Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα 40 ευρω και 10GB μπορεις να βαλεις φραγη?

Παντως καλη κινηση ειναι να μαθαινεις το υπολοιπο σου στελνωντας 1 στο 1256.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

2 ερωτήσεις έχω.

1) Μπορώ νσε μια συνδεση internet on the go να δω πόσα MB απομένουν;

2) Σε μια σύνδεση απεριόριστα, μπορώ να δω τι χρόνος ομιλίας και πόσα MB απομένουν;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στις 2 περιπτώσεις. Θα στέλνεις μήνυμα 1 στο 1256 και θα λαμβάνεις ενημέρωση με γραπτό μήνυμα. Εννοείται ότι στη περίπτωση του internet on the go, το μήνυμα θα το στέλνεις απο την εφαρμογή με την οποία συνδέεσαι ( cosmote connect, πως το λένε εν πάση περιπτώσει ).
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου στείλανε το στικάκι και την sim αλλά η sim δεν είναι ενεργοποιημένη.

 

(Μου γράφει αποτυχία σύνδεσης όταν προσπαθώ να συνδεθώ και δεν φαίνεται να έχει σήμα)

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι να την ενεργοποιήσω;

Edited by MotoTechnic
Link to comment
Share on other sites

το internet on the go μπορει να δουλεψει σε tablet pc με android 3 λειτουργικο? συγκεκριμενα θελω να αγορασω το acer iconia που εχει usb port αλλα δεν ειναι 3g.

ρωτησα στην cosmote και μου ειπαν οτι επισημα δεν υποστηριζεται το android,αλλα χρηστες εχουν βρει τροπο και το δουλευουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το internet on the go μπορει να δουλεψει σε tablet pc με android 3 λειτουργικο? συγκεκριμενα θελω να αγορασω το acer iconia που εχει usb port αλλα δεν ειναι 3g.

ρωτησα στην cosmote και μου ειπαν οτι επισημα δεν υποστηριζεται το android,αλλα χρηστες εχουν βρει τροπο και το δουλευουν.

 

Αν κατάλαβα καλά ρωτάς αν μπορείς να κοτσάρεις το usb stick στο usb port του Iconia για να εχεις internet. Η απάντηση είναι ότι γίνεται, αλλά με χακιά της χακιάς, οπότε άστο καλύτερα.

Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα miFi, το οποίο σηκώνει wiFi hotspot με την 3G κάρτα και να το δουλεύεις έτσι.

 

edit: Εννοώ αυτό http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_PWiFi_ZTEMF30/section/InternetOnTheGo_Devices

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο το παρέλαβα πρίν 10 μέρες και είναι καταπληκτικό. Ειδικά για την εξοχική κατοικία που προοριζόταν με έχει σώσει. Laptop, iPad και 2 κινητά συνδεμένα απροβλημάτιστα!

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο το παρέλαβα πρίν 10 μέρες και είναι καταπληκτικό. Ειδικά για την εξοχική κατοικία που προοριζόταν με έχει σώσει. Laptop, iPad και 2 κινητά συνδεμένα απροβλημάτιστα!

 

To 'xω δει αυτό το μαραφέτι, σ' ένα φίλο...

Τι σύνδεση (πακέτο) πρέπει να 'χεις; Ή δεν χρειάζεται, απλά μ' αυτό συνδέεσαι (όπως π.χ. στα free WiFi spots);

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα δωρεάν με συμβόλαιο Cosmote Internet On The Go 5GB.

Στα υπόλοιπα προγράμματα έδινες και κάποιο ποσό.

Βάζεις μέσα την κάρτα sim του συμβολαίου και έχει επιλογή αν θέλεις να το χρησιμοποιείς σαν modem με καλώδιο ή σαν ασύρματο router. Λειτουργεί και με ρεύμα αλλά και με μπαταρία.

Περισσότερα εδώ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ - COSMOTE – ΙΝΤΕΡΝΕΤ ON THE GO

 

Ειμαι κατοχος του internet on the go τηλεφωνου 6982349??? (Όλα τα στοιχεια επωνυμα για …υπευθυνο τις εταιρειας αμα βγει από την …κρυψωνα του!), και πελετης ομιλιας όλα τα χρονια στην cosmote.

Τετοια προβληματα από αρχες χρονου στο ineternet on the go και τετοιο «γραψιμο» από την υποστηριξη , πρωτη φορα μου συμβαινει και φυσικα ειμαι προ εκπληξεως για αυτό το αναφερω συνοπτικα εδώ μηπως «ιδρωσει» -αν υπαρχει υπευθυνος πλεον- το κεφαλι κανενος (μαλλον κεφαλια πρεπει να παρουν για να παρει εμπρος).

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ και Γρηγορα.

