Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.apothema.gr/Product/5-1-397-75498/Samsung/S8500_Wave.html

Σε αυτό το κατάστημα λέει οτί θα είναι διαθέσιμο από τις 15 του μήνα...

Θα είναι στα ελληνικά άραγε; :confused:

Και πάλι να μην έχει αγγλικά ξέρω :p

Μετά από 3 χρόνια ήρθε η ώρα και εγώ να αλλάξω κινητό και κατέληξα πως αυτό το κινητό είναι αυτό που ταιριάζει σε αυτά που θέλω...το μόνο μελανό σημείο του κινητού πιστεύω πως είναι η εμφανισή του...

 

mfragi τι εννοείς χάλια υποστήρηξη της samsung;:confused:

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,δεν είχα πότε μου κινητό Samsung και γι'αυτό δεν ξέρω σίγουρα και από πρώτο χέρι τι είδους υποστήριξη έχει η εταιρεία.Απ'οτί εχω διαβάσει μέσα στο φόρουμ όμως αλλά και σε αλλά φόρουμς όσον αφορά την υποστήριξη της Samsung σε άλλες κορυφαίες συσκευές,είναι ελλιπέστατη. Τώρα όσον αφορά τι εννοώ υποστήριξη από μια εταιρεία,σημαίνει αναβαθμίσεις λογισμικού,διόρθωση bugs που λογικό είναι να υπάρχουν σε καινούριες συσκευές και πλατφόρμες ( όπως το bada),προσθήκη λειτουργιών κτλ. Μέχρι τώρα είχα διαφορά Nokia smartphones, με τελευταίο το 5800,που με τις αναβαθμίσεις κάθε τρεις μήνες περίπου,η Nokia το έχει μεταμορφώσει σε άλλο τηλέφωνο.Από το Φεβρουάριο όμως που έχει παρουσιαστεί το wave,ανυπομονώ να το αποκτήσω.Θεωρώ οτί το τηλέφωνο αυτό είναι πολύ μπροστά απ'οτί κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή ειδικά για τα χρήματα που κοστίζει.Αλλά η ελληνική αντιπροσωπία της Samsung έχει βαλθεί να μας κάνει τη ζωή δύσκολη. Βέβαια εχω δει αρκετά μαγαζιά στην ελλάδα (ψάξτε λίγο στο skroutz.gr), που λένε οτί το φέρνουν,ή οτί το έχουν φέρει ήδη,αλλά είναι παραεισαγωγής και δεν τους εχω εμπιστοσύνη,αφήστε που δεν θα έχει ελληνικα. Τέλος πάντων,θα περιμένουμε, αφού φάγαμε το γάιδαρο,στην ουρά θα κολλήσουμε!!!

 

Συγγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος.

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο τοσο καιρο να και ενα προβλημα που δεν μπορω να το λυσω με τιποτα.Μπηκα προχθες στο samsungapp για να κατεβασω μια εφαρμογη μου παρουσιαζει εικιονιδιο για installing το κατεβαζω κανονικα εμφανιζει error και απο τοτε δεν λειτουργουν τα αρρ εκανα ριστατ τιποτα στα samsungkies εμφανιζεται σαν να μην υπαρχει εφαρμογη για αρρ
Link to comment
Share on other sites

http://www.apothema.gr/Product/5-1-397-75498/Samsung/S8500_Wave.html

Σε αυτό το κατάστημα λέει οτί θα είναι διαθέσιμο από τις 15 του μήνα...

Θα είναι στα ελληνικά άραγε; :confused:

Και πάλι να μην έχει αγγλικά ξέρω :p

Μετά από 3 χρόνια ήρθε η ώρα και εγώ να αλλάξω κινητό και κατέληξα πως αυτό το κινητό είναι αυτό που ταιριάζει σε αυτά που θέλω...το μόνο μελανό σημείο του κινητού πιστεύω πως είναι η εμφανισή του...

 

mfragi τι εννοείς χάλια υποστήρηξη της samsung;:confused:

 

Δεν εχει Ελληνικα τους πηρα τηλ την Παρασκευη και για το 15-6 λενε:worry:

Link to comment
Share on other sites

Mr fragi μέχρι τώρα δεν είχε δικο της λειτουργικό αναπτύξει η samsung οπότε λογικά τώρα θα το υποστηρίζει το bada...

Irivoudou περίεργο bug...δοκίμασες να κάνεις επαναφορά;αν υπάρχει δλδ τέτοια λειτουργία που όμως λογικά θα υπάρχει...

Sotosok κρίμα...βάζουν μια ημερομηνία που τους καπνίσει και εμείς κάνουμε όνειρα...

Ελπίζω πάντως να το φέρουν σύντομα μην τους πάρει και τους σηκώσει :X

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Mr fragi μέχρι τώρα δεν είχε δικο της λειτουργικό αναπτύξει η samsung οπότε λογικά τώρα θα το υποστηρίζει το bada...

