Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είμαι rooted και θέλω να εχώ το κινητό για χρήση άντε μεχρι και gps, είναι ανάγκη να πάρω κάρτα πάνω απο class 4?

 

Οτι καρτα θες παρε...

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια!Το κινητο μου τρελαθηκε! το βραδυ το εκλεισα και οταν επιχειρησα να το ανοιξω το πρωι αυτο δεν ελεγε να ανοιξει!το βαζω να φορτισει (αν και φορτισμενο) τιποτα! μετα εβγαλα την sim για να αλλαξω συσκευη και μολις την εβγαλα το κινητο μου ξαφνικα ανοιξε..επιχειρησα ξανα βαζοντας την αλλα παλι τιποτα.. τι να κανω?? το κινητο μου ειναι το xperia mini
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλη Sim μήπως τα έπαιξε?

 

Για να σβήσω το μητρ'ωο κλήσεων θέλω εφαρμογή?

Αν ναι ποιά?

 

Τον default dialer έχεις? Πας στο call log πατάς το menu και εκκαθάριση λίστας.

 

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι κουφά ειναι αυτα,το ειχα συνδεδεμενο στονυπολογιστη.εκλεισε καποια στιγμη μονο του αναβοσβήνοντας το κοκκινο ledaki,το εβγαλα απο τον υπολογιστή,πηγα να το ανοιξω αλλα δεν ανοιγει με τπτ,εβγαλα την μπαταρια αλλα παλι τπτ.μολις παταω το κουμπι για να ανοιξει αναβοσβήνει γρήγορα το κοκκινο ledaki ξερει κανεις τπτ για αυτο?

Ουτε στο logo δεν μπορω να μπώ να το κανω επαναφορα με το xrecovery!!

 

 

ΑΚΥΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΟΙΞΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ!!!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά . Από χθες ανήκω κι εγώ στην παρεα σας καθώς επωφελήθηκα κι εγώ από την έκπτωση του Χ10 και με την αναβάθμιση του πατέρα μου τσίμπησα το κινητό με 70 ευρώ :D. Πολύ ωραίο κινητό ( ειδικά σε σχέση με το προηγούμενο μπακατελέξ μου :D ) αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις .

1. Πάω Ρυθμίσεις --> Sony Ericsson --> Λήψη ρυθμίσεων , πατάω αποδοχή , διαλέγω cosmote και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα μου γράφει "Δεν ήταν δυνατή η λήψη ρυθμίσεων " :( (έκανα ένα search στο google αλλα δεν βρήκα κάτι , κι εδώ στο φορουμ στη σελιδα 250 κάτι αλλά δεν ειπώθηκε λύση )

2. Τα applications που κατεβάζω στο PC μου για το κινητό σε ποιο φάκελο της memory stick τα βάζω ?

3. Αν μπορεί να αλλάξει το μπλε χρώμα του φόντου .

Edited by kalejaios

https://donate.wspa.org.uk/form.asp?id=63

! Μπορείς κι εσύ να βοηθήσεις !

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως κανω απεγκατασταση προγραμματων?εχω το τιτανιουμ αλλα δεν βρισκω τετοια επιλογη

Πήγαινε στην καρτέλα "Αντ. ασφαλείας και επαναφορά" (στο Titanium)

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Τέσπα σας ζαλίζω,τώρα τελευταία,μιας και ενδιαφέρομαι για το κινητό.Αξίζει;Το χ10ι θα ήθελα,αλλά πολλά λεφτά και δεν ξαναδίνω τόσα για κινητό.

 

Φυσικα και αξιζει (ειδικα το PRO).

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους πιο... έμπειρους: ;)

Στο Launcher Pro Plus πώς γίνεται να κάνω lock την οθόνη (στο ADWLauncher έχει τέτοια επιλογή για να μην "πατιέται" η οθόνη).

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους πιο... έμπειρους: ;)

Στο Launcher Pro Plus πώς γίνεται να κάνω lock την οθόνη (στο ADWLauncher έχει τέτοια επιλογή για να μην "πατιέται" η οθόνη).

 

δεν γινεται δυστυχως..τουλαχιστον οσο το εψαξα εγω δεν βρηκα κατι..

πραγματικα ηταν σωτηριο το lock στον ADW

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ άλλος ένας λόγος να είμαστε περήφανοι:

 

ο Έλληνας nobodyAtall, έφτιαξε μια πολύ καλή port από 2.2 froyo, η οποία έχει ελάχιστα bugs και ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ.

 

Ρίξτε μια ματιά εδώ οι σκληροπυρηνικοί του forum :lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ άλλος ένας λόγος να είμαστε περήφανοι:

 

ο Έλληνας nobodyAtall, έφτιαξε μια πολύ καλή port από 2.2 froyo, η οποία έχει ελάχιστα bugs και ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ.

 

Ρίξτε μια ματιά εδώ οι σκληροπυρηνικοί του forum :lol:

 

πολυ καλη δουλεια..υπαρχουν δυνατοτητες βελτιωσης αυτων τον bugs?δηλαδη αν περιμενουμε λιγο ακομα ισως δουμε μια αρκετα καλη "κοπια" της 2.2 και για μας??

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια..υπαρχουν δυνατοτητες βελτιωσης αυτων τον bugs?δηλαδη αν περιμενουμε λιγο ακομα ισως δουμε μια αρκετα καλη κοπια της 2.2 ?

 

Χωρίς να προτρέχω, αυτή είναι ήδη μια πολύ καλή port από 2.2!

 

Στα 5 Mp η κάμερα φυσάει!!! Ακόμα βέβαια δεν αναγνωρίζει ακουστικά...

