη κανονικου τηλεφωνου στελενι μηνυματα στα ελληνικα, κανοντας χρηση Τ9, με 160 χαρακτηρες?

 

Ψαξε λιγο πισω η απαντηση ειναι ναι και στα δυο :)

 

Και σε εμενα χωρις το morelocale2 το ιδιο κανει δεν αναγνωριζει τα στοιχεια του ελληνικου πληκτρολογιου

Κοίταξε αν πάω στη αρχική οθόνη και πατήσω αναζήτηση εμφανίζεται το ελληνικό πληκτρολόγιο, όπου αν πατήσω οποιοδήποτε γράμμα η αναζήτηση γίνεται κανονικά. Αν όμως πάω αρχική ανοίξω μενού και επιλέξω πρόσωπα και κατόπιν πάω αναζήτηση αν γράψω οποιοδήποτε γράμμα η αναζήτηση δεν επισρέφει αποτελέσματα.

Όσον αφορά το morelocale 2 ισχύουν αυτά που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα.

Και σένα έτσι σου δουλεύει?

επανέρχομαι σε λίγο

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ηλιθια ερωτηση.:p Στο review απο Teckblock.gr,

νομιζω αναφερει στο τελος οτι η καμερα δεν εχει zoom, ειναι δυνατον για τετοια φανταστικη συσκευη??? Ρωταω γιατι σε λιγες μερες θα τον εχω και ΄γω το Θρυλο.:D Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε λιγο πισω η απαντηση ειναι ναι και στα δυο :)

 

Φίλε πραγματικά έχω ψάξει όλο το thread αλλά δεν βρήκα αν δέχεται 160 χαρακτήρες...

Αν ξέρει κάποιος να απαντήσει διότι από την πρώτη μου εμπειρία με το κινητάκι δε βλέπω κάπου μετρητή.

 

Και όσο αφορά το ζουμ που ρωτάει ο φίλος.

Φυσικά και έχει ;)

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα ότι δεν υπάρχουν ελληνικά... Ισα ίσα. Το πρόβλημα έγκειται στην αναζήτηση, όπου και ξαναλέω: "Κοίταξε αν πάω στη αρχική οθόνη και πατήσω αναζήτηση εμφανίζεται το ελληνικό πληκτρολόγιο, όπου αν πατήσω οποιοδήποτε γράμμα η αναζήτηση γίνεται κανονικά. Αν όμως πάω αρχική ανοίξω μενού και επιλέξω πρόσωπα και κατόπιν πάω αναζήτηση αν γράψω οποιοδήποτε γράμμα η αναζήτηση δεν επισρέφει αποτελέσματα."

Όσον αφορά το morelocale 2 αυτή τη στιγμή το έχω απεγκατεστημένο γιατί και όταν το είχα κατεβάσει και εγκαταστήσει από το market η συμπεριφορά ήταν ακριβώς η ίδια. Αλλά να επισημάνω το εξής: όταν πήγαινα μενού-εφαρμογές-morelocale2 μου έδειχνε πάνω πάνω "Ελληνικά (Ελλάδα) el GR N/A"

Μήπως είχα κάνει κάποιο λάθος με κάποια ρύθμιση ίσως; Αν γνωρίζει κάποιος ας το αναφέρει.

Ελπίζω να ήταν κατανοητή η περιγραφή

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πραγματικά έχω ψάξει όλο το thread αλλά δεν βρήκα αν δέχεται 160 χαρακτήρες...

Αν ξέρει κάποιος να απαντήσει διότι από την πρώτη μου εμπειρία με το κινητάκι δε βλέπω κάπου μετρητή.

 

Και όσο αφορά το ζουμ που ρωτάει ο φίλος.

