Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης ισχύει αυτο που είπε ο φίλος από πάνω, μόνο σε ένα αριθμό μπορείς να έχεις φοιτητικη προσφορα και ο αριθμος αυτος είναι αυτος που δηλωσες στην αρχη.

 

Δυνατότητα αλλαγής αυτού το αριθμού υπάρχει; Γνωρίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα αλλαγής αυτού το αριθμού υπάρχει; Γνωρίζουμε;

 

 

Οχι δεν υπαρχει. Το ιδιο πηγα να κανω και εγω, νεα συνδεση με νεο αριθμο και μου ειπαν οχι δεν γινεται απο την εξυπηρετηση πελατων της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα αλλαγής αυτού το αριθμού υπάρχει; Γνωρίζουμε;

 

Το έκανα κανονικά. ζήτησα να διαγραφεί ο αριθμός από την φοιτητική προσφορά (υπόψη τον αριθμό που ήταν αρχικά φοιτητικό είχε γυρίσει vodafone για έναν μήνα+). Έκανα αίτηση να γυρίσει σε what's up ο δεύτερος αριθμός, πήρα την εξυπηρέτηση πελατών για να διαγραφώ από την φοιτητική προσφορά στον πρώτο αριθμό, και μετά από έναν μήνα που μου είπαν ότι όλα οκ πήγα να κάνω αίτηση για φοιτητικό και όλα κομπλέ. Όλα αυτά ήταν πριν 2 μήνες ...αλλά δεν νομίζω να άλλαξε κάτι..Και στο κατάστημα μου είπαν ότι μπορώ να κάνω και καρτοσυμβολαιο και καρτοκινητό φοιτητικό

Edited by Chris_ap
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ήθελα να ρωτήσω αν βάλω μονάδες στο καρτοσυμβολαιο και δεν τις καταναλωσω μέσα στο μήνα, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα ή χάνονται;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν βάλω μονάδες στο καρτοσυμβολαιο και δεν τις καταναλωσω μέσα στο μήνα, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα ή χάνονται;

 

Κάρτα ανανέωσης εννοείς σωστά?Όχι δεν χάνονται,μεταφέρονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να μπλοκάρουμε έναν αριθμό συγκεκριμένο και να μην μπορεί να μας πάρει ούτε τηλέφωνο ούτε να μας στείλει μήνυμα;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έκανα κανονικά. ζήτησα να διαγραφεί ο αριθμός από την φοιτητική προσφορά (υπόψη τον αριθμό που ήταν αρχικά φοιτητικό είχε γυρίσει vodafone για έναν μήνα+). Έκανα αίτηση να γυρίσει σε what's up ο δεύτερος αριθμός, πήρα την εξυπηρέτηση πελατών για να διαγραφώ από την φοιτητική προσφορά στον πρώτο αριθμό, και μετά από έναν μήνα που μου είπαν ότι όλα οκ πήγα να κάνω αίτηση για φοιτητικό και όλα κομπλέ. Όλα αυτά ήταν πριν 2 μήνες ...αλλά δεν νομίζω να άλλαξε κάτι..Και στο κατάστημα μου είπαν ότι μπορώ να κάνω και καρτοσυμβολαιο και καρτοκινητό φοιτητικό

 

Αυτό βέβαια τώρα δεν θα μπορούσε να γίνει αφού πλέον ο ελάχιστος χρόνος που πρέπει να κλείσει ένας αριθμός σαν καρτοκινητό κοσμοτέ για να μετατραπεί σε σύνδεση ή σε καρτοσυμβόλαιο, είναι 3 μήνες αντί για 1 μήνα που ήταν μέχρι πριν λίγο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

ποστάρω κι εδώ αν και πιστέυω οτι βρίσκεται ήδη στην σωστή ενότητα,διότι εδώ υπάρχουν άμεσα ενδιαφερόμενοι.Ωστε να δούμε άν συμφωνεί η πλειονότητα και αν μπορούμε να το ξαναλλάξουμε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5175752#post5175752
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο κατάλληλο θέμα.

 

Θέλω να στείλω ευρώ σε έναν φίλο μου.Έχω καρτοσυμβόλαιο και αυτός what's up.

Ξέρετε ποιο νούμερο πρέπει να καλέσω καθώς και πόσο ποσό μπορώ να στείλω?

Ήταν μέχρι 15 ευρώ αν θυμάμαι καλά...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο κατάλληλο θέμα.

 

Θέλω να στείλω ευρώ σε έναν φίλο μου.Έχω καρτοσυμβόλαιο και αυτός what's up.

Ξέρετε ποιο νούμερο πρέπει να καλέσω καθώς και πόσο ποσό μπορώ να στείλω?

Ήταν μέχρι 15 ευρώ αν θυμάμαι καλά...

 

Ευχαριστώ!

