Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχα κανει απο γερμανο το συμβολαιο και δεν λεει κατι η συμβαση. Να τους γυρισω και το laptop υπαρχει περιπτωση αν ειναι σε καλη κατασταση???
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

 

Στο αντίγραφο του συμβολαίου που σου έδωσαν αναγράφεται το ποσό που θα δώσεις στην Cosmote το λεγόμενο και ως «Ποσό επιδότησης»..

 

Στα συμβόλαια, η Cosmote σε περίπτωση που προβλήματος (με το σήμα κ.α) σε άφηνε να κατέβεις σε μικρότερο πρόγραμμα ή να δια κόψεις το συμβόλαιό σου χωρίς να επιστρέψεις το ποσό της επιδότησης.. Δες αν αυτό μπορείς να το κάνεις και στο Internet On The Go..

 

P.s: Λίγο πιο κάτω βρισκόταν το επίσημο θέμα του Internet On The Go..

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Θα καλέσεις στο 1212 και θα αναφέρεις ότι έχεις χαμηλές ταχύτητες και επιθυμείς τον τεχνικό έλεγχο για να δώσουν εντολή στο κατάστημα να παραλάβουν τον εξοπλισμό σου και να διακόψεις τη σύνδεση χωρίς να χρεωθείς το ποσό απομείωσης.
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσω την κάρτα sim του "Cosmote Internet On The Go" και να την βάλω στο κινητό μου ώστε να έχω internet στο κινητό?

 

Ναι, φτάνει να έχεις τις ρυθμίσεις wireless internet στο κινητό ( apn internet ). Δεν θα μπορείς να κάνεις κλήσεις όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια

απο τον 12/2009 εχω κανει συνδεση με τη cosmote στο προγραμμα internet on the go 10GB + sony vaio (κοστος 100 ευρω). Το συμβολαιο ειναι για 2 χρονια αλλα οι ταχυτητες ειναι τοσο τραγικες που δεν μπορω αλλο. Το θεωρω κοροιδια να πληρωνω 44 ευρω το μηνα για ταχυτητα 5-25 kbps και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γινεται να διακοψω τη συνδεση και αν ναι τι επιπτωσεις θα εχω????

Ευχαριστω πολυ

 

απο το 2009 εχεις το on the go και τωρα καταλαβες οτι δεν εχεις ταχυτητα?? λιγο δυσκολο να σου αναγνωριστει κατι...το netbook το πληρωνεις ολο ...μετα απο τον 18ο μηνα πληρωνεις ποσοστο της αρχικης αξιας αναλογως μηνα...οταν κανετε μια συνδεση ασυρματου ιντερνετ πρεπει να ρωτατε για το δικτυο και τις ταχυτητες...αν εχετε το ιδιο δικτυο στο κινητο ελενχετε μονοι σας...αν ειταν στον πρωτο μηνα και γινοταν ελενχος και οντως εχεις προβλημα θα μπορουσε αλλα μετα απο 10 μηνες?? και να γυρισεις και netbook ? δεν ειναι λιγο κοροιδια??

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

COSMOTE ιnternet on the go prepaid-καρτα

 

εχει ηδη βγει στην αγορα κ υπαρχει σε δυο πακετα...

1-με modem ,sim και 20 euro αξια χρησης -50 ευρω και

2-sim και 20 euro αξια χρησης- 20 ευρώ

 

με μεγιστο ογκο 1gb επιλεγεις χρονο...

α-1 μερα 5ευρω

β-1 βδομαδα 10 ευρω

γ-1 μηνα 30 ευρω

αν τελειωσει το 1 gb μπορεις να ενεργοποιησεις αλλο πακετο..η ανανεωση γινεται απο ιστοσελιδα της cosmote στην οποια εχεις προσβαση ειτε εχεις internet ειτε οχι...

