Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις εφαρμογές Bada τις κατεβάζεις από συγκεκριμένο ιστοτόπο της Samsung? Είναι δωρεάν ή με χρέωση? Επίσης να μας πεις και για την αυτονομία της μπαταρίας

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις εφαρμογές τις κατεβάζεις από το samsung app store το οποίο είναι ενσωματομένο στο τηλέφωνο και χρειάζεται internet για να μπεις...οπότε αν μπεις internet θα χρεωθείς εκτός και αν μπεις από wifi ή αν έχεις καμιά προσφορά από το δίκτιο σου για δωρεάν internet όπως εγώ με wind...

Οι εφαρμογές είναι και δωρεάν και επί πληρωμή...υπάρχουν και από τα 2 είδη...

 

Η μπαταρία ΛΟΓΙΚΑ θα κρατάει 2-3 μέρες χωρίς τρελλή χρήση μιας και είναι 1500mAb και η οθόνη του κινητού είναι amoled και δεν έχει μεγάλη κατανάλωση...

Edited by Gdrdasky

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια 2 ημερες με παρα πολυ χρηση,δεν εχει το δικο μου ελληνικα αλλα ρωτησα την samsung και μου ειπε οτι μπορουν να μπουν απο εβδομαδα που κυκλοφορει και ελλαδα εγω το αγορασα απο expansys.To samsung app store ειναι μεχρι στιγμης το κατεβασμα ελευθερο και καθε μερα εχει και κατι καινουργιο μπαινω με το ιντερνετ η το wifi
Link to comment
Share on other sites

Από λογισμικό πλοήγησης και χάρτες τι επιλογές υπάρχουν? Η ακόμα είναι νωρίς?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Από λογισμικό πλοήγησης και χάρτες τι επιλογές υπάρχουν? Η ακόμα είναι νωρίς?

 

στο gsmarena γραφει οτι συνοδευετε απο ενα προγραμμα το οποιο σου δινει 1 μηνα δωρεαν πλοηγηση αλλα μετα εχει χρεωση και μαλιστα οχι κ πολυ χαμηλη.

 

και εγω αυτο περιμενω να δουμε αν θα βγει καποιο software για δωρεαν πλοηγηση.

Οπως κ να το κανουμε το να παρεις ενα κινητο και να σου ειναι αχρηστο το gps ειναι μια πολυ λαθος κινηση απο πλευρας Samsung.

 

Ειδικα σε λανσαρισμα ενος τοσο μεγαλου εγχειρηματος οπως το BADA OS.

 

Πρεπει να μου δινεις παραπανω λογους απο τον ανταγωνισμο για να με κερδισεις, και οχι να μου δινεις λογους να μην προτιμησω το εγχειρημα σου.

 

Εγω θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που το εχουν προμηθευτει, εαν γνωριζουν κατι παραπανω περι του θεματος GPS καθως και 2 αλλες ερωτησεις.

1. η οθονη 3.3 παλευεται η ειναι πολυ μικρη? Ασχετα με το ποσο σουπερ ειναι οι AMOLED σε αποδωση. Σε μεγεθος πως ειναι?

2. οταν εχετε καποιο missed call η καποιο εισερχομενο μηνυμα, σε ειδοποιει με καποιο τροπο? και αν ναι με ποιον?

Link to comment
Share on other sites

H οθονη ειναι ικανοποιητικη δεν ειναι βεβαια 4 ιντσων και η εμφανιση της γραμματοσειρας στο ιντερνετ αρχικα ειναι μικρη αλλα με το ζουμ με τα δακτυλα ειναι μια χαρα. Τα μηνυματα και οι αναπαντητες εμφανιζονται στην αρχικη κλειδωμενη οθονη σαν παζλ με πιο εντονο χρωμα
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη για μένα δεν πρέπει να είναι πάνω από 3,5 ίντσες.Στο PDA που έχω είναι 3,5 και μου φαίνεται αρκετά μεγάλη για PDA.Πόσο μάλλον να είχα τέτοια οθόνη σε κινητό!

Πιστεύω δεν βολεύει να κουβαλάς τέτοια παντόφλα στην τσέπη (4'')

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι χρηση κανεις. Εμενα που δουλευω παρα πολυ ιντερνετ στο κινητο (περιπου 3 γιγα το μηνα) οι 3,5 ιντσες του iPhone μου εφταναν οριακα. Ειναι ζητημα προτεραιοτητων του καθενος.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

NDrive to Debut SatNav on Samsung bada

 

 

NDrive to Debut SatNav on Samsung bada

Mobile GPS navigation provider NDrive has released a version of its software to the new Samsung’s bada operating system.

 

Bada was officially launched by Samsung at the Mobile World congress in February 2010 where the Korean company shown off the Wave (S8500), their first smartphone using the OS based on Linux. The handset has started to ship some days ago in key European markets.

