Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που ειναι αυτο/τι ειναι αυτο? Η se δεν εχει κανει καμια επισημη δηλωση?

 

sorry σου ειπα... δεν το κατεχω το αθλημα

 

p.s.:Διαβασα αυτο το thread με το partition της καρτας μνημης κτλ... αλλα μετα απο αυτο δεν υπαρχει ουτε μια δυσλειτουργια στο κινητο;

 

Η se έχει δηλώσει πως δεν υπάρχει περίπτωση να πάρουν τα κινητά μας 2.2 . Οπότε κάποιοι developers προσπαθούν να κάνουν την 2.2 από άλλες συσκευές να δουλέψει σε εμάς, αλλά ακόμη έχει κάποια προβλήματα. Μην αγχώνεσε όταν θα είναι έτοιμη η 2.2 όλο και κάποιος θα κάνει έναν οδηγό για το πως γίνεται, προς το παρών ο μόνος λόγος να την βάλεις είναι για να βοηθήσεις στο debug, αλλά αφού δεν είσαι ακόμη αρκετά έμπειρος δεν στο προτείνω....

 

Για το format της κάρτας και την μεταφορά των εφαρμογών εκεί αν ακολουθήσεις τον οδηγό δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

 

@kOsD ποιον launcher χρησιμοποιείς;

Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι έχεις ανοιχτό και τρέχει?

 

wifi? bluetooth? gps? Δεδομένα?

 

Τι προγράμματα και widget έχεις εγκατεστημενα?

 

 

Λοιπόν, έχω ανοιχτό gps και 1 προγραμματάκι καιρού να τρέχει. τίποτα άλλο απ'οσο ξέρω εκτός και αν κάνω λάθος.

από προγράμματα έχω compass, backgrounds, speed test, antivirus, και 4 προγραμματάκια καιρού από τα οποία τρεχει το ενα στην κεντρικη οθόνη, αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω ανοιχτό gps και 1 προγραμματάκι καιρού να τρέχει. τίποτα άλλο απ'οσο ξέρω εκτός και αν κάνω λάθος.

από προγράμματα έχω compass, backgrounds, speed test, antivirus, και 4 προγραμματάκια καιρού από τα οποία τρεχει το ενα στην κεντρικη οθόνη, αυτά.

 

Για δοκίμασε να βγάλεις το widget του καιρού από την αρχική οθόνη.... Στο ίντερνετ μπαίνεις μέσω wifi?

 

 

Επίσης μπορείς να διαγράψεις το antivirus, δεν που χρησιμεύει σε τίποτα...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Η se έχει δηλώσει πως δεν υπάρχει περίπτωση να πάρουν τα κινητά μας 2.2 . Οπότε κάποιοι developers προσπαθούν να κάνουν την 2.2 από άλλες συσκευές να δουλέψει σε εμάς, αλλά ακόμη έχει κάποια προβλήματα. Μην αγχώνεσε όταν θα είναι έτοιμη η 2.2 όλο και κάποιος θα κάνει έναν οδηγό για το πως γίνεται, προς το παρών ο μόνος λόγος να την βάλεις είναι για να βοηθήσεις στο debug, αλλά αφού δεν είσαι ακόμη αρκετά έμπειρος δεν στο προτείνω....

 

Για το format της κάρτας και την μεταφορά των εφαρμογών εκεί αν ακολουθήσεις τον οδηγό δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

 

@kOsD ποιον launcher χρησιμοποιείς;

Τι εννοείς?? γιατι δεν έχω ιδέα :wacko:

 

Για δοκίμασε να βγάλεις το widget του καιρού από την αρχική οθόνη.... Στο ίντερνετ μπαίνεις μέσω wifi?

 

 

Επίσης μπορείς να διαγράψεις το antivirus, δεν που χρησιμεύει σε τίποτα...

 

όχι στο ιντερνετ δ μπαινω με wifi.. μέσω vodafone μπαίνω.. μπορει το προγραμματακι καιρου να τρωει τοοοση πολυ μπαταρία???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

όχι στο ιντερνετ δ μπαινω με wifi.. μέσω vodafone μπαίνω.. μπορει το προγραμματακι καιρου να τρωει τοοοση πολυ μπαταρία???

 

Και αυτό και το gps.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό και το gps.

 

Αν όμως απενεργοποιήσω το gps θα έχω ενημέρωση καιρού ή όχι κάθε μια ώρα όπως τώρα?? σορρυ αλλά είμαι τέρμα άσχετος

Link to comment
Share on other sites

όχι στο ιντερνετ δ μπαινω με wifi.. μέσω vodafone μπαίνω.. μπορει το προγραμματακι καιρου να τρωει τοοοση πολυ μπαταρία???