μπορει να χρησιμοποιηθει και σε κινητο αλλα και σε pc με modem κινητο(οποιο μετατρεπεται σε modem,iphone nokia σχεδον ολα τα μοντελα,samsung lg motorola)

 

ΥΣ πρεπει να γινει ταυτοποιηση της sim οποτε να χετε ταυτοτητα μαζι σας,μπορει να γινει μεταφορα υπολοιπου απο καρτοσυμβολαιο η καρτοκινητο cosmote σε internet on the go prepaid αλλα οχι το αντιστροφο απο την εξυπηρετηση 1313 κ μετα πατατε 9....προς το παρον δεν λειτουργει σε ipad λογου προβληματος της σελιδας ανανεωσης...για ipad μπορειτε να χρησιμοποιησετε τα συμβολαια on the go..

 

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?_pageLabel=L116_marketing_promotion_fullstory&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/promotion/promotion_onthegooffer.xml&_nfpb=true

Edited by stathis334
Link to comment
Share on other sites

Στο cosmote internet on the go με κάρτα, ο μέγιστος όγκος χρήσης ανά πάσο πρόσβασης που λέει για 1 ημέρα ότι είναι 1G και για 30 ημέρες ότι είναι πάλι 1G τι σημαίνει;και για τις 30 μέρες συνολικά δε πρεπει να ξεπεραστεί το 1G;;

 

Επίσης,το πακέτο σύνδεσης περιλαμβάνει 20 ευρώ για χρήση internet.Αυτά αξιοποιούνται όπως θέλουμε;ας πουμε ενεργοποιώ το πακέτο για 1 μέρα με 10 ευρώ και τα άλλα 10 που μένουν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για μελλοντική ενεργοποιήση πάλι μιας μέρας;

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=InternetOnTheGo&catID=0b0f42bb801f8a75&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Go#4

Edited by ladybirda
Link to comment
Share on other sites

Στο cosmote internet on the go με κάρτα, ο μέγιστος όγκος χρήσης ανά πάσο πρόσβασης που λέει για 1 ημέρα ότι είναι 1G και για 30 ημέρες ότι είναι πάλι 1G τι σημαίνει;και για τις 30 μέρες συνολικά δε πρεπει να ξεπεραστεί το 1G;;

 

Επίσης,το πακέτο σύνδεσης περιλαμβάνει 20 ευρώ για χρήση internet.Αυτά αξιοποιούνται όπως θέλουμε;ας πουμε ενεργοποιώ το πακέτο για 1 μέρα με 10 ευρώ και τα άλλα 10 που μένουν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για μελλοντική ενεργοποιήση πάλι μιας μέρας;

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=InternetOnTheGo&catID=0b0f42bb801f8a75&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Go#4

επιλεγεις 1 μηνα? αν σου τελειωσει το 1 gb την 20η μερα κλεινει και πρεπει να επιλεξεις αλλο πακετο...τα 10 ευρω μενουν στο λογαριασμο σου...για μελλοντικη χρηση.μπορεις να παρεις 2 πακετα της μιας μερας...συνολικα 2 gb...η ενα της μιας βδομαδας...η προσθετεις αλλα 20 και παιρνεις του μηνα...το πιο συμφερον για μενα ειναι της βδομαδας...αν την 6 μερα ανανεωσεις με αλλη μια βδομαδα προσθετεται το 1 gb στον ογκο που σου εχει μεινει....

Edited by stathis334
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το COSMOTE Internet On The Go με κάρτα (SIM pack). Που μπορώ να βρω το software της Cosmote γιατί δε βρίσκω πως αλλιώς να το χρησιμοποιήσω? Έχω Huawei E156G.

 

Βρέθηκε λύση, κατεβάζεις αυτό:

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/controller.jsp?url=http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/business/Huawei.zip

Edited by ikaros
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.εχω ενα stick της cosmote το MF636 πηγα να του κανω αναβαθμιση αυτη που δινει το site της cosmote,ξεκινησα να την κανω ολα καλα και μετα κοπηκε το ρευμα πανω στην αναβαθμιση.τα καλα της δεη καλοκαιριατικα.:mad: το βαζω επανω ουτε λαμπακια αναβουνε ουτε setup βγαζει τιποτα μπετοσε.τι κανουμε τωρα? ξερει καποιος μπας και το συνεφερω?:( thanks.:(
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήσα με 3ε τα 120MB... Σύνδεσα το Nokia 6710 με το καλώδιο.. μπήκα στo pc sute... άνοιξα το one touch access... δήλαση το COSMOTE GREECE... και τίποτα... δεν μπαίνει που να το πατάω κάτω.. βγάζει ένα σφάλμα για ρυθμίσεις...

