Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορία..

εχω οικογενειακό πακέτο με τον dad, 2 γραμμες δηλαδη στο 25 με 100MB internet, και 1 στικάκι Internet on the phone με 1 GB.

 

Το στικάκι δεν το χρησιμοποιώ, μπορώ να βάλω το 1gb απο το ionp στο δικό μου νούμερο να τα έχω μαζί? για χρήση δηλαδη μόνο απο το κινητό μου? για να μην αλλάζω κάρτες :( ???

 

Αυτό που λες δεν γίνεται.

Μπορείς να καταργήσεις το στικάκι και να βάλεις την υπηρεσία internet on the phone extra http://goo.gl/l04Ap με το ίδιο περίπου κόστος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ειδα μια διαφημιση τωρα που ελεγε χρησιμοποιείστε τα mb σας όπου εσείς θελετε,ιντερνετ,κινητο,ipad.

ξερει κανεις τιποτα?

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTE%20Internet%20Any%20Way028a371b-97c2-49d8-af86-dfcbd7285aa9

και

 

http://goo.gl/P0FP8

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τα βρισκω τα 2gb!

 

δηλαδη με αυτην την νεα υπηρεσια μπορουμε σε ενα οποιοδηποτε προγραμα συμβολαιου να προσθεσουμε πχ και 2gb ιντρνετ με 18 ευρω το μηνα και να τα χρησιμοποιουμε ταυτοχρονα και στο κινητο μας και σε υπολογιστη αμα θελουμε? καταλαβα σωστα? υπαρχουν τιποτα μικρα γραμματα? γιατι πολυ καλο μου ακουγεται, ιδικα για εμενα με το νεο iphone 4s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το Internet On The Go Student http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_internetonthego_student/section/InternetOnTheGo_Plans .Υπαρχει καποιο προγραμμα που να περιοριζει τα mb που χρειαζεται ο υπολογιστης στο browsing;Ξερω τον opera με το opera turbo υπαρχει και κατι αλλο που μπορω να κανω;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με αυτην την νεα υπηρεσια μπορουμε σε ενα οποιοδηποτε προγραμα συμβολαιου να προσθεσουμε πχ και 2gb ιντρνετ με 18 ευρω το μηνα και να τα χρησιμοποιουμε ταυτοχρονα και στο κινητο μας και σε υπολογιστη αμα θελουμε? καταλαβα σωστα? υπαρχουν τιποτα μικρα γραμματα? γιατι πολυ καλο μου ακουγεται, ιδικα για εμενα με το νεο iphone 4s

 

NAI.

 

δεν υπαρχουν μικρα γραμματα. Μονο το οτι εχει 12μηνη δεσμευση

Link to comment
Share on other sites

Το internet on the go μου ηρθε την πεμπτη 27/10 το απογευμα.Την αιτηση την εκανα μεσω ιντερνετ το σαββατο 22/10.Μετα απο ποσες μερες περιπου θα μου ενεργοποιηθει;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τώρα, αλλά εγώ κάποτε που το είχα ενεργοποιήσει, έγινε μετά από 3-4 ώρες από όταν πήγα στο κατάστημα. Άμεσα δηλαδή!
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ηθελα να ρωτησω το εξης:

 

Μπορει η cosmote να γνωριζει σε ποιες σελιδες internet μπήκα από το κινητο μου? εννοώ αν γνωρίζει με ακρίβεια τι είδους αναζητησεις έχω κάνει. Να το θέσω και αλλιώς, ένας υπαλληλος της cosmote μπορει να εχει προσβαση στο ιστορικο Internet του κινητου μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ηθελα να ρωτησω το εξης:

 

Μπορει η cosmote να γνωριζει σε ποιες σελιδες internet μπήκα από το κινητο μου? εννοώ αν γνωρίζει με ακρίβεια τι είδους αναζητησεις έχω κάνει. Να το θέσω και αλλιώς, ένας υπαλληλος της cosmote μπορει να εχει προσβαση στο ιστορικο Internet του κινητου μου?

