Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Μη σε ανησυχεί.

 

Sent from my A500 using Tapatalk

 

ολα μια χαρα τελικα γιατι με ειχε πιασει μια φοβια. πλεον θα κανω ενα backup και μετα θα το πειραξω :O.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ Κωνσταντίνε!

Η τελευταία επίσημη είναι η 2.1 έτσι δεν είναι;

Με τη Froyo που έχεις εσύ (και όποιος άλλος) σου έχει κάνει κάποιο random reboot? Πρώτη μέρα σήμερα και 2 στις 3 κλήσεις έκανε reboot. :/

 

νασαι καλα!ποια ρομ εχεις βαλει εσυ και σου κανει reboot?ναι η τελευταια επισημη ειναι η 2.1.

εμενα επανεκκινηση κανει μονο μερικες φορες οταν το ζορισω πολυ και εχω παραλληλα ανοιχτο το 3g.κατα τα αλλα ολα καλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ψαχνω ενα κινητο για να το εχω σαν δευτερο. Θα ηθελα να ρωτησω αν το Χ10 απο αυτονομια μπαταριας τα παει καλα, δηλ με μεση χρηση ποσο κρταει περιπου. Εγω το θελω κυριως μονο για κλησεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ψαχνω ενα κινητο για να το εχω σαν δευτερο. Θα ηθελα να ρωτησω αν το Χ10 απο αυτονομια μπαταριας τα παει καλα, δηλ με μεση χρηση ποσο κρταει περιπου. Εγω το θελω κυριως μονο για κλησεις

 

δεν ειναι και ο,τι καλυτερο απο αυτην την αποψη..επισης η μεση χρηση που λες διαφερει απο ατομο σε ατομο..

αν την θες μονο για κλησεις και μηνυματα κραταει 2 μερες σιγουρα.αυτο που τρωει την μπαταρια κατα κυριο λογο ειναι το wifi,το 3G και η φωτεινοτητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω την [ROM] MiniCM6-1.0.2 και διαπιστωσα πως τα βιντεο μου δεν εχουν συγχρονισμενο ηχο και βιντεο, χρησιμοποιω την ενσωματωμενη εφαρμογη και την lgcamera, προσπαθω με διαφορες ρυθμισεις (απο xda) αλλα τιποτα.

τι να κανω? :(

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ψαχνω ενα κινητο για να το εχω σαν δευτερο. Θα ηθελα να ρωτησω αν το Χ10 απο αυτονομια μπαταριας τα παει καλα, δηλ με μεση χρηση ποσο κρταει περιπου. Εγω το θελω κυριως μονο για κλησεις

 

Αμα το θες μονο για κλησεις τοτε τζαμπα περνεις android.To android δεν εχει νοημα χωρις εφαρμογες.Ο κυριος λογος που αγοραζουμε smartphone ειναι οι εφαρμογες και το διαδικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν τα παιδιά και πιο πάνω δεν έχει κανένα νόημα να ξοδέψεις χρήματα για ένα κινητό που το θες μόνο για κλήσεις και συγκεκριμένα για το mini του οποίου η μπαταρία (όπως και κάθε smartphone) δεν φημίζεται για τη διάρκεια.

 

Καλύτερα να πας σε κάτι πιο παραδοσιακό οπότε αν προσανατολίζεσαι σε SE ρωτάς εδώ ενώ αν θες κάτι πιο γενικό ρωτάς στους Διαξιφισμούς

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδες απευθυνομαι σε οποιονδηποτε (mod ή χρηστη) μπορει να γραψει εναν οδηγο για την τελευταια εκδοση της cyanogen gingerbread απο xda ωστε να βοηθησει λιγο την κατασταση..πιστευω ειναι πολλοι αυτοι που θελουν να βαλουν την συγκεκριμενη ρομ και ενας οδηγος στα ελληνικα,αντιστοιχος αυτου που υπαρχει για το Χ10 μινι,θα ταν παραπανω απο καλοδεχουμενος..το λινκ ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116

αντε ρε παιδια γιατι εχετε καιρο να κανετε οδηγο για μας του προ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες απευθυνομαι σε οποιονδηποτε (mod ή χρηστη) μπορει να γραψει εναν οδηγο για την τελευταια εκδοση της cyanogen gingerbread απο xda ωστε να βοηθησει λιγο την κατασταση..πιστευω ειναι πολλοι αυτοι που θελουν να βαλουν την συγκεκριμενη ρομ και ενας οδηγος στα ελληνικα,αντιστοιχος αυτου που υπαρχει για το Χ10 μινι,θα ταν παραπανω απο καλοδεχουμενος..το λινκ ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116

αντε ρε παιδια γιατι εχετε καιρο να κανετε οδηγο για μας του προ..

 

Η καλύτερη rom που έχω δοκιμάσει...

