Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα πριν λίγο και τώρα το ανοίγω! Είπα να μην βάλω την κάρτα που δίνουν και να βάλω μια 4gb HC που έχω. Η μαμίσια είναι σε FAT. Αυτή που έχω FAT32. Να τη φορμάρω σε FAT? Θα έχω πρόβλημα με το FAT32? Υπάρχει κάτι στα αρχεία της υπάρχουσας κάρτας που το χρειάζεται οπωσδήποτε?? Γιατί έλεγα να σβήσω όλα τα video/images..etc αλλά θυμήθηκα λάποιον που έγραφε ότι αν άλλαζες ένα αρχείο ήχου υπήρχε πρόβλημα στη σύνδεση με το pc!

 

Την καλησπέρα μου,

 

Ως επί το πλείστον, σε κάθε κάρτα εώς 2Gb, η διαμόρφωση είναι σε Fat. Από 2Gb και άνω (4Gb δηλαδή) η διαμόρφωση γίνεται σε Fat32 οπότε η καινούρια σου κάρτα είναι μια χαρά.

 

Σβήνεις άφοβα ήχους/εικόνες και απλά χρησιμοποιείς για τις ειδοποιήσεις τους ήχους του συστηματος.

 

Κάποιος που να γνωρίζει ?

 

Δεν μπορεις να ελευθερώσεις άλλο χώρο μιας και το Link2SD μεταφέρει και κάνει symlink μόνο την εφαρμογή, ενώ δεδομένα όμως αυτά στο /data/dalvik-cache και στο /data/data παραμένουν στην internal.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ξέρουμε και κάποια εφαρμογή για της επαφές? Γιατί αυτή που έχει είναι για κλοτσιές !!!

Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά δεν είναι αρκετά??

 

50 λεπτά τώρα και ακόμα στο λογότυπο έχει μείνει.....μάλλον το σκότωσα...:cry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν λεω την αποψη μου γιατι θα πεταχτει η matbel και θα με αρχισει..αυτο που χεις να κανεις ειναι να βρεις/αγορασεις και τα 2 και να τα δοκιμασεις..

ψαξου λιγο στο google...

ΧΑχαχαχα!!!καλά κάνεις!!Μην βάλετε το navigon για gps παιδιά για κανένα λόγο,είναι χάλια :p θα χάσεte απλά χρόνο..χαχα,το ndrive κορυφαίο!!:):p όποιος θέλει ας μου πει.

 

@xlidas, αμα είσαι smart buyer φίλε μου τα πάντα βρίσκεις!!Και δεν πήρα 1 ευρω την ΜΙΑ αλλά και τις ΔΕΚΑ!!Βέβαια έκαναν κανά μήνα να μου ρθουν αλλά σιγά άμα δε καιγεσαι περιμένεις το μόνο αρνητικό δηλαδή της υπόθεσης,προσωπικά το θεωρώ χαζό να σκάσεις 7-8 ευρω για μια μόνο ζελατινούλα δηλαδή έλεος μια απλή ζελατίνα ειναι!!Οκ πρέπει να ναι και καλή και να προστατεύει καλά κλπ τα γνωρίζω αυτά και νομίζω μπορώ να κρίνω ποιες αξίζουν και ποιες όχι,έχω αγοράσει και απο γερμανούς και από άλλα μαγαζιά εδώ και δε προσφέρουν τίποτα καλύτερο που να δικαιολογεί την τιμή τους!Αυτά

Edited by matbel
Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά τώρα και ακόμα στο λογότυπο έχει μείνει.....μάλλον το σκότωσα...:cry:

 

Ξανακάν' τα όλα από την αρχή. Το είχα πάθει κι εγώ κάποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακάν' τα όλα από την αρχή. Το είχα πάθει κι εγώ κάποτε.

 

Προσπάθησα αλλά ο υπολογιστής δεν βλέπει το κινητό...οπότε τζίφος....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα τις τελευταιες μερεσ το mini pro μου κολλαει και δειχνει κλειστο στουσ αλλους ενω σε μενα δεν φαινεται τιποτα... το εχει κανει σε καποιον αλλο? τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ XPERIA Χ10 ΜΙΝΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛOYME ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝOΗΤΑ!ΓΙΑ ΤΟ BLUETOOTH ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ. ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΛΠΟ?ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ANDROID MARKET

ΚΑΠΟΙΑ RINGRONES AΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ!

ΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ! !

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το RingDroid ή το Ringtone maker;;;; Βγάζει μόνο τα πρώτα sec του τραγουδιού..

ναι εγω το χρησιμοποιώ όχι δε βγάζει μόνο τα πρώτα βρε,αν σύρεις την μπάρα πάει μεχρι τέρμα και το πας γενικά όπου θες εσύ,πιάσε τις ακρουλες και πηγαινέ το όπου θες..

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα αλλά ο υπολογιστής δεν βλέπει το κινητό...οπότε τζίφος....