 

αλλά σου λέω με ασφάλεια οτι είναι η επόμενη μου rom.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειάζομαι επιγόντως τη βοήθεια σας, εγκατέστησα σήμερα ένα θέμα στο μινι και απο εκείνη τη στιγμή το τηλ δεν λέει να ανάψει. το ανάβω και πάει μέχρι το σημείο με το λογότυπο και κάνει συνέχεια reboot τι να κάνω σας παρακαλώ χρειάζομαι την βοήθεια σας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να προτρέχω, αυτή είναι ήδη μια πολύ καλή port από 2.2!

 

Στα 5 Mp η κάμερα φυσάει!!! Ακόμα βέβαια δεν αναγνωρίζει ακουστικά...

 

αλλά σου λέω με ασφάλεια οτι είναι η επόμενη μου rom.

 

σιγουρα..αλλα υπαρχει δυνατοτητα βελτιωσης?γιατι απο,τι βλεπω πριν λιγο διαστημα ειχε γινει μια αλλη port (οπως λες) της 2.2 αλλα ειχε αρκετα bugs..αυτη εχει λιγοτερα..ισως αργοτερα να βγει καποια που να μην εχει..παιζει κατι τετοιο?ή παντα θα υπαρχουν bugs τυπου καμερα,ακουστικα,reboots και λοιπα?

παντως πολυ καλη δουλεια απο τον φιλο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειάζομαι επιγόντως τη βοήθεια σας, εγκατέστησα σήμερα ένα θέμα στο μινι και απο εκείνη τη στιγμή το τηλ δεν λέει να ανάψει. το ανάβω και πάει μέχρι το σημείο με το λογότυπο και κάνει συνέχεια reboot τι να κάνω σας παρακαλώ χρειάζομαι την βοήθεια σας!!!!

 

Διάβασε προσεκτικά και ακολούθησε τις οδηγίες αυτού του post

 

 

σιγουρα..αλλα υπαρχει δυνατοτητα βελτιωσης?γιατι απο,τι βλεπω πριν λιγο διαστημα ειχε γινει μια αλλη port (οπως λες) της 2.2 αλλα ειχε αρκετα bugs..αυτη εχει λιγοτερα..ισως αργοτερα να βγει καποια που να μην εχει..παιζει κατι τετοιο?ή παντα θα υπαρχουν bugs τυπου καμερα,ακουστικα,reboots και λοιπα?

παντως πολυ καλη δουλεια απο τον φιλο!

 

Έχω δοκιμάσει και τις 2. Δεν έχει καμία σχέση η προηγούμενη με αυτήν.

 

Smooth κύλιση, ακόμα κανένα reboot (αν και δεν έπαιξα με adb..). Ακόμα βέβαια δεν χρησιμοποίησα βασικές λειτουργίες (όπως συγχρονισμούς επαφών, mail κτλ) αλλά φαίνεται πραγματικά πολύ καλή.

 

Μην ξεχνάμε οτι το σημαντικότερο bug στις rom του μεγάλου X10 είναι η κάμερα (στις custom τραβάει είτε σε χαμηλή ανάλυση, είτε καθόλου)

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε προσεκτικά και ακολούθησε τις οδηγίες αυτού του post

 

σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω τώρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και τις 2. Δεν έχει καμία σχέση η προηγούμενη με αυτήν.

 

Smooth κύλιση, ακόμα κανένα reboot (αν και δεν έπαιξα με adb..). Ακόμα βέβαια δεν χρησιμοποίησα βασικές λειτουργίες (όπως συγχρονισμούς επαφών, mail κτλ) αλλά φαίνεται πραγματικά πολύ καλή.

 

Μην ξεχνάμε οτι το σημαντικότερο bug στις rom του μεγάλου X10 είναι η κάμερα (στις custom τραβάει είτε σε χαμηλή ανάλυση, είτε καθόλου)

 

ακομα ομως δεν τραβαει βιντεο..η ποιοτητα της εχει παραμεινει ιδια στις φωτο?

οκ..ξεψαχνισε το και πες μας με λιγα λιγια τα + και - αυτης της rom!!

 

επιφυλασσομαι τοτε για το μελλον!που ξερεις,ισως βγει καποια rom που να μην εχει καν bugs!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ άλλος ένας λόγος να είμαστε περήφανοι:

 

ο Έλληνας nobodyAtall, έφτιαξε μια πολύ καλή port από 2.2 froyo, η οποία έχει ελάχιστα bugs και ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ.

 

Ρίξτε μια ματιά εδώ οι σκληροπυρηνικοί του forum :lol:

 

Ωραια πραγματα φιλε μου, το video της καμερας λιγο με νοιαζει αυτο που μ απασχολη περισσοτερο ειναι το bluetooth πολλα προβληματα ρε παιδι μου, αν γινει η κατασταση βλεπω να το κρατω πολυ καιρο το μινι, διαφορετικα θα παει για αποσυρση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια πραγματα φιλε μου, το video της καμερας λιγο με νοιαζει αυτο που μ απασχολη περισσοτερο ειναι το bluetooth πολλα προβληματα ρε παιδι μου, αν γινει η κατασταση βλεπω να το κρατω πολυ καιρο το μινι, διαφορετικα θα παει για αποσυρση :lol:

 

Και να φανταστείς οτι είναι alpha ακόμα! Θα δούμε πολλά όμορφα πιστεύω.

 

@Dark: Η 2.2 port που αναφέρεις παραπάνω δουλεύει σε mini pro?

 

Δές εδώ lkint

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται δυστυχως..τουλαχιστον οσο το εψαξα εγω δεν βρηκα κατι..

πραγματικα ηταν σωτηριο το lock στον ADW

Ναι, αυτό διαπιστώνω κι εγώ όσο το ψάχνω. Πάντως μου άρεσε πιο πολύ από το ADW.

thanxxx συνονόματε!

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...