Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε δεν μου εχει συμβεί αυτο. Ουτε με πολύ σκίσιμο. Θεωρρω οτι θα φτιαξει με αναβάθμιση της rom:D:D:D

 

Άντε να έρθει ευρώπη να το δούμε κ εμείς!!! :)

 

Α και κάτι άλλο... στο βίντεο παραπάνω δείχνει οτι οταν πληκτρολογείς έναν αριθμό δεν σου εμφανίζει παράλληλα κ επαφές που να ταιριάζουν με τα γράμματα που αντιστοιχούν στα κουμπιά που πάτησες... Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο που να σου δίνει τη δυνατότητα να το κάνεις αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε να έρθει ευρώπη να το δούμε κ εμείς!!! :)

 

Α και κάτι άλλο... στο βίντεο παραπάνω δείχνει οτι οταν πληκτρολογείς έναν αριθμό δεν σου εμφανίζει παράλληλα κ επαφές που να ταιριάζουν με τα γράμματα που αντιστοιχούν στα κουμπιά που πάτησες... Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο που να σου δίνει τη δυνατότητα να το κάνεις αυτό?

 

σίγουρα το κανει ο sence dialer της HTC. για καποιον αλλο δεν ξερω. ισως να εχει το market.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το nexus one μόνο ηλεκτρονικά μπορεί κανείς να το πάρει?Αμερική δεν πωλείται σε κανονικό κατάστημα ακόμα?
Link to comment
Share on other sites

η τιμη αλλαξε.

For those of you who paid $370 for a Nexus One will receive a $100 refund from Google soon.

 

The pricing options now appear to be:

$529 unlocked

$279 for T-Mobile customers who meet the eligibility requirements (still working to get exact details on new eligibility)

$179 for new T-Mobile 2 yr activation

 

http://htcpedia.com/news/price-change-on-the-nexus-one.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@johnny21:

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell στο οποίο για να έχεις πρόσβαση πρέπει να έχεις τουλάχιστον 150 post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... Όταν κυκλοφορήσει στην Ευρώπη και αν έχει multitouch η τιμή του θα διαφοροποιηθεί? Γενικά, η τιμή του θα παραμείνει ίδια (370ευρώ) εδώ στΟ Ελλάντα???

Αααα, και καλώς σας βρήκα!!!

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Άμα κυκλοφορήσει ποτέ Ελλάδα η τιμή του θα είναι σίγουρα πάνω από 530$(εδώ το expansys θα το έχει πάνω από 530$).Όσον αφορά το multitouch φήμες είναι προς στιγμήν(1 φήμη συγκεκριμένα).Μακάρι να ισχύει κάτι τέτοιο..θα είναι χοντρό χαστούκι για τους αμερικανούς..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δει ό,τι ρημαδοβιντεάκι υπάρχει για το nexus1 κι έχω διαβάσει κάθε review που κυκλοφορεί επίσης, τελικά αξίζει να το αγοράσω για το 1Ghz και το 2.1 Οs που διαθέτει? (είμαι Androidfan). Δεν με απασχολεί το multitouch.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δει ό,τι ρημαδοβιντεάκι υπάρχει για το nexus1 κι έχω διαβάσει κάθε review που κυκλοφορεί επίσης, τελικά αξίζει να το αγοράσω για το 1Ghz και το 2.1 Οs που διαθέτει? (είμαι Androidfan). Δεν με απασχολεί το multitouch.

 

Αν δεν είχα πάρει το Magic το καλοκαίρι δε θα το σκεφτόμουν καν!

Τώρα πρέπει να "διώξω" το magic για να το πάρω και βαριέμαι τη διαδικασία...

Αν σου αρέσει το android και διαθέτεις τα λεφτά είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις και για μένα δεν θα αξίζει να πάρεις κάτι άλλο για μερικούς μήνες ακόμα...

