Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Ανακοινώνεται ότι λόγω εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων της COSMOTE από την 01:00 π.μ έως και 06:00 π.μ της 18/7/2016, δεν θα είναι δυνατή η Ενεργοποίηση Υπηρεσιών και Πακέτων, η Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας, η Ενημέρωση διαθέσιμου Χρηματικού Υπολοίπου και διαθέσιμου Υπολοίπου σε λεπτά ομιλίας, SMS και ΜΒ για τους συνδρομητές Καρτοκινητής & ΚαρτοΣυμβολαίου της COSMOTE."
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι. Εκανε ο γερος μου καρτοσυμβολαιο 21.5 στο τηλεφωνο που τον ειχαν παρει του ειχαν πει οτι διαρκει 5 μηνες το συμβολαιο στο χαρτι που του στειλανε γραφει 18 μηνες! Τι παιζει εδω; Επισης του ειπαν θα παρει συσκευη αλλα ακομα δεν του την εχουν φερει..
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν θυμάμαι να υπήρχε συμβόλαιο μικρότερο των 12 μηνών. Λογικά θα πρέπει να σας έδωσαν κάποιο χαρτί για υπογραφή. Βρείτε το να δείτε τι γράφει. Αν οι όροι/παροχές είναι διαφορετικές από αυτά που του έταξαν του ανθρώπου στο τηλέφωνο, υποθέτω μπορείτε να κάνετε καταγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν θυμάμαι να υπήρχε συμβόλαιο μικρότερο των 12 μηνών. Λογικά θα πρέπει να σας έδωσαν κάποιο χαρτί για υπογραφή. Βρείτε το να δείτε τι γράφει. Αν οι όροι/παροχές είναι διαφορετικές από αυτά που του έταξαν του ανθρώπου στο τηλέφωνο, υποθέτω μπορείτε να κάνετε καταγγελία.

 

60 ετων ειναι του το ειπα. Στο χαρτι γραφει 18 μηνες!!!! wtf και ουτε ενα iphone δωρο? ακομα περιμενει ενα τηλεφωνο που θα του στειλουν τωρα ποιο και τι δεν ξερω ουτε αυτος ξερει -.-

Λαμογια παιρνουν τηλ και ψαρωνουν τα γεροντια! Στο τηλεφωνο του ειπαν μετα απο 5 μηνες μπορεις να φυγεις απο το προγραμμα.

:mad: Τα χαρτια τα υπεργραψε με κουριερ. Αντε βγαλε ακρη τωρα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, είναι γνωστό πως ειδικά αν σε πάρουν τηλέφωνο από call center για να σου πουλήσουν σύνδεση λένε ένα σωρό πράγματα που δεν στέκουν. Ο courier δεν άφησε κάποιο αντίτυπο του συμβολαίου; Iphone πολύ χλωμό να σου δώσουν με τέτοιο πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, είναι γνωστό πως ειδικά αν σε πάρουν τηλέφωνο από call center για να σου πουλήσουν σύνδεση λένε ένα σωρό πράγματα που δεν στέκουν. Ο courier δεν άφησε κάποιο αντίτυπο του συμβολαίου; Iphone πολύ χλωμό να σου δώσουν με τέτοιο πάγιο.

 

Αφησε τα...δεν εκατσα να το διαβασω αναλυτικα (θα βγαλω τα ματια μου με τοσο ψηλα γραμματα) διαρκεια συμβολαιου λεει ειναι 18 μηνες κατι για εκπτωση 145ευρω αν θυμαμαι καλα και ο λογαριασμος του ηρθε 21.89€ καμια σχεση δηλαδη με τα 20€ που του εταξαν μεσω τηλεφωνου.

Τι πρεπει να κανει τωρα να παει σε καταστημα κοσμοτε να συνεννοηθει; Ναι απο θεσαλλονικη τον καλεσαν κ'ολας ουτε καν αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Kοίτα, αν πας στο site της Cosmote και επιλέξεις να κάνεις on line αίτηση για το συγκεκριμένο καρτοσυμβόλαιο 21,5 για 18 μήνες, σου δίνει 2 επιλογές. Επιδότηση συσκευής με πάγιο 21,67 είτε έκπτωση αντί επιδότησης με πάγιο 18,49€. Αν οι τιμές αυτές είναι τελικές, μάλλον είναι σωστό ότι θα έπρεπε να πάρει κάποια συσκευή, διαφορετικά θα πρέπει να του κάνει την έκπτωση. Επικοινώνησε με εξυπηρέτηση πελατών αρχικά να σου πουν τι πρέπει να κάνεις.

