Jump to content

Αξεσουάρ (κάρτες μνήμης, θήκες, screen protectors & άλλα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά την φόρτιση της πως την κάνεις? Πάντως τον τελευταίο καιρό έχει βελτιωθεί αρκετά και η διάρκεια με την κανονική μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είτε στον φορτιστή της Nokia και μετά στο pc, για κανένα 20λεπτο, ώστε να πάρει τα έξτρα mah είτε κατευθείαν στο pc (διαρκεί περισσότερη ώρα βέβαια).
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τη scud battery η οποία μου ήρθε προχτές έχω να δηλώσω ότι ήταν εξαιρετική επιλογή. Με τα 1510mah πλέον η αυτονομία της συσκευής αυξήθηκε τουλάχιστον 15% σε σχέση με πριν συνυπολογίζοντας και τους πολλούς κύκλους φόρτισης που είχε στην πλάτη της η γνήσια της Nokia. Περιμένω να υπάρξει ακόμη μία μικρή βελτίωση όσο περνάνε οι μέρες.

 

Μόλις παραλάβουν και οι άλλοι τις μπαταρίες που τους έστειλα ας γράψουν εδώ τη διαφορά σε σχέση με πριν.

και γω παρελαβα εχθες το μεσημερι.απο τις12 χθες βραδυ εως 7 το πρωι την φορτισα.8 ωρες σημερα συνδεμενο με bluetooth handsfree 3 ωρες μεχρι στιγμης wi fi αρκετες κλησεις και ειναι στη μεση η ενδειξη.η γνησια συνηθως ηταν στα τελευταια της τετοια ωρα.πολυ καλη.ενα μπραβο ακομα στον αναποσπαστο για την καλη του διαθεση για βοηθεια.ειτε ηλεκτρονικη ειτε πρακτικη.ΕΥΓΕ

Link to comment
Share on other sites

Είτε στον φορτιστή της Nokia και μετά στο pc, για κανένα 20λεπτο, ώστε να πάρει τα έξτρα mah είτε κατευθείαν στο pc (διαρκεί περισσότερη ώρα βέβαια).

 

Η αρχικη της φορτιση πως πρεπει να γινει? Πρεπει, ας πουμε, να αποφορτισει τελειως για να τη βαλουμε στην πρωτη της φορτιση και ταυτοχρονα να μην παιζουμε με το κινητο και μολις γεμισει να την φορτισουμε με το USB? Πρεπει να την αφησουμε 8 ωρες να φορτιζει και μετα να τη βαλουμε στο USB (και για ποσες ωρες?)? Και τελος, καθε επομενη φορτιση πως πρεπει να γινεται ? GIVE ANSWERS!!! :rocket:

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία επειδή είναι λιθίου, όπως όλες πλέον, δεν χρειάζεται πολλές ώρες για την πρώτη φόρτιση. Καλό είναι οι πρώτες 2-3 φορές να είναι full δηλαδή να πάει μέχρι το 100% χωρίς διακοπή. Καλό επίσης είναι να αφήνουμε το κινητό να φορτίσει στο pc το βράδυ (κι ας είναι ακόμα ας πούμε στο 50%) που έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να ασχοληθούμε μαζί του. Ιδιαίτερα αυτό αν το κάνεις κάθε βράδυ θα έχεις μια μακροχρόνια απόδοση με έναν κύκλο φόρτισης κάθε μέρα (το όριο της είναι θεωρητικά οι 3000). Τέλος, κάθε 500 περίπου ώρες μια πλήρης αποφόρτιση ενδείκνυται.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα! τις τελευταιες 3-4 φορτισεις παρατηρω οτι το κινητο εχει αρχισει να πεφτει σε αυτονομια! δεν εχω overclock η οτιδηποτε που να το επιβαρυνει. το μοναδικο ειναι τα update της κοινονητας που βγαινουν ανα καιρους. σκεφτομαι να παρω μια δευτερη μπαταρια μπας κ λυθει το προβλημα. εχει καποιος να μου προτεινει καμια?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από τους τυχερούς που είχα το 5800 πριν το Ν900 (με την ίδια ακριβώς μπαταρία)

Συνεπώς φορτίζω το 5800 και έχω πάντα μαζί μου μια δεύτερη φορτισμένη μπαταρία.