 

“NDrive’s navigation software is currently under approval process for availability in the Samsung application store", explained the company in a statement.. "NDrive will debut with Portugal and Spain maps and additional countries and regions will be made available in a matter of days to closely follow Samsung’s worldwide roll out of their application store.”

 

http://www.gpsbusinessnews.com/NDrive-to-Debut-SatNav-on-Samsung-bada_a2283.html

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα στο φυλλαδιο του γερμανου και μου γυαλισε το ατιμο!:D Εχουμε μια επιδοτηση τον Αυγουστο, οποτε μεχρι τοτε μπορω να ξερω αν ειναι καλο απο θεμα λειτουργικου για να το τσιμπησω! Αν μπορει καποιος κατοχος ας βαλει καμια βραδυνη φωτο για να δουμε την αποδοση του φλας...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσοχή το ελληνικό expansys ενημέρωσε τους αγοραστές ότι υπάρχει πιθανότητα να βρεθεί ιός οποίος όπως ενημέρωσε η κατασκευάστρια εταιρία μπορεί να καταπολεμηθεί με το antivirus της συσκευής. http://www.mobileburn.com/news.jsp?Id=9590

 

οι επίδοξοι αγοραστές ας περιμένουν λίγο νάναι σίγουροι ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, δεν μας συνηθίζει η samsung σε τέτοια:confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσοχή το ελληνικό expansys ενημέρωσε τους αγοραστές ότι υπάρχει πιθανότητα να βρεθεί ιός οποίος όπως ενημέρωσε η κατασκευάστρια εταιρία μπορεί να καταπολεμηθεί με το antivirus της συσκευής. http://www.mobileburn.com/news.jsp?Id=9590

 

οι επίδοξοι αγοραστές ας περιμένουν λίγο νάναι σίγουροι ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, δεν μας συνηθίζει η samsung σε τέτοια:confused:

η τελευταία είδηση έσκασε σαν βόμβα στα αφτιά μου(μάτια μου) για το wave

ας απαντήσει κάποιος που ξέρει τι γινεται

αρχίζω και σκέφτομαι το desire μετα απο πολυ καιρο αφου κατελληγα στο wave

τωρα όμως??

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

η τελευταία είδηση έσκασε σαν βόμβα στα αφτιά μου(μάτια μου) για το wave

ας απαντήσει κάποιος που ξέρει τι γινεται

αρχίζω και σκέφτομαι το desire μετα απο πολυ καιρο αφου κατελληγα στο wave

τωρα όμως??

 

Μην τρελενεστε. Αποτι ειπε η ιδια η Samsung αυτο αφορα μονο την πρωτη παρτιδα που δωθηκε στην ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ και ΜΟΝΟ αγορα.

 

Οι υπολοιπες χωρες αλλα και η Γερμανια πλεον, δεν εχουν προβλημα.

 

Samsung's HQ in Seoul, South Korea has informed us that it has determined that only the initial production run of Samsung S8500 Wave devices for the German market were shipped with infected 1GB microSD memory cards. Future shipments, and those sent to other markets, should be virus free.

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο wave ειχα καταληξει, αλλα μετα το iphone4 ξεροψηθηκα τελειως

 

Γιατί, τι είδες που δεν το περίμενες ή που σε ενθουσίασε; Τσπ, ο καθένας έχει τους νταβατζήδες που του αξίζουν.

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο wave ειχα καταληξει, αλλα μετα το iphone4 ξεροψηθηκα τελειως

Οποιος θελει να τα σκασει χοντρα για το μηλοφωνο με γεια του με χαρα του! Μια χαρα τηλεφωνο ειναι αλλα οπως παντα υπερτιμημενο για αυτα που προσφερει. Και τι λιγοτερο σου δινει το Wave για να μην το προτιμησεις; Τωρα αν θες να εχεις τη μεγαλυτερη αναλυση οθονης ειναι αλλο ζητημα.. μιλαμε ομως για κινητο και οχι για τηλεοραση HD! Και εμενα προσωπικα το κινητο της Samsung με υπερκαλυπτει, αν αποδειχθει ευχρηστο το λειτουργικο του...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι... Περιμένω να το δω και απο κοντά το Wave και μετα θα δω στα σίγουρα.

Είμαι άνθρωπος που δεν αλλάζω συνέχεια τηλεφωνα. Απο το 95 που πήρα το πρώτο μου είμαι στην 5η μου συσκευή.