 

Αν κάνει συνέχεια ανανέωση είναι πιθανών..... Βγάλτο φόρτισε το κινητό σου και αστο ήσυχο για να δεις αν θα υπάρχει διαφορά....

Κάτι άλλο μήπως έβαλες κανένα live wallpaper? (Κινούμενο φόντο)

 

Όσο για τον καιρό αν αυτή η εφαρμογή έχει το πρόβλημα μπορείς να βάλεις κάποια άλλη.

 

Επίσης για να μην κάνεις 2 συνεχόμενα ποστ, να χρησιμοποιείς το κουμπί "Τροποποίηση".

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει συνέχεια ανανέωση είναι πιθανών..... Βγάλτο φόρτισε το κινητό σου και αστο ήσυχο για να δεις αν θα υπάρχει διαφορά....

Κάτι άλλο μήπως έβαλες κανένα live wallpaper? (Κινούμενο φόντο)

 

Όσο για τον καιρό αν αυτή η εφαρμογή έχει το πρόβλημα μπορείς να βάλεις κάποια άλλη.

 

Επίσης για να μην κάνεις 2 συνεχόμενα ποστ, να χρησιμοποιείς το κουμπί "Τροποποίηση".

 

live wallpaper δεν εχω, όχι. το προγραμματακι καιρου κανει refresh καθε μια ώρα.. λες αυτο να παιζει ρόλο??

Link to comment
Share on other sites

Το gps δεν χρειαζεται για την ανανεωση καιρου! Μεσω ιντερνετ την κανει! Οποτε κλεισε το gps.

Η ανανεωση δεν χρειαζεται να γινεται καθε ωρα! (εκτος αν ειναι μερος της δουλειας σου). Βαλτο καθε 12 ωρες και θα εχεις μια χαρα προγνωση καιρου (τουλαχιστον μεχρι τις 21-12-12:lol:)

 

Αλλα για την ωρα, οπως σε ειπαν και οι αλλοι κλειστα ολα! Και gps και 3G και WiFi και widgets...τα παντα ολα...και περιμενε να δεις πως θα παει...

 

edit: Mην ξεχασεις την επαννεκινηση μετα την φορτιση!

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Το gps δεν χρειαζεται για την ανανεωση καιρου! Μεσω ιντερνετ την κανει! Οποτε κλεισε το gps.

Η ανανεωση δεν χρειαζεται να γινεται καθε ωρα! (εκτος αν ειναι μερος της δουλειας σου). Βαλτο καθε 12 ωρες και θα εχεις μια χαρα προγνωση καιρου (τουλαχιστον μεχρι τις 21-12-12:lol:)

 

Αλλα για την ωρα, οπως σε ειπαν και οι αλλοι κλειστα ολα! Και gps και 3G και WiFi και widgets...τα παντα ολα...και περιμενε να δεις πως θα παει...

 

edit: Mην ξεχασεις την επαννεκινηση μετα την φορτιση!

τ

 

την κάνω την επανεκκίνηση ;) οκ, το κλεινω το gps, όχι δεν είναι μέρος της δουλειάς μου:) ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα restart το κινητό ύστερα από τη φόρτιση όπως μου είπε ο dimtz αλλά πάλι τα ίδια. Το φόρτισα εχθές το βράδυ και τώρα η μπαταρία είναι στο 15%.. Νομίζω, είναι απλά τραγικό αυτό. Καμμιά ιδέα???

*#*#4636#*#* και θα δείς εκει που λεει για την μπαταρία τι σου τρώει περισσότερο,εγω με αυτό ειδα ότι μου έτρωγε την μπαταρία το ανοιχτό wifi οπότε και το εκλεισα για να το τσεκάρω και απο τότε ολα ειναι οκ,ανοιγω το wifi μονο οταν ειναι να συνδεθω internet!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα τελικά στον GoLauncher και με ένα restart είδα ότι ήταν ΟΚ ως προς την ταχύτητα αλλά παιδιά εχω μια ερώτηση: πόση διαθέσιμη μνήμη σας δείχνει? Γιατί εμένα μετά από επανεκκίνηση χθες βράδυ ξεκίνησε με 35 και τώρα είναι στα 11. Βέβαια δεν εχω πρόβλημα ανταπόκρισης αλλά μου φαίνεται λίγη μια και έχω τον launcher και το simi clock από πρόγραμματα που τρέχουν.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε εύκολα και γρήγορα να εγκαταστήσουμε εφαρμογές από το pc στο τηλέφωνο και αν ναι πώς?
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε εύκολα και γρήγορα να εγκαταστήσουμε εφαρμογές από το pc στο τηλέφωνο και αν ναι πώς?