Χώρια που λόγω δουλειάς δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα στο να το φορτίζω όποτε χρειαστεί....

 

 

Αν έψαχνα σήμερα λύση, αν πχ δεν είχα το 5800, θα πήγαινα οπωσδήποτε για αυτό:

Nokia DC-11

 

Κομψό και βολικότατο!!

 

 

http://europe.nokia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/D/DC-11/DC-11_overview4_604x604.png

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αρχικα συγγνωμη που αργησα να απαντησω τοσο καιρο. σε ευχαριστω για την λυση που μου προτεινες. το ψαχνω μπας κ το φερω απο εξω γιατι σε ενα nokia center (γιατι αλλου δ το ειχα) μου ζητησαν κατι αστρονομικα ποσα. απο την αλλη παλι μου δημιουργηθηκε μια νεα απορια!! ειχα ενα φορτιστη αυτοκινητου που ειχε εξοδο Usb κ φορτιζα το παλιο μου Xperia X1. δοκιμασα να βαλω το καλωδιο του Ν900 αλλα ουτε φορτιση κανει ουτε σαν usb δινει καποια ενδειξη. ξερει κανεις γιατι? η αν μπορω να το κανω να φορτιζει απο το αυτοκινητο?
Link to comment
Share on other sites

αρχικα συγγνωμη που αργησα να απαντησω τοσο καιρο. σε ευχαριστω για την λυση που μου προτεινες. το ψαχνω μπας κ το φερω απο εξω γιατι σε ενα nokia center (γιατι αλλου δ το ειχα) μου ζητησαν κατι αστρονομικα ποσα. απο την αλλη παλι μου δημιουργηθηκε μια νεα απορια!! ειχα ενα φορτιστη αυτοκινητου που ειχε εξοδο Usb κ φορτιζα το παλιο μου Xperia X1. δοκιμασα να βαλω το καλωδιο του Ν900 αλλα ουτε φορτιση κανει ουτε σαν usb δινει καποια ενδειξη. ξερει κανεις γιατι? η αν μπορω να το κανω να φορτιζει απο το αυτοκινητο?

καλημερα.καταρχας υπαρχουν φθηνοι φορτιστες αυτοκινητου.με 5-10 ευρω (media markt,κωτσοβολος,κτλ.).ακομα κι απο κινεζους με τα διαφορα βυσματα.

τωρα για την κοινοτητα: κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα.με 8 ωρες bluetooth και καμια ωρα wifi μεχρι το μεσημερι εφτανε στο 30%.τελικα δεν εφταιγε η μπαταρια.το πηγα νοκια να μου περασουν την official pr 1.3 ,και μετα απο λιγες μερες ξαναπερασα το cssu.απιστευτη διαφορα.καθε δυο μερες το φορτιζω τωρα .ισως αρχικα να μην μου ειχε κατσει σωστα το update.δοκιμασε να το φλασαρεις με την pr 1.3 και ξαναπερνα το cssu πριν μπεις σε εξοδα.δυσκολοι καιροι για εξτρα εξοδα.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα! τις τελευταιες 3-4 φορτισεις παρατηρω οτι το κινητο εχει αρχισει να πεφτει σε αυτονομια! δεν εχω overclock η οτιδηποτε που να το επιβαρυνει. το μοναδικο ειναι τα update της κοινονητας που βγαινουν ανα καιρους. σκεφτομαι να παρω μια δευτερη μπαταρια μπας κ λυθει το προβλημα. εχει καποιος να μου προτεινει καμια?