Φυσικά και έχει ;)

Φιλε σορι δεν ηθελα να σε προσβαλο:) μετρα αντιστροφα μονο στα τελευταια γραμματα και αν εχω μετριση καλα ειναι 160

Δεν ανέφερα ότι δεν υπάρχουν ελληνικά... Ισα ίσα. Το πρόβλημα έγκειται στην αναζήτηση, όπου και ξαναλέω: "Κοίταξε αν πάω στη αρχική οθόνη και πατήσω αναζήτηση εμφανίζεται το ελληνικό πληκτρολόγιο, όπου αν πατήσω οποιοδήποτε γράμμα η αναζήτηση γίνεται κανονικά. Αν όμως πάω αρχική ανοίξω μενού και επιλέξω πρόσωπα και κατόπιν πάω αναζήτηση αν γράψω οποιοδήποτε γράμμα η αναζήτηση δεν επισρέφει αποτελέσματα."

Όσον αφορά το morelocale 2 αυτή τη στιγμή το έχω απεγκατεστημένο γιατί και όταν το είχα κατεβάσει και εγκαταστήσει από το market η συμπεριφορά ήταν ακριβώς η ίδια. Αλλά να επισημάνω το εξής: όταν πήγαινα μενού-εφαρμογές-morelocale2 μου έδειχνε πάνω πάνω "Ελληνικά (Ελλάδα) el GR N/A"

Μήπως είχα κάνει κάποιο λάθος με κάποια ρύθμιση ίσως; Αν γνωρίζει κάποιος ας το αναφέρει.

Ελπίζω να ήταν κατανοητή η περιγραφή

Ευχαριστώ

 

Εγω παντος καταλαβα και σου λεω οτι το τηλ μου εχει ακριβως την ιδια συμπεριφορα με το δικο σου στην αναζητηση. Και απο αρχικη και απο προσωπα ας μας πει και καποιος αλλος που το εχει

Link to comment
Share on other sites

Ωραία επειδή φαντάζομαι ότι συμφωνείς και συ ότι αυτό είναι ένα πρόβλημα, το οποίο κάποιος άλλος το έχει λύσει, ας μας ενημερώσει το πως.

Υ.Γ. Και να μη γίνεται δε χάλασε και ο κόσμος.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ενμέρωση από το Πλαίσιο (Λαρίσης) αναφέρει ότι το κινητό αναμένεται κατά τις 10 Μάη.

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

βλεπω πως καποιοι εχετε αγορασει προστατευτικο οθονης. Η οθονη του ως capacitive δεν ειναι γυαλινη σαν του HD2 ή του iPhone? Αρα δυσκολο μου φαινεται να τη γρατζουνησεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ενημέρωση ΟΤΑ την βάλατε?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

 

Καινούργιος στον κόσμο των smartphones, εδώ και 2 μέρες συμβιώνω με ενα htc legend μετά απο μακροχρόνια... σχέση με διάφορα sony ericsson (w810 το τελευταίο), και μέχρι στιγμής δε τα πολυβρίσκουμε. Όλα καλά και όλα ωραία, αλλά με την υποστήριξη των ελληνικών, μου έχει βγάλει την πίστη. Το πρωτοδούλεψα χωρίς κάρτα και είχα πειστεί οτι δεν έχει ελληνικά (αφού είχα κατεβάσει και τα αντίστοιχα πληκτρολόγια απο το Market). Αφότου έβαλα την καρτα όμως, ως δια μαγείας όλα έφτιαξαν. Ελληνικά παντού, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ελληνική αναγνώριση κειμένου στα μηνύματα. Πρόβλεψη κλπ (tx9).

 

Μέχρι που έκανα τη *^&! να δω αν γίνεται αν έχεις άλλη γλώσσα γραφής και άλλη λειτουργικού ( με χαλούσε η μετάφραση στα emoticons βλέπετε). Πέρασα αγγλικά μέσα και απο τότε έχω χύσει ιδρώτα να το επαναφέρω...

 

Τέλος πάντων, για να μη τα πολυλογώ, τελικά κατέληξα με το Morelocale2 (το είχα είδη επαναφέρει με reset και άλλη sim κλπ κλπ), αλλά με τίποτα δε φαίνεται να μπορώ να αποκτήσω λεξικό στο πληκτρολόγιο για ελληνικά.

 

(Φυσικά μιλάμε για το αρχικό, το κανονικό πληκτρολόγιο της htc, touch input).

