Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καρτοσυμβόλαιο έχει πάντα δέσμευση,οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Δεν ξέρω πώς ακριβώς γίνεται η μετατροπή στο σύστημά τους,επειδή ούτως ή αλλως ήσουν ήδη πελάτης μπορεί να μη χρειαζόταν να υπογράψεις κάτι πέρα από τα χαρτιά που έδωσες.
Link to comment
Share on other sites

τώρα που τα βασικά πακέτα what's up για λεπτά προς όλους και mb έχουν πάει 6€ έκαστο, αναγκαστικά βάζω 15€(με το φπα μένουν 12€ και κάτι) κάθε μήνα. πριν λίγες μέρες που έκανα ανανέωση σε ένα κατάστημα Γερμανός, μου είπε η υπάλληλος εκεί ότι με τόσα λεφτά που βάζω το μήνα, θα μπορούσα να κάνω καρτοσυμβολαιο με καλύτερους όρους. τελευταία φορά που είχα κοιτάξει δεν με καλυπτε κάποιο αλλά μου είπε ότι έχουν γίνει αλλαγές στα προγράμματα πολύ πρόσφατα. ενημερωτικά εγώ βάζω 200' το μήνα + 600 mb με τα 15€ και με καλύπτουν πάντα. υπάρχει όντως καρτοσυμβολαιο που να προσφέρει καλύτερους όρους σε αυτά τα λεφτά?
Link to comment
Share on other sites

τώρα που τα βασικά πακέτα what's up για λεπτά προς όλους και mb έχουν πάει 6€ έκαστο, αναγκαστικά βάζω 15€(με το φπα μένουν 12€ και κάτι) κάθε μήνα. πριν λίγες μέρες που έκανα ανανέωση σε ένα κατάστημα Γερμανός, μου είπε η υπάλληλος εκεί ότι με τόσα λεφτά που βάζω το μήνα, θα μπορούσα να κάνω καρτοσυμβολαιο με καλύτερους όρους. τελευταία φορά που είχα κοιτάξει δεν με καλυπτε κάποιο αλλά μου είπε ότι έχουν γίνει αλλαγές στα προγράμματα πολύ πρόσφατα. ενημερωτικά εγώ βάζω 200' το μήνα + 600 mb με τα 15€ και με καλύπτουν πάντα. υπάρχει όντως καρτοσυμβολαιο που να προσφέρει καλύτερους όρους σε αυτά τα λεφτά?

 

Δεν ξερω,αλλα κανε μια ερωτηση σε καταστημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους έχουν τιμές, αλλά τα προγράμματα είναι λίγο περίεργα. Ξεκινάνε με 900' προς Cosmote, 30' λεπτά προς όλους και 100mb με 23€. Και 200' προς όλους και 100mb επίσης με 23'. Ακόμα και με έκπτωση να στο δώσουν 15€, για μένα δεν αξίζει η δέσμευση του συμβολαίου με αυτές τις παροχές. Χώρια που στις τιμές που ανακοινώνουν δεν περιλαμβάνεται τέλος κινητής.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

ο ελαχιστος χρονος παραμονης σε καρτοσυμβολαιο ποσο ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Όσο χρειάζεται για να πας στο απέναντι κατάστημα .
Link to comment
Share on other sites

Βασίλειε αν δεν κάνω λάθος έχουν 24 μήνες όπως και τα κλασσικά συμβόλαια.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους έχουν τιμές, αλλά τα προγράμματα είναι λίγο περίεργα. Ξεκινάνε με 900' προς Cosmote, 30' λεπτά προς όλους και 100mb με 23€. Και 200' προς όλους και 100mb επίσης με 23'. Ακόμα και με έκπτωση να στο δώσουν 15€, για μένα δεν αξίζει η δέσμευση του συμβολαίου με αυτές τις παροχές. Χώρια που στις τιμές που ανακοινώνουν δεν περιλαμβάνεται τέλος κινητής.

 

Sent from my Moto X Play

Οι παροχές στο site αφορούν νέους πελάτες.Σε υφιστάμενους,κυρίως καρτοκινητά για μετατροπή σε καρτοσυμβόλαια σχεδόν πάντα υπάρχει διπλασιασμός του χρόνου προς άλλα δίκτυα +κάποιες εκπτώσεις και πολλές φορές κάποια extra mb.

