Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τουλάχιστον 2 χρόνια πάνε που το έχω προσέξει. Μπορεί και παραπάνω. Εντελώς τυχαία το πήρα χαμπάρι.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον 2 χρόνια πάνε που το έχω προσέξει. Μπορεί και παραπάνω. Εντελώς τυχαία το πήρα χαμπάρι.

 

 

 

Τα τελευταία 5 περίπου χρονια που εχω ισχύει αυτό σίγουρα φιλε!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα τερματίσεις το Internet για 6 ΣΚ στη σειρά!

 

Επειδή το καλοκαίρι είναι κοντά και τίποτα δεν σε κρατάει πια στο σπίτι, σου προσφέρουμε περισσότερο Δωρεάν mobile Internet από ποτέ για να μοιράζεσαι τα πάντα με τους φίλους σου και να απολαμβάνεις το έξω χωρίς δεύτερη σκέψη.

Εάν είσαι συνδρομητής Προγράμματος Συμβολαίου ή ΚαρτοΣυμβολαίου, θα έχεις Δωρεάν 5GB για το τριήμερο της Πρωτομαγιάς, 5GB για το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος και άλλα τόσα κάθε ΣΚ στο ενδιάμεσο για να σερφάρεις ατελείωτα!

 

Ενεργοποίησε τα Δωρεάν 5G

 

Κάθε εβδομάδα μπαίνεις από το κινητό σου στο http://myinternet.cosmote.gr και ενεργοποιείς τα δωρεάν 5GB για κάθε ΣΚ και κάθε τριήμερο από 29/4 έως 05/06.

Εναλλακτικά στέλνεις ΣΚ στο 1256 αν είσαι συνδρομητής Συμβολαίου ή ΣΚ5GB στο 1330/1313 αν διαθέτεις ΚαρτοΣυμβόλαιο.

 

Για σένα που θέλεις δωρεάν mobile Internet για να σερφάρεις σαν να μην υπάρχει αύριο!

 

Διευκρινήσεις:

Τα Δωρεάν GB αφορούν οικιακούς και business συνδρομητές Προγραμμάτων Συμβολαίου & ΚαρτοΣυμβολαίου

Κάθε πακέτο προσφοράς ισχύει από Παρασκευή 18:00 έως Κυριακή 23:59. Κατ’ εξαίρεση, το 3ήμερο της Πρωτομαγιάς και Αγίου Πνεύματος, το πακέτο θα λήξει τη Δευτέρα 23:59, 1ης Μαΐου και 5ης Ιουνίου, αντίστοιχα

Το πακέτο προσφοράς ισχύει μόνο για χρήση εντός Ελλάδος και τα GB του πακέτου δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε επιπλέον συσκευές

Η προσφορά διατίθεται μια φορά την εβδομάδα για κάθε σύνδεση

Τα GB της προσφοράς καταναλώνονται πρώτα σε σχέση με τη δωρεάν ενσωματωμένη χρήση των προγραμμάτων ή άλλων πρόσθετων πακέτων.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γενικά το καρτοσυμβόλαιο όταν το καλείς συμπεριφέρεται σαν what's up. Έχω φοιτητικό what's up και όταν καλώ 2 συγκεκριμένους αριθμούς που ξέρω ότι είναι καρτοσυμβόλαιο, καταναλώνει από τα λεπτά προς wu που μου δίνει κάθε μήνα.

 

Απ'όσο γνωρίζω, τα τμήματα P2P (prepaid to post) όπου καλούν συνδρομητές cosmote καρτοκινητών για να τους προτείνουν cosmote συμβόλαια , στις περιπτώσεις που ο συνδρομητής έχει what's up και το κάνει καρτοσυμβόλαιο ,εξακολουθούν να τον βλέπουν σαν what's up τα what's up καρτοκινητά.Αντίθετα που από cosmokarta σε καρτοσυμβόλαιο δεν ισχύει αυτό.

Είναι μοχλός πίεσης για τον συνδρομητής που δεν θέλει να σταματήσουν να τον καλούν οι whats up δωρεάν ώστε να δεχτεί την προσφορά.