 

υ.γ. θυμάμαι τον εαυτό μου να κάνει ακριβώς το ίδιο με το magic όταν είχε βγει...είχα λιώσει στο youtube και σε site με reviews :) και κάθε φορά ήθελα όλο και πιο πολύ να το πάρω!!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Update:

 

- Η νέα έκδοση του λειτουργικού Android θα λέγεται : Froyo (frozen yogurt)

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

αυτή τη στιγμή είμαι με ένα iphone 3g..και παλαιότερα με ένα htc hd

μου αρέσει η πρόκληση του android αλλά έχω κάποιους ενδιασμούς

και αυτό αφορά:

  • κάμερα
  • ταχύτητα
  • εφαρμογές
  • μουσικές δυνατότητες
  • διάρκεια μπαταρίας
  • πληκτρολόγιο

όποιος μπορεί ας βοηθήσει!

 

ακόμα κάτι..

εδώ και καιρό σκέφτομαι για αγορά e72,ipod touch,και μιας κάμερας

αξίζει η αλλαγή των 2 πρώτων με το nexus?

ή η οικονομική υπέρβαση για αγορά nexus και των άλλων 2..?

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου αντιστρέψω αυτά που ρωτάς και να σε ρωτήσω τι απο όλα όσα ρώτησες έχει το Iphone?

 

* κάμερα ? Δεν νομίζω

* ταχύτητα ? Με το σύνολο των εφαρμογών κρασάρει (το εχω διαπιστώσει)

* εφαρμογές (εφαρμογές έχει να φάνε και οι κότες αλλά όλες επι πληρωμη)

* μουσικές δυνατότητες (Μέτριες)

* διάρκεια μπαταρίας (ενα ερωτηματικό ακομα)

* πληκτρολόγιο (Ας είμασε δικαιοι εχει πολύ καλο)

(βέβαια περιμένουμε και το καινούργιο αν και το Nexus και γενικά τα Android ανέβασαν ψηλά τον πήχη).

 

Το ipod αν επιτρέπετε τι το θες? είσαι φαντάρος ή πας ? ή είσαι φανατικός με την γυμναστική και το τζοκινγκ όπως ο προθυπουργός μας?

 

E72? Δεν είναι πολύ άσχημο? Σαν τα blackberry, με το που τα βλέπω μου θυμίζουν ταινίες όπως CSI maiami, Dexter, LAPD (Lekanopedio Attikis Polish Department).

 

Επίσης το λειτουργικό Symbian OS 9.3, Series 60 v3.2 UI τι να πω.. καιρός είναι να πάμε μπροστά , όπως επίσης και με τα windows (στον κάλαθο...)

 

όλα αυτά φιλικά μην παρεξηγηθω..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δει ό,τι ρημαδοβιντεάκι υπάρχει για το nexus1 κι έχω διαβάσει κάθε review που κυκλοφορεί επίσης, τελικά αξίζει να το αγοράσω για το 1Ghz και το 2.1 Οs που διαθέτει? (είμαι Androidfan). Δεν με απασχολεί το multitouch.

 

Αν κατανοω το πνευμα της ερωτησης σου,ειναι οντως η ανωτερη εμπειρια Android OS,που μπορεις να βρεις στην αγορα(μεχρι την επομενη).Τωρα αν αξιζει,θα πρεπει να το κρινεις συνολικα κι οχι απο επιμερους χαρ/κα οπως το χρονισμο του επεξεργαστη ή την εκδοση του OS.Συνεπως πιστευω οτι μετα απο τοσα reviews θα πρεπει να εχεις λαβει την απαντηση σου.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα παρακαλούσα να επικεντρωθούμε σε ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με το nexus one και να μην βγαίνουμε off-topic. Ευχαριστώ. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι στα κεντρικα της ΕΛΤΑ στο Ρουφ. Αυριο μαλλον θα είναι στο Ταχυδρομείο της γειτονιάς μου και μαλλον στα χερια μου!!
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος από το ηχείο είναι ικανοποιητικός αλλά με τα ακουστικά τον χαλάει πολυ.

 

Μεγειά και από εμένα!

 

Έχεις δοκιμάσει να ακούσεις και mp3 με πιο καλά ακουστικά σε σχέση με τα συνήθως μέτρια που δίνει στη συσκευασία; Αν ναι, ποιες είναι οι εντυπώσεις σου, μπορεί η ποιότητα αναπαραγωγής να σταθεί κάπως στο ύψος ενός mp3 player ;

 

Επειδή περνάω αρκετό διάστημα της μέρας ακούγοντας μουσική θα ήθελα ποιοτικό ήχο από το επόμενο smartphone μου.