 

Αγόρασα μια μπαταρία γνήσια χωρίς συσκευασία με 14€ από κάποιο κατάστημα εδώ:

http://www.skroutz.gr/c/582/mpataries-kinhtwn-tilefwnwn.html?keyphrase=nokia+5800

και λειτουργεί άψογα.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παίδες, πήρα σήμερα το n900 από το nokia shop όπου έναντι 30Ε μου βάλανε τα ανταλλακτικά που αγόρασα και αλλάξανε ένα σπασμένο πλαστικό αλλά το πήρα με άδεια μπαταρία. Ακόμα δεν είμαι σπίτι αλλά όση ώρα και να το έχω στην φόρτιση δεν παίρνει μπρος. Έχουμε πρόβλημα με την φόρτιση, να το ξαναπάω πίσω; Ή να το αφήσω όλο το βράδυ μπας και έπιασε πολύ χαμηλό επίπεδο φόρτισης και πρέπει να "ξεκολλήσει";

 

Δες τη παίζει εγω τυχαίνει να έχω 2 φορτιστες νοκια. Η διαφορα που εχουν ειναι οτι πρωτος δινει 5ν/350ma ενω ο δευτερος δίνει 5v/890ma(ειναι η ενεργεια που βγαζει ενας φορτιστης, αν δεις στον φορτιστη επανω θα γραφει καπου OUTPUT....) Τωρα με τον πρωτο παρολο που το κινητο δειχνει οτι φορτιζει στην πραγματικότητα δεν φορτιζει οσες ωρες και νο το αφησω (εν τελει σκεφτηκα οτι ισως ειναι για πεταμα ομως τα απλα κινητα ΝΟΚΙΑ τα φορτιζει μια χαρα μονο το Ν900 δεν φορτιζει) Ενώ Ο δευτερος φορτιστης το φορτιζει κανονικοτατα. Οποτε φανταζομαι πως κατι πρεπει να παιζει με τα μιλιαμπερώρια μιας και ο δευτερος που φορτιζει το Ν900 εχει περισσοτερα. Οποτε τσεκαρε τους φορτιστες σου....

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεσαι αυθεντικό και εναν όρμπιτ απ τον γερμανο (10ευρα κανει αν θυμαμαι καλα) αν παρεις θα γινει η δουλεια σου, να τον τσεκαρεις ομως πριν τον παρεις.... Επισης μην σκεφτεις καν να αγορασεις απο πλανόδιο.

 

ΥΓ Προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν ειμαι υπαλληλος των καταστηματων γερμανος ουτε διαφήμιση κανω απλα χρησιμοποιώ αρκετα χρονια ιμιτασιόν αναλωσιμα απ τα συγκεκριμένα καταστηματα και εχω μείνει ευχαριστημένος

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση ταχυφορτιστη τον λεει που λογικα δεν θα κανει ουτε ωρα για να φορτισει τσιμπα τον.
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση ταχυφορτιστη τον λεει που λογικα δεν θα κανει ουτε ωρα για να φορτισει τσιμπα τον.

 

Παιδιά μην παίζετε με τους φορτιστές. Κάθε μπαταρία για να φορτίζεται σωστά πρέπει να τροφοδοτείται από "κανονικό" φορτιστή ο οποίος μπορεί να της παρέχει ακριβώς την ένταση ρεύματος που χρειάζεται για τη σωστή φόρτισή της. Υπάρχει ένα μέγεθος που ονομάζεται "πυκνότητα ρεύματος" και αντιστοιχεί στην τιμή έντασης ρεύματος ανά μονάδα επιφάνειας (Amper/τετραγωνικό μέτρο). Κάθε μπαταρία πρέπει να φορτίζεται με τιμές "πυκνότητας ρεύματος" μικρότερες από κάποια μέγιστη τιμή, η οποία αν ξεπεραστεί μπορεί να καταστρέψει την μπαταρία. Δεν είναι λοιπόν ηλίθιος ο κατασκευαστής του επίσημου φορτιστή ώστε να μην του δίνει τη δυνατότητα (με μηδενικό κόστος) να μετατραπεί σε ταχυφορτιστή. Ο ταχυφορτιστής θα καταστρέψει τη μπαταρία σε λίγους μήνες αν όχι νωρίτερα.

