Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ κι εγώ (αν και το μήνυμα απευθύνονταν σε άλλο, αφορά και εμένα). :)

Υπάρχουν όντως οδηγίες στο πρώτο μήνυμα αλλά δεν ξέρω καν τι είναι το HSPL. Αλήθεια τι είναι αυτό το πράγμα; :O

Θα καθόμουν στ' αβγά μου και δε θα ασχολούμουν καθόλου με τέτοιου είδους αλλαγές (για την ώρα τουλάχιστον), το μόνο που με αναγκάζει για αλλαγή radio είναι η κακή ποιότητα του ήχου της συνομιλίας.

 

Ευχάριστο το ότι δεν χάνεται το στήσιμο με την αλλαγή radio. Εγώ όμως που δεν έχω κάνει HSPL ακόμα, όταν το κάνω θα χαθεί το στήσιμο της συσκευής;

 

Επειδή φοβάμαι μην βάλω κανένα λάθος HSPL μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι για την περίπτωσή μου; Όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου έχω την επίσημη τελευταία ελληνική ROM: 1.66.482.1 (76641) ELL και RADIO: 2.06.51.07

Επίσης, αφού κάνω το απαραίτητο HSPL, ποιο RADIO θα συστήνατε για τη ελληνική 1.66 ROM που έχω; (αυτή θα προτιμούσα να μην την αλλάξω).

 

και εγώ αυτήν είχα μέχρι που έβαλα

την ελληνική την artemis και στην

κυριολεξία έγινε άλλο τηλέφωνο .

πάρα πολύ ευχαριστημένος με αυτήν

την ρομ. μόλις άλλαξα και radio και

θα δω σίγουρα και σε άλλους τομείς

βελτίωση ( να είναι καλά ο συνονόματος

που με βοήθησε τηλεφωνικά για την

αλλαγή radio)

Edited by gkionis

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κι εγώ (αν και το μήνυμα απευθύνονταν σε άλλο, αφορά και εμένα). :)

Υπάρχουν όντως οδηγίες στο πρώτο μήνυμα αλλά δεν ξέρω καν τι είναι το HSPL. Αλήθεια τι είναι αυτό το πράγμα; :O

Θα καθόμουν στ' αβγά μου και δε θα ασχολούμουν καθόλου με τέτοιου είδους αλλαγές (για την ώρα τουλάχιστον), το μόνο που με αναγκάζει για αλλαγή radio είναι η κακή ποιότητα του ήχου της συνομιλίας.

 

Ευχάριστο το ότι δεν χάνεται το στήσιμο με την αλλαγή radio. Εγώ όμως που δεν έχω κάνει HSPL ακόμα, όταν το κάνω θα χαθεί το στήσιμο της συσκευής;

 

Επειδή φοβάμαι μην βάλω κανένα λάθος HSPL μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι για την περίπτωσή μου; Όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου έχω την επίσημη τελευταία ελληνική ROM: 1.66.482.1 (76641) ELL και RADIO: 2.06.51.07

Επίσης, αφού κάνω το απαραίτητο HSPL, ποιο RADIO θα συστήνατε για τη ελληνική 1.66 ROM που έχω; (αυτή θα προτιμούσα να μην την αλλάξω).

To HSPL είναι το πρόγραμμα που χακαρη η σπάζει την συσκευή, ώστε να βάζεις μαγειρεμένες ρομ, μην φοβάσαι για θέμα λάθους HSPL στη ρομ που φόρας θα μπει, αλλιώς θα σου πει ότι δεν μπαίνει και κάτι να πάει στραβά το επαναφέρεις βγάζοντας την μπαταρία.Και το βασικό είναι αν το περάσεις χάνεται η εγγύηση στην πρώτη σελίδα λέει πως επαναφέρουμε την συσκευή με μέσω κάρτας μνήμης Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

Μια εβδομαδα τωρα η οθονη του hd2 μου τρεμοπαιζει μονη της..αυτο το jeenzer που κανει χωρις καν να πατας πανω της...εχω δει καποια σχετικα βιντεο στο youtube

αλλα δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware η κατι αλλο..