Από Σαββατο πρωι 11/06/11 ειμαι Αιδηψο σε έναν φιλο. Το internet on the go τις πολυδιαφημηζομενης cosmote παντου και παντα (εδώ χαλαμε λεφτα ε?) βγαζει οθονη ότι κανει αναβαθμιση μεχρι τις 07 το πρωι Κυριακης. Παιρνω τηλεφωνο στο γνωστο 13838 –σαν πελατης και ομιλιας που ειμαι- , οκ μου λενε περιμενετε μεχρι το πρωι.

 

Ερχετε Κυριακη πρωι και το μηνυμα το ιδιο κατά τις 10 ωρα. Παιρνω παλι τηλ. «περιμενετε κυριε λενε». Ζηταω καποιον υπευθυνο, φυσικα δεν υπαρχει και δεν δινουν οι τηλεφωνητριες.

 

Ερχετε Κυριακη απογευμα μετα από αλλα 3 τηλεφωνα δικα μου εντονα παραπονα, με παιρνει μια κοπελα τηλεφωνητρια να μου πει ότι το ξερει το προβλημα και αν θελω να περασω καρτα κωδικο, θα ενεργοποιηθει σε 24-24 ωρες !!!!!

Οριστε? Τυχαιο? Μας δουλευουν? Ειμαστε μαλακες πελατες για αυτους τοσα χρονια? ΝΑΙ αυτό μου ειπαν. Κουφαθηκα… φυσικα, λεω τις τηλεφωνητριας να μου δωσει τον υπευθυνο ΤΩΡΑ…., οποτε μετα από 5 λεπτα η απαντηση από τον υπευθυνο μεσω …τηλεφωνητριας…

« Στειλτε φαξ κυριε για το προβλημα σας»

 

Καλο ε? Το δικο του παν προβλημα εγινε …προβλημα μας. Και λεω από αυτό εδώ το βημα που δημοσιευω παντου επωνυμα αν υπαρχει υπευθηνος να ζητησει συγνωμη απιο τους 1000αδες πελατες που ταλαιπωρει .

 

Το ιδιο προβλημα συμβαινει τουλαχιστον τις τελευταιες φορες για τους τελευταιους 3 μηνες που στα ταξιδια μου προσπαθω να εχω internet από την cosmote, και είναι καταγεγραμενο το ιστορικο μου και οι κλησεις μου με αποδειξεις στο voice τηλεφωνο μου 697490????

 

Αναρωτιεμε με εσας του forum πελατες μηπως παει για πουλημα το μαγαζι τελικα και την πληρωνουμε εμεις ? Σαν τον ΟΤΕ που εφτασε η μετοχη του στα 8 ευρω για να πουληθει παλι? Μηπως ?

 

Δεν με ενδιαφερει. Ειμαι και θα μεινω εγω οσο θελω πελατης τις εταιρειας αλλα αυτή η συμπεριφορα πλεον είναι η ψευτικη η χωρις καμια συνεπεια στην ιστορια της.

 

Λυπαμε ειλικρινα και για την ταλαιπωρια μου για τριτη συνεχομηνη φορα, αλλα και για την εταιρεια που ειχε παλια αψογο support, που μονο στην διαφημηση το εχει πλεον.

 

Αυτά για ενημερωση, αλλα κυριως από περιεργεια να δω αν ιδρωσει το αυτι καποιου …`κυριου`….

 

Φυσικα δεν ειμαι βαλτος από καμια άλλη ιδιωτικη εταιρεια που ποτε δεν γουσταρα, αλλα τελικα τωρα αυτή η άλλη ιδιωτικη …περιεργως δουλευει αψογα. Τυχαιο ? Παραμενω και θα παραμεινω πελατης τις cosmote και θα συνεχισω μεχρι να παρω γραπτη απαντηση για αυτά τα συνεχομενα προβλημα στο καρτοκινητο internet που εχω –καταγεγραμενα με αποδειξεις- τους τελευταιους 3 μηνες.

 

C. Konstantinos

(όλα τα στοιχεια μου αν …υπαρξει υπευθυνος να ζητηθουν από τον admin και θα του δωθουν αμεσως)

 

 

Συνημενο: Σε οποια forum και αντοιστοχα σιτε κρινω απαραιτητα για ενημερωση αλλα κυριως μηπως παρω τελικα …δημοσια απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι χαλιεσε τοσο για πανευκολα πραγματα???στειλτους ενα φαξ και ζητα να σου επιστραφουν οι μερες δυσλειτουργιας του συστηματος τους ειτε να γινει πιστωση προς εσενα οι μερες αυτες.η κοτε ειναι γνωστη για τον τσαμπουκα των ατομων που εργαζονται για παρτη της μιας και ειναι πλεον ισχυρη.
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλα τα λετε, το γνωριζω τι γινετε στα αλλα μαγαζια, αλλα τετοιο γραψιμο απο το suport τις cosmote πρωτη φορα μου συμβαινει! Ουτε ενα τηλεφωνο ετσι να δουν τι γινετε. Μονο οταν εχεις συμβολαιο ομως εχει ντριν & ντριν. Καταλαβατε? Ομως διαφημηση στο φουλ το internet on the go ? e? Αλλα οταν πας να δουλευψεις ...κανει αναβαθμιση.

