Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δε σου δουλεύει το spb ψάξε για το gprs traffic monitor http://www.efficasoft.com/gprsmonitor/index_ppc.html

 

το εγκατεστησα μολις πριν λιγο! ευχαριστω :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι δοκιμασα σε συσκευη και καρτα! στην προηγουμενη ρομ μου την elegancia, δουλευε απτοβληματιστα. απαξ και περασα την energy standard δε δουλευει πια. ισως να μην εχει σχεση απλως τοτε παρατηρησα προβληματικη συμπεριφορα

 

Προφανώς είναι θέμα της συγκεκριμένης rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το απλό weathercitiesgr.cab είχες πρόβλημα; Για εδώ δεν ξέρω, στο HD2 δουλεύουν και τα δύο πάντως.

 

Αναφερομαι στην προταση του panosha που λεει οτι το πρωτο cab εχει καποια θεματακια. Εβαλα κατευθειαν το δευτερο που αναφερετε στο hd2.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

το +fb connect fix τι ειναι?

 

Το Spb MS v3.5.5 έχει ένα θέμα με τη σύνδεση στο Facebook (όχι γενικά, αλλά το intergration στις επαφές για συγχρονισμό). Με αυτό το fix (ένα cab είναι) λύνεται το θέμα...

Αν χρειαστείς βοήθεια πες μου.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω κάτι κουφό τώρα... Συγχωρέστε με...:lol::lol:

 

Γίνεται να συνδέσουμε ενα φλασάκι στο Hd2 και αυτό να "διαβάσει" τα αρχεία που έχει μέσα?:X

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ηταν ενα προγραμμα που βαζαμε μεσα τα αρχεια .cab και μετα τα εκανε ενα και εγκαθιστουσε ολες τις εφαρμογες?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ηταν ενα προγραμμα που βαζαμε μεσα τα αρχεια .cab και μετα τα εκανε ενα και εγκαθιστουσε ολες τις εφαρμογες?
SDConfig Builder-v0.6
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω κάτι κουφό τώρα... Συγχωρέστε με...:lol::lol:

 

Γίνεται να συνδέσουμε ενα φλασάκι στο Hd2 και αυτό να "διαβάσει" τα αρχεία που έχει μέσα?:X

Μάλλον υποστηρίζει usb host αλλά δεν ξέρω περισσότερα για το πως αυτό μπορεί να γίνει

http://www.htcphones.net/htc-hd2-supports-usb-host/

http://pocketnow.com/tweaks-hacks/ubuntu-running-smoothly-on-htc-hd2

Από ότι βλέπω στο video χρειάζεται κάποιο ειδικό καλώδιο usb που να υποστηρίζει usb host

Link to comment
Share on other sites

Εχω και αλλη μια λιγακι περιεργη ερωτηση. Οι ρομ απο το blackstone ταιριαζουν για το HD2?

Συγκεκριμενα μιλαω για τις energy ειναι τα ιδια λινκ.

Το HD το εχω αλλαξει απειρες ρομ αλλα στο HD2 δεν εχω μπει ακομα στον πειρασμο παρολο την συμβιωση απο τον Νοεμβριο.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εχω και αλλη μια λιγακι περιεργη ερωτηση. Οι ρομ απο το blackstone ταιριαζουν για το HD2?

Συγκεκριμενα μιλαω για τις energy ειναι τα ιδια λινκ.

Το HD το εχω αλλαξει απειρες ρομ αλλα στο HD2 δεν εχω μπει ακομα στον πειρασμο παρολο την συμβιωση απο τον Νοεμβριο.

Γιατι θελεις να βαλεις ρομ του blackstone στο hd2?αφου υπαρχουν παρα πολλες μαγειρεμενες για την συσκευη μας.αν θελεις του energy εχει για το leo και ειναι πολυ καλες.εγω τις εχω δοκιμασει σχεδον ολες απο περιεργεια για λιγες ωρες, αλλα παντα εχω την energy Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι θέμα της συγκεκριμένης rom.

