Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαγκες επειδή και εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω απο ebay(αν και δεν έχουν κοπάσει οι τιμές) κάνω μερικές τελευταίες ερωτήσεις:

1)Το πακέτο περιλαμβάνει και φορτιστή...θα κάνει όμως στην πρίζα μας;Οι Αμερικάνοι δεν έχουν ρεύμα που δουλεύει στα 120V;

2)Αυτό με το multitouch τι ποσοστό βάζετε να λύνεται με root;(εγώ βάζω 100% αλλά για να είμαι σίγουρος :Ρ)

3)Είπαμε το δηλώνουμε ως δώρο με τιμή κάτω από 50$ και γλιτώνουμε τελωνείο.Ο πατέρας μου, μου είπε οτι άμα το στείλει με courier(π.χ. FedEx) δεν περνάει καθόλου τελωνείο..κάτι τέτοιο ισχύει;(γιατί φαντάζομαι θα έρχεται και ποιο γρήγορα)

4)Άμα θέλω(που θέλω) φορτιστή αυτοκινήτου απο πού τον παίρνω(τον φορτιστή);

 

Αυτά!Ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα :Ρ

 

1. Ενας απλος usb φορτιστης θα κανει την δουλεια του.

2. Οταν βγει και η Ευρωπαικη εκδοση βλεπουμε...

3. Μονο με USPS κανεις δουλεια. Μακρια απο κουριερ...

4. Απο ενα απλο μαγαζι με κινητα παιρνεις οτι θελεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καποια φήμη για το ποτε θα ανακοινωθει στη ευρωπαϊκή αγορά το

Nexus one ?

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια φήμη για το ποτε θα ανακοινωθει στη ευρωπαϊκή αγορά το

Nexus one ?

 

Την ανοιξη απο την Vodafone να το περιμενεις!

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμεεεε !!! :P

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Google Nexus One Carries $174.15 Material Costs

http://www.isuppli.com/News/Pages/Google-Nexus-One-Carries-$17415-Materials-Cost-iSuppli-Teardown-Reveals.aspx

 

Και μετα λενε το Iphone φτηνο :p

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μην με παρεξηγήσεις αλλα τοπογράφος ή πολιτικός μηχανικος είσαι? ακρίβεια έχουν οσο εχει μια συσκευή GPS που αξίζει 100- 200 ευρο. ;) επισης υπάρχει και το sygic.

 

οποιος το παραλάβει πρώτος ας μας πει τι παιζει.

 

Ναι, βέβαια όταν ρωτάω για την ακρίβεια των χαρτών των προγραμμάτων στην πλατφόρμα android, αναφέρομαι στο software που υπάρχει διαθέσιμο στο android (πόσο καλοί είναι οι χάρτες) και όχι στο hardware (το οποίο ειδικά του n1 προφανώς δεν μπορεί να έχει τεστάρει κανείς εδώ).

 

...

4)Άμα θέλω(που θέλω) φορτιστή αυτοκινήτου απο πού τον παίρνω(τον φορτιστή);

...

 

Η υποδοχή είναι micro usb (όχι mini), όπως θα είναι όλα τα κινητά εφεξής.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε λιγο off topic αλλα τι εννοείς πέρασε τελωνείο? ποιές ηταν οι συνέπειες? πόσο πλήρωσες? Σήμερα μίλησα με ενα παιδί απο ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ και μου είπε αυτό που ξέρουμε όλοι, απλή αποστολή , τυλιγμένο δώρο, μικρή τιμή δηλωμένο, οσο πιο μικρο πακέτο, και κατα 99% περνάει.

 

Και σε περίπτωση στραβής (φτου κακα μακριά απο εμάς) πληρώνεις την τιμή που υπολογιζεται οτι κοστίζει εντος Ελλαδας :X .

 

Αν ήταν με τον εκτελωνισμό να πληρώνεις μόνο την τιμή που υπολογίζεται εντός Ελλάδας, δεν θα υπήρχε πρόβλημα. Πέρα όμως το ΦΠΑ, υπάρχουν και άλλα έξοδα για να το εκτελωνίσεις: έκδοση διατακτικής, αμοιβή εκτελωνιστή, εργατικά, handling, ΔΕΤΕ, τυχόν δασμοί και αποθηκευτικά, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει περίπτωση πιστεύετε να το δούμε στο expansys νωρίτερα από ότι στη vodafone???

 

Εάν κρίνουμε από το παρελθόν... πάντα έτσι γίνεται κάτι που είναι φυσικά αναμενόμενο. Το ανάποδο θα ήταν παράξενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν το αναμένουμε άνοιξη στη βονταφον, τότε ίσως το δούμε κ μέσα στο φλεβάρη στο expansys!!! Μακάρι!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισης ανοιξη και μετα θα ανακοινωθει και κανα Bravo HTC, και θα μας τρελάνουν ..