Εκανα χθες hard reset και παλι τα ιδια..

:S

Να και μια παρομοια κατασταση αλλου χρηστη..

 

και στο sense μου το κανει.

Ευχαριστω πολυ!

 

 

Φορας Screen Protector? Ειχα παρομοιο προβλημα...λογο κακης ποιοτητας Screen Protector. Οπως και επισης μου μπλοκαρε και το Proximity Sensor...

 

Εγω παντος το εβγαλα κ εχω την υγεια μου! Δοκιμασετο και εσυ... Το μονο που δουλευε τελεια ηταν το Invisible Shield...αλλα αυτο ξεκολησε σε 2 βδομαδες!! :lol: και δεν ξαναδεινω 20ευρο.

Edited by nicotine
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Ειμαι νεος στη γειτονια. Υπαρχει περιπτωση να δουλεψω τον Λεοντα χωρις MANILLA?

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Ειμαι νεος στη γειτονια. Υπαρχει περιπτωση να δουλεψω τον Λεοντα χωρις MANILLA?

 

Οχι οτι ειμαι κ πολυ εμπειρος,αλλα νομιζω γινεται ετσι... πας στο ρυθμισεις/μενου/περισσοτερα/σημερα/στοιχεια κ το βγαζεις.

Everything is touchable...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι οτι ειμαι κ πολυ εμπειρος,αλλα νομιζω γινεται ετσι... πας στο ρυθμισεις/μενου/περισσοτερα/σημερα/στοιχεια κ το βγαζεις.

 

Έτσι γίνεται. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To HSPL είναι το πρόγραμμα που χακαρη η σπάζει την συσκευή, ώστε να βάζεις μαγειρεμένες ρομ, μην φοβάσαι για θέμα λάθους HSPL στη ρομ που φόρας θα μπει, αλλιώς θα σου πει ότι δεν μπαίνει και κάτι να πάει στραβά το επαναφέρεις βγάζοντας την μπαταρία.Και το βασικό είναι αν το περάσεις χάνεται η εγγύηση στην πρώτη σελίδα λέει πως επαναφέρουμε την συσκευή με μέσω κάρτας μνήμης

 

Ευχαριστώ.

Εξ ανάγκης λέω να αποτολμήσω τελικά το HSPL για να μπορέσω να αλλάξω radio.

Θα ακολουθήσω αυτή τη διαδικασία: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3116796#post3116796

αλλά δεν ξέρω ποιο από τα δυο αρχεία HSPL ή HSPL2_RUN να τρέξω που υπάρχουν εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433

 

Μια επιβεβαίωση χρειάζομαι για να συνεχίσω.

 

Και κάτι ακόμα:

Θα χαθεί το στήσιμο του τηλεφώνου μετά το HSPL;

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Εξ ανάγκης λέω να αποτολμήσω τελικά το HSPL για να μπορέσω να αλλάξω radio.

Θα ακολουθήσω αυτή τη διαδικασία: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3116796#post3116796

αλλά δεν ξέρω ποιο από τα δυο αρχεία HSPL ή HSPL2_RUN να τρέξω που υπάρχουν εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433

 

Μια επιβεβαίωση χρειάζομαι για να συνεχίσω.

 

Και κάτι ακόμα:

Θα χαθεί το στήσιμο του τηλεφώνου μετά το HSPL;

Για αρχή ξεκίνα με το hspl, όχι το στήσιμο του τηλεφώνου δε θα χαθεί μετά το hspl!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.Ποια η διαφορα αυτων????

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=2251&id2=2174&id3=2192&del_id=2251

νομιζω μονο στο οτι το ενα απο τα 2 ειναι CSD, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA

ενω το αλλο CSD, GPRS, EDGE

δεν βλεπω κατι αλλο,σωστα???Αυτο που ερχεται Ελλαδα ποιο απο τα 2 ειναι???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή ξεκίνα με το hspl, όχι το στήσιμο του τηλεφώνου δε θα χαθεί μετά το hspl!