 

Με το ADB Mask Controller (θα το βρεις στους xda). Χρησιμοποιεί το adb του sdk. Οπότε προυποθέτει ότι το έχεις στήσει σωστά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χθες ρωτησα πως μπορω να αποθηκευσω τα sms μου στον υπολογιστη. Ο φιλος dave481985 μου απαντησε να χρησιμοποιησω το myphone explorer. Το κατεβασα αλλα δεν εχω ιδεα τι κανω τωρα. Το συνδεω με usb και μου λεει οτι: "Συνδεθηκε καλωδιο USB" και απο κατω "Απενεργοποιηθηκε το USB-Debug". Καμια βοηθεια?

 

χρειαζεται να εγκαταστησεις και το myphone explorer setup για το pc

googlare λιγο μην ντρεπεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Με το ADB Mask Controller (θα το βρεις στους xda). Χρησιμοποιεί το adb του sdk. Οπότε προυποθέτει ότι το έχεις στήσει σωστά αυτό.

Τι εννοείς xda? Βοήθα λίγο

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς xda? Βοήθα λίγο

 

Κάνε εγγραφή σε αυτήν την σελίδα, έχει τα πάντα για τα κινητά μας.

http://forum.xda-developers.com/

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να εγκαταστησεις και το myphone explorer setup για το pc

googlare λιγο μην ντρεπεσαι....

 

Ευχαριστω φιλε dave481985!

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω ανοιχτό gps και 1 προγραμματάκι καιρού να τρέχει. τίποτα άλλο απ'οσο ξέρω εκτός και αν κάνω λάθος.

από προγράμματα έχω compass, backgrounds, speed test, antivirus, και 4 προγραμματάκια καιρού από τα οποία τρεχει το ενα στην κεντρικη οθόνη, αυτά.

Φωτεινότητα οθονης? Πόσο την έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω...ποιά η διαφορά μεταξύ x10 mini - x10 mini pro -και του x10i ; Αν δεν σας κάνει κόπο..Γιατί δεν κατάφερα να καταλάβω..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Το pro είναι σαν το Mini αλλά έχει συρόμενο πληκτρολόγιο και το x10 είναι τεράστιο.
Link to comment
Share on other sites

Το pro είναι σαν το Mini αλλά έχει συρόμενο πληκτρολόγιο και το x10 είναι τεράστιο.

 

Χμμ,ναι..Το πληκτρολόγιο βολεύει;

 

Λειτουργικά εννοούσα τί διαφορές έχουν αδερφέ:happy: .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

στο μενου των επαφων και στην αναζητηση αλα iphone δλδ με scroll bar που σου εμφανιζει τα κεφαλαια αρχικα γραμματα των ονοματων,μπερδευεται και αναγνωριζει μονο Α και Ζ προσπερνοντας τα υπολοιπα.ειναι θεμα localization?κατι αλλο?ποτε και πως και αν διορθωνεται?
Link to comment
Share on other sites

Το pro είναι σαν το Mini αλλά έχει συρόμενο πληκτρολόγιο και το x10 είναι τεράστιο.

:lol::lol:Χαλαρα...η καλυτερη περιγραφη που εχω ακουσει! Tα ειπες ολα με 15 λεξεις! Ευγε!:D:up:

 

στο μενου των επαφων και στην αναζητηση αλα iphone δλδ με scroll bar που σου εμφανιζει τα κεφαλαια αρχικα γραμματα των ονοματων,μπερδευεται και αναγνωριζει μονο Α και Ζ προσπερνοντας τα υπολοιπα.ειναι θεμα localization?κατι αλλο?ποτε και πως και αν διορθωνεται?

Ειναι θεμα εκδοσης. Στην τελευταια εκδοση της 1.6 το ειχαν φτιαξει. Μετα με την 2.1 το χαλασαν και υποτιθεται οτι θα το φτιαχναν μετα αλλα το "ξεχασαν". Δεν ξερω εαν εχει στρωσει στην τελευταια (την 06). Οπως και να χει, ή το συνηθιζεις ή βαζεις εναλλακτικο browser επαφων (πχ DialerOne)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:Χαλαρα...η καλυτερη περιγραφη που εχω ακουσει! Tα ειπες ολα με 15 λεξεις! Ευγε!:D:up:

 

Τα πολλά λόγια είναι φτώχια! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...