 

Μήπως πρέπει να βάλω μόνος μου τίποτα ρυθμήσεις στο one touch access?

 

Από τον browser του κινητού που δοκίμασα μπαίνει πάντως. Αλλά από το pc?

Υπόψην ότι με το σύνδεση wind μπαίνω άνετα με το ίδιο κινητό!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το προφίλ χρήσης του internet. Θα πρέπει να έχεις επιλεγμένο το cosmote internet. Επίσης, αν ζητά ο υπολογιστής αριθμό κλήσης, δώσε *99# και άσε κενά τα πεδία username και password. Ενδεικτικά να αναφέρω ότι αν ζητά apn, αυτό είναι internet ( συμπεριλαμβάνεται στις πληροφορίες του προφίλ wireless internet ).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια το stick ZTE 662MF πιανει 28,8 mbps η 21? δυστυχως δεν υπηρχε ετοιμοπαραδωτο HUWAEI
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλημέρα, εχω πρόβλημα συνδεσης στη cosmote με ipad. Ακολουθησα καποιες οδηγίες βάζοντας στο ΑΡΝ την λέξη internet αλλά μάταια.

Με βγαζει στην αρχική σελίδα σφάλματος της cosmote.

 

Μιλώντας με την εξυπηρετηση πελατών μου ειπαν πως η καρτα microsim που εχω δεν συνεργαζεται με το ipad και πως κακώς μου εδωσαν απο το κατάστημα καρτα αφου υπάρχει θεμα με τα ipad.

Δεν πιστεψα αυτα που μου ειπε αφου αποδεδειγμενα πολλοι χρηστες εχουν ιντερνετ στο ipad απο cosmote.

Θα μπορουσε καποιος να μου πει τι αλλο να πειραξω στη συσκευη προκειμενου να δουλέψει?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, εχω πρόβλημα συνδεσης στη cosmote με ipad. Ακολουθησα καποιες οδηγίες βάζοντας στο ΑΡΝ την λέξη internet αλλά μάταια.

Με βγαζει στην αρχική σελίδα σφάλματος της cosmote.

 

Μιλώντας με την εξυπηρετηση πελατών μου ειπαν πως η καρτα microsim που εχω δεν συνεργαζεται με το ipad και πως κακώς μου εδωσαν απο το κατάστημα καρτα αφου υπάρχει θεμα με τα ipad.

Δεν πιστεψα αυτα που μου ειπε αφου αποδεδειγμενα πολλοι χρηστες εχουν ιντερνετ στο ipad απο cosmote.

Θα μπορουσε καποιος να μου πει τι αλλο να πειραξω στη συσκευη προκειμενου να δουλέψει?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Τελικά το θέμα δεν λύθηκε.

Αφου φαγαμε καμποσες ωρες στα τηλέφωνα χωρις αποτέλεσμα καταλήξαμε σ ενα κατάστημα cosmote οπου ολοι κοιταγαν το ipad και το περιεργαζονταν. Βεβαιως κανεις δεν γνωριζε πως να ενεργοποιησει την sim και ετσι μιλησαμε απο κει με τη τεχνικη υποστηριξη της cosmote. Εκεινοι μας ζητησαν να τους δωσουμε χρονο να το ψαξουν γιατι τους τυχαινε πρωτη φορά και θα μας επαιρναν πισω.

Την επομενη μερα πηραν τηλεφωνο και μας ειπαν πως δυστηχως δεν υπαρχει λυση και πως η sim δεν συνεργαζεται με το ipad.

Επισης τονισαν πως θα πάρουμε τα χρηματα μας πισω αλλα δεν ηξεραν πως. Με τι δικαιολογία δηλαδη. Εχουν περάσει 4 μέρες και ακομα ο τροπος δεν εχει βρεθει προφανως.

Και εκει που παλευεις να εχεις ιντερνετ στη συσκευη σου, μπαινεις στο λουκι των αντιπαραθεσεων με μια εταιρεια για να πάρεις τα χρηματα σου πίσω.