 

Επίσης, η έλλειψη ραδιοφώνου είναι μειονέκτημα για μένα. Το HTC Bravo θα έχει ραδιόφωνο. Επίσης, κατά πάσα πιθανότητα το Sony Ericsson X10 θα έχει καλύτερο ήχο (από ακουστικά) από όλα αυτά τα HTC.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα. Πολύ γρήγορο μου άρεσε η κάμερα του και η ανάλυση της οθόνης. Δεν φαίνετε να έχει εγκατεστημένο flash. Και η οθόνη τόσο σε απόκριση όσο και σε ζωντάνια....μοναδική!!!!!

 

 

EDIT

 

Ταχύτητα φόρτωσης ιστοσελίδων άπιαστη...Τώρα παίζω mafia wars στο facebook από το κινητό...

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα. Πολύ γρήγορο μου άρεσε η κάμερα του και η ανάλυση της οθόνης. Δεν φαίνετε να έχει εγκατεστημένο flash. Και η οθόνη τόσο σε απόκριση όσο και σε ζωντάνια....μοναδική!!!!!

 

Μεγιεεεεες μεγιες!!!!

Για πες εντυπωσεις!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μεγιεεεεες μεγιες!!!!

Για πες εντυπωσεις!:D:D:D

 

Ρώτησε με ότι θες γιατι από τι χαρά μου έχει κολήσει το μυαλό μου...Άσχετο αλλα δοκίμασε το hero αν παίζει mafia wars. Επίσης μόλις δέχτηκα και τη πρώτη κλήση σήμα άψογο και σε μέρος που το hero δεν καλοέπιανε

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε με ότι θες γιατι από τι χαρά μου έχει κολήσει το μυαλό μου...Άσχετο αλλα δοκίμασε το hero αν παίζει mafia wars. Επίσης μόλις δέχτηκα και τη πρώτη κλήση σήμα άψογο και σε μέρος που το hero δεν καλοέπιανε

 

Απο σκασιματα πως παει?:lol::lol:

Να θεωρισω οτι απο θεμα ταχυτητας ειναι πολυ μπροστα απο το Hero ετσι ?

Του εβαλες την mdc 1.2.2 rom ?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω δει fc. Από ταχύτητα στα μενού δεν έχει και μεγάλη διαφορά άλλα στον browser άπλα μέρα με τη νύχτα. Δε το έχω ζορίσει και πολύ ακόμα, και περιμένω να αδειάσει η μπαταρία να το φορτίσω και αύριο έχει rooting. Πάντως την παραπάνω ram και τον γρήγορο επεξεργαστή τον καταλαβαίνεις σε κάθε σου ενέργεια.

Δεν βλέπω να έχει επιλογή να αντιστοιχίζεις αντιστοιχίζεις επαφές facebook με επαφές δικές σου

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω δει fc. Από ταχύτητα στα μενού δεν έχει και μεγάλη διαφορά άλλα στον browser άπλα μέρα με τη νύχτα. Δε το έχω ζορίσει και πολύ ακόμα, και περιμένω να αδειάσει η μπαταρία να το φορτίσω και αύριο έχει rooting. Πάντως την παραπάνω ram και τον γρήγορο επεξεργαστή τον καταλαβαίνεις σε κάθε σου ενέργεια.

Δεν βλέπω να έχει επιλογή να αντιστοιχίζεις αντιστοιχίζεις επαφές facebook με επαφές δικές σου

 

Νομιζω οτι εαν η επαφη εχει το ιδιο ονομα με την επαφη στο FB στο κανει sync.

Μπορεις να το τεσταρεις?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εαν η επαφη εχει το ιδιο ονομα με την επαφη στο FB στο κανει sync.

Μπορεις να το τεσταρεις?

Έτσι κάνει αλλά έλα που στο fb όλοι το γράφουν με αγγλικά το όνομά τους

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνει αλλά έλα που στο fb όλοι το γράφουν με αγγλικά το όνομά τους

 

Και εγω στα Αγγλικα τους εχω γραμμένους!:lol::lol::lol:

Καπου για να κανεις sync επαφες με FB ? πχ στις ρυθμίσεις ? (οπως το hero) ?

Το Maps παιζει σωστα? Με GPS λεω.

Google Voice Dialer ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...