Jump to content

Αξεσουάρ (κάρτες μνήμης, θήκες, screen protectors & άλλα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.εχω το εξης πρόβλημα: κατα την διαρκεια αφαιρεσης ενος screen protector αφησε κολλ αστην οθονη με αποτελεσμα να μην φευγει με τπτ οτι και αν δοκιμασα.ηοθονη εχει παντου λεκεδες και ειναι πολυ ασχημο.μηπως να αλλαξω αθονη?στο ebay βρισκω με 50 δολλαρια.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχει κανείς να προτείνει καμμία καλή στήριξη για να το έχω ώς GPS? Και βεντούζα αλλά καλύτερα απο τα άλλα που πιάνουν στους αεραγωγούς.Όποιος έχει κάτι ας μας πεί γνώμη γιατί ψάχνω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θηκη που λεω να παρω αν αγωρασω το νοκια ν900.(για αρχη)

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-In...ey-02716N9.htm

Edited by BILLY_89
Link to comment
Share on other sites

Πιαδιά ξέρετε που μπορώ να βρώ micro-USB σε female USB ή female σε female; Το θέλω για το USB hostmode. Πήγα σήμερα σε 2 nokia care μήπως έχουν το καλωδιάκι του Ν8 αλλά δεν το φέρνουν και αε έναν Γερμανό που πήγα δεν το έχουν ούτε το micro ούτε το female.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πιαδιά ξέρετε που μπορώ να βρώ micro-USB σε female USB ή female σε female; Το θέλω για το USB hostmode. Πήγα σήμερα σε 2 nokia care μήπως έχουν το καλωδιάκι του Ν8 αλλά δεν το φέρνουν και αε έναν Γερμανό που πήγα δεν το έχουν ούτε το micro ούτε το female.

 

Το καλώδιο του Ν8 δεν δουλεύει στο Ν900 όσο αφορά το usb hosting λόγω διαφορετικής συνδεσμολογίας των pins.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο του Ν8 δεν δουλεύει στο Ν900 όσο αφορά το usb hosting λόγω διαφορετικής συνδεσμολογίας των pins.

Ευχαριστώ πολύ. Αρα μόνο το ανταπτοράκι άμα βρω να με βολέψει.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αρα μόνο το ανταπτοράκι άμα βρω να με βολέψει.

 

Μην παρεις απ'ευθειας micro usb->female usb.. αν υποθεσουμε οτι θα παιξει το hen, με τετοιο αντααπτορακι δε θα παιξει σιγουρα..αν εισαι τυχερος μονο με female->female θα παιξει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Πιαδιά ξέρετε που μπορώ να βρώ micro-USB σε female USB ή female σε female; Το θέλω για το USB hostmode. Πήγα σήμερα σε 2 nokia care μήπως έχουν το καλωδιάκι του Ν8 αλλά δεν το φέρνουν και αε έναν Γερμανό που πήγα δεν το έχουν ούτε το micro ούτε το female.

 

Εγώ το βρήκα στον Κατουμά, στην Πραξιτέλους κέντρο Αθήνα.

Η πλάκα είναι ότι προηγουμένως είχα πάει στο πλαίσιο στην Βουλής και το σαΐνι εκεί μου είπε ότι τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει και ότι αυτό που θέλω να κάνω (το usb hostmode) δεν γίνεται.

Edited by syd77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα στον Κατουμά, στην Πραξιτέλους κέντρο Αθήνα.

Η πλάκα είναι ότι προηγουμένως είχα πάει στο πλαίσιο στην Βουλής και το σαΐνι εκεί μου είπε ότι τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει και ότι αυτό που θέλω να κάνω (το usb hostmode) δεν γίνεται.

 

Και εγώ εκεί βρήκα female to female.Το αστείο είναι ότι σε όποιο σημείο κι αν είχα πάει με κοιτούσαν σαν να είμαι εξωγήινος, μόνο εκεί κατάλαβαν τι ήθελα.

 

Καμία καλή θήκη που να μην φουσκώνει πολύ το κινητό ξέρετε που μπορώ να βρω;

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ένας γνωστός μου παλιότερα μου είχε πει πως έχει μια αλοιφή που "έστρωνε" την οθόνη του κινητού από τις γρατσουνιές.. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός μου παλιότερα μου είχε πει πως έχει μια αλοιφή που "έστρωνε" την οθόνη του κινητού από τις γρατσουνιές.. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Κάτι τέτοιο δηλαδή; Κι εμένα έχει 2-3 γρατζουνιές και θα ήταν καλή φάση αν έφευγαν αλλά λίγο δύσκολο το βλέπω.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

και εμένα 2-3 γρατσουνιές έχει που με ξενερώνουν.. θα ρωτήσω τον γνωστό μου (όταν τον βρω) εάν είχε κάνει δουλειά η αλοιφή και θα ενημερώσω. Εάν έχει δοκιμάσει κανείς κάτι ας μας πει να γνωρίζουμε τι παίζει :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αν καταφέρναμε να κάνουμε κάτι γι αυτό θα ήταν πολύ καλή φάση. Κάποιος που έχει εμπειρία πάνω στο ζήτημα ας βοηθήσει.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω αυθεντική οθόνη και τζάμι οθόνης για το Ν900; Ή αν, στην προκειμένη περίπτωση, είναι πιο συμφέρον να το δώσω σε μαγαζί της Nokia για φτιάξιμο. Στο skroutz που κοίταξα ένα τέτοιο σετ -αλλά με μη αυθεντική οθόνη μάλλον- έχει 60Ε, την στιγμή μια "αυθεντική" οθόνη έχει 85Ε. Στην Nokia θέλουν 160Ε να το επιδιορθώσουν. Τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και βαζελίνη και οδοντόκρεμα(σύμφωνα με τους οδηγούς) αλλά τίποτα. Μπανάνα δεν είχα:p αλλά και πάλι δεν παίζει να γίνει τίποτα.

