Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Δεν είναι πολυ σπαστικό αυτό που αναφέρεται και στα comments στο λινκ που έδωσες???

 

Πραγματικά όλοι έχουν πολύ αντιφατικές reviews και γενικά οι περισσότεροι κολλάνε στο multi-touch... Άραγε όλοι αυτοί όταν το κινητό κυκλοφορήσει στην ευρώπη και θα έχει multi-touch θα το εκθιάζουν τότε?

 

Και άλλη μια review μαζί με benchmarks....

 

Εδώ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Etixe na eimai bostwnh autes tis

meres kai to agorasa. To kinito einai fovero. Poly grhgoro kai spania mou kolaei sto browsing to plhktrologio otan to krataw orizontia. Epishs me akoustika o hxos xalaei arketa. BTW exw tun sim ths cosmote mesa Kai douleuei mia xara

PS sorry gia to axaro mnm mou alla to grafw apo auto

 

Μεγια! Γραψε μας και τιποτα αλλο!!!!

Ποιότητα κατασκευης, οθονη, ταχυτητα εφαρμογες!

Link to comment
Share on other sites

Etixe na eimai bostwnh autes tis

meres kai to agorasa. To kinito einai fovero. Poly grhgoro kai spania mou kolaei sto browsing to plhktrologio otan to krataw orizontia. Epishs me akoustika o hxos xalaei arketa. BTW exw tun sim ths cosmote mesa Kai douleuei mia xara

PS sorry gia to axaro mnm mou alla to grafw apo auto

 

Ωραίος ...

 

Περιμένουμε λεπτομέρειες ... πολλές λεπτομέρειες φίλε FxEr :p

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Μεγια! Γραψε μας και τιποτα αλλο!!!!

Ποιότητα κατασκευης, οθονη, ταχυτητα εφαρμογες!

 

Εσύ τώρα τι αγχώνεσαι? Μήπως θα το γυρίσεις πίσω? χαχαχαχαχαχ

Πλάκα κάνω, σε λίγες μέρες που θα το πάρεις και συ περιμένουμε πλήρη αναφορά και photos...

Πάντως και οι 2 θα έχετε το καλύτερο Android μέχρι νεοτέρας....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν το έχω δουλέψει αρκετά ακόμα για να μπορώ να σας δώσω μια πλήρη αναφορά.

Πάντως, είναι πολύ στιβαρό αν και αρκετά ελαφρύ και λεπτό. Η οθόνη του είναι μεγάλη και εκπληκτίκη, δυστυχώς δεν έχει multitouch,

Το φόρτωμα των σελίδων στο internet είναι πολύ γρήγορο αν και όπως είπα και στο προηγούμενο post μου σε οριζόντια θέση σπάνια μεν αλλά "κολάει" το πληκτρολόγιο.

Εφαρμογές στην αρχή δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά έχεις πρόσβαση στο android market που έχει άπειρες, στις οποίες μπορείς να δεις την μέση βαθμολογία που έχουν πάρει από άλλους χρήστες και τα σχολία τους. Εγώ πρωσοπικά έχω κατεβάσει μέχρι στιγμής μόνο το imbuddy msn, το οποίο το κατέβασε και το έκανε εγκατάσταση μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Ο ήχος από το ηχείο είναι ικανοποιητικός αλλά με τα ακουστικά τον χαλάει πολυ.

Η κάμερα του είναι πολύ καλή και πολύ γρήγορη.

Τέλος, για την μπαταρία μέχρις στιγμής καλά τα πάει, 8 ώρες ανοιχτό με wifi on και το msn είχε καταναλώση μόνο το 23%.

Γενικά, είναι πολύ καλό και αν βγεί και κανένα firmware update για το multitouch θα είναι ακόμα καλύτερο.

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν το έχω δουλέψει αρκετά ακόμα για να μπορώ να σας δώσω μια πλήρη αναφορά.

Πάντως, είναι πολύ στιβαρό αν και αρκετά ελαφρύ και λεπτό. Η οθόνη του είναι μεγάλη και εκπληκτίκη, δυστυχώς δεν έχει multitouch,

Το φόρτωμα των σελίδων στο internet είναι πολύ γρήγορο αν και όπως είπα και στο προηγούμενο post μου σε οριζόντια θέση σπάνια μεν αλλά "κολάει" το πληκτρολόγιο.

Εφαρμογές στην αρχή δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά έχεις πρόσβαση στο android market που έχει άπειρες, στις οποίες μπορείς να δεις την μέση βαθμολογία που έχουν πάρει από άλλους χρήστες και τα σχολία τους. Εγώ πρωσοπικά έχω κατεβάσει μέχρι στιγμής μόνο το imbuddy msn, το οποίο το κατέβασε και το έκανε εγκατάσταση μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Ο ήχος από το ηχείο είναι ικανοποιητικός αλλά με τα ακουστικά τον χαλάει πολυ.