 

Μόλις έγινε! Με το HSPL.ZIP (το πρώτο). Τελικά ήταν πολύ απλό. :D

Ευχαριστώ όλους που βοήθησαν.

Τώρα πρέπει να βάλω ένα radio με καλή συνομιλία που να ταιριάζει με την ελληνική 1.66 που έχω.

Ποιο και από πού;

Sorry σας έπρηξα.

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω διαβασει οτι η radio ευθυνεται και για την οικονομια στην μπαταρια και εχω βαλει την νεα energy και λεω και εγω να παιξω με radio,με τη διαδικασια αυτη που γραφεται σιγουρα δεν χανονται τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει και οπως ρωτησε ο φιλος δεν θελει στησιμο ξανα το τηλ απο την αρχη?

Κια επισης ποια radio προτεινετε για εξοικονομηση μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε! Με το HSPL.ZIP (το πρώτο). Τελικά ήταν πολύ απλό. :D

Ευχαριστώ όλους που βοήθησαν.

Τώρα πρέπει να βάλω ένα radio με καλή συνομιλία που να ταιριάζει με την ελληνική 1.66 που έχω.

Ποιο και από πού;

Sorry σας έπρηξα.

 

Τo link με τα radios είναι στο 1ο post, για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο από τα 2.07.χχ (αυτά που λένε TMOUS προέρχονται από την αμερικάνικη rom αλλά κάνουν και για μας), βλέπεις ποιο θα σου ταιριάξει καλύτερα (ποιότητα επικοινωνίας, αυτονομία μπαταρίας κτλ) και αποφασίζεις;)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εγκατεστησα το Colored WE in Calendar Tab.cab στην μνημη του τηλ.οπως γραφει το πρωτο ποστ και στο ημερολογιο μαυρισε η οθονη και εβγαλε πανω αριστερα ενα γκρι κουτακι.εκανα απεγκατασταση σοφτ ρεσετ αλλα το κουτακι δεν εχει φυγει και δεν δειχνει τιποτα αλλο η οθονη.εχω μαμα ρομ και ραδιο.καποια βοηθεια καποιος:!::!:ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω διαβασει οτι η radio ευθυνεται και για την οικονομια στην μπαταρια και εχω βαλει την νεα energy και λεω και εγω να παιξω με radio,με τη διαδικασια αυτη που γραφεται σιγουρα δεν χανονται τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει και οπως ρωτησε ο φιλος δεν θελει στησιμο ξανα το τηλ απο την αρχη?

Κια επισης ποια radio προτεινετε για εξοικονομηση μπαταριας?

 

Με το HSPL δε χάνεται τίποτα (αρκεί να μη συνεχίσεις σε αλλαγή ROM).

Καλή η αυτονομία αλλά άμα σου σπάνε τα νεύρα να καταλάβεις τι λέει ο συνομιλητής σου....

 

Τo link με τα radios είναι στο 1ο post, για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο από τα 2.07.χχ (αυτά που λένε TMOUS προέρχονται από την αμερικάνικη rom αλλά κάνουν και για μας), βλέπεις ποιο θα σου ταιριάξει καλύτερα (ποιότητα επικοινωνίας, αυτονομία μπαταρίας κτλ) και αποφασίζεις;)

 

Μάλιστα, thanks.

Ρώτησα γιατί διαβάζοντας έχω αποκομίσει την εντύπωση ότι κάποιες ROM ταιριάζουν καλύτερα με κάποια Radio.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα :)

 

οσοι θελουν να λυθουν οποια προβληματακια με το θεμα sms-mms στην energy ας εγκαταστησουν αυτο στην μνημη της συσκευης τους και μετα επανεκκινηση :)

 

leo_NRGZ28_HTC_Messaging_Client__All_Sense_2.5_ROMs_.cab

 

καθε μερα που περναει,μου αρεσει και πιο πολυ αυτη η ρομ!

