Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
To radio μην το περνάς μέσω κάρτας. Από τη στιγμή που έχεις κάνει hard spl, τρέξτο κανονικά από το PC σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

A ok... Αυτο που κατεβασα ηταν .nbh για αυτο το πηγα μεσω καρτας... Θα το κατεβασω ξανα... Thx...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κωστα,ευτυχως δεν εχω κααποιο σοβαρο προβλημα με την energy,ακομη.

εκτος απο 2 παγωματα στην αρχη,προσωρινα ομως δεν χρειαστηκε επανεκινηση:

Χρησιμοποιώ την energy από το Σάββατο χωρίς reset ακόμη.

Το αρνητικό της για μένα είναι το φόρτωμα με τις πολλές εφαρμογές. Μέτρησα τουλάχιστον 20 εφαρμογές που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω ή θα μπορούσα να τις εγκαταστήσω με το cab τους. (Opera10,Parlingo, TCPMP, Ameba, shake&Shave, tbattery, Total Commander, Data Controller, BN ereader, Facebook, Bing, WorldCard, Ark Switch, Backup FavPeople, B&B Tweaks, PIMBackup, Microsoft Myphone, Registry Editor, Wifi Monster k.a). Έτσι έχω μόνον 75 mb free σε αντίθεση με τα 170 στην Xlight MIRI.

Το ίδιο συμβαίνει και στην energy SPBSHELL, που διαφοροποιείται μόνον στην απουσία του Manila και προσθήκη του SPBSHELL.

Φιλικά Τάκης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο προγραμματακι ωστε μετα απο επανακινηση να σου κραταει το πληκρολογιο που εχεις βαλει και να μην σου ξεκιναει το αυτο που εχει απο την μανα του; εκτος βεβαια του sipchange το οποιο μου βγαζει σφαλμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια hi χρειαζομαι καινουργιο κινητο και επειδη ειμαι fan της htc μωλις ειδα το ηδ2 τρελθηκα μηπως μπορειται να με βοηθησετε με τα χαρακτηριστικα του ...και επειδη δεν ειμαι και ο πιο μεγαλος και η τιμη τσούζει μηπως εχετε καμια αλλη προταση
Link to comment
Share on other sites

Παροτι εχω βαλει στα regional settings Ελλαδα το συμβολο των δεκαδικων στους αριθμους παραμενει "." αντι ",".Δεν βρισκω καμια ρυθμιση για να το αλλαξω οπως γινοταν σε προηγουμενες εκδοσεις των wm Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα και εγώ την energy....

Απλά εκπληκτική.....πανέμορφη.....γρήγορη....και σε αντίθεση με άλλους εμένα με βόλεψε το 90% των εφαρμογών που είχε περασμένες γιατί τις χρησιμοποιώ και με έβγαλε απο τον κόπο να τις εγκαταστήσω μια-μια.

 

Αυτό που δυσκολεύει είναι ότι στο πληκτρολόγιο υπάρχει η δόνηση και δυσκολεύει όταν γράφεις.

Το έχω απενεργοποιήση απο το bsb tweaks αλλά παρ'ολα αυτά εξακολουθεί και υπάρχει.

Υπάρχει απο κάπου αλλού αυτή η ρύθμιση ωστέ να απενεργοποιήσω την δόνηση απο το πληκτρολόγιο το οποίο παρεπιμπτόντως είναι το EZinput 2.1.2011.

:):):):)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Στα settings--->personalize έχει την επιλογή vibration

 

Το κοίταξα εκεί δεν είναι τσεκαρισμένο....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

πως συγχρονίζουν οι φάκελοι στο hotmail ?

τα εισερχόμενα είναι οκ κανονικά.έχω όμως και 2 φακέλους με μαιλ που θελω να συγχρονίσω...ξέρει κανείς???

 

για αυτό έχετε καμία ιδέα?

τους φακέλους τους βλέπω κανονικά αλλά είναι κενοί:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα και εγώ την energy....

Απλά εκπληκτική.....πανέμορφη.....γρήγορη....και σε αντίθεση με άλλους εμένα με βόλεψε το 90% των εφαρμογών που είχε περασμένες γιατί τις χρησιμοποιώ και με έβγαλε απο τον κόπο να τις εγκαταστήσω μια-μια.

 

Αυτό που δυσκολεύει είναι ότι στο πληκτρολόγιο υπάρχει η δόνηση και δυσκολεύει όταν γράφεις.