 

Φλάσαρε το με το SEUS (software update), το βρίσκεις στο site της SE.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

εχω μια απορια και αν γνωριζει καποιος κατι θα ηθελα την βοηθεια του. θελω να κανω format το mini μου αλλα μου βγαζει οτι υπαρχει διαθεσιμο το νεο λογισμικο .06 εγω ομως επειδη χρησιμοποιω bluetooth headset και απο οτι διαβασα με το νεο λογισμικο χανουμε την σεζευξη μεταξη κινητου και bluetooth. επειδη δεν θελω να το κανω upgrade, γνωριζει καποιος αν υπαρχει τροποσ να το κανω format και να μεινω στη .24 εκδοση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου,

 

Ως επί το πλείστον, σε κάθε κάρτα εώς 2Gb, η διαμόρφωση είναι σε Fat. Από 2Gb και άνω (4Gb δηλαδή) η διαμόρφωση γίνεται σε Fat32 οπότε η καινούρια σου κάρτα είναι μια χαρά.

 

Σβήνεις άφοβα ήχους/εικόνες και απλά χρησιμοποιείς για τις ειδοποιήσεις τους ήχους του συστηματος.

 

Ουπς! Έχεις δίκιο! Λογικό... Δεν σκέφτηκα καθόλου τη σχέση του file system με το μέγεθος της κάρτας..

Τους φακέλους του PC Companion να τους κρατήσω?? Γιατί εγώ σκεφτόμουν την νέα κάρτα να τη φορμάρω, να φτιάξω το φάκελο Media που θέλω και να την βάλω.

 

Τώρα πάω να κάνω την ενημέρωση μέσω pc companion αλλά το βλέπω να αργεί τραγικά.. Χάθηκε να έχουν ένα ΟΤΑ να τελειώνουμε?!

 

Πάντως είναι πολύ όμορφο και βολικό!

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι??

 

ΈΧω κάνει απενεργοποίηση μεταφοράς δεδομένων για να μήν χρεώνομαι απο την Cosmote και χρησιμοποιώ μόνο wifi σύνδεση...

 

Το πρόβλημα είναι στο GPS γιατί ενω μου δίνει το στίγμα μου δεν προβάλει τον χάρτη της google ενώ για το wisepilot εχει λήξει η συνδρομή του..

 

Τί να κάνω ?? Ποιό GPS να χρησιμοποιήσω και να μην χρώνομαι?? είναι κάποιο δωρεάν απο το Market??

 

Ευχαριστώ..:rolleyes:

 

Καμιά ιδέα κανείς??

Link to comment
Share on other sites

@xlidas, αμα είσαι smart buyer φίλε μου τα πάντα βρίσκεις!!Και δεν πήρα 1 ευρω την ΜΙΑ αλλά και τις ΔΕΚΑ!!Βέβαια έκαναν κανά μήνα να μου ρθουν αλλά σιγά άμα δε καιγεσαι περιμένεις το μόνο αρνητικό δηλαδή της υπόθεσης,προσωπικά το θεωρώ χαζό να σκάσεις 7-8 ευρω για μια μόνο ζελατινούλα δηλαδή έλεος μια απλή ζελατίνα ειναι!!Οκ πρέπει να ναι και καλή και να προστατεύει καλά κλπ τα γνωρίζω αυτά και νομίζω μπορώ να κρίνω ποιες αξίζουν και ποιες όχι,έχω αγοράσει και απο γερμανούς και από άλλα μαγαζιά εδώ και δε προσφέρουν τίποτα καλύτερο που να δικαιολογεί την τιμή τους!Αυτά

 

Δεν έχει καμιά σχέση η τιμή και η ποσότητα που αναφέρεις. 7-8 ευρώ συνήθως δεν δίνεις για μια απλή ζελατίνα αλλά για προιόντα επιπέδου brando ή Vikuiti 3M. Αυτες οι ζελατίνες είναι καθαριζόμενες και χρησιμοποιούνται ξανά και ξανά και προσφέρουν κορυφαία προστασία.

 

Ουπς! Έχεις δίκιο! Λογικό... Δεν σκέφτηκα καθόλου τη σχέση του file system με το μέγεθος της κάρτας..

Τους φακέλους του PC Companion να τους κρατήσω?? Γιατί εγώ σκεφτόμουν την νέα κάρτα να τη φορμάρω, να φτιάξω το φάκελο Media που θέλω και να την βάλω.

 

Τώρα πάω να κάνω την ενημέρωση μέσω pc companion αλλά το βλέπω να αργεί τραγικά.. Χάθηκε να έχουν ένα ΟΤΑ να τελειώνουμε?!

 

Πάντως είναι πολύ όμορφο και βολικό!

