Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παιχνίδι αλλάζει σε μεγάλο βαθμό. Κάθε faction έχει δικό της building και military tree και κάθε τέσσερα turns (ένα έτος) παραθέτει τα ιστορικά γεγονότα που συνέβησαν τη χρονιά εκείνη. Είναι total conversion και το επίπεδο δυσκολίας ανεβαίνει διότι δεν υπάρχει η ισορροπία δυνάμεων του αρχικού παιχνιδιού.

 

Ακούγεται αρκετά ενδιαφέρον. Θα το περάσω σήμερα και θα το ξαναξεκινήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω κολλήσει λιγάκι με το angry birds epic... Είναι rpg!!!!!! Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν παίζει offline αλλά για όταν βαριέσαι καλό είναι! Επίσης λιώνω το ff8 στο pc για να θυμηθώ λίγο την ιστορία.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον καιρό παίζω το LA Noire στον υπολογιστή. Πολύ καλό παιχνίδι! Άριστα δεμένο!

Δεν με τρέλανε. Το είχα για λίγο αλλά το βαρέθηκα γρήγορα. Το watchdogs το έχει δοκιμάσει κανείς; είναι τόσο ωραίο όσο λένε;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν με τρέλανε. Το είχα για λίγο αλλά το βαρέθηκα γρήγορα. Το watchdogs το έχει δοκιμάσει κανείς; είναι τόσο ωραίο όσο λένε;

 

Το watchdogs καταπληκτικό αλλά θέλεις πολύ καλό υπολογιστή για να παίξει σωστά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το watchdogs καταπληκτικό αλλά θέλεις πολύ καλό υπολογιστή για να παίξει σωστά.

Δεν έχω θέμα, άλλωστε έχουν μειώσει τα γραφικά επίτηδες στο pc!

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με μηχάνημα ούτε χρόνου έπαιξα με medium settings και πολλά εφέ κλειστά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με μηχάνημα ούτε χρόνου έπαιξα με medium settings και πολλά εφέ κλειστά.

 

 

 

 

 

Το watchdogs καταπληκτικό αλλά θέλεις πολύ καλό υπολογιστή για να παίξει σωστά.

 

 

Δεν με τρέλανε. Το είχα για λίγο αλλά το βαρέθηκα γρήγορα. Το watchdogs το έχει δοκιμάσει κανείς; είναι τόσο ωραίο όσο λένε;

 

Το παίζω εδώ και μήνες, από τότε που βγήκε σε 5ετιας pc με oced 6870.

Μία χαρά παίζει σε ανάλυση 1680 με όλα τα βασικά settings στο high.

Έχω κλείσει μόνο τα έξτρα εφέ όπως blur κλπ.

Fps γύρω στα 45 συνήθως, εκτός πολύ δυνατών σκηνών που πέφτει στα 20.

 

Για τα γραφικά, έχουν βγει πατσακια στο guru3d που βελτιώνουν τόσο πολύ τα γραφικά που ομορφαίνει τρελά μετά το game.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το παίζω εδώ και μήνες, από τότε που βγήκε σε 5ετιας pc με oced 6870.

Μία χαρά παίζει σε ανάλυση 1680 με όλα τα βασικά settings στο high.

Έχω κλείσει μόνο τα έξτρα εφέ όπως blur κλπ.

Fps γύρω στα 45 συνήθως, εκτός πολύ δυνατών σκηνών που πέφτει στα 20.

 

Για τα γραφικά, έχουν βγει πατσακια στο guru3d που βελτιώνουν τόσο πολύ τα γραφικά που ομορφαίνει τρελά μετά το game.

Όποιος όμως έχει το αυθεντικό και κατέβασε το τελευταίο official patch δεν μπορεί να βάλει το Mod για τα γραφικά απ'όσο ξέρω.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον καιρό παίζω το LA Noire στον υπολογιστή. Πολύ καλό παιχνίδι! Άριστα δεμένο!

 

είναι τόσο καλό όσο στις κονσόλες; είδα μερικά walkthroughs στο youtube κι όλοι λένε για κάκιστη μεταφορά στον υπολογιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παραδοσιακά και εδώ και 18 χρόνια είμαι κολλημένος με τα Manager. Είτε παλαιότερα πριν την διάσπαση με το Championship Manager όπου είχε μόνο Αγγλία, Σκωτία, είτε μετέπειτα με τα Football Manager. Είναι μικρόβιο τρελό. Εκτός αυτών κάποτε είχα ασχοληθεί και μου άρεσε σαν game το Assasins Creed

 

Το manager άμα το ξεκινήσεις δεν το σταματάς καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Σύμπτωση, το ιστορικά ακριβές mod Εuropa Barbarorum είναι το παιχνίδι που ασχολούμαι που όποτε βρω χρόνο.

Το πέρασα αλλά μάλλον έκανα κάτι λάθος..; Το εγκατέστησα στον φάκελο του παιχνιδιού..

 

Καταρχάς κάθε γύρος είναι 6 μήνες :/

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

είναι τόσο καλό όσο στις κονσόλες; είδα μερικά walkthroughs στο youtube κι όλοι λένε για κάκιστη μεταφορά στον υπολογιστή.

 

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, παίζω το παιχνίδι σε λάπτοπ με όλα ανοιχτά και ο χειρισμός του με πληκτρολόγιο-ποντίκι είναι επίσης μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μάχη με 3+3 χιλιάδες άτομα στο Rome δε μπορώ να κάνω με τίποτα... ultra low και το παιχνίδι σέρνεται... ΑΧ!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κουλό αλλά παίζω το ricochet infinity :)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Μάχη με 3+3 χιλιάδες άτομα στο Rome δε μπορώ να κάνω με τίποτα... ultra low και το παιχνίδι σέρνεται... ΑΧ!

 

Το έχω ζήσει κι εγώ δυστυχώς. Εκεί που λες τώρα θα γίνει πανικός, πέφτουν τα fps στα 5 και ξενερώνεις τη ζωή σου :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα πρωτοπαίξει, όντως σε μεγάλες μάχες ζοριζόταν απίστευτα.

 

Πλέον στο i7 με discrete GPU και αρκετή RAM πάει μπάλα. :)

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το παιζω με εναν ταπεινο Core2Duo E7400 και ενα χρεπι 8600gt, αλλα ειναι παιχνιδι του 2003 και το υλικο μου το 2007/8 θεωρουταν high-end :p Εδω διαβασα αναφορες που του σερνεται με την 560Ti :lol:

 

gnt, δε μου ειπες για το EB. Το εγκατεστησα στον φακελο του παιχνιδιου οπως ελεγε, μαζι και το patch απο την αρχη αλλα πιστευω οτι δεν εγινε σωστα. Τι αλλαγες επρεπε να δω; Ειχες αναφερει 4 εποχες αλλα εχω 2...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για τι πράγμα μιλάς :p Μάλλον θα κοιτάξω τις οδηγίες πάλι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με το που ξεκινάς, πάνω αριστερά σου βγάζει τον advisor. Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες του, ενεργοποιείται το λειτουργικό μέρος του mod.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι κάθε φορά που φορτώνεις ένα save, θα πρέπει να θυμάσαι να ενεργοποιήσεις το script.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...