Το έχω απενεργοποιήση απο το bsb tweaks αλλά παρ'ολα αυτά εξακολουθεί και υπάρχει.

Υπάρχει απο κάπου αλλού αυτή η ρύθμιση ωστέ να απενεργοποιήσω την δόνηση απο το πληκτρολόγιο το οποίο παρεπιμπτόντως είναι το EZinput 2.1.2011.

:):):):)

Εγω δεν την θεωρω ετοιμη για καθημερινη χρηση απο τον οποιοδηποτε.

Παρουσιαζει κολληματα εκει που δεν το περιμενεις.

Εκει που βλεπεις τις φωτο σου σε landscape, otan serfareis, οταν εισαι σε καποια εφαρμογη μπορει ανα πασα στιγμη να στην κανει.

Δεν της εχω εμπιστοσυνη για να την χρησιμοποιησω οταν ειμαι σε δουλεια.

 

Μπορει να εχει το καλυτερο touching, την καλυτερη καμερα κλπ, αλλα ειναι για συσκευες με το button απ εξω απο το καπακι για να μην το ανοιγεις συνεχεια.

Και μιλαμε οτι την εχω φλασαρει δυο φορες ωστε να αποκλεισω το ενδεχομενο κακου φλασαρισματος.

 

Το μονο που δεν εχω κανει ειναι το task29 το οποιο δεν παραδεχομαι και προτιμω να περασω την official για καθαρισμα, παρα αυτο.

 

Θα αραξω λιγο σε καποια ρομ που δεν εχει προβληματα και μετα βλεπουμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν την θεωρω ετοιμη για καθημερινη χρηση απο τον οποιοδηποτε.

Παρουσιαζει κολληματα εκει που δεν το περιμενεις.

Εκει που βλεπεις τις φωτο σου σε landscape, otan serfareis, οταν εισαι σε καποια εφαρμογη μπορει ανα πασα στιγμη να στην κανει.

Δεν της εχω εμπιστοσυνη για να την χρησιμοποιησω οταν ειμαι σε δουλεια.

 

Μπορει να εχει το καλυτερο touching, την καλυτερη καμερα κλπ, αλλα ειναι για συσκευες με το button απ εξω απο το καπακι για να μην το ανοιγεις συνεχεια.

Και μιλαμε οτι την εχω φλασαρει δυο φορες ωστε να αποκλεισω το ενδεχομενο κακου φλασαρισματος.

 

Το μονο που δεν εχω κανει ειναι το task29 το οποιο δεν παραδεχομαι και προτιμω να περασω την official για καθαρισμα, παρα αυτο.

 

Θα αραξω λιγο σε καποια ρομ που δεν εχει προβληματα και μετα βλεπουμε.

 

Εγώ πάλι που την πέρασα με task29 δεν μου έχει κάνει κανένα απολύτως κόλλημα....

Δουλεύει άψογα και ταχύτατα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που την πέρασα με task29 δεν μου έχει κάνει κανένα απολύτως κόλλημα....

Δουλεύει άψογα και ταχύτατα.

Με τα sms δεν εχεις κανενα προβλημα; οταν εχεις λαβει 2 sms σου γραφει στο εικονιδιο τον αριθμο 2 η βλεπεις μονο απο τα notifications οτι εχεις sms?

 

Θα της δωσω μια τελευταια ευκαιρια γιατι μ αρεσουν καποια πραγματα.

Θα περασ πτωτα task29 και θα την ξαναφλασαρω ετσι για να μην λεει ο φιλος μου ο Ζαχαρακης και να μην εχω αμφιβολιες.

 

Τελικα αυτο που ειδα στην ρομ του *Κωνσταντινου σχετικα με το touch & scrolling παρατηρηται και σε αλλες που βασιζονται στην 2.11

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

για αυτό έχετε καμία ιδέα?

τους φακέλους τους βλέπω κανονικά αλλά είναι κενοί:(

 

Προφανώς δεν έχεις επιλέξει από το Μενού/ Εργαλεία/ Διαχείριση φακέλλων να συγχρονίζονται και οι συγκεκριμένοι φάκελοι ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω 2 σουμβουλες:

1) οταν ακουω μουσικη απο το WMP ορισμενες φορες κολλαει... καμια προταση για να τρεχει πιο γρηγορα? γιατι δεν μπορω να το κατανοησω αυτο εχω κινητο με 1GHZ επεξεργαστη και μου κανει buffering στα τραγουδια?!?! υποψιν δεν θελω να αλλαξω προγραμμα μουσικης.

