Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια στο internet on the go με καρτα μπορω να φαω τον ογκο κ σε μια μερα πχ η εχει πολιτική ορθης κ τα λοιπα οπως βονταφον π εχει 20μβ τη μερα?
Link to comment
Share on other sites

Αν διαθέτεις ήδη εξοπλισμό είναι η καλύτερη λύση. Ειδάλλως δεν αξιζει να αγορασεις usb stick για χρήση 1-2 βδομάδων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα για τις διακοπές συμφέρει το internet on the go με καρτα η υπάρχει κατι καλυτερο σε σχέση τιμής και GB?

 

Το κόστος των 5Gb για ένα μήνα ισούται με το πάγιο του Internet on the go 10Gb, επίσης για ένα μήνα. Όμως, αν ξεκινήσεις iotg με συμβόλαιο τη πρώτη περίοδο θα ισχύουν αναλογίες ( άρα για 15 ημέρες περίπου θα έχεις γύρω στα 5Gb, περισσότερα απο αυτά του iotg με κάρτα για το ίδιο κόστος δηλαδή, αλλά για λιγότερες ημέρες ), αν ξεπεράσεις τον όγκο δεδομένων θα προκύπτουν επιπλέον χρεώσεις, απο τη στιγμή που θα αιτηθείς τη διακοπή της σύνδεσης ( με συμβόλαιο ) θα πρέπει να περάσουν έως και 30 ημέρες για να γίνει η διακοπή και αν πάρεις εξοπλισμό, κάνεις συμβόλαιο για 1 χρόνο. Άρα, ναι μεν θα έχεις περισσότερο όγκο δεδομένων για τα ίδια λεφτά, αλλά είτε θα πρέπει να αγοράσεις το modem χωριστά ή να κάνεις συμβόλαιο ( και να πληρώσεις για το modem όταν σπάσεις το συμβόλαιο ). Με 50€ λοιπόν, παίρνεις το modem στο iotg με κάρτα και ένα μήνα δωρεάν χρήση ( όποτε εσύ επιλέξεις να κάνεις χρήση ). Νομίζω ότι συμφέρει η λύση με κάρτα γιατί το ενεργοποιείς όταν εσύ πραγματικά θα το έχεις ανάγκη και απο τότε θα ξεκινήσει ο δωρεάν μήνας, παίρνεις πακέτο το modem και δεν έχεις καμία άλλη υποχρέωση, απλά παίρνοντας τον μισό όγκο απο αυτόν που με ίδιο κόστος θα έπαιρνες με μια σύνδεση με πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό πέρα των 60 που στα κάνει 120mb υπάρχει κάτι άλλο? Παλιά ήταν κ Με πέντε ευρώ 500mb.. αυτό έλεγε πολύ για διακοπές τώρα κιόλας...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα χθες το πακετο με τα 50 ευρω ομως τι στικακι μπορει να συνδεθει οταν το βαζω σε λαπτοπ με win7 ενω σε βιστα παιζει μια χαρα. Υπαρχει καποια λυση? Το στικ ειναι το Huawei E122-1.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα χθες το πακετο με τα 50 ευρω ομως τι στικακι μπορει να συνδεθει οταν το βαζω σε λαπτοπ με win7 ενω σε βιστα παιζει μια χαρα. Υπαρχει καποια λυση? Το στικ ειναι το Huawei E122-1.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Μηπως εχεις κανει εγκατασταση παλαιοτερα σε καποιο αλλο usb modem, ψαξε στην προσθαφαιρεση προγραμματων για να κανεις απεγκατασταση οτι εχει σχεση με usb modem κανε απεγκατασταση και τους drivers του huawei αλλα και το προγραμμα της cosmote. Μετα κανε ενα restart στο pc, συνδεσε το stickaki αστο να κανει εγκατασταση των drivers μονο του, αγνοησε το autoplay (κατω δεξια εκει που λεει οτι βρεθηκε νεο υλικο θα πατησεις και θα δεις 5-6 διαφορετικες συσκευες κ θα ψαχνουν για drivers) οταν checkαριστουν ολα τοτε ξεκινα την εγκατασταση του internet on the go.