Επίσης αναλόγως με την προωθητική ενέργεια που τρέχει εχει συμβεί με μια επιπλέον χρέωση 1-2€ να δίνουν και συσκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο ελαχιστος χρονος παραμονης σε καρτοσυμβολαιο ποσο ειναι;

18 μήνες,εκτός και αν πάρεις συσκευή όπου εκεί γίνεται 24μηνο.

Επίσης αν το ζητήσει ο πελάτης κατ'εξαίρεση μπορούν να το κάνουν 24μηνο και χωρίς συσκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα που τα βασικά πακέτα what's up για λεπτά προς όλους και mb έχουν πάει 6€ έκαστο, αναγκαστικά βάζω 15€(με το φπα μένουν 12€ και κάτι) κάθε μήνα. πριν λίγες μέρες που έκανα ανανέωση σε ένα κατάστημα Γερμανός, μου είπε η υπάλληλος εκεί ότι με τόσα λεφτά που βάζω το μήνα, θα μπορούσα να κάνω καρτοσυμβολαιο με καλύτερους όρους. τελευταία φορά που είχα κοιτάξει δεν με καλυπτε κάποιο αλλά μου είπε ότι έχουν γίνει αλλαγές στα προγράμματα πολύ πρόσφατα. ενημερωτικά εγώ βάζω 200' το μήνα + 600 mb με τα 15€ και με καλύπτουν πάντα. υπάρχει όντως καρτοσυμβολαιο που να προσφέρει καλύτερους όρους σε αυτά τα λεφτά?

Προτιμότερο θεωρώ είναι να κάνεις μία κλήση να σου πουν τί τρέχει αυτή τη στιγμή και αν σε ενδιαφέρει έχει καλώς.

Μόνο πάρε ταυτόχρονα πρόταση και τηλεφωνικά και από κατάστημα διότι δεν δίνουν πάντα ίδιες προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι είναι κάτι ανεπίσημο αυτό, και κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί το τι θα δώσει και πόσο, αν προσέξεις καλά μιλάει για νέο συμβόλαιο, άρα όχι υφιστάμενος πελάτης.

Και εδώ που τα λέμε, οι παροχές έστω και στο διπλάσιο παραμένουν πολύ φτωχές.

Δεν αξίζει η δέσμευση(και η ανησυχία για το πότε θα ανεβάσουν τις τιμές κρατώντας σε δεμένο) για κάτι που μπορείς να το έχεις και με το καρτοκινητό σχεδόν το ίδιο.

Όσο για τις συσκευές που θα πάρεις με 1-2€ επιπλέον χρέωση δεν πιστεύω να χρειάζεται να το αναλύσουμε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι είναι κάτι ανεπίσημο αυτό, και κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί το τι θα δώσει και πόσο, αν προσέξεις καλά μιλάει για νέο συμβόλαιο, άρα όχι υφιστάμενος πελάτης.

Και εδώ που τα λέμε, οι παροχές έστω και στο διπλάσιο παραμένουν πολύ φτωχές.

Δεν αξίζει η δέσμευση(και η ανησυχία για το πότε θα ανεβάσουν τις τιμές κρατώντας σε δεμένο) για κάτι που μπορείς να το έχεις και με το καρτοκινητό σχεδόν το ίδιο.

Όσο για τις συσκευές που θα πάρεις με 1-2€ επιπλέον χρέωση δεν πιστεύω να χρειάζεται να το αναλύσουμε περισσότερο.

Το μέλος μιλάει για το what's up που του πρότειναν να το μετατρέψει σε καρτοσυμβόλαιο,οπότε είναι υφιστάμενος πελάτης της cosmote

Όσο για το "φτωχό" των παροχών θα συμφωνήσω,όσο και αν στοχεύουν σε συνδρομητές οι οποίοι καλούν κυρίως σε cosmote,προσωπικά θεωρώ τα καρτοσυμβόλαια τελείως ασύμφορα από πολλές απόψεις.

Τώρα αν κάποιος για τον δικό του λόγο το επιλέξει,δε νομίζω να του είναι πρόβλημα από εκεί και πέρα να δώσει και 1€ παραπάνω,άρα 24€ για όλο το χρονικό της δέσμευσης,να πάρει και μια συσκευή των 130€

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι συγκεκριμένες προσφορές δε θα δωθούν αν έχεις καρτοκινητό άλλου παρόχου;

 

Για τη συσκευή σου πρότεινα να μην το αναλύσουμε, αλλά οκ.