2) υπαρχει τροπος να συγχρονισω ασυρματα το κινητο μου με το υπολογιστη(windows 7)? και αν ναι ποιος?

 

εχω official rom 1.66

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω 2 σουμβουλες:

1) οταν ακουω μουσικη απο το WMP ορισμενες φορες κολλαει... καμια προταση για να τρεχει πιο γρηγορα? γιατι δεν μπορω να το κατανοησω αυτο εχω κινητο με 1GHZ επεξεργαστη και μου κανει buffering στα τραγουδια?!?! υποψιν δεν θελω να αλλαξω προγραμμα μουσικης.

2) υπαρχει τροπος να συγχρονισω ασυρματα το κινητο μου με το υπολογιστη(windows 7)? και αν ναι ποιος?

 

εχω official rom 1.66

 

Κανεις δεν χρησιμοποιει το WMP για τιποτα ειναι οτι χειροτερο υπαρχει και εδω φαινεται γιατι τα winΜο θεορουνται ξεπερασμενα.

 

Υπαρχουν προγραμματα για ασυρματο συχρονισμο μεσω wifi αλλα ειναι πολυ αργα.

Μπορεις να δοκιμασεις απο τις ρυθμισεις να συχρονιζεις με ΒΤ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με τα sms δεν εχεις κανενα προβλημα; οταν εχεις λαβει 2 sms σου γραφει στο εικονιδιο τον αριθμο 2 η βλεπεις μονο απο τα notifications οτι εχεις sms?

 

Θα της δωσω μια τελευταια ευκαιρια γιατι μ αρεσουν καποια πραγματα.

Θα περασ πτωτα task29 και θα την ξαναφλασαρω ετσι για να μην λεει ο φιλος μου ο Ζαχαρακης και να μην εχω αμφιβολιες.

 

Τελικα αυτο που ειδα στην ρομ του *Κωνσταντινου σχετικα με το touch & scrolling παρατηρηται και σε αλλες που βασιζονται στην 2.11

 

Ναι, μου γράφει και το νούμερο αλλά έχει και ηχητική ειδοποίηση...

Και στα sms και στα mail.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν χρησιμοποιει το WMP για τιποτα ειναι οτι χειροτερο υπαρχει και εδω φαινεται γιατι τα winΜο θεορουνται ξεπερασμενα.

 

Υπαρχουν προγραμματα για ασυρματο συχρονισμο μεσω wifi αλλα ειναι πολυ αργα.

Μπορεις να δοκιμασεις απο τις ρυθμισεις να συχρονιζεις με ΒΤ

 

Με bluetooth το ξερω. απλα ελεγα μηπως υπαρχει καποιος τροπος για να συγχρονισω μεσω wifi.

εχω και το TCPMP το οποιο ειναι ταχυτατο και δεν με εχει αφησει ποτε... απλα τοσο χαλι το WMP...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε την φλασαρισα και εχω τις πρωτες εντυπώσεις.

 

Φαινεται στρωτη ρομ δεν συναντησα καποιο κολλημα με τα ελαχιστα προγραμματακια που εχω εγκαταστησει.

Ειναι πολυ νωρις ακομα.

Φαινεται «φυσιολογικα » γρηγορη. Δεν την συγκρινα με καποια αλλη, ομως βλεποντας με την ταχυτητα που ανοιγουν οι εφαρμογες μπορω να καταλαβω οτι συγκαταλεγεται στις γρηγορες ρομ.

 

Τωρα αυτα που δεν μου αρεσουν ειναι:

Μου δινει μια εντυπωση οτι η οθονη χρειαζεται μεγαλυτερη πιεση.

Δηλαδη πατοντας τα soft button με την ιδια δυναμη που εχω συνηθισει, δεν ενεργοποιουνται, χρειαζεται να πατησω λιγο πιο δυνατα. Το ιδιο και στο scrolling. Πρεπει να πιεσω λιγο περισσοτερο στην μπαρα των tabs.

 

Θα προτιμουσα το γνησιο ρολοι και να μην εχει επιλεγει το αριστερο soft button να ανοιγει τον Commander.