 

Όσο για το κύριο θέμα, δεν ξέρω τι μπορείς να κυνηγήσεις αν επικαλεστείς πως σας κοροϊδέψανε. Δηλαδή αν είχε γίνει τηλεφωνικά η όλη ιστορία, εκεί θα μπορούσες να τους πεις δώστε μου την ηχογράφηση να ακούσω τι λέει. Από τη στιγμή που υπέγραψε συμβόλαιο ίσως είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. Εκτός αν επικαλεστείς σε κάποια καταγγελία ότι του τάξανε τα συγκεκριμένα, ο άνθρωπος είναι μεγάλος και δεν διάβασε το συμβόλαιο γιατί περίμενε πως θα τηρηθούν τα συμφωνηθέντα κλπ. Ψάξε να δεις στο συμβόλαιο αν αναγράφεται το όνομα του εκπροσώπου της εταιρείας που έκανε τη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Kοίτα, αν πας στο site της Cosmote και επιλέξεις να κάνεις on line αίτηση για το συγκεκριμένο καρτοσυμβόλαιο 21,5 για 18 μήνες, σου δίνει 2 επιλογές. Επιδότηση συσκευής με πάγιο 21,67 είτε έκπτωση αντί επιδότησης με πάγιο 18,49€. Αν οι τιμές αυτές είναι τελικές, μάλλον είναι σωστό ότι θα έπρεπε να πάρει κάποια συσκευή, διαφορετικά θα πρέπει να του κάνει την έκπτωση. Επικοινώνησε με εξυπηρέτηση πελατών αρχικά να σου πουν τι πρέπει να κάνεις.

 

Όσο για το κύριο θέμα, δεν ξέρω τι μπορείς να κυνηγήσεις αν επικαλεστείς πως σας κοροϊδέψανε. Δηλαδή αν είχε γίνει τηλεφωνικά η όλη ιστορία, εκεί θα μπορούσες να τους πεις δώστε μου την ηχογράφηση να ακούσω τι λέει. Από τη στιγμή που υπέγραψε συμβόλαιο ίσως είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. Εκτός αν επικαλεστείς σε κάποια καταγγελία ότι του τάξανε τα συγκεκριμένα, ο άνθρωπος είναι μεγάλος και δεν διάβασε το συμβόλαιο γιατί περίμενε πως θα τηρηθούν τα συμφωνηθέντα κλπ. Ψάξε να δεις στο συμβόλαιο αν αναγράφεται το όνομα του εκπροσώπου της εταιρείας που έκανε τη σύνδεση.

Με κατατόπισες πλήρως θα τα κοιτάξω καλύτερα αύριο. Μου φαίνεται περίεργο το οτι δεν μπορώ να βρω στο site της cosmote τους όρους του καρτοσυμβόλαιου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα κάνω φοιτητικό καρτοσυμβολαιο και μου λένε 16,80 με έκπτωση παγίου ή 22,50 με επιδότηση 80 έως 100€.ποια είναι ή γνώμη σας?Το συμβόλαιο είναι 18μηνο και με έκπτωση αντί επιδότησης κερδίζω 102€ συνολικά..ή αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να αλλάξω το lumia 920 και να δώσω και γω κάτι παραπάνω για να πάρω κάτι καλύτερο.Ποια είναι ή γνώμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα κάνω φοιτητικό καρτοσυμβολαιο και μου λένε 16,80 με έκπτωση παγίου ή 22,50 με επιδότηση 80 έως 100€.ποια είναι ή γνώμη σας?Το συμβόλαιο είναι 18μηνο και με έκπτωση αντί επιδότησης κερδίζω 102€ συνολικά..ή αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να αλλάξω το lumia 920 και να δώσω και γω κάτι παραπάνω για να πάρω κάτι καλύτερο.Ποια είναι ή γνώμη σας?

