Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xμμ δε νομίζω να υπάρχει επιλογή στην 2.1. Σε άλλες ρομ είναι στις επιλογές>εφαρμογές έβρισκες την εφαρμογή και πατούσες καθαρισμός δεδομένων. Αλλιώς κοίτα στην SD αν υπάρχει κάποιος φάκελος που να αποθηκεύει τα δεδομένα της εφαρμογής. Αν δε δουλέψει πάλι, βάλε το xrecovery ή το cwm και κάνε clear cache. Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω...

 

η sd mou δεν εχει καποιο φακελο .... αν δεν ηταν κοπος θα μπορουσες να μου πεις πως κανω clear cache ή πως βαζω το xrecovery ...sorry αν σε κουραζω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η sd mou δεν εχει καποιο φακελο .... αν δεν ηταν κοπος θα μπορουσες να μου πεις πως κανω clear cache ή πως βαζω το xrecovery ...sorry αν σε κουραζω

 

Clear cache είναι επιλογή του xrecovery :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

 

Εχει βρει καποιος καμια μαιμου μπαταρια για αυτο το κινητο απο ebay πχ;

Host

Link to comment
Share on other sites

τις ειχα δει αυτες ομως υπαρχει κατι στην παλια μπαταρια που με προβληματιζει λιγο. το καλωδιακι που παει στο κινητο ειναι σε κατι συρματα τα οποια δειχνουν να ειναι μεσα στην μπαταρια. Μοιαζει να ειναι battery pack. Δεν εχει τις κλασσικες επαφες οπως οι περισσοτερες μπαταριες.

Host

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

 

Εχει βρει καποιος καμια μαιμου μπαταρια για αυτο το κινητο απο ebay πχ;

Θα πρότεινα να μην εμπιστευτείς μια μη αυθεντική μπαταρία (ειδικά μπαταρία). Έχουν παρουσιαστεί περιπτώσεις όπου μπαταρίες έχουν σκάσει προκαλώντας ακόμα και τραυματισμό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για το mini δεν ξέρω, πάντως για το pro έχει κάνει κάποιος εδώ ένα τεστ με 3 εναλλακτικές μπαταρίες.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω ξανα.εχω τη 2.1 με root. να κανω μια ενημερωση που μου εβγαλε μηνυμα ή θα χασω root και εφαρμογες?ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

χαχα εσύ είσαι ο dinaki88; δικό μου είναι το ποστ που αναφέρεις και το γραψα εδώ 2-3 σελίδες πιο πριν. Θα το μεταφέρω στους οδηγούς μου φαίνεται για να βρίσκεται πιο εύκολα :)

 

 

Ποια ρομ έχεις; Είσαι με τη μαμίσια ή έχεις βάλει κάποια custom; Δοκίμασε να διαγράψεις τα δεδομένα της εφαρμογής και ξαναδοκίμασε.[/]

 

ναι εγώ :lol:

 

τώρα sonybread, ginger dx πριν που μου έκανε νερά:confused:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω ξανα.εχω τη 2.1 με root. να κανω μια ενημερωση που μου εβγαλε μηνυμα ή θα χασω root και εφαρμογες?ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

Θα τα χάσεις όλα, ναι. Πάρε backup αυτά που χρειάζεσαι.

 

ναι εγώ :lol:

 

τώρα sonybread, ginger dx πριν που μου έκανε νερά:confused:

 

Εγώ με την MiniCM7Pro είμαι αρκετά ευχαριστημένος :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την MiniCM7Pro είμαι αρκετά ευχαριστημένος :)

Υπάρχει κανένα site που να σου δείχνει τις δυνατότητες της κάθε rom και να κατεβάζεις όποια σε βολεύει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα site που να σου δείχνει τις δυνατότητες της κάθε rom και να κατεβάζεις όποια σε βολεύει;

Έχω γράψει ένα οδηγό εδώ με όσες κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή για το PRO. Μέσα έχω και τα links από το official thread. Γενικά ρίξε διάβασμα εδώ.