Αυτά μόνο στην Ελλάδα μπορουν να συμβουν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς παίδες αν το internet on the go της cosmote έχει συμβατότητα με linux; (και συγκεκριμένα με την έκδοση xubuntu).

Αν υπάρχουν λύσεις, πέρα ως πέρα ευπρόσδεκτες! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
λεω να παρω το καρτοιντερνετ της cosmote .Μπορω την σιμ να την βαλω μεσα στο ομνια 2 και με την εφαρμογη κοινη χρηση ιντερνετ να συνδεομαι ; για να μην αγοραζω ust stick modem για ενα μηνα ..
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Λογικα μπορεις.

Αρκει να μην το παρακανεις με το ιντερνετ γιατι εγω το δικο μου το htc hd το εκαψα απο την πολυ χρηση.

Το ειχα κ λιγο στον ηλιο.Κατω απο χαρτονι. Αλλα προτιμω που καηκε αυτο παρα να καιγοταν τοκεφαλι μου αν το ειχε διπλα μου.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς παίδες αν το internet on the go της cosmote έχει συμβατότητα με linux; (και συγκεκριμένα με την έκδοση xubuntu).

Αν υπάρχουν λύσεις, πέρα ως πέρα ευπρόσδεκτες! :)

 

Σε Xubuntu δεν το έχω δοκιμάσει αλλά σε Ubuntu έως έκδοση 10.10 δούλευε κανονικά με stick της Huawei. Φυσικά δεν δουλεύει το προγραμματάκι της Cosmote (internet on the go connect) αλλά αναγνωρίζεται ως modem και δουλεύει κανονικά μετά την εγκατάσταση των drivers. Το μόνο θέμα που θα έχεις είναι ότι δεν θα έχεις το βοηθητικό πρόγραμμα της Cosmote που κρατάει στοιχεία για τον όγκο χρήσης. Κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν συνεργάζεται με το iPad. Aν την ενεργοποιούσες σε ενα υπολογιστή και μετά την πέρναγες ενεργοποιημένη με τα δωρεάν mb θα δούλευε κανονικά. Το δοκίμασες;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά το θέμα δεν λύθηκε.

Αφου φαγαμε καμποσες ωρες στα τηλέφωνα χωρις αποτέλεσμα καταλήξαμε σ ενα κατάστημα cosmote οπου ολοι κοιταγαν το ipad και το περιεργαζονταν. Βεβαιως κανεις δεν γνωριζε πως να ενεργοποιησει την sim και ετσι μιλησαμε απο κει με τη τεχνικη υποστηριξη της cosmote. Εκεινοι μας ζητησαν να τους δωσουμε χρονο να το ψαξουν γιατι τους τυχαινε πρωτη φορά και θα μας επαιρναν πισω.

Την επομενη μερα πηραν τηλεφωνο και μας ειπαν πως δυστηχως δεν υπαρχει λυση και πως η sim δεν συνεργαζεται με το ipad.

Επισης τονισαν πως θα πάρουμε τα χρηματα μας πισω αλλα δεν ηξεραν πως. Με τι δικαιολογία δηλαδη. Εχουν περάσει 4 μέρες και ακομα ο τροπος δεν εχει βρεθει προφανως.

Και εκει που παλευεις να εχεις ιντερνετ στη συσκευη σου, μπαινεις στο λουκι των αντιπαραθεσεων με μια εταιρεια για να πάρεις τα χρηματα σου πίσω.

Αυτά μόνο στην Ελλάδα μπορουν να συμβουν.

 

Φιλε μου για ριξε μια ματια στο ποστ μου παρακατω οπου εχω κανει απαντηση σε σενα αλλα και σε ενα αλλο κατοχο iPad.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3437458#post3437458

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στο συμβολαιο Student με 18 ευρώ το μήνα.

Θα ήθελα να μάθω αν στο λογαριασμό κάθε μήνα υπάρχουν έξτρα χρεώσεις ή αν είναι ακριβώς 18€.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους!!

Σκεφτομαι να κανω το πακετο 10gb+laptop για 24μηνες με "δωρο" το zte v9 pad...

γνωριζει κανεις αν δινουν δωρο και καποιο usb modem ή μηπως δεν δινουν επειδη το pad δεχεται sim καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...