Οπότε μάλλον δεν ισχύει σε όλα τα καρτοσυμβόλαια αλλά αναλόγως με την προσφορά που δέχτηκε ο κάτοχος του καρτοσυμβολαίου

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ξέρω τι ήταν ο κάθε ένας πριν. Για τον έναν αριθμό θα που μπορώ θα ρωτήσω και θα σας πω.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρώτησα το ένα άτομο από τα 2 που βρήκα εύκαιρο, και μου είπε ότι ποτέ δεν είχε what's up. Έκανε εξ αρχής καρτοσυμβόλαιο με νέο αριθμό.

Ίσως το έχουν εξ ορισμού σε όλα τα καρτοσυμβόλαια γενικά να φαίνονται ως what's up.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εκανα μεταφορα καρτοκινητου σε καρτοσυμβολαιο. Πιο app να χρησιμοποιω τωρα ? Ειχα whats up app?

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.myaccount.widget

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους !

Μου ήρθε μήνυμα για μια προσφορά σε καρτοσυμβόλαιο 7 GB και 1.500 μηνύματα με 7 ευρώ. Την έβαλα να ενεργοποιείτε αυτόματα κάθε μήνα. Θα ισχυει για πάντα ή είναι μόνο καλοκαιρινή ;

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ σήμερα ενεργοποιήθηκα από φορητότητα στο φοιτητικό καρτοσυμβολαιο. Μου έβγαλε σε μηνιαία προσφορά εκτος από τα giganow το extra500 στην εφαρμογή και λέει ότι μέχρι 31/08 ισχύει προσφορά 7GB το μηνα. Έπειτα μου ήρθε το μήνυμα αυτό.

 

H ΠPOΣΦOPA GIGA NOW Summer ENEPΓOΠOIHΘHKE KAI TO KOΣTOΣ THΣ ΘA XPEΩNETAI KAΘE MHNA ΣTON ΛOΓAPIAΣMO ΣOY.EΛAXIΣTH ΠAPAMONH 2 MHNEΣ.

 

Αν με +7 ευρώ κάθε μηνα στον λογαριασμό μου έχω 10giga δεν με χαλαει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα ενεργοποιήθηκα από φορητότητα στο φοιτητικό καρτοσυμβολαιο. Μου έβγαλε σε μηνιαία προσφορά εκτος από τα giganow το extra500 στην εφαρμογή και λέει ότι μέχρι 31/08 ισχύει προσφορά 7GB το μηνα. Έπειτα μου ήρθε το μήνυμα αυτό.

 

H ΠPOΣΦOPA GIGA NOW Summer ENEPΓOΠOIHΘHKE KAI TO KOΣTOΣ THΣ ΘA XPEΩNETAI KAΘE MHNA ΣTON ΛOΓAPIAΣMO ΣOY.EΛAXIΣTH ΠAPAMONH 2 MHNEΣ.

 

Αν με +7 ευρώ κάθε μηνα στον λογαριασμό μου έχω 10giga δεν με χαλαει καθόλου.

Το θέμα είναι αν ισχύει για πάντα. Αν και δύσκολο το βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια σας. το φοιτητικο καρτοπρογραμα δινει 3g 500' προς ολους καικατι sms. με 15,90ε.τοποσο ειναι με τους φορους η ερχετε παραπανω? σε συγκριση με τα πακετα wu αξιζει?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Είναι χωρίς φόρους. Βγαινει 16.80 τελική. Εγώ το επέλεξα γιατί εχει περισσότερο ιντερνέτ και έχει και ένα έξτρα πακέτο με 5 ευρώ που δίνει αλλά 2 gb το οποίο μου φάνηκε πολύ χρήσιμο το καλοκαίρι πριν βγει το gigasummer.

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι χωρίς φόρους. Βγαινει 16.80 τελική. Εγώ το επέλεξα γιατί εχει περισσότερο ιντερνέτ και έχει και ένα έξτρα πακέτο με 5 ευρώ που δίνει αλλά 2 gb το οποίο μου φάνηκε πολύ χρήσιμο το καλοκαίρι πριν βγει το gigasummer.

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

 

Εμένα μου ανέβηκε αυτό το μήνα στα 18+€ γιατι λέει μειώθηκε η έκπτωση που είχα λόγω μη επιδότηση συσκευής.. :blink::blink::blink:

Δεν πάμε καλά...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που ενδιαφέρεται κυρίως για ομιλία ποιο πακέτο συμφέρει? Τώρα άλλαξα σε whats up από wind καρτοσυμβόλαιο και βάζω την προσφορά με 7€ και 300' προς όλους + whats up, αλλά μπορώ να πω τελειώνει γρήγορα λόγω της 3 λεπτης χρέωσης...