 

Θα ήταν ΠΑΡΑΝΟΜΟ και ΠΕΡΙΕΡΓΟ να ξέρει.. αλλά ναι, αν έχεις άνθρωπο μέσα στη cosmote, ίσως μπορεί να κοιτάξει να σου πει τι και που μπήκες. Έχει τύχει παλιά με πελάτη μας που τον χρέωσαν οι υπάλληλοί του πολλά mb, και τελικά του είπαν και που μπήκαν. :X

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είμαι συνδρομητής στο πρόγραμμα Cosmote Internet On The Go 5GB εδώ και 4 μήνες. Χθές στέλνω μήνυμα και λαμβάνω απαντητικό μήνυμα οτι έχω 26.380 Mb υπόλοιπο.

Παραξενευτηκα και έστειλα άλλες 2 φορές μήνυμα και πάλι έλαβα το ίδιο μηνυμα. Τι έγινε, έχουν πρόβλημα οι υπολογιστές της Cosmote ή όπως λέει η διαφήμιση όνειρο ζωωωωωωω???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα μέσω του online καταστήματος της Cosmote, το internet on the go με -50% τα μισά πάγια.

παρέλαβα μέσω courier χτες, αλλά μέχρι και τώρα το mifi δίνει "περιορισμένη υπηρεσία"

πρέπει να ενεργοποιήσω εγώ με κάποιο τρόπο τη sim ή είναι θέμα της Κοσμοτέ?

να περιμένω ή να πάρω τηλ εξυπ. πελατών?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια κάρτα INTERNET ON THE GO και την έβαλα μέσα σε μια GSM CAMERA.

Ο στόχος είναι να στέλνω μήνυμα στην κάμερα και αυτή με την σειρά της να μου στέλνει στο email (hotmail) φωτογραφία μέσω gsm. Η κάμερα είναι συνδεδεμένη στο ρεύμα και μπαινει internet από την κάρτα.

1. Υποστηρίζει η κάρτα λήψη sms?

2. Ποιές είναι οι ρυθμίσεις για το internet και το hotmail account?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια προκαταβολικά. Είναι πολύτιμη...

sotiris
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια κάρτα INTERNET ON THE GO και την έβαλα μέσα σε μια GSM CAMERA.

Ο στόχος είναι να στέλνω μήνυμα στην κάμερα και αυτή με την σειρά της να μου στέλνει στο email (hotmail) φωτογραφία μέσω gsm. Η κάμερα είναι συνδεδεμένη στο ρεύμα και μπαινει internet από την κάρτα.

1. Υποστηρίζει η κάρτα λήψη sms?

2. Ποιές είναι οι ρυθμίσεις για το internet και το hotmail account?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια προκαταβολικά. Είναι πολύτιμη...

 

 

νομιζω οτι ειναι μονο για data η συγκεκριμενη καρτα και οχι για επικοινωνια. εγω στην θεση θα επαιρνα μια καρτα σημ κοσμοκαρτα και θα το δοκιμαζα με αυτην για να ημουνα σιγουρος ενεργοποιωντας καποιο πακετο ιντερνετ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Σήμερα πήρα την καρτα sim με σύνδεση 10gb on the go και κατέβασα το πρόγραμα της Cosmote για να βλέπω

ποσα MB έχω ελεύθερα.

 

Μπήκα απο το σπίτι και κατεβασα 5-6 εφαρμογες και 10 λεπτα σερφαρισμα.

Πρίν 1 ώρα κατέβασα το πρόγραμμα και μου λει υπολειπόμενα 4800 και κατι MB. (lol ?!?)

 

Με κλέψανε ?

ή

Κόβουν τα 10GB σε 2 δοσεις των 15ημερών ??

 

Θα διαβάσω και ολες τις λεπτομέρειες σήμερα .!!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αναλογικά τον όγκο, τουλάχιστον μέχρι να εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός... Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχομαι Ελλάδα χρησιμοποιώ το Internet on the Go με κάρτα. Η κάρτα σύμφωνα με την Κοσμοτέ ισχύει 12 μήνες από την ενεργοποίηση/ανανέωση, οπότε αν υπολογίζω σωστά, λήγει 5/5/2012.

