Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατ'εμέ τα mini/mini pro έχουν ιδανικό μέγεθος για όσους δεν αρέσουν οι γκουμούτσες κινητά.Σ'ότι αφορά την οθόνη άντε να είχαν ελάχιστα μεγαλύτερη οθόνη μέχρι τα πλήκτρα αν και δεν με χαλάει καθόλου και το υπάρχον μέγεθος της οθόνης.Κατά τ'άλλα το μόνο θέμα είναι η υποστήρίξη της SE σε updates(βλέπε 2.2) αλλά ευτυχώς υπάρχουν τ'αστέρια(XDA),οπότε μικρό το κακό.

Τι εννοείς με την υποστήριξη;Δεν παρέχει updates ;; Και τί ειναι το xda ;

 

 

Σε οποιοδηποτε καταστημα και αν πας,σιγουρα θα υπαρχει στην εκθεση να το ψαχουλεψεις..ριχτου μια ματια και βλεπεις..σαν gps μια χαρα ειναι!

και στα μηνυματα το ιδιο!

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Θα πάω ίσως σε καμία voda ή γερμανέζο.Απλά θέλω να ξέρω αν κάνει νερά,αν είναι εντάξει κινητό,γιατί με το sapio δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος..Μόνο κάμερα μετράει..

Στο x10 mini τραβάει hd video ;

 

Oταν το πιασεις στα χερια μου και ρολαρεις πανω στην capacitive οθονη θα πεις τι εκανα τοσο καιρο με το satio.:D

Tο θεμα ειναι αν σε βολευει στα μηνυματα και στην πλοηγηση. Ζουμαρει κανονικα στο ιντερνετ.;)

Το κινητο να ξερεις εχει τρελο modding και δεν θα χασεις αν το παρεις.

Αν τελικα δεν σε βολεψει η οθονη μπορεις να περιμενεις το xperia neo που ερχεται αρχες μαρτιου με 3.7in οθονη και 8.1MP καμερα.

Εγω αυτο περιμενω...:p

 

Τί είναι η capacitive οθόνη;Που χωράει πράγματα; :happy:

Με το saπιο δεν κάνω τίποτα απολύτως,το έχω αφήσει στην άκρη γιατί δεν με έχει βολέψει καθόλου.

Ε κοίτα,δεν θέλω να δώσω πια μια περιουσία για κινητό,τέρμα αυτά..Το έκανα με το σατιο,έφαγα τα μούτρα μου..Πλέον όχι..Είχα σκεφτεί να έμενα χωρίς κινητό για πολύ καιρό ακόμα,αλλά μου αρέσει η τιμή του mini και μιας και θα πουλήσω το σατιο..Είμαι κοντά στην τιμή του.Και δεν θέλω όπως είπα να μπλέκω και να παίρνω άλλα..

Αν βγάζει καλές φώτος και βίντεο..Δεν με κουράζει η οθόνη,με το να πατάω άλλα πλήκτρα στο μήνυμα λόγο μεγέθους..Θα είναι οκ.

 

---

Τί λέτε; Άσχετο,αλλά κατάλαβα ότι αλλάζει καλήματα .Ισχύει;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να πατάς "εκκαθάριση" στην notification bar για να φεύγει. Και εγώ το έχω το πρόβλημα, αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω λύση.:wacko:

 

Όντως, αυτή είναι μια λύση αλλά δεν μηδενίζει τις αναπάντητες γιατί αν έχεις μια και κάνεις εκκαθάριση και σε ξαναπάρουν μετά λέει 2.. Άλλη λύση είναι να τις ανοίγεις με τον default dialer μόνο τις αναπάντητες.. Εντάξει δεν είναι κ πρόβλημα απλώς ειναι λίγο σπαστικό είναι αλήθεια!:S Thanks!:)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με την υποστήριξη;Δεν παρέχει updates ;; Και τί ειναι το xda ;

 

 

 

 

Θα πάω ίσως σε καμία voda ή γερμανέζο.Απλά θέλω να ξέρω αν κάνει νερά,αν είναι εντάξει κινητό,γιατί με το sapio δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος..Μόνο κάμερα μετράει..

Στο x10 mini τραβάει hd video ;

 

 

 

Τί είναι η capacitive οθόνη;Που χωράει πράγματα; :happy:

Με το saπιο δεν κάνω τίποτα απολύτως,το έχω αφήσει στην άκρη γιατί δεν με έχει βολέψει καθόλου.

Ε κοίτα,δεν θέλω να δώσω πια μια περιουσία για κινητό,τέρμα αυτά..Το έκανα με το σατιο,έφαγα τα μούτρα μου..Πλέον όχι..Είχα σκεφτεί να έμενα χωρίς κινητό για πολύ καιρό ακόμα,αλλά μου αρέσει η τιμή του mini και μιας και θα πουλήσω το σατιο..Είμαι κοντά στην τιμή του.Και δεν θέλω όπως είπα να μπλέκω και να παίρνω άλλα..