 

13838 , μέχρι 30 ευρώ τον μήνα (15+15)

 

Easy Transfer για συνδρομητές Καρτοκινητής και ΚαρτοΣυμβολαίου

 

Θέλεις να μεταφέρεις υπόλοιπο σε άλλο αριθμό;

 

Απλά, κάλεσε στο 13838 και δήλωσε το ποσό καθώς και τον αριθμό COSMOTE στον οποίο θέλεις να μεταφέρεις το χρηματικό υπόλοιπο.Ανάλογα με το διαθέσιμο υπόλοιπο σου μπορείς να ζητήσεις τη μεταφορά υπολοίπου από 5€ έως 15€ προς καρτοκινητά και Καρτοσυμβόλαια COSMOTE.

 

Κάθε σύνδεση μπορεί να πραγματοποιήσει έως 2 μεταφορές ανά ημερολογιακό μήνα

Ο αρχικός χρόνος ομιλίας καθώς και ο χρόνος ομιλίας που προέρχεται από προσφορές δεν μεταφέρεται (με εξαίρεση τα Καρτοσυμβόλαια COSMOTE που μεταβαίνουν σε συνδέσεις Συμβολαίου και αιτούνται τη μεταφορά ολοκλήρου του υπολοίπου τους).

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν πριν λίγο απο τον ΟΤΕ Τρικάλων για μια προσφορά(αν και εδω και 2-3 μήνες είχα κάνει αίτηση στο 1250 για να μην με παίρνουν αλλα τέλος πάντων) η οποία λένε βγηκε στις 11/2 και θα ισχύει μέχρι νεοτερας.Δινει λοιπόν 1.500 προς Κοσμοτε,50' για αλλους και 3€ κάθε μήνα και βγαινει στα 17.50€(αν δέχεται και κάρτα ανεργίας θα πάει πιο κάτω) το μήνα.Οπως μου είπε δεν υπάρχει στο site και αν ενδιαφέρομαι μπορώ να περάσω απο τον ΟΤΕ οποιαδήποτε στιγμή.Δεν ρώτησα αν δινει και τα 1000' για 18 μήνες και αν όσοι έχουν What's up θα με καλούν κανονικά.Αλλα με σταματει οτι είναι λίγα τα λεπτά προς ολους.Εγω μιλάω κυρίως προς What's up βέβαια όπου βαζω 2-3 Call them all κάθε μήνα και σίγουρα στην κάρτα ειμαι πιο άνετος αλλα φαίνεται πιο συμφέρον.Αυτοι τώρα μήπως είδαν ποσο κάρτα χαλάω κάθε μήνα και πήραν να μου δώσουν κάτι καλυτερο η υπάρχει αυτη η προσφορά για όλους?
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν πριν λίγο απο τον ΟΤΕ Τρικάλων για μια προσφορά(αν και εδω και 2-3 μήνες είχα κάνει αίτηση στο 1250 για να μην με παίρνουν αλλα τέλος πάντων) η οποία λένε βγηκε στις 11/2 και θα ισχύει μέχρι νεοτερας.Δινει λοιπόν 1.500 προς Κοσμοτε,50' για αλλους και 3€ κάθε μήνα και βγαινει στα 17.50€(αν δέχεται και κάρτα ανεργίας θα πάει πιο κάτω) το μήνα.Οπως μου είπε δεν υπάρχει στο site και αν ενδιαφέρομαι μπορώ να περάσω απο τον ΟΤΕ οποιαδήποτε στιγμή.Δεν ρώτησα αν δινει και τα 1000' για 18 μήνες και αν όσοι έχουν What's up θα με καλούν κανονικά.Αλλα με σταματει οτι είναι λίγα τα λεπτά προς ολους.Εγω μιλάω κυρίως προς What's up βέβαια όπου βαζω 2-3 Call them all κάθε μήνα και σίγουρα στην κάρτα ειμαι πιο άνετος αλλα φαίνεται πιο συμφέρον.Αυτοι τώρα μήπως είδαν ποσο κάρτα χαλάω κάθε μήνα και πήραν να μου δώσουν κάτι καλυτερο η υπάρχει αυτη η προσφορά για όλους?

 