 

ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΤΙΣ COSMOTE (υπαρχει?)

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομε για να ειμαι δικαιος με την εταιρεια COSMOTE. Επιτελους με πηρε τηλεφωνο υπευθυνος τεχνικος σχετικα με το θεμα και θα το ψαξουν αρκετα καθως συζητησαμε σχετικα. Ετσι οπως ηταν η υποστηριξη παλια απο μια μεγαλη εταιρεια. Πιστευω να ειμαι μια εξαιρεση στον κανονα, και να προσεφερα την βοηθεια μου προς το καλυτερο, και φυσικα την επομενη φορα να μπορω να ...δουλεψω σχετικα με το internet on the go και ...εγω!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Έχω καρτοσυμβόλαιο COSMOTE με 15 ευρώ. Στέλνω κάθε φορά έναν κωδικό και αφαιρούνται 5 ευρώ, για να 'χω 120 μηνύματα...

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ, για να 'χω "κάποιο" δωρεάν χρόνο σερφαρίσματος στο ίντερνετ;

(Τι κωδικό στέλνω και που;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Έχω καρτοσυμβόλαιο COSMOTE με 15 ευρώ. Στέλνω κάθε φορά έναν κωδικό και αφαιρούνται 5 ευρώ, για να 'χω 120 μηνύματα...

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ, για να 'χω "κάποιο" δωρεάν χρόνο σερφαρίσματος στο ίντερνετ;

(Τι κωδικό στέλνω και που;)

 

Στείλε το λεκτικό 60 στο 1333 για 60 Mb για 30 ημέρες που λόγω προσφοράς έως 30/6 είναι 120 Mb με κόστος 3€.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε το λεκτικό 60 στο 1333 για 60 Mb για 30 ημέρες που λόγω προσφοράς έως 30/6 είναι 120 Mb με κόστος 3€.

 

Δηλαδή, θα γράψω NET 60, στο 1333...; Τι βάζω μπροστά (στα μηνύματα, βάζω SMS);

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, θα γράψω NET 60, στο 1333...; Τι βάζω μπροστά (στα μηνύματα, βάζω SMS);

 

σκέτο " 60 " στέλνεις στο 1333

Link to comment
Share on other sites

το "Cosmote Internet On The Go με κάρτα" και συγκεκριμένα το πακέτο σύνδεσης "SIM Pack: αξίας 20€ που περιέχει 20€"

1. Γνωρίζετε πόσα ΜΒ έχει???

 

2. Η κάρτα "30 ημέρες | 40€ | 5GB" περιέχει και καρτούλα sim ή είναι μόνο για ανανέωση των ΜΒ??

 

3.τρίτη και τελευταία: το ΑΡΝ τις cosmote ποιό είναι?

Link to comment
Share on other sites

το "Cosmote Internet On The Go με κάρτα" και συγκεκριμένα το πακέτο σύνδεσης "SIM Pack: αξίας 20€ που περιέχει 20€"

1. Γνωρίζετε πόσα ΜΒ έχει???

 

2. Η κάρτα "30 ημέρες | 40€ | 5GB" περιέχει και καρτούλα sim ή είναι μόνο για ανανέωση των ΜΒ??

 

3.τρίτη και τελευταία: το ΑΡΝ τις cosmote ποιό είναι?

 

Πάνω σε αυτό να ρωτήσω κ εγώ κάτι.. άντε όταν δίνεις τα 50 ευρώ πέρνεις κ το στίκ που το βάζεις στον υπολογιστή κ έχεις ίντερνετ.. με τα 20 που δεν σου δίνουν στικ τι κανείς...? Πως συνδεεσε?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό να ρωτήσω κ εγώ κάτι.. άντε όταν δίνεις τα 50 ευρώ πέρνεις κ το στίκ που το βάζεις στον υπολογιστή κ έχεις ίντερνετ.. με τα 20 που δεν σου δίνουν στικ τι κανείς...? Πως συνδεεσε?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Είτε με καλώδίο μέσω του κινητού είτε αγοράζεις στικ από Ελλάδα ή εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

το "Cosmote Internet On The Go με κάρτα" και συγκεκριμένα το πακέτο σύνδεσης "SIM Pack: αξίας 20€ που περιέχει 20€"

1. Γνωρίζετε πόσα ΜΒ έχει???

