Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μωρέ αν ήταν δικό μου το κινητό θα το δοκίμαζα αλλά επειδή είναι της αδερφής μου και επειδή δεν το έχω ξανακάνει δεν θέλω να γίνει καμία στραβή και να την πληρώσω εγώ!!!!!

 

Δες αυτό και μην φοβάσαι καθόλου. Άλλωστε για αυτό είναι τα αδέρφια: για να κάνουμε πειράματα πάνω τους! :evil:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθες!

 

Ρώτα σε κανένα Sony Ericsson Service Point αν και φοβάμαι πιο πολύ θα συμφέρει να πάρεις καινούριο παρά να φτιάξεις το υπάρχον!

 

τελικα πηρα οθονη με 30ε και την αλλαξα μονος μου.

I'm back again...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι εχουν τα πραγματα.με μια διαφορα.

Πρεπει να κανεις ενα δευτερο παρτισιον στην εξωτερικη μνημη.ειναι πολυ απλο.και υπαρχει και βιντεακι!πηγαινε στον οδηγο εγκαταστασης app2sd εδω στο φορουμ και ριξε μια ματια.οταν κανεις το παρτισιον απλα κατεβαζεις το link 2 sd και εισαι ετοιμος.

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

Δες αυτό και μην φοβάσαι καθόλου. Άλλωστε για αυτό είναι τα αδέρφια: για να κάνουμε πειράματα πάνω τους! :evil:

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας θα ρωτήσω και αν πάρω το οκ και προχωρησω θα σας ενημερώσω πως πήγε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι παιδιά,

 

υπάρχει τρόπος να συνδεθεί το τηλέφωνο στο ίντερνετ με τη χρήση του usb καλωδίου μέσω pc χωρίς τη χρήση του wifi και αν ναι πως???

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου βγήκε ενημέρωση (2.1.1.Α.0.6) για το xperia mini pro που χω. Να την κάνω ? Προσφέρει τίποτα ? , επιπλέον δεν θέλω να σβηστούν τα πάντα. Κρατάει επαφές και εφαρμογές ? Ή κανει wipe τα πάντα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου βγήκε ενημέρωση (2.1.1.Α.0.6) για το xperia mini pro που χω. Να την κάνω ? Προσφέρει τίποτα ? , επιπλέον δεν θέλω να σβηστούν τα πάντα. Κρατάει επαφές και εφαρμογές ? Ή κανει wipe τα πάντα ?

 

Πολλοι εχουν αναφερει κακες εμπειριες απο την .06

Αλλα αν θες να περασεις μια ανεπισημη ρομ,πρεπει να εισαι στην τελευταια αναβαθμιση.

Δεν γνωριζω αν σβηνει τα παντα (εννοειται δεν πειραζει την εξωτερικη μνημη) αλλα καλου κακου κανε ενα back up

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την είχα κάνει αλλά έχει μήνες που έχει βγει και ήταν μόλις είχα πρωτοπάρει τη συσκευή. Νομίζω δεν σβήνει τίποτα αλλά δεν σου το υπογράφω. Κακές εμπειρίες δεν είχα. Ούτε και καμία συγκλονιστική βελτίωση/αλλαγή. Όπως είπε κι ο συμφορουμίτης είναι απαραίτητη για αν αποφασίσεις να πας σε custom ρομ. Προσωπικά θα την έκανα γιατί πάντα τσεκάρω τις αναβαθμίσεις.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μπρίκαρα το mini pro, προσπαθώ να κάνω επανεγκατάσταση με το seus αλλα δε μου έχει επιλογή για repair, μου λέει ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικο. wtf
Link to comment
Share on other sites

Μπρίκαρα το mini pro, προσπαθώ να κάνω επανεγκατάσταση με το seus αλλα δε μου έχει επιλογή για repair, μου λέει ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικο. wtf

 

Το mini/mini pro ΔΕΝ γίνεται brick και αυτό γιατί δεν έχεις πρόσβαση σε radio/bootloader και άλλα τέτοια ζωτικά partition.

Απλά χάλασες το /system, και κόλλησε σε bootloop σωστά? Έχω καιρό να χρησιμοποιήσω SEUS αλλά αν σου κάνει το ζόρικο, ψάξε σε xda για το flashtool του Androxyde. Πολύ πιο γρήγορο για flashing απο το SEUS.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενα mini pro δεν εχει Baseband: M76XX-TSNCJOLYM-53404015 αλλα 53404006 τι προβλημα μπορει να υπαρξει??

+υπαρχει φοβος να μην καταφερω να το "πειραξω"????

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω το συγκεκριμενο κινιτο αλλα λογο του οτι μαλλον θα τελειωσει η κυκλοφορια του ελεγα να το αγορασω και ειπα να τσεκαρω απο κανα δυο μαγαζια+φιλους και ανακαλυψα οτι ολοι ειχαν την δευτερη καταλιξη ενω ειχα προσεξει οτι ολες οι custom rom δουλευουν μονο στην συγκεκριμενη baseband!!!