Δε συμφερει ρε, 3€ στην καρτα κσι θες 7€ για να βαλεις το πακετο με μνματα και ιντερνετ!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καποια προσφορα αυτο που σε καναν με 17,50 απλα σε δωσαν 3 ευρω εκπτωση παγιου ανα μηνα. Εγω παντως ειχα συμβολαιο στο απεριοριστο 20 με 15 ευρω/μηνα με βολευε αλλα δεν με βολεβαν τα mb internet μεχρι που θα το εκοβα αλλα στην διακοπη επα να ρωτησω για το καρτοσυμβολαιο και μου το αφησαν με εκπτωση παγιου με 12μηνη δεσμευση 13,40 μαζι με φορους κινιτης μεσα και με 18μηνο μου το διναν 11,10ευρω. το εκανα με 12μηνη και μαζι με την εκτπωση ανεργιας βγαινει το καρτοσυμβολαιο στα 12ευρω με 12μηνη δεσμευση ταυτοχρονα ειπα την κοπελα και μου ενεργοποιησε και το δωρο 1000 λεπτα προς ολα τα δυκτια και να με καλουν τα whatsup σαν whats up οποτε με +4 ευρω (δηλαδη στα 16/μηνα) βαζω και το πακετο ιντερνετ και σμσ οποτε εκει που εδινα 15 στο απεριοριστο 20 χωρις ιντερνετ δινω 16 στο καρτοσυμβολαιο και εχω και 600μβ ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κατάλαβα καλά αυτοί πρέπει να είδαν περίπου πόση κάρτα βαζω και ποσο μιλάω προς αλλους και πήραν να μου κάνουν την αναλογη και ίσως καλύτερη(σε σχέση με αυτα που χαλάω)προσφορά.Χιλιες φορές με κάρτα,άνεργος ειμαι και δεν θέλω άγχη με λογαριασμούς.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μήπως γνωρίζετε να μου πείτε το χρονικό διάστημα που χρειάζεται για τη διακοπή καρτοσυμβολαίου (με τη λήξη του 18μήνου) και τη μετατροπή του σε καρτοκινητό; Πόσες ημέρες χρειάζονται για την αλλαγή;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μήπως γνωρίζετε να μου πείτε το χρονικό διάστημα που χρειάζεται για τη διακοπή καρτοσυμβολαίου (με τη λήξη του 18μήνου) και τη μετατροπή του σε καρτοκινητό; Πόσες ημέρες χρειάζονται για την αλλαγή;

Σας ευχαριστώ

 

30 Ημέρες. Μπορείς να ζητήσεις διακοπή και στους 17 μήνες ώστε να ολοκληρωθεί στους 18

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία αν γνωρίζεται, γιατί θα τρελαθώ ....

Φίλος μου ο οποίος είναι λίγο "άτακτος"...χα!χα!...μου λέει οτι ενώ πάντα φροντίζει να σβήνει το ιστορικό των κλήσεων και των μηνυμάτων του απο το κινητό του , η γυναίκα του λέει ακριβώς που έχει πάρει...Η ερώτηση μου είναι υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μπορεί κάποιος να ξέρει που έχει πάρει κάποιος και πού? Εννοώ μέσο κινητής εταιρίας να έχει κάποια πληροφόρηση(υπόψη το κινητό είναι στο όνομα της γυναίκας του). ή ο φίλος μου ο οποίος είναι άσχετος τελείως με την τεχνολογία δεν αποκλείεται να νομίζει οτι τα σβήνει όλα, αλλά στην ουσία δεν τα σβήνει....χα!χα!

 

Να είστε καλά

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Αφού στην αναλυτική της εταιρείας φαίνονται όλα. Μόλις έλθει ο λογαριασμός σε συμβόλαιο γράφονται οι κλήσεις, σε καρτοκινητά μόλις το ζητήσει ο πελάτης.

Ακόμα δεν το έμαθε?

Link to comment
Share on other sites

Αφού στην αναλυτική της εταιρείας φαίνονται όλα. Μόλις έλθει ο λογαριασμός σε συμβόλαιο γράφονται οι κλήσεις, σε καρτοκινητά μόλις το ζητήσει ο πελάτης.

Ακόμα δεν το έμαθε?

 

Φίλε μου αυτό το γνωρίζει ο φίλος μου σχετικά με τον λογαριασμό . Η απορία του φίλου μου είναι οτι π.χ. σήμερα το πρωί κάνει κάποιες κλήσεις και το βράδυ η γυναίκα του λέει που έχει πάρει , ακόμη πριν έρθει ο λογαριασμός .

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς χωρίς να κοιτάξει το κινητό?

Είναι σμαρτφον η απλό κινητό?

Εκτός αν έχει ζητήσει από την εταιρεία να αποστελεται καθημερινή αναλυτική.

Γιατί δεν χωρίζει? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς χωρίς να κοιτάξει το κινητό?

Είναι σμαρτφον η απλό κινητό?

Εκτός αν έχει ζητήσει από την εταιρεία να αποστελεται καθημερινή αναλυτική.

Γιατί δεν χωρίζει? :lol:

 

Είναι απλό κινητό της πλάκας

χα!χα!χα!....σωστόοοςς!!!!....του το έχω πεί....χα!χα!

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οτι εγραψε ο απο πανω. Και αναλυτικος να μην ερχεται, μπορει να ζητησει αναλυτικο οποτε θελει απο καταστημα αφου ειναι στο ονομα της.

 

Οποτε ή δεν θα ειναι ατακτος ή θα αλλαξει νουμερο κινητου

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...