Βεβαίως είναι υποκειμενικό θέμα του καθενός το αν θα αλλάζει την μπαταρία του κάθε εξάμηνο δίνοντας 12€ για τη γνήσια γλυτώνοντας χρόνο από τη ζωή του για φορτίσεις ή θα την εξαντλήσει μόνο όταν το τηλέφωνό του θα είναι για απόσυρση.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην παίζετε με τους φορτιστές. Κάθε μπαταρία για να φορτίζεται σωστά πρέπει να τροφοδοτείται από "κανονικό" φορτιστή ο οποίος μπορεί να της παρέχει ακριβώς την ένταση ρεύματος που χρειάζεται για τη σωστή φόρτισή της. Υπάρχει ένα μέγεθος που ονομάζεται "πυκνότητα ρεύματος" και αντιστοιχεί στην τιμή έντασης ρεύματος ανά μονάδα επιφάνειας (Amper/τετραγωνικό μέτρο). Κάθε μπαταρία πρέπει να φορτίζεται με τιμές "πυκνότητας ρεύματος" μικρότερες από κάποια μέγιστη τιμή, η οποία αν ξεπεραστεί μπορεί να καταστρέψει την μπαταρία. Δεν είναι λοιπόν ηλίθιος ο κατασκευαστής του επίσημου φορτιστή ώστε να μην του δίνει τη δυνατότητα (με μηδενικό κόστος) να μετατραπεί σε ταχυφορτιστή. Ο ταχυφορτιστής θα καταστρέψει τη μπαταρία σε λίγους μήνες αν όχι νωρίτερα.

Βεβαίως είναι υποκειμενικό θέμα του καθενός το αν θα αλλάζει την μπαταρία του κάθε εξάμηνο δίνοντας 12€ για τη γνήσια

γλυτώνοντας χρόνο από τη ζωή του για φορτίσεις ή θα την εξαντλήσει μόνο όταν το τηλέφωνό του θα είναι για απόσυρση.

 

Δεν σε καταλαβα δηλαδη ο γνησιος φορτιστης της νοκια που τον λεει ταχυφορτιστη καταστρεφει τις μπαταριες...?

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβα δηλαδη ο γνησιος φορτιστης της νοκια που τον λεει ταχυφορτιστη καταστρεφει τις μπαταριες...?

 

Προφανώς ο "Γνήσιος ταχυφορτιστής ταξιδίου Nokia AC-10E" από τη στιγμή που είναι γνήσιος δεν πρόκειται να καταστρέψει την μπαταρία. Το γεγονός όμως ότι το συγκεκριμένο κατάστημα πώλησης ή ακόμη και πιθανόν η ίδια η Nokia (δεν το γνωρίζω, ούτε θα το ψάξω καν) τον ονομάζει ταχυφορτιστή, δε σημαίνει ότι έχει σχέση με τους μη επώνυμους "ταχυφορτιστές" που κυκλοφορούν στα καλάθια! Εγώ σ' αυτούς τους δεύτερους αναφερόμουν λέγοντας ότι μπορεί να καταστρέψουν την μπαταρία, υποσχόμενοι φόρτισή της μέσα σε μια ώρα. Άλλωστε ο συγκεκριμένος φορτιστής δεν είναι άλλος από αυτόν που συνοδεύει το N900 στην αρχική του συσκευασία.

Edited by nikomas50
Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο "Γνήσιος ταχυφορτιστής ταξιδίου Nokia AC-10E" από τη στιγμή που είναι γνήσιος δεν πρόκειται να καταστρέψει την μπαταρία. Το γεγονός όμως ότι το συγκεκριμένο κατάστημα πώλησης ή ακόμη και πιθανόν η ίδια η Nokia (δεν το γνωρίζω, ούτε θα το ψάξω καν) τον ονομάζει ταχυφορτιστή, δε σημαίνει ότι έχει σχέση με τους μη επώνυμους "ταχυφορτιστές" που κυκλοφορούν στα καλάθια! Εγώ σ' αυτούς τους δεύτερους αναφερόμουν λέγοντας ότι μπορεί να καταστρέψουν την μπαταρία, υποσχόμενοι φόρτισή της μέσα σε μια ώρα. Άλλωστε ο συγκεκριμένος φορτιστής δεν είναι άλλος από αυτόν που συνοδεύει το N900 στην αρχική του συσκευασία.