 

2. Η κάρτα "30 ημέρες | 40€ | 5GB" περιέχει και καρτούλα sim ή είναι μόνο για ανανέωση των ΜΒ??

 

3.τρίτη και τελευταία: το ΑΡΝ τις cosmote ποιό είναι?

 

Το ποσό δεν μεταφράζεται σε όγκο δεδομένων άμεσα, με αυτό αγοράζεις κάποιο πάσο και ανάλογα αποκτάς όγκο δεδομένων για κάποιες ημέρες. Για περισσότερες πληροφορίες, κοίτα αυτό το link:

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?currentCMSArticleId=1321&id=1321

Δεν γνωρίζω αν αναφέρεσαι σε κάποια κάρτα ανανέωσης των 40€ ή στη προσφορά του πακέτου σύνδεσης όπου το αρχικό ποσό είναι 40€ αντί για 20€, το οποίο μεταφράζεται στο πάσο του ενός μηνός με τα 5Gb.

Το apn της cosmote είναι internet.

 

Πάνω σε αυτό να ρωτήσω κ εγώ κάτι.. άντε όταν δίνεις τα 50 ευρώ πέρνεις κ το στίκ που το βάζεις στον υπολογιστή κ έχεις ίντερνετ.. με τα 20 που δεν σου δίνουν στικ τι κανείς...? Πως συνδεεσε?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Είτε με καλώδίο μέσω του κινητού είτε αγοράζεις στικ από Ελλάδα ή εξωτερικό.

 

Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, μπορείς να βάλεις τη κάρτα sim σε ένα κινητό και να το χρησιμοποιήσεις σαν modem, μπορείς να χρησιμοποιήσεις επίσης ένα άλλο usb modem ( δεν είναι απαραίτητο να έιναι της cosmote, εγώ προσωπικά μπαίνω τόσο με το zte της cosmote όσο και με ένα huawei ξεκλείδωτο της Vodafone. ).

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό δεν μεταφράζεται σε όγκο δεδομένων άμεσα, με αυτό αγοράζεις κάποιο πάσο και ανάλογα αποκτάς όγκο δεδομένων για κάποιες ημέρες. Για περισσότερες πληροφορίες, κοίτα αυτό το link:

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?currentCMSArticleId=1321&id=1321

Δεν γνωρίζω αν αναφέρεσαι σε κάποια κάρτα ανανέωσης των 40€ ή στη προσφορά του πακέτου σύνδεσης όπου το αρχικό ποσό είναι 40€ αντί για 20€, το οποίο μεταφράζεται στο πάσο του ενός μηνός με τα 5Gb.

Το apn της cosmote είναι internet.

 

 

 

 

 

Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, μπορείς να βάλεις τη κάρτα sim σε ένα κινητό και να το χρησιμοποιήσεις σαν modem, μπορείς να χρησιμοποιήσεις επίσης ένα άλλο usb modem ( δεν είναι απαραίτητο να έιναι της cosmote, εγώ προσωπικά μπαίνω τόσο με το zte της cosmote όσο και με ένα huawei ξεκλείδωτο της Vodafone. ).

 

Με το κινητό να κάνω τεθερινγκ που λένε κ στο χωριό μου είναι εύκολο κ γνωστό το πως.. αλλά κ πάλι αν μπορείς να το κανείς από το κινητό το βλέπω άσκοπο να αγοράσεις το πακέτο.. το κανείς με τα δωρεάν mb που μου δίνει η cosmote.. τέλος πάντων στο θέμα μας, επειδή βλέπω ξέρετε πάνω κάτω μήπως θα μπορούσα να εχω ένα λινκ για το πως θα αγοράσω το στίκ από το ebay...? Όχι τίποτα άλλο απλά δεν ξέρω πως να το ψάξω.. τι να βάλω στην αναζήτηση...

 

Edit: λογικά θα ψάξω για usb 3g modem εε? Απλά δεν ξέρω αν θα αναγνωρίζει την sim..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να αγόραζες εξ αρχής το πακέτο με τα 50€ και να ξεμπέρδευες. Αν τώρα θέλεις σώνει και καλά να πάρεις κάτι διαφορετικό απο αυτό που παρέχει η Cosmote, ψάξε για hsdpa usb modem unlocked
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να αγόραζες εξ αρχής το πακέτο με τα 50€ και να ξεμπέρδευες. Αν τώρα θέλεις σώνει και καλά να πάρεις κάτι διαφορετικό απο αυτό που παρέχει η Cosmote, ψάξε για hsdpa usb modem unlocked

 

ξερεις τι, δεν μπορω να βρω ενα λογο να το αγορασω απο την στιγμη που μπορω να το κανω μεσω του desire... κ επειδη το ηθελα μονο για το camping ηθελα να ψαξω κ να ρωτησω....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...