Η κάμερα του είναι πολύ καλή και πολύ γρήγορη.

Τέλος, για την μπαταρία μέχρις στιγμής καλά τα πάει, 8 ώρες ανοιχτό με wifi on και το msn είχε καταναλώση μόνο το 23%.

Γενικά, είναι πολύ καλό και αν βγεί και κανένα firmware update για το multitouch θα είναι ακόμα καλύτερο.

Αυτά :)

 

Ειχες αλλο Android phone πριν? Ετσι για να κανεις μια γρήγορη σύγκριση. Απο ταχυτητα πως παει? GPS ? Το Gallery 3D:D ? Παει σφαίρα η κάνει κολλήματα?

Πως ακους τον συνομιλητή σου? Καθαρα και δυνατα?

Multitouch θα μπει οταν βγει η Ευρωπαικη εκδοση!:X

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το παρέλαβα και εγώ πριν λίγο.

Πρώτες εντυπώσεις:

πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και συμαζεμένο όμορφο, τα υλικά του μοιάζουν με αυτά του HD2,

εξαιρετική οθόνη με ζωντανά χρώματα και πολύ καλή φωτεινότητα, αισθητά ανώτερη από milestone, εδώ η amoled οθόνη τα σπάει.

εσωτερικό ηχείο πολύ καλό, ακούς τον άλλο καθαρά και δυνατά

πολύ γρήγορο και ανοίγει τα πάντα ταχύτατα

εξωτερικό ηχείο δεν μου φάνηκε πολύ δυνατό το περίμενα καλύτερο

η κάμερα σε γενικές γραμμές αρκετά καλή αλλά θυμίζει την κάμερα HD2 με την ροζ απόχρωση στο κέτρο της οθόνης, φαίνεται ότι χρησιμοποίησαν τα ίδια υλικά κατασκευής.

 

Σε γενικές γραμές πρώτες ενυπώσεις θετικές για να δούμε στην συνέχεια:happy:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το παρέλαβα και εγώ πριν λίγο.

Πρώτες εντυπώσεις:

πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και συμαζεμένο όμορφο, τα υλικά του μοιάζουν με αυτά του HD2,

εξαιρετική οθόνη με ζωντανά χρώματα και πολύ καλή φωτεινότητα, αισθητά ανώτερη από milestone, εδώ η amoled οθόνη τα σπάει.

εσωτερικό ηχείο πολύ καλό, ακούς τον άλλο καθαρά και δυνατά

πολύ γρήγορο και ανοίγει τα πάντα ταχύτατα

εξωτερικό ηχείο δεν μου φάνηκε πολύ δυνατό το περίμενα καλύτερο

η κάμερα σε γενικές γραμμές αρκετά καλή αλλά θυμίζει την κάμερα HD2 με την ροζ απόχρωση στο κέτρο της οθόνης, φαίνεται ότι χρησιμοποίησαν τα ίδια υλικά κατασκευής.

 

Σε γενικές γραμές πρώτες ενυπώσεις θετικές για να δούμε στην συνέχεια:happy:

 

Μεγιες μεγιες!!!

Σε σχεση με αλλα Android που ισως να εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το παρέλαβα και εγώ πριν λίγο.

Πρώτες εντυπώσεις:

πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και συμαζεμένο όμορφο, τα υλικά του μοιάζουν με αυτά του HD2,

εξαιρετική οθόνη με ζωντανά χρώματα και πολύ καλή φωτεινότητα, αισθητά ανώτερη από milestone, εδώ η amoled οθόνη τα σπάει.

εσωτερικό ηχείο πολύ καλό, ακούς τον άλλο καθαρά και δυνατά

πολύ γρήγορο και ανοίγει τα πάντα ταχύτατα

εξωτερικό ηχείο δεν μου φάνηκε πολύ δυνατό το περίμενα καλύτερο

η κάμερα σε γενικές γραμμές αρκετά καλή αλλά θυμίζει την κάμερα HD2 με την ροζ απόχρωση στο κέτρο της οθόνης, φαίνεται ότι χρησιμοποίησαν τα ίδια υλικά κατασκευής.

 

Σε γενικές γραμές πρώτες ενυπώσεις θετικές για να δούμε στην συνέχεια:happy:

 

Ποσο σου κοστισε συνολικα μεχρι να ερθει στην πορτα σου?

Δοκιμασες Gps? Νομιζω οτι ειναι στανταρ με google maps και δεν σε χρεωνει...?