 

Καλα οσον αφορα τους φορτιστες απ το καλαθι τζαμπα να τους δίνανε δεν τους επαιρνα. Να σε ρωτησω κατι ακομα επειδη βλεπω πως κατεχεις το αθλημα, εχω ενα φορτιστη μανταλακι με ακιδες βαζεις την μπαταρια και την φορτιζει απ την USB που εχει το PC. Λες να τις χαλαει αυτο τις μπαταριες? Επισης παρατηρησα χωρις να μαι 100% σιγουρος πως οταν φορτιζω την μπαταρια με τον φορτιστη μανταλάκι διαρκει παραπάνω εκτος και αν ειναι ιδεα μου.....

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις λάθος. Όσο πιο αργά γίνεται η φόρτιση τόσο καλύτερα. Η USB δεν έχει δυνατότητα να δόσει μεγάλες τιμές ρεύματος με αποτέλεσμα η φόρτιση να γίνεται αργά και πιο σωστά.

Ζώντας σε "γρήγορη" εποχή οι κατασκευαστές φορτιστών θυσιάζουν λίγο από το συνολικό χρόνο ζωής των μπαταριών στο βωμό της οικονομίας του χρόνου.

Για να καταλάβεις καλύτερα θα σου δώσω αντίστοιχο παράδειγκα με τις μπαταρίες μολύβδου των αυτοκινήτων που περιέχουν υδατικό διάλυμα θειικού οξέος, το οποίο είναι μη πτητικό υγρό (Το καθαρό θειικό οξύ εξατμίζεται δύσκολα)

Κατά τη διαδικασία της φόρτισης παράγονται αέρια, που πρέπει άμεσα να απορροφηθούν. Αν η φόρτιση γίνει με μεγάλη πυκνότητα ρεύματος και τα αέρια δεν προφθάσουν να απορροφηθούν 100% τότε ένα μέρος του περιεχόμενου νερού στο διάλυμα εξατμίζεται και γι' αυτό οι μπαταρίες μολύβδου παλιάς τεχνολογίας χρειαζόταν συμπλήρωση υγρών (απιονισμένου νερού). Με την εξέλιξη της τεχνολογίας των μπαταριών δημιουργήθηκαν οι ονομαζόμενες "κλειστου τύπου" που δε χρειάζονται αναπλήρωση υγρών. Για τις μπαταρίες Λιθίου δε γνωρίζω τί ισχύει αντίστοιχα, πάντως λογικά μπορεί κανείς να συμπεράνει ότι μια αντίστοιχη μεταχείριση (αργή φόρτιση) μάλλον θα πρέπει να μεγαλώνει τη διάρκεια ζωής τους.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

και εγω αυτο νομιζω..πρεπει να το εχουν στο καταλογο τους.

υπαρχει κανενα gamepad? η συνδεση του μοχλου του ps3 για το emumaster

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω αν συνεργαζεται αψογα με bluetooth handsfree και συγκεκριμενα με το MW 600 της SE,επειδη το χρησιμοποιω παντα και για κλησεις και για ακροαση μουσικης απο την εποχη που ειχα το satio και τωρα που εχω το xperia arc απροβληματιστα.Ευχαριστω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω αν συνεργαζεται αψογα με bluetooth handsfree και συγκεκριμενα με το MW 600 της SE,επειδη το χρησιμοποιω παντα και για κλησεις και για ακροαση μουσικης απο την εποχη που ειχα το satio και τωρα που εχω το xperia arc απροβληματιστα.Ευχαριστω.