 

για το total commander δεν νομιζω να ειναι προβλημα εχω αφεαιρεση το file explorer (υπαρχει σε cab) .. αρα σε kb ειμαστε στα ιδια.. το Phone σαν soft button δεν λεει τιποτα αφου χιλιοστα απο κατω ειναι το hard button Που ανοιγει το dialer

 

μπορω να σου φτιαξω cab να μπαινει εκει το ρεσκο..

Μπορει να ειναι καλος και free, αλλα το μενου του resco ειναι πολυ πιο απλο και finger friendly.

Επισης δεν μ αρεσει το οτι τα εικονιδια εγιναν μαυροασπρα.

 

Μην δεσμευετε τις ρομ με θεματα και αισθητικες παρεμβασεις.

Για καποιους ειναι υπεροχα και σε καποιους δεν αρεσουν.

Παλιοτερα ειχα φτιαξει καποια θεματα στο XDA για το HD1. Αυτο που καποιοι θεωρουν «Το θεμα» σε αλλους δεν λεει τιποτα.

 

Ειναι κριμα να δεσμευεται μια καλη ρομ απο ενα θεμα και καποια εικονιδια.

 

Μπορεις καλλιστα να τα δινεις μ ενα cab και οποιος θελει τα περναει.

 

Αν μπορεις ψαξε για το build της καμερας 1922.3428 εχω την εντυπωση οτι ειναι το καλυτερο απ οσα εχω δει μεχρι τωρα.

 

θα κανω add τα cab να γυρνας το θεμα σε κανονικο... ;)

εχω την καμερα Camera_6_26_20121425_00 πιο καινουρια..

 

το οτι δεν ειναι τοσο ευαίσθητη η οθωνη ειναι επειδη το εχω αλαξει εγω.. αλλα θα σκεφτω μπας και το γυρισω στο κανονικο...

με αυτο το τροπο γραφεις πολυ ανετα μυνηματα... αλλα στο οπερα νομιζω δυσκολευσαι παραπανω.. θα το κοιταξω...

 

για να την κρατησεις εκτος απο το θεμα τι διαφορετικο θα ηθελες...

 

με αυτο το θεμα εκτος οτι ειναι πιο γρήγορη παζει να καιει λιγοτερη μπαταρια ;)

πιο γρηγορη ειναι επειδη το καθε εικονακι με 2 χρωματα μονο ειναι λιγοτερα kb ;)

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Μηπως εχει διορθωθει το bug οταν κανουμε φωνητικη κληση απο το bluetooth να παιρνει εντολη ΦΩΝΗΣ απο το bluetooth και οχι απο το τηλεφωνο?ετσι ωστε να μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση με την συσκευη απομακρυσμενη απο το bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχεις επιλέξει από το Μενού/ Εργαλεία/ Διαχείριση φακέλλων να συγχρονίζονται και οι συγκεκριμένοι φάκελοι ...

 

θέλεις να μου πεις λίγο την διαδρομή???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.

καλησπέρα παιδιά.

Πρόβλημα.............

 

Στον file explorer του κινητού κι ενώ ήμουν --> windows πάτησα να μου κάνει ταξινόμηση κατά όνομα που ήθελα να βρω κάτι και έχει κολλήσει σε λευκή οθόνη με τις 4 τελείες να γυρνάνε.... και δεν εκτελεί τίποτε άλλο ο file explorer.

 

Πως ξεκολλάει;;;;;;;;;;;;

.

 

edit... ok λύθηκε

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

θέλεις να μου πεις λίγο την διαδρομή???

 

Με επιλεγμένο το tab του Hotmail στην Αλληλογραφία του Sense: Περισσότερα/ Μενού/ Εργαλεία/ Διαχείριση φακέλων. Εκεί επιλέγεις τους φακέλους που θέλεις να συγχρονίζονται και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Οι ROM Και XDA που βλεπω που συνεχως συζητατε περι τινος προκειται ακριβως επειδη δεν ειμαι ακομα κατοχος?

 

Οι unofficial εκδοσεις προσφερουν αρκετα παραπανω απο τις κανονικες? Τις προτιμαται δηλαδη?

 

Υπαρχει μεγαλη ποικιλια? Μπορεις να ενωσεις χαρακτηριστικα διαφορων ΡΟΜ σε μια? Για παραδειγμα ειχα ακουει για μαι κινεζικη ΡΟΜ που ειχε την δυνατοτητα ηχογραφησεις κλησεων. Μπορεις να την ενσωματωσεις αυτη τη δυνατοτητα σε αλλη ΡΟΜ της επιλογης σου?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...