 

ναι δεν εξηγειται διαφορετικα... αλλα ειναι τοσο σταθερη που δε θελω να την βγαλω προς στιγμην. χρησιμοποιω το gprs traffic monitor τωρα και δειχνει να δουλευει οκ! :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι ρομ απο το blackstone ταιριαζουν για το HD2?

 

Όχι, δεν μπορείς να βάλεις rom που προορίζεται για άλλη συσκευή. Υπάρχουν energy roms και για το HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Μία ερώτηση: έχω περάσει στο HD2 το radio 2.12, το τελευταίο που είναι και έχω ΄τωρα σαν ROM την Omega v13 MaxSense. Αν θέλω να περάσω μία άλλη τησ σειράς Omega, είναι απαραίτητο να κάνω αυτό που διάβασα με το task29??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Μία ερώτηση: έχω περάσει στο HD2 το radio 2.12, το τελευταίο που είναι και έχω ΄τωρα σαν ROM την Omega v13 MaxSense. Αν θέλω να περάσω μία άλλη τησ σειράς Omega, είναι απαραίτητο να κάνω αυτό που διάβασα με το task29??

 

Δεν είναι απαραίτητο :)

 

Γιάννη με προλαβες :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για τις απαν τήσεις.....

 

Για ότι έχει να κάνει με τις Omega, μπορείς να απευθύνεσαι στο σχετικό thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν γίνεται και πως, το παρακάτω:

 

Στο κινητό έχω περάσει το Εορτολόγιο με τη μέθοδο του ioathe. Έτσι κάθε ημέρα αν υπάρχει μια ονομαστική εορτή μου την εμφανίζει στην κύρια οθόνη του manilla (Home Screen). Αν εγώ πάω και περάσω στην ίδια μέρα ένα καινούργιο γεγονός (New Appointment) δεν μου το εμφανίζει στην κύρια οθόνη του manilla (Home Screen). Συνεχίζει δηλαδή να εμφανίζει μόνο το πρώτο, όπως φαίνεται και στην εικόνα που έχω επισυνάψει. Μόνο αν κλικάρω πάνω στο ήδη υπάρχον πρώτο γεγονός της συγκεκριμένης ημέρας, θα μου ανοίξει συνολικά την ημέρα και θα δω και το άλλο γεγονός που έχω προσθέσει.

 

Σε αντίστοιχες εικόνες όμως, που έχουν επισυναφθεί από άλλους χρήστες, φαίνονται κανονικά και τα 2 συμβάντα στην κεντρική οθόνη. Είναι θέμα "μαμάς" και cooked rom ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση? Φοράω "μαμά" WWE.

 

Κοιτάξτε την πρώτη εικόνα που φαίνεται μόνο η ονομαστική εορτή "Στάθης", σήμερα 20-09-2010 και την δεύτερη εικόνα που φαίνεται και ο "Dentist", σήμερα 20-09-2010.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by htc_oriented

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αμα πατησεις στη κατω μπαρα μενου και επεξεργασια home screen νομιζω μπορεις να το επεξεργαστεις και να βαλεις να φενονται 2 γεγονοτα την ημερα

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αμα πατησεις στη κατω μπαρα μενου και επεξεργασια home screen νομιζω μπορεις να το επεξεργαστεις και να βαλεις να φενονται 2 γεγονοτα την ημερα

Καλησπέρα,

 

Το κοίταξα αυτό που λες και δεν δίνει την δυνατότητα να το κάνεις.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να εχει όμως.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το κοίταξα αυτό που λες και δεν δίνει την δυνατότητα να το κάνεις.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να εχει όμως.

Γιατι δεν εχεις εγκαταστησει το cookies home tab ακομη..........

Τα κανει ολα αυτα και εξτρα συντομευσεις και πολλα αλλα!