Αν βγάζει καλές φώτος και βίντεο..Δεν με κουράζει η οθόνη,με το να πατάω άλλα πλήκτρα στο μήνυμα λόγο μεγέθους..Θα είναι οκ.

 

---

Τί λέτε; Άσχετο,αλλά κατάλαβα ότι αλλάζει καλήματα .Ισχύει;

Η Capacitive οθονη δεν χρειαζεται γραφιδα και ειναι πολυ ευαισθητη στην αφη. Με ενα απλο αγγιγμα καταλαβαινει.

Οχι οπως το σατιο που κανει 10 ωρες για να καταλαβει.

Εχεις δοκιμασει π.χ iphone?

Ναι,αλλαζει καλυμματα.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Η Capacitive οθονη δεν χρειαζεται γραφιδα και ειναι πολυ ευαισθητη στην αφη. Με ενα απλο αγγιγμα καταλαβαινει.

Οχι οπως το σατιο που κανει 10 ωρες για να καταλαβει.

Εχεις δοκιμασει π.χ iphone?

Ναι,αλλαζει καλυμματα.

 

αχα..Κατάλαβα..Ναι έχω χειριστεί iphone ..Εε και με το σατιο,γρήγορα αντιδρούσε..Εκτος και αν είναι με λίγη πίεση.

 

Μάλιστα..Καλή φάση..Με ψήνετε .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

τωρα που βαλαμε την .06 αλλαζει κατι στην διαδικασια root/app2sd/iridium? Περιμενω μια 16gb class 10, να το απογειωσω ;-)
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

τωρα που βαλαμε την .06 αλλαζει κατι στην διαδικασια root/app2sd/iridium? Περιμενω μια 16gb class 10, να το απογειωσω ;-)

 

H Iridium προς το παρόν είναι συμβατή μόνο με .024

 

Για τα άλλα 2:

 

1. Το root γίνεται με SuperOneClick 1.6.5

 

2.To App2SD όπως ακριβώς και πριν.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικα παντως δεν το λες και φωτο-κινητο. Φανταζομαι σε σχεση με το σατιο, θα ειναι μερα-νυχτα. Βγαζει ικανοποιτικες φωτο σε συνθηκες καλου φωτισμου (οπως φανταζομαι πολλα τηλεφωνα), ενω το βιντεο (ιδια ποιοτητα με φωτο) γραφει μονο σε .3gp. Ειχα πολυ καιρο να το πετυχω αυτο. Και τα δυο χωρις καθολου ζουμ (τα βινιετ κτλ ειναι για την πλακα...) Αυτο δεν το συναντησα ποτε σε κινητο μου...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικα παντως δεν το λες και φωτο-κινητο. Φανταζομαι σε σχεση με το σατιο, θα ειναι μερα-νυχτα. Βγαζει ικανοποιτικες φωτο σε συνθηκες καλου φωτισμου (οπως φανταζομαι πολλα τηλεφωνα), ενω το βιντεο (ιδια ποιοτητα με φωτο) γραφει μονο σε .3gp. Ειχα πολυ καιρο να το πετυχω αυτο. Και τα δυο χωρις καθολου ζουμ (τα βινιετ κτλ ειναι για την πλακα...) Αυτο δεν το συναντησα ποτε σε κινητο μου...

 

<Μόνο σε 3gp ; Τί ποιότητα βγάζει ;

Κοίτα νταξ...γω θέλω να βγάζω καμία φώτο και βιντεο..Απλά δεν θέλω πολύ χάλια ανάλυση,γίνεται με το τηλ αυτό;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλη φορά το forum και είμαι νέος χρήστης του Xpera 10 mini.H συσκευή δεν είναι rooted και εδώ και 2 μέρες δεν μπορώ να βρω ασύρματα δίκτυα.Δείχνει ότι ενεργοποιεί το wifi αλλά μετά από μια σύντομη σάρωση βγάζει μήνυμα " δεν είναι δυνατή η ανίχνευση δικτύων". Προσπάθησα να το επαναφέρω σύμφωνα με το manual αλλά έχει χαθεί η επιλογή από το μενού ρυθμίσεις-κάρτα Sd-επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων-επαναφορά τηλεφώνουΝα πω επίσης ότι η συσκευή είναι branded cosmote και την χρησιμοποιώ με sim vodafone.Ξέρετε πως μπορώ να κάνω επαναφορά με διαφορετικό τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

VGA 640X480, 30fps.

 

νταξει..Γίνεται δουλειά...Ίσως και στο μέλλον βγει κάποιο update για qvga.

 

Πλέον δεν είμαι κάτοχος του satio..εδώ και 2ώρες..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μολις ειχα μια ειδοποιηση οτι εχει βγει καινουρια εκδοση λογισμικου.ποια ειναι αυτη η εκδοση;αξιζει η αναβαθμιση;εχουν παρατηρηθει προβληματα;
Link to comment
Share on other sites

νταξει..Γίνεται δουλειά...Ίσως και στο μέλλον βγει κάποιο update για qvga.