Όπως είπες, πρέπει να πέσεις σε περίοδο που θα έχουν κάποια προσφορά, άρα και πάλι δεν μιλάμε για κάτι σταθερό.

Aν βάλεις στην εξίσωση και την υπερτιμολόγηση(π.χ. μια συσκευή που στα καταστήματα της cosmote κοστίζει 130€ μπορείς να την βρεις αλλού εύκολα 30€ λιγότερο), αλλάζει πολύ το πράγμα.

Να μιλούσαμε για κάποιο μεγάλο συμβόλαιο που έχει τις αντίστοιχες παροχές (που τις χρειάζεται κάποιος) και θα το πάρεις με κάποια καλή τιμή ή θα σου δώσουν και κάποια επιδότηση της προκοπής, θα ήταν διαφορετικό πράγμα.

 

Καρτοσυμβόλαιο με για 24μηνη δέσμευση με smartphone των 130€, είναι λίγο συνδυασμός άκυρος.

Αν ήμουν πωλητής Γερμανού μπορεί να το πρότεινα γιατί έτσι θα με είχαν αναγκάσει. Αλλά μιας και δεν είμαι, δεν μπορώ να το κάνω.

 

Συμφωνώ μαζί σου βέβαια ότι υπάρχουν άτομα που για δικό τους λόγο θα το επιλέξουν.

Έχω ένα γνωστό που την έχει ψωνίσει και απλά θέλει να πληρώνει λογαριασμό, γιατί νομίζει ότι του προσδίδει μεγαλύτερο κύρος σαν άτομο, και αηδιάζει με την ιδέα του καρτοκινητού έστω και αν θα του έδινε πολύ περισσότερα από το καρτοσυμβόλαιο που έχει. Αλλά είναι κάπως ειδικές περιπτώσεις αυτές και δεν προσφέρονται για γενίκευση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι συγκεκριμένες προσφορές δε θα δωθούν αν έχεις καρτοκινητό άλλου παρόχου;

 

Για τη συσκευή σου πρότεινα να μην το αναλύσουμε, αλλά οκ.

Όπως είπες, πρέπει να πέσεις σε περίοδο που θα έχουν κάποια προσφορά, άρα και πάλι δεν μιλάμε για κάτι σταθερό.

Aν βάλεις στην εξίσωση και την υπερτιμολόγηση(π.χ. μια συσκευή που στα καταστήματα της cosmote κοστίζει 130€ μπορείς να την βρεις αλλού εύκολα 30€ λιγότερο), αλλάζει πολύ το πράγμα.

Να μιλούσαμε για κάποιο μεγάλο συμβόλαιο που έχει τις αντίστοιχες παροχές (που τις χρειάζεται κάποιος) και θα το πάρεις με κάποια καλή τιμή ή θα σου δώσουν και κάποια επιδότηση της προκοπής, θα ήταν διαφορετικό πράγμα.

 

Καρτοσυμβόλαιο με για 24μηνη δέσμευση με smartphone των 130€, είναι λίγο συνδυασμός άκυρος.

Αν ήμουν πωλητής Γερμανού μπορεί να το πρότεινα γιατί έτσι θα με είχαν αναγκάσει. Αλλά μιας και δεν είμαι, δεν μπορώ να το κάνω.

 

Συμφωνώ μαζί σου βέβαια ότι υπάρχουν άτομα που για δικό τους λόγο θα το επιλέξουν.

Έχω ένα γνωστό που την έχει ψωνίσει και απλά θέλει να πληρώνει λογαριασμό, γιατί νομίζει ότι του προσδίδει μεγαλύτερο κύρος σαν άτομο, και αηδιάζει με την ιδέα του καρτοκινητού έστω και αν θα του έδινε πολύ περισσότερα από το καρτοσυμβόλαιο που έχει. Αλλά είναι κάπως ειδικές περιπτώσεις αυτές και δεν προσφέρονται για γενίκευση.