 

Επίσης έχω και μια κάρτα frog για ίντερνετ που βάζω 2 φορές τον μήνα το πακέτο με τα 8gb οπότε με τα δεδομένα μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι μου βγαίνει περίπου 30€ ο μήνας και για τους 2 αριθμούς. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοσυμβόλαιο είχες περισσότερα λεπτά; Από ότι βλέπω κι εκεί 3λεπτη είναι η χρέωση.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοσυμβόλαιο είχες περισσότερα λεπτά; Από ότι βλέπω κι εκεί 3λεπτη είναι η χρέωση.

 

Sent from my Honor 6X

 

Αν θυμάμαι καλά είχα 400 λεπτά με την wind, βέβαια τώρα που ξεκίνησα δουλειά τους τελευταίους 6 μήνες δεν μου πολυφτάνουν γτ το δουλεύω αρκετά. Οπότε σκεφτόμουν μηπως βολεύει καλύτερα κάποιο πρόγραμμα που θα δίνει πολλά λεπτα για την Cosmote και ένα καλό πακέτο για άλλους αριθμούς. Γιατί θεωρώ ότι περισσότεροι αριθμοί που καλώ είναι στο δίκτυο της Cosmote οπότε θα βολεύει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πολλούς με cosmote γενικά και όχι what's up, τότε θα σου τρώει από τα λεπτά προς όλους.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πολλούς με cosmote γενικά και όχι what's up, τότε θα σου τρώει από τα λεπτά προς όλους.

 

Sent from my Honor 6X

 

Αυτό το πρόβλημα έχω τώρα με το whats up, Γιαυτό σκεφτόμουν σε καρτοσυμβόλαιο που δίνει αρκετά λεπτά δωρεάν προς όλη την Cosmote (whats up, συμβολαια κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το καρτοσυμβόλαιο αλλά μετά τους 18 μήνες που λήγει, σου δίνουν μεγαλύτερη τιμή. Είχα ξεκινήσει με 16,8 και τώρα μου βγαίνει 20,9..Οπότε κάνε το συμβόλαιο και βλέπεις μετά τη λήξη του τι προσφορά θα σου δώσουν. Το πολύ πολύ να ξαναγυρίσεις στο what' s up. Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω φοιτιτικο καρτοσυμβόλαιο και κατά λάθος ενεργοποίησα την υπηρεσία play now unlimited. Γνωρίζω κάποιος πως μπορώ να την απενεργοποιήσω? Παίρνω τηλ στο 13888 αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τον αυτόματο(ανάθεμα τη μέρα που βγήκε αυτο το σύστημα).
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει κάποιος συνδεδεμένο το καρτοσυμβόλαιο με την COSMOTE WORLD MASTERCARD της EUROBANK για έκπτωση επί του μηνιαίου λογαριασμού ανάλογα με τις αγορές που πραγματοποιούνται με τη συγκεκριμένη κάρτα;

Την είχα συνδεδεμένη με συμβόλαιο και θέλω να πάω σε καρτοσυμβόλαιο αν γίνεται η σύνδεση. Από την COSMOTE μου είπαν πως δε γίνεται αλλά καμιά φορά στην πράξη είναι αλλοιώς τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο παρελθόν είχα καρτοσυμβόλαιο cosmote και έπερνα κανονικά τις εκπτώσεις από την χρήση της κάρτας. Απαραίτητη προϋπόθεση να εξοφλείς τον λογαριασμό με πάγια εντολή στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος συνδεδεμένο το καρτοσυμβόλαιο με την COSMOTE WORLD MASTERCARD της EUROBANK για έκπτωση επί του μηνιαίου λογαριασμού ανάλογα με τις αγορές που πραγματοποιούνται με τη συγκεκριμένη κάρτα;

Την είχα συνδεδεμένη με συμβόλαιο και θέλω να πάω σε καρτοσυμβόλαιο αν γίνεται η σύνδεση. Από την COSMOTE μου είπαν πως δε γίνεται αλλά καμιά φορά στην πράξη είναι αλλοιώς τα πράγματα.

Φυσικά και γίνεται και εγώ έτσι το έχω. Πριν είχα συμβόλαιο και όταν το έκανα καρτοσυμβόλαιο απλά συνεχίστηκε η πάγια εντολή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...