αντε πάλι περίμενε .... :P :P :lol:

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

κι αργοτερα iphone 4G το καλοκαιρι,και μετα οι πρωτες WinMo 7 συσκευες κ.ο.κ

 

Μ'αυτο το σκεπτικο παντα αξιζει να περιμενεις

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω απο το site της google και θα το στειλω σε ενα φιλαρακι. το εχει παραγγειλει κανεις με αυτον τον τροπο? μπορω να χρησιμοποιησω το κανονικο μου google account και απλα στο τελος να σημειωσω σαν διευθυνση παραδοσης την δικη του στην ΝΥ?Η θα πρεπει να κανω νεο λογαριασμο? ...:(
Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνουν Ελλάδα (ακόμα τουλάχιστον).

 

και δεν νομιζω οτι θα στειλουν ποτε... Ελλαδα και γενικα Ευρωπη πιστευω α γινει μεσω την Voda...

Link to comment
Share on other sites

αλλο ρωτησα παιδια....αν μπορω με το "κανονικο" μου google account να παραγγειλω και να σημειωσω μετα σαν διευθυνση παραδοσης μια διευθυνση στην αμερικη...και η απαντηση ειναι ναι...το δοκιμασα μολις
Link to comment
Share on other sites

αλλο ρωτησα παιδια....αν μπορω με το "κανονικο" μου google account να παραγγειλω και να σημειωσω μετα σαν διευθυνση παραδοσης μια διευθυνση στην αμερικη...και η απαντηση ειναι ναι...το δοκιμασα μολις

 

Εαν εισαι στην Ελλαδα, θα ηθελα να καταλαβω πως το εκανς αυτο:X. Ολες οι ip απο Ελλαδα ελεγχονται απο το site και δεν σου δινει την επιλογη για αγορα...

Link to comment
Share on other sites

Next version of Nexus will be Nexus Enterprise phone (with keyboard!)

 

LAS VEGAS (Reuters) - Google Inc executive Andy Rubin said on Friday that the next version of the Nexus One phone, which was made by HTC Corp, will be for enterprise users and might have a physical keyboard.

 

http://www.nexusforum.net/nexus-one-news/178-next-version-nexus-will-nexus-enterprise-phone-keyboard.html#post424

Link to comment
Share on other sites

Εαν εισαι στην Ελλαδα, θα ηθελα να καταλαβω πως το εκανς αυτο:X. Ολες οι ip απο Ελλαδα ελεγχονται απο το site και δεν σου δινει την επιλογη για αγορα...

 

Το ιδιο θα σε ρωτούσα και εγω. πως το εκανες εκριψες IP? εγω δεν εχω κανένα στα states οπότε αναγκαστικα να το παρω απο ebay.

 

Αλλα απο τεχνολογικής άποψης πως το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

ειτε με καποιο proxy.....εχει μερικα δωρεαν

ειτε με αυτο το προγραματακι.......http://anchorfree.com

 

ασχετο το εχεις δοκιμασει με rapidshare? (Το δοκιμασα λειτουργει στο site της γοογλε)

 

Για το αν και ποτε θα ερθει Ελλαδα δεν εχουμε πολλες πληροφορίες. Φημες λένε για την ανοιξη απο Vodafone.

Edited by chagg
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες έχω μια απορια για όσους το παιρνουν απο ebay. καλο και χρυσο to ebay με όλες τις συζητησεις περι μεταφορας κτλ, αλλα δεν σκεφτοσαστε την περιπτωση προβληματικης συσκευης; Όπως και να χει συσκευη αγοραζεις και ειδικά τα τελευταιά χρόνια, έχουμε δει προβληματικες συσκευες DOA. Τι κάνουμε σε αυτή την περιπτωση;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες έχω μια απορια για όσους το παιρνουν απο ebay. καλο και χρυσο to ebay με όλες τις συζητησεις περι μεταφορας κτλ, αλλα δεν σκεφτοσαστε την περιπτωση προβληματικης συσκευης; Όπως και να χει συσκευη αγοραζεις και ειδικά τα τελευταιά χρόνια, έχουμε δει προβληματικες συσκευες DOA. Τι κάνουμε σε αυτή την περιπτωση;

 

 

Αυτό που έθεσες είναι ένα μεγάλο κεφάλαιο με πολλές παραμέτρους αλλα αν πληρώνεις τις αγορές σου με paypal έχεις μεγάλη ασφάλεια.

 

Απαντήσεις θα βρεις παρακάτω.

ebay

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3040201

paypal

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3008981

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...