Για την αρχική σου ερώτηση, όπως απαντάς και παρακάτω...τίποτα δεν είναι σίγουρο και καμια προσφορά δεν είναι μόνιμη,γι'αυτό έβαλα την φράση "συνήθως"

Για τη συσκευή ,αν θεώρησες πως υποστηρίζω το όλο "κόλπο" να το πω γιατί όλα αυτά που αναφέρεις περί υπερτιμολογήσεων και ανταγωνιστικών τιμών των συσκευών σε άλλα καταστήματα ,είναι άποψη που την υποστηρίζω,μάλλον δεν σου το μετέφερα σωστά.

Αν ωστόσο επαναλαμβάνω,κάποιος θελήσει για τους δικούς του λόγους να επιλέξει ένα τέτοιο καρτοσυμβόλαιο που τελικά δε μου πέφτει και λόγος προσωπικά,θα είναι κέρδος για αυτόν αν χρειάζεται μια συσκευή και εκμεταλλευτεί το γεγονός της επιβάρυνσης με 1-2€

Επίσης για να μή θίξω και τους πωλητές που ανέφερες,εγω προσωπικά αν μου επιτρέπεις δεν συμμερίζομαι την άποψη αυτή και αυτό διότι ηδη την προηγούμενη εβδομάδα στο Γερμανό της Κομοτηνής η υπάλληλος ουσιαστικά έσωσε τον πεθερό μου που πήγε να βάλει σταθερό και cosmote TV και αντί να του το πουλήσει στα 27€ το cosmote TV του πρότεινε να μην το αγοράσει ακόμη με το ρίσκο να χάσει την πώληση διότι από τη Δευτέρα που πέρασε το έδιναν 17,63.Να τονίσω πως ο άνθρωπος ηταν έτοιμος να το πάρει το πακέτο στα 27€

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το θέμα μας;

 

Sent from my Moto X Play

Δεν έχω καταλάβει η αλήθεια είναι.

Μια απάντηση πήγα να δώσω για να εξυπηρετηθεί το μέλος που ρώτησε τη γνώμη μας για την μετατροπή από what's up σε καρτοσυμβόλαιο που του πρότειναν και ξαφνικά έπιασα τον εαυτό μου να απολογείται

Προφανώς πρέπει να εστιάσεις στις παρατηρήσεις που έκανες πάνω σε αυτά που έγραψα και μας οδήγησαν να γράφουμε άσχετα πράγματα με το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε.

Μάλλον το γεγονός ότι έδωσες κάποια δεδομένα που δεν αναφέρονται πουθενά επίσημα, που χωρίς να σημαίνει ότι δεν ισχύουν, μοιάζουν για πληροφόρηση μέσα από την εταιρεία, όπως και κάποια τάση στο να μην πούμε κάτι αρνητικό για υπαλλήλους συγκεκριμένων καταστημάτων, και όλα αυτά για να υποστηριχθεί πως ένα πρόγραμμα που αντικειμενικά δεν είναι και ότι πιο συμφέρον, ενδέχεται να είναι καλό ΑΝ πέσεις σε περίοδο προσφρορών κλπ.

Τη στιγμή που μιλάμε για δεδομένα που ισχύουν γενικά και όχι ΑΝ συμβεί εκείνο ή το άλλο.

Και χωρίς να έχει ερωτηθεί αν κάνει συγκεκριμένη χρήση (που για ένα πολύ μικρό ποσοστό πελατών που ενδέχεται να την κάνει να βολεύει το συγκεκριμένο).

Λίγο περίεργο ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου ερωτηση ηταν αν μπορει να διακοπει ενα καρτοσυμβολαιο νωριτερα, και αν θα υπαρχει προστιμο ποσο ειναι αυτο.

η φιλη μου εκανε ενα συμβολαιο 18 μηνων, και της ειπαν οτι δε μπορει να το διακοψει πριν το τετραμηνο.

για τους 18μηνες θα εχει μια εκπτωση στο παγιο.

Προσπαθω να δω αν κοπει το καρτοσυμβολαιο με αφορμη τις συνηθισμενες ανακοινωσεις αυξησεων, αν θα πληρωσει προστιμο λογω της εκπτωσης στο παγιο.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που λέει η ΕΕΤΤ (βλέπε εδώ), δεν πρέπει να πληρώσει κάτι αν δεν έχει πάρει επιδότηση συσκευής, και έχει επιλέξει έκπτωση στο πάγιο.

 

Εννοείται βέβαια πως οι αυξήσεις πρέπει να την αφορούν (να πιάνουν και το πρόγραμμα που έχει) και να είναι εντός προσθεσμίας του 1 μήνα.