------

Guyz έτοιμος και ο οδηγός για Εγκατάσταση ClockworkMod recovery σε x10 mini/pro. Δείτε τον και γράψτε ό,τι δεν καταλαβαίνετε. Προσπάθησα να το γράψω όσο πιο απλά γίνεται... (Μου φαγε όλο το πρωινό :p)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να μην εμπιστευτείς μια μη αυθεντική μπαταρία (ειδικά μπαταρία). Έχουν παρουσιαστεί περιπτώσεις όπου μπαταρίες έχουν σκάσει προκαλώντας ακόμα και τραυματισμό.

 

Συμφωνω απλα ο ανιψιος μου εριξε το κινητο σε νερο και για την ωρα η μπαταρια ειναι βραχυκλωμενη. Ψαχνω να παρω μια μπαταρια με <10ευρω για να ξερουμε αν πρεπει να το βαψουμε μπλε (ειναι κιτρινο) πριν το ξαναριξουμε στο νερο.....

Host

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω όλη τη παρέα, μέσα από αυτό το Post Μου, μπορεί από μερικούς να θεωρηθεί "off topic", θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους εσάς που με τις πολύτιμες συμβουλές σας - βοήθειά σας, κατάφερα να εξοικιωθώ (λίγο, όχι και πολύ) στον κόσμο του Android....

Παρόλαυτα θα ήθελα να φιερώσω ένα τραγουδάκι για το x10mini Μου..:

 

χαχαχαχα

 

Είμαι πλέον ένας ευτυχισμένος κάτοχος Iphone 4!!!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους... σκέφτομαι να πάρω μεταχειρισμένο ένα Pro για την γυναίκα (εισαγωγή στο android), φαντάζομαι κάπου κοντά στα 100€... αξίζει? εκτός απο την περιορισμένης ευθύνης μπαταρία του έχει κάποιο άλλο ελάττωμα? ίσως να κοίταγα κάποιο άλλο κινητό (πχ blade)?

 

thx!

Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους... σκέφτομαι να πάρω μεταχειρισμένο ένα Pro για την γυναίκα (εισαγωγή στο android), φαντάζομαι κάπου κοντά στα 100€... αξίζει? εκτός απο την περιορισμένης ευθύνης μπαταρία του έχει κάποιο άλλο ελάττωμα? ίσως να κοίταγα κάποιο άλλο κινητό (πχ blade)?

 

thx!

 

Μεταχειρισμενο στα 100 ευρω;ισως να το βρησκες κανα 10αρικακι (μπορει και 20 ) πιο κατω αν αναλογιστουμε οτι κυκλοφορει ηδη ενα χρονο και η τιμη καινουριου ειναι στα 150.

Ελαττωμα δεν εχει.:)

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απλα ο ανιψιος μου εριξε το κινητο σε νερο και για την ωρα η μπαταρια ειναι βραχυκλωμενη. Ψαχνω να παρω μια μπαταρια με <10ευρω για να ξερουμε αν πρεπει να το βαψουμε μπλε (ειναι κιτρινο) πριν το ξαναριξουμε στο νερο.....

 

για μπαταρία έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και την χρησιμοποιώ ως βασική μπαταρία την:

 

http://www.yopool.com/categories/Mob...csson-Battery/

πρόσφατα παρήγγειλα και δεύτερη. Περιμένω να την παραλάβω. Άλλοι φίλοι στο forum έχουν κάνει αρνητικά σχόλια πάντως.

Link to comment
Share on other sites

για μπαταρία έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και την χρησιμοποιώ ως βασική μπαταρία την:

 

http://www.yopool.com/categories/Mob...csson-Battery/

πρόσφατα παρήγγειλα και δεύτερη. Περιμένω να την παραλάβω. Άλλοι φίλοι στο forum έχουν κάνει αρνητικά σχόλια πάντως.

 

The page you were looking for appears to have been moved, deleted or does not exist....

Link to comment
Share on other sites

Το link είναι λάθος από ότι είδα...