Ότι πάρω θα το κρατήσω τουλάχιστον 3-4 χρόνια.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν θες να εχεις τη μεγαλυτερη αναλυση οθονης ειναι αλλο ζητημα.. μιλαμε ομως για κινητο και οχι για τηλεοραση HD

 

Τι να τη κάνεις την ανάλυση, που τώρα την ανακάλυψε η Apple; Τόσα χρόνια δεν έβγαζε μιλιά που είχε λιγότερα από τα μισά pixels που είχαν οι άλλοι. Τσπ, δεν τίθεται θέμα ανάλυσης ΙΜΟ, το 800x480 είναι η ιδανική ανάλυση για αυτά τα μεγέθη, είναι και widescreen, ώστε να βλέπεις τις ταινίες/βίντεο σου χωρίς μαύρες μπάρες. Δηλαδή ακόμα και τα βίντεο που τραβάς με το ίδιο σου το iphone, θα τα βλέπεις με γιγάντιες μαύρες μπάρες, επειδή είναι widescreen(720p).

 

Άρα και τηλεόραση να ήταν το iphone, πάλι ξεπερασμένη θα ήταν, γιατί τι να τη κάνεις τη 4:3 αναλογία όταν τα περισσότερα πράγματα πια είναι widescreen; Αλλά βέβαια για να δεις ταινίες στο iphone θα πρέπει να τις κάνεις reencode γιατί τo xvid δεν τo έχουν ακουστά εκεί πέρα στην Apple. Τι, θέλεις και υπότιτλους; Διπλό reencoding τότε για έξτρα image artifacts. Τσπ, βγαίνουμε εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι... Περιμένω να το δω και απο κοντά το Wave και μετα θα δω στα σίγουρα.

Είμαι άνθρωπος που δεν αλλάζω συνέχεια τηλεφωνα. Απο το 95 που πήρα το πρώτο μου είμαι στην 5η μου συσκευή.

Ότι πάρω θα το κρατήσω τουλάχιστον 3-4 χρόνια.

 

Εσύ είσαι πολύ καλός!!! Εγώ από το 95 έχω αλλάξει 3 συσκευές :lol:

Τώρα είμαι με ένα Κ750ι το οποίο θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ ακόμα και εαν πάρω το wave

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το Wave θα είναι κατά πάσα πιθανότητα η τρίτη μου συσκευή από το 2000 :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

A, είμαστε καλοί!!!

Καλά αυτοί που αλλάζουν κάθε χρόνο πού είναι? :)

Αυτοί που αλλάζουν κάθε χρόνο συσκευή προφανώς δεν θα τους βρεις εδώ μέσα.Όσοι είναι εδώ μέσα πιστεύω (θέλω να πιστεύω :) ) οτι είναι συνειδητοποιημένοι στο τι αγοράζουν και δεν είναι fashion victims και αγοράζουν ανάλογα με τις πραγματικές τους ανάγκες και όχι με τις τάσεις της αγοράς.

Αυτός που αγοράζει κάθε χρόνο και νέο κινητό δεν δίνει σημασία στα specs του κινητού παρά μόνο στο design και το εαν θεωρείται in (βλέπε iphone victims - χωρίς παρεξήγηση από τους μηλαράκηδες.....)

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια αν ξέρει κάποιος για το ομνια hd....please

 

HEEEEEEEELP...

Έχω συνδέσει το κινητό σε μπλε οθόνη για φλασάρισμα και μου βγάζει ότι λείπει το αρχείο "samsung symbian usb download driver". Το πατάω να εγκατασταθεί και μου λέει ότι είναι ήδη εγκατεστημένο...

Τι να κάνω?Μπορώ να αποσυνδέσω το κινητό στην κατάσταση που είναι τώρα...?

HEEEEEEEELP PLEASEEEEEEEE

 

edit: το βρήκα, οπότε άκυρο

Edited by ubisap
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,είναι τραγική η samsung στην Ελλάδα. Στο site τους δεν το έχουν προσθέσει ακόμα,τους παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο και ή δεν έχουν καμία ενημέρωση ακόμα, η μου λένε ότι θα κυκλοφορήσει μέσα στο μήνα, αοριστολογίες δηλαδή. Δεν ξέρω τι να πω. Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που είδα ένα samsung και είπα ότι αυτό είναι το επόμενο μου τηλέφωνο. Έτσι που το πάνε αυτοί εδώ πέρα, βλέπω να κυκλοφορεί στην Ελλάδα πρώτα το iphone 4, με την αργοκινητή εταιρεία που έχουμε μπλέξει. Εδώ ακόμα και στη Ρουμανία και Πολωνία και γενικότερα όλο το ανατολικό μπλοκ έχει κυκλοφορήσει κι εμείς περιμένουμε. Κι απ'ότι έχω διαβάσει και στο φόρουμ τα ίδια χάλια έχει και η υποστήριξη της samsung. Οπότε ζήτω που καήκαμε. "ελπίζω να βγω ψεύτης"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...