Irivoudou περίεργο bug...δοκίμασες να κάνεις επαναφορά;αν υπάρχει δλδ τέτοια λειτουργία που όμως λογικά θα υπάρχει...

Sotosok κρίμα...βάζουν μια ημερομηνία που τους καπνίσει και εμείς κάνουμε όνειρα...

Ελπίζω πάντως να το φέρουν σύντομα μην τους πάρει και τους σηκώσει :X

 

o Γερμανος περιμενη και αυτος απο 15 για να δουμε:)

 

http://www.expansys.com.gr/meta-product.aspx?i=196101&a=international_versions

Σε σαραντα χωρες και εμεις τιποτα :mad:

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε;

Τελείως γραμμένους μας έχουν;;;

Άντε να βρεις άκρη...

Δεν ξέρω αν το παρατήρησες αλλά το μοντέλο με τα 8gb δεν έχει κυκλοφορίσει πουθενά ακόμα...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6430

Πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα, το κινητό υπάρχει κανονικότατα ετοιμοπαράδοτο.

Μάλιστα η κοπέλα στο τηλέφωνο με ρώτησε αν θέλω να μου κρατήσει κάποιο γιατί φεύγουν αβέρτα....

Δυστυχώς είναι περιστέρι, εγώ γλυφάδα, οπότε μου πέφτει λίγο μακρυά για να πάω να το δω.

Τιμή αυτού όπως βλέπετε 350 παρά ευρώ.

Είμαι σε τρελό δίλημμα....

Αυτό ή κανά μεταχειρισμένο 3gs....

Ο μόνος λόγος που σκέφτομαι το apple είναι τα applications...

Ξέρουμε αν θα υπάρξει υποστήριξη από app developers?

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6430

Πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα, το κινητό υπάρχει κανονικότατα ετοιμοπαράδοτο.

Μάλιστα η κοπέλα στο τηλέφωνο με ρώτησε αν θέλω να μου κρατήσει κάποιο γιατί φεύγουν αβέρτα....

Δυστυχώς είναι περιστέρι, εγώ γλυφάδα, οπότε μου πέφτει λίγο μακρυά για να πάω να το δω.

Τιμή αυτού όπως βλέπετε 350 παρά ευρώ.

Είμαι σε τρελό δίλημμα....

Αυτό ή κανά μεταχειρισμένο 3gs....

Ο μόνος λόγος που σκέφτομαι το apple είναι τα applications...

Ξέρουμε αν θα υπάρξει υποστήριξη από app developers?

 

Samsung S8500 Wave - ENGLISH SOFTWARE

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό φίλε?

Οτι η γλώσσα είναι στα αγγλικά ή κάποιο "πρόβλημα" συμβατότητας?

(Είμαι άσχετος γενικά, 2 ποστ με αυτό :P )

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει το οτί είναι στα αγγλικά και μπορεί και να σημαίνει στις περισότερες περιπτώσεις παραεισαγωγή από Αγγλία...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι πως αν σου χαλάσει πρέπει να το στείλεις αγγλία για service αν καλύπτεσαι από την εγγύηση εκτός αν τα σκάσεις στο ελληνικό service της samsung...

Βέβαια αυτό είναι απλά μια δική μου υποψία και τπτ παραπάνω...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Πούντε τελικά τι αποφάσισες;Θα το πάρεις;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% θα το πάρω.

Περιμένω λίγο να έρθει στα καταστήματα (όχι σε ένα 2, να υπάρχει και κανας ανταγωνισμός) και φυσικά να ακούσω σχόλια από κανέναν που το έχει πάρει....

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα!

Από pixmania, δεν έχει ελληνικά -- το προηγούμενο μου Samsung παρεπιπτόντως, ήταν αγορασμένο από το pixmania επίσης και είχε.

Το οποίο σημαίνει πως δεν έχει ελληνικό T9 και δεν (φαίνεται να) μπορώ να αναζητήσω επαφές στα ελληνικά. Πλην όμως ταξινομεί σωστά αλφαβητικά τις επαφές και αυτό μου φτάνει - έτσι κι αλλιώς πάντα στα αγγλικά δουλέυω τα τηλέφωνα. Copy-paste υπάρχει και λειτουργεί παντού.

Το λεγόμενο launcher στο οποίο δεν μπορώ να επέμβω είναι προφανώς τα 3 εικονίδια χαμηλά στην οθόνη stand-by, που είναι Keypad, Contacts και Messages.

Το software για συγχρονισμό και μεταφορά δεδομένων (μεταξύ άλλων) δεν μου πολυαρέσει γιατί δεν δουλεύει αξιόπιστα με bluetooth αλλά τη δουλειά την κάνει.

Στη συσκευασία περιλαμβάνονται στερεοφωνικά ακουστικά, φορτιστής ταξιδιού και καλώδιο σύνδεσης USB.

Τα περί ποιότητας κατασκευής / οθόνης και ότι έχετε διαβάσει σχετικά ισχύουν! Για αυτονομία, θα ξέρω σε 2-3 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το launcher είχα δει σε ένα βίντεο παρουσίασης οτί μπορούσες να το τροποποιήσεις αν είσαι στο κεντρικό μενού και σείρεις ένα απ αυτά τα 3 εικονίδια πάνω στον χώρο των υπόλοιπων εφαρμογών..