Αν παλι δεν κανεις δουλεια παρε στο 13838 περιμενε να πει 2-3 επιλογες και μετα πατα το 9 να μιλησεις με καποιον για να σου κλεισουν ενα τηλεφωνικο ραντεβου με καποιον τεχνικο.

Εχω δει 1-2 περιπτωσεις που χρειαστηκε ακομα και format μαλλον κατι δεν καθοταν καλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πηρα προχθες το πακετο με τα 20€,μιας και εχω στικακι.Το εβαλα στο Samsung Galaxy Tablet, και ολα καλα δουλευουν.Ομως οταν πηγα να επιοεξω το ποσο για ενεργοποιηση μου εγραφε 3 επιλογες,μια για 1μια μερα με 5€,μια για 10 μερες με 10€, και μια για ενα μηνα με 50€.

Το υπολοιπο που ειχε μεσα ηταν 20€ και δεν μπορουσα να επιλεξω τον ενα μηνα δωρεαν που διαφημιζει η Cosmote.Ξερει μανενας πως το επιλεγουμε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου , το πακετο για την πλοηγηση του μηνα το δινει η Cosmote μονο αγοραζοντας το full εξοπλισμο μαζι με το stick των 50 ευρω και οχι μονο με την αγορα της Prepaid καρτας για ιντερνετ των 20 ευρω !
Link to comment
Share on other sites

Το πακετο με τον ενα μηνα δωρεαν internet που διαφημιζει η Cosmote για ποσα mb ή gb ειναι;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πηρα προχθες το πακετο με τα 20€,μιας και εχω στικακι.Το εβαλα στο Samsung Galaxy Tablet, και ολα καλα δουλευουν.Ομως οταν πηγα να επιοεξω το ποσο για ενεργοποιηση μου εγραφε 3 επιλογες,μια για 1μια μερα με 5€,μια για 10 μερες με 10€, και μια για ενα μηνα με 50€.

Το υπολοιπο που ειχε μεσα ηταν 20€ και δεν μπορουσα να επιλεξω τον ενα μηνα δωρεαν που διαφημιζει η Cosmote.Ξερει μανενας πως το επιλεγουμε αυτο;

 

Ο μήνας ήταν 40 ευρώ! Μην μου πεις ότι το αύξησαν σε 50 ευρώ;;;

 

Για να επιλέξεις 1 μήνα πήγαινε σε έναν Γερμανό και ζητά τους να σου φορτόσουν 30 ευρώ στων αριθμό κινητού του πακέτου που έχεις. Εγω αυτό έκανα! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, όταν κάνω "ραδιοφωνική" εκπομπή μέσω Winamp οι άλλοι δεν με ακούνε ενώ το Soundcast DSP είναι συνδεδεμένο κανονικά. Η κάλυψη είναι άριστη όπως και η ταχύτητα. Είναι θέμα του Soundcast ή της Cosmote;

Edit: Στο Status φαίνεται ότι έχω συνδεθεί κανονικά και διαβάζει τον τίτλο του τραγουδιού που παίζει αλλά δεν συνδέεται για να παίξει ήχος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω μπερδευτει με τα πακετα και θελω μια διευκρινηση. Θα παω διακοπες και θελω να εχω ιντερνετ στο λαπτοπ για περιπου 7 μερες. Τι πακετο επιλεγω? Ποσο μου κοστιζει? Αυτο με την καρτα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Aν θελεις νομιζω τα πιο φτηνα ειναι απο wind:

Υπάρχει και το 1GB , στέλνεις 1GB στο 19595 ( κόστος 15 ευρώ 30 ημέρες)

Υπάρχει και το 7 ημέρες 12GB στείλε NS7 στο 19595 (14,5 ευρώ)

Υπάρχει και το 2 ημέρες 3GB , Στείλε NS2 στο 19595 (7 ευρώ)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Aν θελεις νομιζω τα πιο φτηνα ειναι απο wind:

Υπάρχει και το 1GB , στέλνεις 1GB στο 19595 ( κόστος 15 ευρώ 30 ημέρες)

Υπάρχει και το 7 ημέρες 12GB στείλε NS7 στο 19595 (14,5 ευρώ)

Υπάρχει και το 2 ημέρες 3GB , Στείλε NS2 στο 19595 (7 ευρώ)