Στο φιναλε υπαρχει και η ΟMEGA που τα εχει ολα ετοιμα χωρις να παιδευεσαι........

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη, σιγουρα θα το εχουν ξαναρωτησει αλλα δεν μπορεσα να βρω καποια "χαζα" πραγματα οποτε θετω τα ερωτηματα.

Πως βαζουμε τονο οταν γραφουμε?

Πως κανουμε τα κουμπια να ειναι φωτισμενα την νυχτα οταν λειτουργουμε το τηλεφωνο?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο, τελικά κατάφερα επιτέλους να βρω την πολυπόθητη λύση του προβλήματος της πολύ αργής (10-15 λεπτά) ενημέρωσης του Music Player του HD2 μετά από κάθε soft-reset. Το πρόβλημα προκύπτει αν υπάρχουν στην microSD πολλά τραγούδια (πάνω από 500-1000) ριγμένα χύμα σε έναν μόνο φάκελο. Η λύση είναι να τα "σπάσεις" σε πολλούς φακέλους, ο καθένας απ' τους οποίους να περιέχει μερικές δεκάδες κομμάτια. Αυτό που έκανα εγώ είναι να δημιουργήσω 27 φακέλους με ονόματα #, a, b, c, ... x, y, z και να ρίξω μέσα σε καθέναν τα τραγούδια που ο καλλιτέχνης ξεκινάει απ' το αντίστοιχο γράμμα. Πριν κάνω την αλλαγή, όταν τα είχα χύμα, ο Music Player έκανε γύρω στα 10 λεπτά να ενημερώσει τη βιβλιοθήκη, με τα πολλά προβλήματα που αυτό δημιουργεί, όπως έχω εξηγήσει σε προηγούμενο post. Μετά την παραπάνω αλφαβητική ταξινόμηση σε φακέλους ο χρόνος μειώθηκε στα 40 δευτερόλεπτα! :yahoo:

 

Για όσους έχουν πάνω από 500-1000 τραγούδια στο HD2 τους, κάντε το παραπάνω και θα δείτε τεράστια διαφορά στους χρόνους απόκρισης σε ό,τι έχει να κάνει με τη διαχείριση της μουσικής σας. :cool:

 

BTW, αυτό το πρόβλημα θυμάμαι ότι το έκανε και το Kaiser με μια 8 GB microSD, αλλά τότε χρησιμοποιούσα τον Pocket Player 4.1 που έχει πολύ καλή διαχείριση της βιβλιοθήκης του, οπότε χρειάστηκε να περιμένω μόνο την πρώτη φορά που τον έτρεξα και έτσι δεν έδωσα σημασία. Απ' ό,τι φαίνεται το πρόβλημα είναι γενικό και έχει να κάνει με τη διαχείριση του file system των microSD, που μάλλον δεν μπορεί να "σηκώσει" πολλά αρχεία σε έναν φάκελο. ;)

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη, σιγουρα θα το εχουν ξαναρωτησει αλλα δεν μπορεσα να βρω καποια "χαζα" πραγματα οποτε θετω τα ερωτηματα.

Πως βαζουμε τονο οταν γραφουμε?

Πως κανουμε τα κουμπια να ειναι φωτισμενα την νυχτα οταν λειτουργουμε το τηλεφωνο?

Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα

 

Το πρώτο δοκίμασε με παρατεταμένο πάτημα των πλήκτρων

όσο για τα κουμπιά δεν ξέρω αν παρατείνετε ο φωτισμός τους αλλά δεν είναι και πολλά για να μην τα βρίσκεις :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω apozafeir!

Μια ακομα ερωτηση.. εχει βαλει κανενας το qik στο hd2? Στο site τους , στις συσκευες που υποστηριζονται δεν εχει το Hd2 και κατεβασα ενα cabακι για μια αλλη συσκευη αλλα δεν δουλευει. Εχει καταφερει να το δουλεψει κανεις και αν ναι πωωωωως?

Ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...