 

σορρυ. http://www.yopool.com . καπου αριστερα εχει μπαταριες και μετα μπαταριες για σονυ ερικσσον. ειναι στα 4 ευρω η bl 38 αν δεν κανω λαθος. αν την επιλεξετε γραφει με κοκκινα γραμματα mini pro. την εχω αναφερει αρκετες φορες εδω. θυμαμαι οτι καποιοι δεν εμειναν ευχαριστημενοι. θα σας γραψω εντυπωσεις κ απο αυτη που παρηγγειλα τωρα μολις τη δουλεψω λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου παραπονέθηκε πως η μπαταρία απο το X10 mini της αδειάζει πολύ γρήγορα.

Κατέβασα το advanced task killer και κάποια προγράμματα να παρακολουθώ την πορεία της μπαταρίας.

Το άφησα χθες στις 4 το βράδυ στο 39% και στις 10 ήταν στο 19%... Απίστευτα γρήγορη πτώση χωρίς να έχω τίποτα απολύτως ανοιχτό.

Οπότε πάμε για καινούργια μπαταρία έτσι;

 

Έχετε να προτείνετε κάποια απο το ebay; (ή και απο ελληνικό καταστημα αρκεί να είναι φθηνή και αξιόπιστη)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου παραπονέθηκε πως η μπαταρία απο το X10 mini της αδειάζει πολύ γρήγορα.

Κατέβασα το advanced task killer και κάποια προγράμματα να παρακολουθώ την πορεία της μπαταρίας.

Το άφησα χθες στις 4 το βράδυ στο 39% και στις 10 ήταν στο 19%... Απίστευτα γρήγορη πτώση χωρίς να έχω τίποτα απολύτως ανοιχτό.

Οπότε πάμε για καινούργια μπαταρία έτσι;

 

Έχετε να προτείνετε κάποια απο το ebay; (ή και απο ελληνικό καταστημα αρκεί να είναι φθηνή και αξιόπιστη)

 

:)

 

Αν έχεις ενεργοποιημένο το Background data, απενεργοποίησέ το. Επίσης σκέψου σοβαρά να βάλεις άλλη ρομ εκτός της default. Σε idle κατάσταση η μπαταρία θα πρέπει να πέφτει 1% ανα μία ωρα. Έχω δει άτομα από xda που αναφέρουν ότι με μέση χρήση, τους κρατάει 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιημένο το Background data, απενεργοποίησέ το. Επίσης σκέψου σοβαρά να βάλεις άλλη ρομ εκτός της default. Σε idle κατάσταση η μπαταρία θα πρέπει να πέφτει 1% ανα μία ωρα. Έχω δει άτομα από xda που αναφέρουν ότι με μέση χρήση, τους κρατάει 2 μέρες.

 

Κοίταξε, να το rootάρω δεν παίζει γιατί η μάνα μου η μόνη χρήση που του κάνει είναι τηλέφωνα και μηνύματα αντε και καμια φωτογραφία. Απ'ότι φαίνεται η μπαταρία έχει χοντρό προβληματάκι και δε νομίζω να βελτιωθεί και τόσο με αλλαγή rom!

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, να το rootάρω δεν παίζει γιατί η μάνα μου η μόνη χρήση που του κάνει είναι τηλέφωνα και μηνύματα αντε και καμια φωτογραφία. Απ'ότι φαίνεται η μπαταρία έχει χοντρό προβληματάκι και δε νομίζω να βελτιωθεί και τόσο με αλλαγή rom!

 

Με την χρήση που λες, μου κρατάει άνετα πάνω από 2 μέρες με την 2.3 ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εχω το χ10 μινι και μολις εκανα αναβαθμιση στο firmware (εχω την εκδοση android 2.1) θελω να ρωτησω το εξης γιατι εχω χασει λιγο τις εξελιξεις

1) δεν μπορω να βαλω την εκδοση 2.3 του android?

2) τωρα που εκανα αναβαθμιση η συσκευη μου δεν ειναι rooted, εχει βγει η αντιστοιχη εφαρμογη για αυτοματο root (το Ζ4 mod που ειχα χρησιμοποιησει παλιοτερα δε δουλευει μετα την αναβαθμιση)

 

ευχαριστω

Edited by azio
My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...