 

Να βάλεις την έκπτωση στο πάγιο και να ψωνίσεις από σκρούτζ ή από κίνα.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις την έκπτωση στο πάγιο και να ψωνίσεις από σκρούτζ ή από κίνα.:cool:

 

Αυτο έκανα τελικά...16,80 τελικη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ανακοινώνεται ότι λόγω εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων της COSMOTE από 00:30 π.μ έως και 07:00 π.μ της 8/9/2016, δεν θα είναι δυνατή η Ενεργοποίηση Υπηρεσιών και Πακέτων, η Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας, η Ενημέρωση διαθέσιμου Χρηματικού Υπολοίπου και διαθέσιμου Υπολοίπου σε λεπτά ομιλίας, SMS και ΜΒ για τους συνδρομητές Καρτοκινητής & ΚαρτοΣυμβολαίου της COSMOTE.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φοιτητικό καρτοσυμβολαιο κανείς;

 

Σήμερα αντί για 2 γιγα μου βάλανε 3... Ξέρει κανείς κάτι; άλλαξε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό καρτοσυμβολαιο κανείς;

 

Σήμερα αντί για 2 γιγα μου βάλανε 3... Ξέρει κανείς κάτι; άλλαξε κάτι;

 

Αλλαξε και δινει 3 το καινουργιο τωρα. μαλλον σας πιγαν σε αυτο αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο εδώ.

 

Πριν κανα διβδόμαδο έλαβα sms που έλεγε ότι πλεόν θα δίνουνε 3gb.

Δεν έχει "πέσει" ακόμα ο καινούριος μήνας για να το επιβεβαιώσω κι εγώ, αλλά λογικά θα ισχύσει για όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο εδώ.

 

Πριν κανα διβδόμαδο έλαβα sms που έλεγε ότι πλεόν θα δίνουνε 3gb.

Δεν έχει "πέσει" ακόμα ο καινούριος μήνας για να το επιβεβαιώσω κι εγώ, αλλά λογικά θα ισχύσει για όλους μας.

 

Εγω στην ανανεωση ελαβα κανονικα τα 3Gb και επισης εχει νεο extra πακετο με 5 euro αλλα 2 Gb. Με αυτες τις προσθηκες νομιζω γινεται πολυ καλο το καρτοσυμβολαιο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην ανανεωση ελαβα κανονικα τα 3Gb και επισης εχει νεο extra πακετο με 5 euro αλλα 2 Gb. Με αυτες τις προσθηκες νομιζω γινεται πολυ καλο το καρτοσυμβολαιο!

 

Το ίδιο κι από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα σε όλους μπορώ να κάνω αίτηση για φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο μέσω της ιστοσελίδας της κοσμοτέ,απλά συμπληρώνοντας τα στοιχεία μου και ενεργοποιούμε σε μερικές μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές ενεργοποίησα το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο σε εναν αριθμό που είχα να τον χρησιμοποιήσω περίπου εναμισι μήνα.Όταν κάνει κάποιος κλήση στον συγκεκριμένο αριθμό όμως ακούγεται ηχογραφημένο μήνυμα που αναφέρει πως έχω φραγή εισερχομένων κλήσεων.. Ξέρει κανένας πως διορθώνεται? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

με μία εξερχόμενη κλήση , σε 10 λεπτά θα διορθωθεί.
Link to comment
Share on other sites

με μία εξερχόμενη κλήση , σε 10 λεπτά θα διορθωθεί.

Τέλεια ευχαριστώ :) Και μια τελευταία ερώτηση... Δικαιούμαι δωρεάν συσκευή η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφει κάτι για συσκευή. Δεν ξέρω αν στο παρελθόν είχε κάποια προσορά, αλλά αυτή τη στιγμή δεν πρέπει να παίζει κάτι τέτοιο. Η επιδότηση πάντως(αν είχε) λογικά για τέτοιο πάγιο δεν πρέπει να είναι κάτι το ιδιαίτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα, τον Νοεμβρη αν θυμαμαι καλα, εκανα ενα φοιτητικο καρτοσυμβολαιο απο whats up, σε ενα καταστημα στα Ψαχνα Ευβοιας. Εκει δεν μου ειπαν για 18μηνη δεσμευση, μου ανεφεραν απλα τι μου δινει το πακετο και επισης δεν υπεγραψα πουθενα, κανενα χαρτι. Μονο μια φωτογραφια ταυτοτητα και πασο. Εκπτωση πηρα καλωντας το 13888 και απο 17+ κατι ευρω πηγε στα 15. Θελω να ακυρωσω το συμβολαιο και παιρνω την εξυπηρετηση πελατων και πρεπει να πληρωσω κανα 60-70αρι.

Μπορω να κανω κατι αφου δεν εχω υπογραψει και πουθενα για καποια δεσμευση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...