 

Πλέον δεν είμαι κάτοχος του satio..εδώ και 2ώρες..

Πηρες το mini???:bow::clap:

Link to comment
Share on other sites

Πηρες το mini???:bow::clap:

Όχι,όχι..Πούλησα προς το παρόν το σατιο..

Το σκέφτομαι να το πάρω,και σκέφτομαι μεταχειρισμένο στην κοπέλα μου,και να του αλλάξω καπάκια,ώστε να φαίνεται ολοκαίνουργιο. .

 

Το pro πώς είναι;Μόνο το πληκτρολόγιο που βγαίνει να γράψεις;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλεσπερα παιδια κι απο μενα θα ηθελα να ρωτησω κατι αν ειναι ευκολο να μου πειτε γιατι οι 592 σελιδες ειναι παρα πολες,κατ αρχας αν το κινητο εχει tv out και αν υποστηριζει υποτιτλους,για τις ταινιες! επισης σημερα ρωτησα στον γερμανο στο cosmos(θεσ/νικη)και μου ειπαν οτι το κινητο ερχεται με την 2.2 εκδοση.(γιατι καποιος ρωτουσε )

 

ευχαρηστω !!

Link to comment
Share on other sites

Το pro πώς είναι;Μόνο το πληκτρολόγιο που βγαίνει να γράψεις;

 

και η μπαταρια, που στο pro βγαινει, ενω στο αλλο ειναι ενσωματωμενη.

Link to comment
Share on other sites

καλεσπερα παιδια κι απο μενα θα ηθελα να ρωτησω κατι αν ειναι ευκολο να μου πειτε γιατι οι 592 σελιδες ειναι παρα πολες,κατ αρχας αν το κινητο εχει tv out και αν υποστηριζει υποτιτλους,για τις ταινιες! επισης σημερα ρωτησα στον γερμανο στο cosmos(θεσ/νικη)και μου ειπαν οτι το κινητο ερχεται με την 2.2 εκδοση.(γιατι καποιος ρωτουσε )

 

ευχαρηστω !!

 

Αυτό ΔΕΝ ισχύει.

 

Κατά τα άλλα όχι δεν έχει tv out, υπότιτλους όμως δεν γνωρίζω αν μπορείς να δεις. Περίμενε να σου απαντήσει κάποιος που έχει δοκιμάσει.:)

Link to comment
Share on other sites

αν χαλασει η μπαταρια πως γινεται η αντικατασταση? βγενει ολος ο μηχανισμος καμερα ολα και ετσι αλαζει ξερει κανεις αν βγηκε καινουργια εκδοση απο την 2.1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγει άλλη έκδοση πέρα απ' τη 2.1
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγει άλλη έκδοση πέρα απ' τη 2.1

 

Είναι κακό αυτό; :(

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Είναι κακό αυτό; :(

 

Περα απο τις ψευτικες αναγκες που δημιουργει το μαρκετινγκ, καθολου κακο.

 

 

 

νταξει..Γίνεται δουλειά...Ίσως και στο μέλλον βγει κάποιο update για qvga.

 

qvga ειναι χαμηλοτερη αναλυση απο την vga.

320x240

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Περα απο τις ψευτικες αναγκες που δημιουργει το μαρκετινγκ, καθολου κακο.

 

 

qvga ειναι χαμηλοτερη αναλυση απο την vga.

320x240

 

Δεν θεωρω ψευτικη αναγκη το να αποθηκευεται μια εφαρμογη στην καρτα μνημης και οχι στην εσωτερικη..ουτε το μουλτιτατς..;)

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περα απο τις ψευτικες αναγκες που δημιουργει το μαρκετινγκ, καθολου κακο.

320x240

 

Δεν ισχύει.

 

Καλό και το 2.1, αλλά το 2.2 (πέρα από το native App2SD) έχει καλύτερη διαχείριση ενέργειας. αποδοτικότερη χρήση cpu και ένα κάρο ακόμη πλεονεκτήματα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περα απο τις ψευτικες αναγκες που δημιουργει το μαρκετινγκ, καθολου κακο.

 

 

 

 

 

qvga ειναι χαμηλοτερη αναλυση απο την vga.

320x240

εεε..:O:O ήθελα να γράψω σαν αυτην που είχαν βγάλει στο saπιο και έβγαζε με καλύτερη ποιότητα!

 

Χμμ,τόσο ψεύτικες θα ναι ; Όλο και κάποια καινοτομία θα χει!

 

Τέσπα σας ζαλίζω,τώρα τελευταία,μιας και ενδιαφέρομαι για το κινητό.Αξίζει;Το χ10ι θα ήθελα,αλλά πολλά λεφτά και δεν ξαναδίνω τόσα για κινητό.

Με βλέπω μόνιμα με το Samsung GT-E1310.

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...