Edited by FFF13
το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά:happy:

Υπάρχει κανένας τρόπος να απεγκαταστήσω το xrecovery (μέσα από το κινητό,χωρίς να κάνω επαναφορά με seus)?

Έχω την official rom 2.1 και δεν το χρειάζομαι (μου τη σπάει να ανοίγει το κινητό κάθε φορά που το φορτίζω).

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή ερώτηση... με πρόλαβες!:)

Όντως τώρα μπορούμε να το απεγκαταστήσουμε το xrecovery, γνωρίζει κάποιος?

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? ...Στο κινητό μου ( sony ericsson mini x10 pro) βγάζω φωτογραφίες και μόλις τις βάζω στον υπολογιστή είναι πολύ μικρές...Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω την ανάλυση μου ? Δεν το βρίσκω ΠΟΥΘΕΝΆ! :/
Link to comment
Share on other sites

Οταν ενα mini pro δεν εχει Baseband: M76XX-TSNCJOLYM-53404015 αλλα 53404006 τι προβλημα μπορει να υπαρξει??

+υπαρχει φοβος να μην καταφερω να το "πειραξω"????

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω το συγκεκριμενο κινιτο αλλα λογο του οτι μαλλον θα τελειωσει η κυκλοφορια του ελεγα να το αγορασω και ειπα να τσεκαρω απο κανα δυο μαγαζια+φιλους και ανακαλυψα οτι ολοι ειχαν την δευτερη καταλιξη ενω ειχα προσεξει οτι ολες οι custom rom δουλευουν μονο στην συγκεκριμενη baseband!!!

 

Χμ ίσως να έχεις την πρώτη 2.1...

 

Για να πάρεις το τελευταίο baseband απλά θα κάνεις update με το SEUS και όλα κομπλέ :D

 

 

Καλησπέρα παιδιά:happy:

Υπάρχει κανένας τρόπος να απεγκαταστήσω το xrecovery (μέσα από το κινητό,χωρίς να κάνω επαναφορά με seus)?

Έχω την official rom 2.1 και δεν το χρειάζομαι (μου τη σπάει να ανοίγει το κινητό κάθε φορά που το φορτίζω).

 

Αν έχεις το original chargemon μπορείς να ξεφορτωθείς το xrecovery.

 

Απλά κάνεις αντίστροφα την διαδικασία. Το xrecovery.tar και busybox δεν σου χρειάζονται πλέον, πρέπει όμως να βρεις οπωσδήποτε το stock chargemon και να αντικαταστήσεις αυτό του xrecovery

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες παιδια... εχω καποιο προβλημα με το κινιτο μου και δεν ανοιγει καθολου...εχω το xperia x10 mini... ξερει κανεις τι μπορώ να κανω???
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω δυο σοβαρα θεματα με το κινητο, το εχω φλασαρει με την minicm 6,

και οταν μπαινει σε wifi spot μετα απο λιγο κανει restart...

δευτερον κατι εχει γινει με το μικροφωνο και δεν ακουγομαι καλα στους αλλους,

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες παιδια... εχω καποιο προβλημα με το κινιτο μου και δεν ανοιγει καθολου...εχω το xperia x10 mini... ξερει κανεις τι μπορώ να κανω???

Σύνδεση με τον υπολογιστή και πέρασμα ξανά της rom μέσω SEUS.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα..μπορεί να μου πει κανείς πως μπορώ να ενεργοποιήσω τα mms στο xperia 10 mini pro??

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι ήδη ενεργοποιημένα; Αν προσπάθησες να στείλεις και δεν μπορείς... δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το 3G και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να παραμενει ανοιχτη η οθονη κατα την διαρκεια μας κλησης ή καποιο κουμπι για κλεισιμο της συνομιλιας επειδη καθε φορα ειδικα οταν παιρνω ειναι μπελας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μετα απο καποιους μηνες αποχης απο το φορουμ λογω φορτου εργασιας επεστρεψα με ανανεωμενο στολο:D

 

Για αρχη, 2 ερωτησεις στα γρηγορα:

 

Που ειναι το SEUS???

Θυμαμαι οτι πηγαινα στο site της SE και καπου εκει ηταν. Εχω φαει το site της απο το πρωι, το myphone και το google και δεν μπορω να βρω απο που θα το κατεβασω το αναθεματισμενο!!! Χελπ!!! :O:O

 

Επειδη το MiniPro θα το δωσω στην γυναικα μου (αλλα θα το "συντηρω" εγω:lol:), θελω μια stable gingerbead. Ποια ειναι η πιο stable 2.3 αυτη την στιγμη?

 

Thank you!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...