Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από 2.1 original κάνεις απευθείας μετάβαση κάνοντας root φυσικά σε custom 4.1; ή πρέπει να πας μέχρι την τελευταία official και μετά να ξεκινήσεις για να έχεις back up

ευχαριστώ

 

άλλη μια προσπάθεια γιατί βλέπω ότι το κινητό είναι παλιό και υπάρχουν νεότερα για ενδιαφέρον :)

το κινητό είναι με 2.3.6 και όχι Ελληνικά στο περιβάλλον η rom από ότι είδα είναι korea :rolleyes:

ερώτηση..... με ποια rom έχω Ελληνικά

δοκίμασα με το one click και το μόνο που κατάφερα είναι το unlock όταν πάω για root δεν κάνει τίποτα

μετά από αυτή τη προσπάθεια που έκανα όταν πάω να ανοίξω τη συσκευή από κλειστή μαζί με το σήμα εμφανίζει και ένα λουκέτο μισάνοιχτο και αργεί να ανοίξει μαζί με τα εφέ :(

όποιος μπορεί ας μου πει την γνώμη του

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εκτός αυτού, ήδη έχει φανεί το σηματάκι της μη διαθέσιμης μνήμης αποθήκευσης, που αυτομάτως συνεπάγεται μη ενεργή σύνδεση του wifi (εξού και γκριζαρισμένο)

Το τηλέφωνο δεν έχει θέμα να ''σηκώνει'' τις νεότερες εκδόσεις λογισμικού, ακόμα και με 512 RAM....ο αποθηκευτικός χώρος είναι που το χαντακώνει πλέον...

όπως και να'χει, αγαπημένο Ν1...:)

Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζω, αλλά δε θα πρεπε να έχει ~370μβ?

370mb θα είχε με 512mb ram.Ν1,desire,hd2,hd7 η htc τους έβαλε 576mb ram.Μετά το κατέβασαν στα 512mb στα low end μοντέλα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδια μια καλη ρομ για to nexus one ποια ειναι΄;; ενα link;;

η καλύτερη για Google Nexus One είναι η cm 7.2.0 passion

http://download.cyanogenmod.org/?device=passion&type=stable

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Παιδιά καμία ROM ICS/JB που να παίζει η camera χωρίς πρόβλημα ξέρετε??

 

Δυστυχώς όλες έχουν αυτό το πρόβλημα... η τελευταία 4.2.2 VJ στο xda είναι μάλλον στην καλύτερη κατάσταση που απλώς η εγγραφή βίντεο έχει μικροπροβλήματα

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτήν έχω!

Πάντως απίστευτο παπάδες έχουν κάνει αλλά αυτό δεν έχουν καταφέρει να το φτιάξουν :Ρ

 

Επειδή δεν υπάρχει επίσημο module για ICS και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά για όσους έχουν ICS και πάνω το πρόγραμμα Seeder βοηθάει να μειωθεί το lag δοκιμάστε το.

 

Επίσης καλή μπαταρία που μπορώ να βρω? γιατί μάλλον δεν την παλεύει πλέον η παλια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους έχουν ICS και πάνω το πρόγραμμα Seeder βοηθάει να μειωθεί το lag δοκιμάστε το.

 

Επίσης καλή μπαταρία που μπορώ να βρω? γιατί μάλλον δεν την παλεύει πλέον η παλια..

 

Εγώ τουλάχιστον με το Seeder σημαντική διαφορά δεν είδα (CM7.2.0). Διαφορά είδα όταν το πήρα απόφαση να ξηλώσω GApps και να παίρνω εφαρμογές αποκλειστικά από το F-Droid (με εφαρμογές ανοιχτού κώδικα)

 

Όσο για μπαταρία αυτή είδα να συστήνουν στο xda

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αν θες σταθερότητα κοίτα την τελευταία σταθερή Cyanogenmod που είναι Android 2.3.7. Έχουν βγει ROM ως και με 4.3 αλλά παραμένουν ως ένα βαθμό σε πειραματικό επίπεδο
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδια καλησπερα θελω να βαλω costum rom την περναω κανονικα στην sd και οταν παω να κανω εγκατασταση της rom μου γραφει e:cant open /sdcard/update.zip

(no such file or directory)

installation aborted

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...