Μακράν.

Μπράβο στα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη rom που έχω δοκιμάσει...

Μακράν.

Μπράβο στα παιδιά.

 

Μιας και τα καταφερες να την περασεις,δεν φτιαχνεις και εναν οδηγο;;:p

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα πατάτα. Εχω την cyanogen cm7 και εκανα overclock στο θεό, με αποτέλεσμα να κάνει συνέχεια reboot. Καμιά ιδέα?

 

Edit: Ακυρο

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116

εχω βαλει τη συγκεκριμενη ρομ και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες, εχω ομως ενα προβλημα...το τιτανιουμ οταν το ανοιγω μου λεει ελεγχος αδειας και δεν ανοιγει ποτε κανονικα...το ιδιο προβλημα μου εκανε και στη 2.1, μηπως γνωριζει καποιος τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116

εχω βαλει τη συγκεκριμενη ρομ και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες, εχω ομως ενα προβλημα...το τιτανιουμ οταν το ανοιγω μου λεει ελεγχος αδειας και δεν ανοιγει ποτε κανονικα...το ιδιο προβλημα μου εκανε και στη 2.1, μηπως γνωριζει καποιος τι γινεται?

 

κανε απεγκατασταση και κατεβασε το παλι απο το μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

νεα και εγω στο adroid!παντα ειχα iphone,αρα απο adroid δεν ξερω τιποτα!!!!!λοιπον εχω ενα μινι pro στην 2.1

1η ερωτηση γιατι να το κανω root?

και 2η πως το κανω:blink:

και 3 τι ειναι το GingerBread

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1η ερωτηση γιατι να το κανω root?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

και 2η πως το κανω:blink:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054

 

και 3 τι ειναι το GingerBread

 

Η κωδική ονομασία της τελευταίας έκδοσης 2.3 του Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα!οποτε το κανω root κανονικα κ μετα τι?πρεπει να το κανω GingerBread κ αν ναι που θα με βοηθησει

Α!και πλεον δεν βρισκω το Ζ4 για να το κανω κατευθειαν απο το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις root θα έχεις όλα αυτά τα πλεονεκτήματα που αναφέρονται στο link που σου έδωσε ο athanaso77.

Την έκδοση 2.3 (Gingerbread) αν θες την βάζεις. Δεν είναι κάτι υποχρεωτικό. Αναλόγως τις ανάγκες σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,πηρε η αδερφη μου το mini και δεν μπορει να στειλει μηνυματα,της εστειλαν της ρυθμισεις αλλ και παλι.

επισης δεν εχει την επιλογη ρυθμισεις οταν παει στα μηνυματα,εχουμε καποια λυση η παρομοια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,πηρε η αδερφη μου το mini και δεν μπορει να στειλει μηνυματα,της εστειλαν της ρυθμισεις αλλ και παλι.

επισης δεν εχει την επιλογη ρυθμισεις οταν παει στα μηνυματα,εχουμε καποια λυση η παρομοια εμπειρια?

 

Τι εννοεις δεν μπορει να στειλει;απετυχε της λεει;

Ρυθμισεις εχει αν πατησει το αριστερο κουμπι οταν ειναι στα μηνυματα

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω οτι παει στα μηνυματα και δεν εχει αυτην την επιλογη, δεν ξερω τι φταιει.

υπαρχει περπτωση να εχει λαθος το λειτουργικο;ειμαι και εγω ασχετος με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω οτι παει στα μηνυματα και δεν εχει αυτην την επιλογη, δεν ξερω τι φταιει.

υπαρχει περπτωση να εχει λαθος το λειτουργικο;ειμαι και εγω ασχετος με αυτα.

 

δηλαδη παταει το αριστερο κουμπι και δεν κανει τιποτα?τι να σου πω?αν δοκιμασει να κατεβασει απο το μαρκετ καποια αλλη εφαρμογη για μηνυματα οπως το handcent sms ισως να γινει κατι.αλλιως το παει εκει που το πηρε να το τσεκαρουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά συνδέστε το κινητό με το companion ή το seus και ξαναπεράστε το λειτουργικό οπότε μάλλον θα διορθωθεί το πρόβλημα με τις ρυθμίσεις. Υπόψη ότι θα χαθούν όλα τα δεδομένα σε αυτή τη περίπτωση.

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά συνδέστε το κινητό με το companion ή το seus και ξαναπεράστε το λειτουργικό οπότε μάλλον θα διορθωθεί το πρόβλημα με τις ρυθμίσεις. Υπόψη ότι θα χαθούν όλα τα δεδομένα σε αυτή τη περίπτωση.

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

 

αυτο θα πρεπε να κανει αλλα επειδη λεει οτι δεν ασχολειται με κινητα,ειπα να το αποφυγει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...