 

με ενα samsung που δοκίμασα λιγο παλιό δεν μου το έβρισκε, τωρα τι να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται σίγουρα? Νομίζω ότι αν δεν το διαθέτουν επίσημα οι πάροχοι δεν μπορείς να το πάρεις με επιδότηση ούτε από το Πλαίσιο..

 

Γίνεται 100%.

Ρωτήστε στο Πλαίσιο και θα δείτε πως έχω δίκιο. :D

 

 

 

 

Παιδια να ρωτησω αν συνεργαζεται αψογα με bluetooth handsfree και συγκεκριμενα με το MW 600 της SE,επειδη το χρησιμοποιω παντα και για κλησεις και για ακροαση μουσικης απο την εποχη που ειχα το satio και τωρα που εχω το xperia arc απροβληματιστα.Ευχαριστω.

 

Το συγκεκριμένο BT το είχα για το Ν900.

Ποτέ δε δούλεψε σωστά. Πολλοί ασυγχρονισμοί, κάποιες φορές δε δούλευε στερεοφωνικά κοκ.

 

Μετά έπαιζα με ένα samsung που ήταν αστέρι.

To SBH650

 

http://helander.pbworks.com/f/1237316110/samsung_bluetooth.jpg

 

Το συγκεκριμένο είχε και ένα σημαντικότατο πλεονέκτημα: άλλαζες τα ακουστικά του με άλλα που σου άρεσαν και έπαιζε μούρλια.

 

Μου έσπασε το κλιπ για το πουκάμισο και πήρα το motorola S605

 

http://www.gimmedigi.com/catalog/images/Motorola_S605_s.jpg

 

Είχε ραδιόφωνο, άλλαζες ακουστικά αλλά κόντεψα να το σπάσω με τη βαριοπούλα επειδή συγχρόνιζε όποτε ήθελε. Έχασα πάρα πολλές κλήσεις και το παράτησα....

 

Δεν έχω βρει κάποιο που να μου αρέσει.

Θέλω οπωσδήποτε αποσπώμενα ακουστικά με mini jack.

Προς το παρόν χρησιμοποιώ ένα παλιό BT της Nokia που είχε ξεμείνει στο συρτάρι του γραφείου.

 

Nokia BH-106.

 

http://www.nokia.gr/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/B/BH-106/R6_BH-106_240x240.png

 

Πάμφθηνο, όχι αποσπώμενο ακουστικό (και μάλιστα μονό), με μετριότατη απόδοση στη μουσική, χωρίς ραδιόφωνο αλλά.....συγχρονίζει άψογα!!!

15 μέρες τώρα, πρέπει να «χάθηκε» μία φορά.

Το μόνο που με εκνευρίζει είναι πως έχει πολύ μεγάλο ακουστικό (λες και πρέπει να είμαι ο Dumbo :lol: ) και αφενός πέφτει από το αυτί, αφετέρου με δυσκολεύει όταν φοράω το κράνος!

 

 

 

 

 

Χμμμμ.

Μόλις ανακάλυψα ένα ωραίο BT της Samsung που κάνει αυτά που θέλω:

 

Samsung HS3000 (στα 50€)

 

Πιθανότατα να το χτυπήσω (αν και το βλέπω λίγο ακριβό στα 50€)

 

http://www.gooddigitalshop.com/smr/Samsung/images/Samsung-HS3000/Samsung-HS3000-02.jpg

 

 

http://images.grosbill.com/imagesproduitnew/imagesgallery/BIG/119918.jpg

Edited by ksino1100
Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

το mw600 το δουλευω με το Ν900 εδω κι 6 μηνες περιπου και ειναι αψογο.εχω παρατηρησει ομως το εξης παραδοξο:οταν το φορτιζω με το μανισιο φορτιστη η μεσω usb ξεσκιζεται ολη μερα στις αποσυνδεσεις.μετα απο καποιες δοκιμες με φορτιστες κατεληξα να το φορτιζω μονο με φορτιστη αυτοκινητου κι απο τοτε δουλευει ρολοι.δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα ετσι σωθηκα.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...