 

Δυστυχώς δε θα είμαι στην Ελλάδα πριν την 5/5 και θέλω να κάνω ανανέωση για να μη λήξει. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος ανανέωσης από το εξωτερικό;

 

Δυστυχώς οι συνηθισμένοι τρόποι ανανέωσης δεν ισχύουν σύμφωνα με την Κοσμοτέ, επειδή δεν είναι κανονική καρτοκινητή αλλά απλά data sim.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχομαι Ελλάδα χρησιμοποιώ το Internet on the Go με κάρτα. Η κάρτα σύμφωνα με την Κοσμοτέ ισχύει 12 μήνες από την ενεργοποίηση/ανανέωση, οπότε αν υπολογίζω σωστά, λήγει 5/5/2012.

 

Δυστυχώς δε θα είμαι στην Ελλάδα πριν την 5/5 και θέλω να κάνω ανανέωση για να μη λήξει. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος ανανέωσης από το εξωτερικό;

 

Δυστυχώς οι συνηθισμένοι τρόποι ανανέωσης δεν ισχύουν σύμφωνα με την Κοσμοτέ, επειδή δεν είναι κανονική καρτοκινητή αλλά απλά data sim.

 

πες σε καποιο γνωστο σου να σου περασει λεφτα απο ενα καταστημα ΟΤΕ ή να κανει μεταφορα υπολοιπου απο καρτοκινητο

 

εγω αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι ποτε επιτελους θα πεσουν οι τιμες του prepaid....

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

πες σε καποιο γνωστο σου να σου περασει λεφτα απο ενα καταστημα ΟΤΕ ή να κανει μεταφορα υπολοιπου απο καρτοκινητο
Ευχαριστώ. Μπορεί δηλαδή κάποιος να πάει σε ένα κατάστημα ΟΤΕ και να βάλει λεφτά σε οποιαδήποτε κάρτα χωρίς να την έχουν μαζί τους; Ρωτάω επειδή την κάρτα SIM την έχω εδώ.

 

Γίνεται το ίδιο και σε κατάστημα Γερμανός;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μπορεί δηλαδή κάποιος να πάει σε ένα κατάστημα ΟΤΕ και να βάλει λεφτά σε οποιαδήποτε κάρτα χωρίς να την έχουν μαζί τους; Ρωτάω επειδή την κάρτα SIM την έχω εδώ.

 

Γίνεται το ίδιο και σε κατάστημα Γερμανός;

 

ναι

(10000 χαρακτηρες)

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει προσπαθήσει κανείς συνδέσει το στικάκι του internet on the go με Macbook με OSX 10.7 Lion;

Έκανα εγκατάσταση τον driver που είχε μέσα το φλασάκι. Ανοίγω τώρα το ZTE Connection Manager, βάζω και το φλασάκι αλλά σήμα και φυσικά ίντερνετ... τίποτα!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Έχω ένα στικάκι cosmote on the go με κάρτα, που το είχα πάρει δώρο μαζί με 3-4 κάρτες ανανέωσης χρόνου/data. Δυστηχώς δεν το χρειάστηκα ποτέ μέχρι τώρα, δεν ενεργοποίησα ποτέ την sim και τώρα που θα το χρειαστώ η sim έληξε :(. Έτσι έχω μείνει με 40 ευρώ κάρτες ανανέωσης που ισχύουν ακόμα και μία άκυρη sim (πέρα του ότι έχασα τα 20ευρώ που είχε μέσα). Υπάρχει λύση να την ενεργοποιήσω έστω και χωρίς χρόνο, να βρω κενή sim για να φορτώσω τις άλλες κάρτες ανανέωσης ή πρέπει αναγκαστικα να πάρω μια καινούργια με 20 ευρώ? Το ρωτάω γιατί ουσιαστικά η sim δεν χρεώνεται, αφού όλο το 20άρι το παίρνεις πίσω σε χρόνο/data ... και χρόνος "υπάρχει" όπως έγραψα πριν :)

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Μήπως γνωρίζει κανείς τι θα επακολουθήσει μετά το τέλος της προσφοράς της Cosmote για το Internet Any Way 2Gb (15 αντί 18 ευρώ/ μήνα - http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_OfferCiotgCiaw/section/Offers_Mobile_Internet )? Θα βγούνε άλλα πακέτα ή κάποια νέα προσφορά? Το ρωτάω, γιατί θέλω ένα σχετικά οικονομικό και ευέλικτο τρόπο να χρησιμοποιώ το mobile internet του συγκεκριμένου δικτύου...
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...