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η κάμερα σε γενικές γραμμές αρκετά καλή αλλά θυμίζει την κάμερα HD2 με την ροζ απόχρωση στο κέτρο της οθόνης, φαίνεται ότι χρησιμοποίησαν τα ίδια υλικά κατασκευής.

 

Ίδια παρτίδα προβληματικού φακού. Θα επιστρατεύει και εδώ η λύση του software fix υποθέτω.

 

Καλορίζικο και περιμένουμε review.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πόσα χρόνια έχει κάνει αυτή η Apple κατοχείρωση τησ πατέντας Multitouch και δεν μπορούν τηλέφωνα που κυκλοφορούν Αμερική να έχουν Multitouch?

 

Λοιπόν παιδιά το παρέλαβα και εγώ πριν λίγο.

Πρώτες εντυπώσεις:

πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και συμαζεμένο όμορφο, τα υλικά του μοιάζουν με αυτά του HD2,

εξαιρετική οθόνη με ζωντανά χρώματα και πολύ καλή φωτεινότητα, αισθητά ανώτερη από milestone, εδώ η amoled οθόνη τα σπάει.

εσωτερικό ηχείο πολύ καλό, ακούς τον άλλο καθαρά και δυνατά

πολύ γρήγορο και ανοίγει τα πάντα ταχύτατα

εξωτερικό ηχείο δεν μου φάνηκε πολύ δυνατό το περίμενα καλύτερο

η κάμερα σε γενικές γραμμές αρκετά καλή αλλά θυμίζει την κάμερα HD2 με την ροζ απόχρωση στο κέτρο της οθόνης, φαίνεται ότι χρησιμοποίησαν τα ίδια υλικά κατασκευής.

 

Σε γενικές γραμές πρώτες ενυπώσεις θετικές για να δούμε στην συνέχεια:happy:

 

Άρα ισχύει το προβληματάκι με το ηχείο που αναφέρουν αρκετοί σε forum του εξωτερικού.

Ο browser παίζει flash? Έχει δηλαδή το flash 10.1 ενσωματωμένο?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Σορρυ, έχεις δίκιο...

Edited by kalagas
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φτάσει ακόμα εκεί. Φαντάζομαι από τους πρώτους που θα το φέρουν στην Ευρώπη θα είναι το Expansys οπότε τσέκαρε εκεί πότε θα το έχει διαθέσιμο...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι Άγγλοι από Google δεν μπορούν να παραγγείλουν ακόμα ?

 

Νομίζω πως όχι. Μόνο Αμερική νομίζω πωλείτε. Αν μπορούσαν οι Άγγλοι δεν θα μπορούσαν και οι Αγγλικές εταιρείες?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι. Μόνο Αμερική νομίζω πωλείτε. Αν μπορούσαν οι Άγγλοι δεν θα μπορούσαν και οι Αγγλικές εταιρείες?

 

Οι Αγγλοι μπορουν κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτούς ρωτάω μιας και οι περισσότεροι από εμάς έχουμε κάποιον γνωστό-φίλο που κατοικεί Αγγλία.

Αυτοί λοιπόν πόσο το αγοράζουν ?

Link to comment
Share on other sites

Οι Αγγλοι μπορουν κανονικα!

 

Kαι τότε γιατί δεν το έχει φέρει ακόμα το Expansys? Περιμένει να μαζέψει καμιά 1000αρια προ-παραγγελίες?

Ή εννοείς μόνο από google.co.uk?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Kαι τότε γιατί δεν το έχει φέρει ακόμα το Expansys? Περιμένει να μαζέψει καμιά 1000αρια προ-παραγγελίες?

Ή εννοείς μόνο από google.co.uk?

 

το expansys αγοράζει χονδρική. Για την ωρα μονο λιανικη παίζει μεσω του site της google.

Link to comment
Share on other sites

VIDEO

Your Nexus One questions and requests

 

Part 1: HTC keyboard, speech-to-text, landscape, how much memory, multi-touch, bog it down, dial by letter.

 

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Πολύ συχνά δεν κράσαρε ο app launcher? Σας έχει τύχει και σε παλιότερα μοντέλα android μετά από "υπερβολική" χρήση?
Link to comment
Share on other sites

απο ιντερνετ ανοιγει ολες τις σελιδες με flash κανονικα? youtube κλπ? ειναι ετσι? απο εφαρμογες εχει μπολικες?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ συχνά δεν κράσαρε ο app launcher? Σας έχει τύχει και σε παλιότερα μοντέλα android μετά από "υπερβολική" χρήση?

 

Ποτε δεν μου εχει συμβεί αυτο. Ουτε με πολύ σκίσιμο. Θεωρρω οτι θα φτιαξει με αναβάθμιση της rom:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...