 

Έχει κανένας λύση? Πώς διάολο είχα πριν και τώρα δεν έχω? Και το κυριότερο, πώς θα ξαναποκτήσω?

 

Θα χρησιμοποιούσα 3rd party πρόγραμμα, αλλα 1) δε με βολεύουν 2) δε θέλω. Αφού πριν δούλευε!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

 

Καινούργιος στον κόσμο των smartphones, εδώ και 2 μέρες συμβιώνω με ενα htc legend μετά απο μακροχρόνια... σχέση με διάφορα sony ericsson (w810 το τελευταίο), και μέχρι στιγμής δε τα πολυβρίσκουμε. Όλα καλά και όλα ωραία, αλλά με την υποστήριξη των ελληνικών, μου έχει βγάλει την πίστη. Το πρωτοδούλεψα χωρίς κάρτα και είχα πειστεί οτι δεν έχει ελληνικά (αφού είχα κατεβάσει και τα αντίστοιχα πληκτρολόγια απο το Market). Αφότου έβαλα την καρτα όμως, ως δια μαγείας όλα έφτιαξαν. Ελληνικά παντού, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ελληνική αναγνώριση κειμένου στα μηνύματα. Πρόβλεψη κλπ (tx9).

 

Μέχρι που έκανα τη *^&! να δω αν γίνεται αν έχεις άλλη γλώσσα γραφής και άλλη λειτουργικού ( με χαλούσε η μετάφραση στα emoticons βλέπετε). Πέρασα αγγλικά μέσα και απο τότε έχω χύσει ιδρώτα να το επαναφέρω...

 

Τέλος πάντων, για να μη τα πολυλογώ, τελικά κατέληξα με το Morelocale2 (το είχα είδη επαναφέρει με reset και άλλη sim κλπ κλπ), αλλά με τίποτα δε φαίνεται να μπορώ να αποκτήσω λεξικό στο πληκτρολόγιο για ελληνικά.

 

(Φυσικά μιλάμε για το αρχικό, το κανονικό πληκτρολόγιο της htc, touch input).

 

Έχει κανένας λύση? Πώς διάολο είχα πριν και τώρα δεν έχω? Και το κυριότερο, πώς θα ξαναποκτήσω?

 

Θα χρησιμοποιούσα 3rd party πρόγραμμα, αλλα 1) δε με βολεύουν 2) δε θέλω. Αφού πριν δούλευε!

 

πως περασες Αγγλικά με ποιον τροπο;

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

πως περασες Αγγλικά με ποιον τροπο;

 

Μα τα Αγγλικά ειναι απο default πλήρως υποστηριζόμενα... Απλώς άλλαξα locale για να τα επιλέξω. Και μετά δε μπορούσα να το επαναφέρω στα Ελληνικά, δεν υπήρχε πουθενά τέτοια επιλογή.

 

Μάλιστα το ΑΠΟΛΥΤΑ κουλό, είναι οτι τώρα μόλις που έβαλα να δοκιμάσω με "πληκτρολόγιο κινητού" (το κλασικό 1-9), έγινε το εξής: Πήγα να γράψω καινούργιο μήνυμα: Στο πεδίο "Προς", δουλεύει TX9, κανονικά. Στο πεδίο "μήνυμα" ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΙΕΙ!!! ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ!!!

 

(προφανώς έχω ενεργοποιήσει την επιλογή "πρόβλεψη" απο τις ρυθμίσεις->γλώσσα και πληκτρολόγιο"

 

Μετά απο κι άλλη έρευνα, διαπιστώθηκε οτι το πρόβλημα αυτό το παρουσιάζει ΜΟΝΟ στα SMS (στα mail δουλεύει κανονικά!!!!) και ΜΟΝΟ στο πεδίο του κειμένου. Διάολε, για το ονομα της επαφης, μια χαρά δουλεύει το λεξικο!!!

 

Την έχω ακούσει, δεν εχω ιδέα τι μπορεί να φτάει...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα μπαταρίας τι λέει το τηλέφωνο; Ποσό βγάζει μέσο ορο; Και κάτι άλλο! Το κουμπί αφύς είναι και φωτιζόμενο σαν το trackball του hero;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...