 

Αυτά πρέπει να είναι για την wind. Τα προγράμματα ADSM http://goo.gl/NcVDF

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση. ο υπολογιστής που χρησιμοποιώ είναι ενας mac book pro

Πήρα σήμερα το cosmote internet on the go με κάρτα. Έκανα όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις με profile κτλ APN: internet και access number: *99#

Όταν πάω στον browser (firefox τελευταία εκδοση) μου πετάει error οτι κάνει συνέχεια redirecting και δεν μπορεί να συνδεθεί στο http://ciotgprepaid.cosmote.gr ή στο https://ciotgprepaid.cosmote.gr.

Δεν ξέρω τι να κάνω. Παίζει να είμαι ο μόνος που έχω αυτο το πρόβλημα. Παρακαλώ μια βοήθεια...

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω ενα στικακι της θειας μου και προσπαθω εδω και 5 ωρες να βγαλω ακρη αλλα δεν συνδεεται. καμια ιδεα >?

 

ειναι το ZTE to stick. με συνδεση.

εκανα εγκατασταση το autoplay

 

ευχαριστώ. καιγομαι αυριο φευγω διακοοπες και δεν θεχω ιντερνετ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε άμεσα στο 13838 ( επιλογή 9 στο menu ) και ανέφερε αδυναμία σύνδεσης για να το περάσουν στο τεχνικό να σε καλέσουν απο εκεί. Φυσικά, προετοιμάσου για αρκετή αναμονή γιατί απ'όσο γνωρίζω, αυτή τη περίοδο απαντούν στις 2 ημέρες περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με το ZTE MF30 που να είναι συνέχεια συνδεμένος;

Όταν βάζω τη sim στο iPad είμαι συνέχεια on line και όταν την βάζω στο συγκεκριμένο modem έχω κάθε 10 λεπτά αποσυνδέσεις.

Το πουλάνε και 130€.

Link to comment
Share on other sites

Κι ενώ το 1 στο 1256 (ενημέρωση υπολοίπου) λειτουργούσε κανονικά μέχρι τώρα για το Internet On The Go, ξαφνικά για άγνωστο λόγο σταμάτησε λειτουργεί. Μάλλον επειδή πλησιάζω το όριο! Έχει κανείς λύση γιατί δεν γουστάρω να χρεωθώ για να μου πουν τι να κάνω;

 

Εν τω μεταξύ για την σύνδεση του κινητού μου το 1256 δουλεύει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Για watch up internet με 3Eυρώ που ενεργοποιησα πως μπορω να ξερω πόσα mb μου εχουν περισέψει? Υπάρχει κάποιο μήνυμα που μπορώ να στειλω?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το Internet on the Go? Μετά από 1.5 χωρίς κανένα πρόβλημα σύνδεσης, από σήμερα το απόγευμα δε συνδέεται ούτε με 3G ούτε με GPRS/EDGE.

 

Το μόντεμ δε φταίει γιατί έβαλα SIM Wind και Vodafone και συνδέεται κανονικά. Ούτε οι ρυθμίσεις δικτύου της Cosmote φταίνε, τσέκαρα και είναι οι σωστές.

 

Και μη μου πείτε να πάρω την εξυπηρέτηση πελατών. Τρεις κλήσεις, με χρέωση φυσικά και μετά από 20 λεπτά αναμονής, το κλείνουν!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το Internet on the Go? Μετά από 1.5 χωρίς κανένα πρόβλημα σύνδεσης, από σήμερα το απόγευμα δε συνδέεται ούτε με 3G ούτε με GPRS/EDGE.

 

Το μόντεμ δε φταίει γιατί έβαλα SIM Wind και Vodafone και συνδέεται κανονικά. Ούτε οι ρυθμίσεις δικτύου της Cosmote φταίνε, τσέκαρα και είναι οι σωστές.

 

Και μη μου πείτε να πάρω την εξυπηρέτηση πελατών. Τρεις κλήσεις, με χρέωση φυσικά και μετά από 20 λεπτά αναμονής, το κλείνουν!

Όντως χθες είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα!! Σήμερα όμως δουλεύει κανονικά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...