 

Να γιατί λέω πως δεν είναι ότι καλύτερο η δέμευση για να πάρεις μια συσκευή της πλάκας, έστω και με μικρό επιπλέον κόστος στο πάγιο. Αν θελήσεις να φύγεις λόγω αυξήσεων, πρέπει να πληρώσεις σε μετρητά την επιδότηση που πήρες, που για αρκετούς είναι αποτρεπτικό.

Link to comment
Share on other sites

το θυμαμαι το post σου αλλά επειδη δεν αναφερει την εκπτωση στο παγιο, ηθελα διευκρινηση.
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε.

Μάλλον το γεγονός ότι έδωσες κάποια δεδομένα που δεν αναφέρονται πουθενά επίσημα, που χωρίς να σημαίνει ότι δεν ισχύουν, μοιάζουν για πληροφόρηση μέσα από την εταιρεία, όπως και κάποια τάση στο να μην πούμε κάτι αρνητικό για υπαλλήλους συγκεκριμένων καταστημάτων, και όλα αυτά για να υποστηριχθεί πως ένα πρόγραμμα που αντικειμενικά δεν είναι και ότι πιο συμφέρον, ενδέχεται να είναι καλό ΑΝ πέσεις σε περίοδο προσφρορών κλπ.

Τη στιγμή που μιλάμε για δεδομένα που ισχύουν γενικά και όχι ΑΝ συμβεί εκείνο ή το άλλο.

Και χωρίς να έχει ερωτηθεί αν κάνει συγκεκριμένη χρήση (που για ένα πολύ μικρό ποσοστό πελατών που ενδέχεται να την κάνει να βολεύει το συγκεκριμένο).

Λίγο περίεργο ή είναι η ιδέα μου;

 

Κατ' αρχήν ζητώ συγνώμη για το λάθος μου.

Νόμισα αρχικά πως εδώ λέμε τη γνώμη μας βάση των εμπειριών μας αλλα μάλλον πρέπει να δίνουμε επίσημα δεδομένα απ' όσο κατάλαβα...χμ

Τώρα αν ήδη με φαντάστηκες με στολή του Γερμανού,οκ δικαίωμά σου να έχεις κάποιες φαντασιώσεις.Απλα έπρεπε να δείξω πως δεν συμμερίζομαι την άποψη που εξέφρασες για το οτι όλοι οι πωλητές δουλεύουν τον κόσμο μόνο για να ικανοποιήσουν τις εντολές των ανωτέρων τους.Προφανώς εμπειρικά θα μιλάς φαντάζομαι όπου πιθανών έτυχες κακής μεταχείρισης.Αυτό προσβάλλει και εμενα και τα υπόλοιπα μέλη που ειναι πωλητές φαντάζομαι

Επίσης το να πω πως μπορεί κάποιος να πάρει κάποιες έξτρα παροχές μετατρέποντας καρτοκινητό cosmote σε καρτοσυμβόλαιο cosmote σε σχέση με συνδρομητή άλλου δικτύου ο οποίος θα θέλει να κάνει το ίδιο καρτοσυμβόλαιο,αν σου φαίνεται υποστήριξη με συγχωρείς,αλλά το μέλος ήθελε να μάθει γνώμες και το οτι αντικειμενικά δεν είναι κάτι συμφέρον αυτό δεν είναι αντικειμενικό,αλλά προσβλητικό για εμένα και άλλους πόσους χιλιάδες που έχουμε καρτοσυμβόλαιο.Οκ μπορεί να είμαστε χαζοί που το διαλέξαμε αλλά άσε μας να το χαρούμε

Τέλος, νομίζω πως εδώ είμαστε για να εκφέρουμε γνώμες και να βοηθήσουμε τους ενδιαφερόμενους,οι οποίοι θεωρώ πως έχουν κρίση να κρίνουν τη γνώμη του καθένα μας και να υιοθετήσουν όποια θέλουν.Θεωρώ πως έχεις εστιάσει σε λάθος σημείο και η γνώμη μου είναι να συνεχίσεις να δίνεις γνώμες όπως κάνεις τόσο καιρό και όχι να προσπαθείς να αντικρούσεις τη δική μου γνώμη

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ δεν έχει νόημα να ζητάμε συγνώμη, γιατί πολύ απλά αυτό είναι το νόημα του φόρουμ γενικότερα σαν έννοια.