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Τα περί ποιότητας κατασκευής / οθόνης και ότι έχετε διαβάσει σχετικά ισχύουν!

 

Καλορίζικο φίλε.:) Είναι δηλαδή αισθητή η διαφορά του σε σχέση με άλλα κινητά της κατηγορίας όσο αφορά την οθόνη ? Ισχύει επίσης ότι δεν πιάνει δαχτυλιές ?:) Η κάμερα τι λέει μέρα και νύχτα ?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το launcher είχα δει σε ένα βίντεο παρουσίασης οτί μπορούσες να το τροποποιήσεις αν είσαι στο κεντρικό μενού και σείρεις ένα απ αυτά τα 3 εικονίδια πάνω στον χώρο των υπόλοιπων εφαρμογών..

Δυστυχώς όχι, δεν γίνεται αυτό...

 

Καλορίζικο φίλε.:) Είναι δηλαδή αισθητή η διαφορά του σε σχέση με άλλα κινητά της κατηγορίας όσο αφορά την οθόνη ? Ισχύει επίσης ότι δεν πιάνει δαχτυλιές ?:) Η κάμερα τι λέει μέρα και νύχτα ?

Η οθόνη δεν έχει καμία σχέση με οποιαδήποτε άλλη οθόνη κινητής συσκευής.-

 

Για τις δαχτυλιές, τι να σου πω, όταν είναι σβηστό φαίνονται, όταν είναι αναμμένο δεν φαίνεται τίποτα, ωστόσο, ένα πανάκι, ειδικά τώρα το καλοκαίρι θα είναι μάλλον απαραίτητο :lol: Έτσι είναι το μέλλον, βρώμικο!

 

Κάμερα, μέρα, αύριο! Αλλά το πρωί, όλα τα καμεροκινητά τα πάνε σχετικά καλά, αρκεί να μην τρέμουν πολύ τα χέρια. Το φλας είναι πολύ δυνατό αλλά δεν ξέρω πόσο μακριά φτάνει. Υπάρχει Autofocus, Face detection, Auto contrast, ρύθμιση ISO και έκθεσης, Anti-shake και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να περιμένει κανείς από ένα τηλέφωνο - εγώ θα συνεχίσω να τραβάω φωτογραφίες με την dSLR πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Μικρό το κακό νομίζω αυτό με τα 3 εικονίδια...

Live wallpapers όπως τα ανδροιδή πέρνει;

Από εφαρμογές τι λέει;έχεις κοιτάξει καθόλου;

Τα ελληνικά λογικά θα μπορείς να τα περάσεις με κάποιο update κάποια στιμγή...

Εμένα η κάμερα δεν με ενδιαφέρει σχεδόν καθόλου γιατί δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα και εκτός από αυτό έχω έτσι κ αλλιώς μια compact sony που τραβάει αρκετά καλές φωτογραφίες....αλλά ότι έχει πάνω το κινητό καλό είναι :p

Κάνα κόλλημα ή πρόβλημα σου έχει παρουσιαστεί;

 

Καλορίζικο και άντε να παίρνουμε και εμείς σειρά :p

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι, δεν γίνεται αυτό...

 

 

Η οθόνη δεν έχει καμία σχέση με οποιαδήποτε άλλη οθόνη κινητής συσκευής.-

 

Για τις δαχτυλιές, τι να σου πω, όταν είναι σβηστό φαίνονται, όταν είναι αναμμένο δεν φαίνεται τίποτα, ωστόσο, ένα πανάκι, ειδικά τώρα το καλοκαίρι θα είναι μάλλον απαραίτητο :lol: Έτσι είναι το μέλλον, βρώμικο!

 

Κάμερα, μέρα, αύριο! Αλλά το πρωί, όλα τα καμεροκινητά τα πάνε σχετικά καλά, αρκεί να μην τρέμουν πολύ τα χέρια. Το φλας είναι πολύ δυνατό αλλά δεν ξέρω πόσο μακριά φτάνει. Υπάρχει Autofocus, Face detection, Auto contrast, ρύθμιση ISO και έκθεσης, Anti-shake και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να περιμένει κανείς από ένα τηλέφωνο - εγώ θα συνεχίσω να τραβάω φωτογραφίες με την dSLR πάντως!

 

Αν επιτρέπεται από που το πήρες? (και πόσο, πάλι αν επιτρέπεται :p).

Καλορίζικο φίλε και όπως είπε και ο φίλος από πάνω, να παίρνουμε κι εμείς σειρά.

Αν σου τύχει κάτι (κάποιο κόλλημα κλπ), μην απογοητεύεσαι, είναι λογικό, μιας και είναι ολοκαίνουργια συσκευή με ολοκαίνουργιο λογισμικό.

Ολα θα διορθωθούν, είμαι σίγουρος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...