 

Μπα διέγραψε τους και αυτούς, το companion μπορεις να το κατεβάσεις και από το site της SE. Πλέον αποδεδειγμένα, ο καλύτερος τρόπος ειναι να κατεβάσεις το SEUS (Sony Ericsson Update Service) για update μιας και είναι λιγότερες οι αναφορές για λάθη σε σχέση με το PC Companion.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ΣΟΣ!!!ειχα στο παρελθον κανει γκαφα με το τιτανιουμ κ επανεφερα το κινητο στις εργοστασιακες του ρυθμισεις με το update servise της sony!τωρα μου εκαναν αλλοι την γκαφα κ πρεπει να το επαναλαβω!μου εσβησαν κατα λαθος το wifi αλλα κανει μονο μια φορα μαλλον το update servise!!ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΑ ΙΣΑ ΤΟΥ??please help!!:(:(
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε το με το SEUS (software update), το βρίσκεις στο site της SE.

 

αυτό έκανα και έχασα τα πάντα...:cry: είχα κρατησει backup απο xrecovery αλλα οταν το περνάω κάνει συνέχεια restart το κινητο...anyway,θα τα περάσω πάλι όλα απο την αρχη....άσχετο αλλα πως έχουμε αναφορά παραδοσης στο handcent? το είχα κάνει και τωρα δεν μπορώ να το βρω....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπα διέγραψε τους και αυτούς, το companion μπορεις να το κατεβάσεις και από το site της SE. Πλέον αποδεδειγμένα, ο καλύτερος τρόπος ειναι να κατεβάσεις το SEUS (Sony Ericsson Update Service) για update μιας και είναι λιγότερες οι αναφορές για λάθη σε σχέση με το PC Companion.

 

Σ' ευχαριστώωω!:) Ναι, από το site το κατέβασα ούτως η άλλως. Κόντεψε τη μιάμιση ώρα η αναβάθμιση μέχρι να τελειώσει! Απίστευτο! Ευτυχώς ολοκληρώθηκε χωρίς λάθη οπότε δεν πήγα στο SEUS γιατί όταν είδα την απάντησή σου ήταν ήδη αργά! Είχε ξεκινήσει! Το πιο ωραίο είναι η υποσημείωση "Δεν χρειάζεται να κρατάτε πατημένο το πλήκτρο back σε όλη τη διάρκεια της αναβάθμισης!!"..!!! Μα αν το κρατούσαμε θα είχαμε πάθει αγκύλωση!

 

Στις επαφές επειδή τις έχω με κεφαλαία όταν τις ψάχνω με μικρά δεν τις βρίσκει παρότι είναι περασμένες κανονικά με ελληνικά.. Υπάρχει εναλλακτικό πρόγραμμα επαφών? Καλά για τα μνμ το handcent το έχω και συνηθίσει οπότε μάλλον θα μπει με συνοπτικές διαδικασίες!

 

Edit: Παιδιά, επειδή φαντάζομαι οι περισσότεροι χρησιμοποιείτε άλλον launcher, ποιος θεωρείτε ότι είναι καλύτερος?? Δοκίμασα τον GoLauncher (ο οποίος μου άρεσε περισσότερο) και τον LauncherPro (δεν έχω δοκιμάσει ADW ακόμα) αλλά έχω την αίσθηση ότι το κάνουν πιο αργό κυρίως στο άνοιγμα των ρυθμίσεων.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει πιο καινουργια για το προ? Εχω την 0.24 και το κομπανιον και μεσω κινητου μου λεει οτι ειναι η πιο προσφατη... Η .06 τι ειναι?
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ XPERIA Χ10 ΜΙΝΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛOYME ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝOΗΤΑ!ΓΙΑ ΤΟ BLUETOOTH ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ. ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΛΠΟ?ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ANDROID MARKET

ΚΑΠΟΙΑ RINGRONES AΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ!

ΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ! !

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Έχει κάποιες ιδαιτερότητες, αλλά θα τις συνηθίσεις και θα δεις ότι έχεις ένα φοβερό κινητό.

Το ξυπνητήρι δε δουλεύει με κλειστό κινητο, μπορείς αν θέλεις να το βλακεις σε flight mode.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ειμαι στην εκδοση .504,αν θελω να περασω πιο καινούρια εκδοση,γιατι μου εβγαλε μηνυμα για αναβάθμιση,αυτα που εχω περασμένα μέσα δλδ xrecovery,app2sd τα σβήνει;Και μετά πρεπει να τα ξαναπεράσω;

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Μήπως ξέρει κανένας κανένα browser που να διαβάζει αραβικά? Μόλις ήμουνα με ένα φίλο που δοκίμασε να μπει σε αραβικού περιεχομένου σελίδες και του έβγαζε τετράγωνα αντί γράμματα, ότι κωδικοποίηση κι αν επέλεξε, τόσο στην μανίσια εφαρμογή, όσο και στον όπερα.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Μήπως ξέρει κανένας κανένα browser που να διαβάζει αραβικά? Μόλις ήμουνα με ένα φίλο που δοκίμασε να μπει σε αραβικού περιεχομένου σελίδες και του έβγαζε τετράγωνα αντί γράμματα, ότι κωδικοποίηση κι αν επέλεξε, τόσο στην μανίσια εφαρμογή, όσο και στον όπερα.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Ο Dolphin τα διαβαζει κανονικα

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...