Ο κάθε ένας λέει τι γνώμη του.

Το ότι διαφωνώ μαζί σου δεν πάει να πει ότι έχω βάλει στόχο ζωής να αντικρούσω τα λεγόμενά σου, μιας και δεν κάνουμε κάποιον αγώνα.

Δεν απαγορεύεται να λες την άποψή σου όταν έχεις να παραθέσεις και επιχειρήματα.

Το ότι σε φαντάστηκα με στολή πωλητή γερμανού ισχύει, και είναι η εντύπωση που αφήνεις αν διαβάσει κανείς τα πρώτα 4-5 μηνύματά σου.

Είναι προσβλητικό για τους χιλιάδες(;) συνδρομητές καρτοσυμβολαίο το ότι κάποιος πιστεύει ότι δεν είναι ότι πιο συμφέρον και το λέει αιτιολογώντας το γιατί; Από πότε δεν είναι αντικειμενικό; Είπα πουθενά ότι επειδή απλά δεν το γουστάρω είναι λόγος να το απορρίψει κάποιος; Ή μήπως έδωσα παραδείγματα για το τι μειονεκτήματα έχει; Νομίζω πως είμαι αντικειμενικότατος όταν αναφέρω πως υπάρχει και ένα πολύ μικρό ποσοστό συνδρομητών για τους οποίους μπορεί να είναι βολικό. Είπα κάπου ότι δεν κάνει γενικά για κανέναν;

Φυσικά συμφωνούμε στο ότι ο κάθε ένας που διαβάζει έχει τη δική του κρίση και αξιολογεί το τι διαβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ δεν έχει νόημα να ζητάμε συγνώμη, γιατί πολύ απλά αυτό είναι το νόημα του φόρουμ γενικότερα σαν έννοια.

Ο κάθε ένας λέει τι γνώμη του.

Το ότι διαφωνώ μαζί σου δεν πάει να πει ότι έχω βάλει στόχο ζωής να αντικρούσω τα λεγόμενά σου, μιας και δεν κάνουμε κάποιον αγώνα.

Δεν απαγορεύεται να λες την άποψή σου όταν έχεις να παραθέσεις και επιχειρήματα.

Το ότι σε φαντάστηκα με στολή πωλητή γερμανού ισχύει, και είναι η εντύπωση που αφήνεις αν διαβάσει κανείς τα πρώτα 4-5 μηνύματά σου.

Είναι προσβλητικό για τους χιλιάδες(;) συνδρομητές καρτοσυμβολαίο το ότι κάποιος πιστεύει ότι δεν είναι ότι πιο συμφέρον και το λέει αιτιολογώντας το γιατί; Από πότε δεν είναι αντικειμενικό; Είπα πουθενά ότι επειδή απλά δεν το γουστάρω είναι λόγος να το απορρίψει κάποιος; Ή μήπως έδωσα παραδείγματα για το τι μειονεκτήματα έχει; Νομίζω πως είμαι αντικειμενικότατος όταν αναφέρω πως υπάρχει και ένα πολύ μικρό ποσοστό συνδρομητών για τους οποίους μπορεί να είναι βολικό. Είπα κάπου ότι δεν κάνει γενικά για κανέναν;

Φυσικά συμφωνούμε στο ότι ο κάθε ένας που διαβάζει έχει τη δική του κρίση και αξιολογεί το τι διαβάζει.

 

Επιτέλους συμφωνούμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στο φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο της Cosmote πλέον σε καλούν όσοι έχουν What's Up σαν να έχεις What's Up? Το γνωρίζετε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γενικά το καρτοσυμβόλαιο όταν το καλείς συμπεριφέρεται σαν what's up. Έχω φοιτητικό what's up και όταν καλώ 2 συγκεκριμένους αριθμούς που ξέρω ότι είναι καρτοσυμβόλαιο, καταναλώνει από τα λεπτά προς wu που μου δίνει κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γενικά το καρτοσυμβόλαιο όταν το καλείς συμπεριφέρεται σαν what's up. Έχω φοιτητικό what's up και όταν καλώ 2 συγκεκριμένους αριθμούς που ξέρω ότι είναι καρτοσυμβόλαιο, καταναλώνει από τα λεπτά προς wu που μου δίνει κάθε μήνα.

 

Δεν νομίζω ότι ίσχυε πάντοτε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...