 

Εδώ πάντως υπάρχει μία αλοιφή που υπόσχεται να κρατήσει μακρυά τις δαχτυλιές από κάθε οθόνη αφής. (άσχετο)

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω αυθεντική οθόνη και τζάμι οθόνης για το Ν900; Ή αν, στην προκειμένη περίπτωση, είναι πιο συμφέρον να το δώσω σε μαγαζί της Nokia για φτιάξιμο. Στο skroutz που κοίταξα ένα τέτοιο σετ -αλλά με μη αυθεντική οθόνη μάλλον- έχει 60Ε, την στιγμή μια "αυθεντική" οθόνη έχει 85Ε. Στην Nokia θέλουν 160Ε να το επιδιορθώσουν. Τι προτείνετε;

 

Κανείς δεν ξέρει ρε παιδιά; Να έχει πάρει το μάτι του έστω...

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει ρε παιδιά; Να έχει πάρει το μάτι του έστω...

 

ότι πήρε το μάτι μου, που λογικά θα το έχεις δει:

http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=41430

http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=40679

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Word of advice: do not try the DIY approach. Reason: screws. I attempted replacing scratched touchscreen myself and ended up paying ca 50 euros extra for the repair. Why? The tiny screws did not come out but instead broke down! The technician told that they are supposed to be replaced on every repair. I have succesfully repaired e.g. motherboards and other stuff but N900 was a total failure.

Διάβασα αυτό στα forum του maemo (link). Ισχύει από την εμπειρία σας κάτι τέτοιο; Γιατί έμαθα ψάχνοντας να φτιάξω το αποσυναρμολογημένο μου V8 πως το ψάξιμο για βίδες για εσωτερικά κινητού είναι μπελάς...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα αυτό το thread σήμερα. Το παλικάρι έχει δοκιμάσει ό,τι μπαταρία "περπατάει" με σκοπό να βρει αυτή που αποδίδει καλύτερα. Έχει κάνει και mods με 2 μπαταρίες φτάνοντας τα 3000mah αλλά βέβαια με αυτό το έξτρα πάχος που μόνο καλαίθητο δε το λες. Αυτή εδώ η μπαταρία των 1510 mah (η μπλε με ονομαστική τιμή 1420mah) είναι η καλύτερη μετά από δοκιμές και αποδίδει 10-15% παραπάνω από την μανίσια! Η φόρτισή της βέβαια πρέπει να γίνει ή μέσω εξωτερικού φορτιστή ή από το pc. Επειδή το aliexpress τις πουλάει μόνο σε πακέτα των 3 όποιος θέλει μία και να μοιραστούμε τα έξοδα ας μου αφήσει ένα pm.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα αυτό το thread σήμερα. Το παλικάρι έχει δοκιμάσει ό,τι μπαταρία "περπατάει" με σκοπό να βρει αυτή που αποδίδει καλύτερα. Έχει κάνει και mods με 2 μπαταρίες φτάνοντας τα 3000mah αλλά βέβαια με αυτό το έξτρα πάχος που μόνο καλαίθητο δε το λες. Αυτή εδώ η μπαταρία των 1510 mah (η μπλε με ονομαστική τιμή 1420mah) είναι η καλύτερη μετά από δοκιμές και αποδίδει 10-15% παραπάνω από την μανίσια! Η φόρτισή της βέβαια πρέπει να γίνει ή μέσω εξωτερικού φορτιστή ή από το pc. Επειδή το aliexpress τις πουλάει μόνο σε πακέτα των 3 όποιος θέλει μία και να μοιραστούμε τα έξοδα ας μου αφήσει ένα pm.

πριν την παραγγειλω κι εγω μια διευκρινηση:οταν λες εξωτερικο φορτιστη τι εννοεις;δεν φορτιζεται κανονικα με το μανισιο φορτιστη;δηλαδη ειναι εξωτερικη μπαταρια και δεν τοποθετειται μεσα στο τηλεφωνο;στη φωτο μου φαινεται κανονικη.

Edited by geoflo
Link to comment
Share on other sites

Κανονική μπαταρία είναι όπως αυτή της Nokia. Αν τη βάλουμε(μέσω του κινητού πάντα) στον φορτιστή που έχουμε θα φτάσει τα mah της μανίσιας. Για να πάρουμε το extra 10-15% πρέπει να τη φορτίσουμε μέσω usb απ το pc μας.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Κανονική μπαταρία είναι όπως αυτή της Nokia. Αν τη βάλουμε(μέσω του κινητού πάντα) στον φορτιστή που έχουμε θα φτάσει τα mah της μανίσιας. Για να πάρουμε το extra 10-15% πρέπει να τη φορτίσουμε μέσω usb απ το pc μας.

οκ ευχαριστω για την διευκρινηση.προχωραμε κανονικα τοτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όσο αφορά τη scud battery η οποία μου ήρθε προχτές έχω να δηλώσω ότι ήταν εξαιρετική επιλογή. Με τα 1510mah πλέον η αυτονομία της συσκευής αυξήθηκε τουλάχιστον 15% σε σχέση με πριν συνυπολογίζοντας και τους πολλούς κύκλους φόρτισης που είχε στην πλάτη της η γνήσια της Nokia. Περιμένω να υπάρξει ακόμη μία μικρή βελτίωση όσο περνάνε οι μέρες.

 

Μόλις παραλάβουν και οι άλλοι τις μπαταρίες που τους έστειλα ας γράψουν εδώ τη διαφορά σε σχέση με πριν.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...