 

Υποκλίνομαι......

Τώρα είναι όλα τέλεια!!!

Ευχαριστώ...

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω διαβασει οτι η radio ευθυνεται και για την οικονομια στην μπαταρια και εχω βαλει την νεα energy και λεω και εγω να παιξω με radio,με τη διαδικασια αυτη που γραφεται σιγουρα δεν χανονται τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει και οπως ρωτησε ο φιλος δεν θελει στησιμο ξανα το τηλ απο την αρχη?

Κια επισης ποια radio προτεινετε για εξοικονομηση μπαταριας?

 

Με την αλλαγή radio σίγουρα δε χάνεται τίποτα, όσον αφορά την αυτονομία αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, στα threads των δημιουργών των roms μπορείς να βρεις περισσότερες πληροφορίες για τα radios που προτείνουν για να πάρεις μια ιδέα, αλλά όλα εξαρτώνται από τη χρήση που θα κάνεις και στις συγκεκριμένες συνθήκες (σήμα, περιοχή κτλ)!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Υποκλίνομαι......

Τώρα είναι όλα τέλεια!!!

Ευχαριστώ...

 

 

αν θελεις δοκιμασε κ το νεο 2.10 ραδιο με αυτην την ρομ κ βαλε και τον chainfire 3d driver 2.0 ;)

 

παντως μην ξεχνας ποτε,παντα πριν απο οποιοδηποτε πειραμα,δοκιμη κλπ κανουμε ενα καλο backup! ετσι αν παει κατι στραβα,το μονο που θα εχουμε χασει,θα ειναι λιγος χρονος απο την ζωη μας:)ενα hard reset+restore

κ ολα μια χαρα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω διαβασει οτι η radio ευθυνεται και για την οικονομια στην μπαταρια και εχω βαλει την νεα energy και λεω και εγω να παιξω με radio,με τη διαδικασια αυτη που γραφεται σιγουρα δεν χανονται τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει και οπως ρωτησε ο φιλος δεν θελει στησιμο ξανα το τηλ απο την αρχη?

Κια επισης ποια radio προτεινετε για εξοικονομηση μπαταριας?

 

Υποκλίνομαι......

Τώρα είναι όλα τέλεια!!!

Ευχαριστώ...

Παιδια εγω δεν αντεξα αλλο μ αυτη την ρομ.

Την τριτη φορα την φλασαρα κανοντας ολες τις διαδικασιες. Task 29 κλπ. Την εστησα απο την αρχη αλλα χθες βραδυ την πεταξα. Δεν υπαρχει μερα που να μην κανει ενα κολλημα.

Χρησιμοποιω πολυ το τηλεφωνο στην δουλεια μου οποτε δεν με παιρνει για κολληματα οπως το τελευταιο που

συνεβη ενω ανοιγα ενα σημαντικο mail.

 

Προτιμω καποια ρομ που μου εξασφαλισει την αρτια λειτουργια της συσκευης, καλη διαχειριση της μπαταριας και με καλους χρονους στο ανοιγμα των εφαρμογων που χρησιμοποιω.

Σημερα δοκιμασα την ρομ που επελεξα σε σκληρη χρηση και τα πηγε περιφημα.Νομιζω οτι θα εχω αυτην σαν βασικη και θα κανω παραλληλα τις δοκιμες μου για να περνα η ωρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εγκατεστησα το Colored WE in Calendar Tab.cab στην μνημη του τηλ.οπως γραφει το πρωτο ποστ και στο ημερολογιο μαυρισε η οθονη και εβγαλε πανω αριστερα ενα γκρι κουτακι.εκανα απεγκατασταση σοφτ ρεσετ αλλα το κουτακι δεν εχει φυγει και δεν δειχνει τιποτα αλλο η οθονη.εχω μαμα ρομ και ραδιο.καποια βοηθεια καποιος:!::!:ευχαριστω

 

δεν εχει συμβει σε κανεναν:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

@TeSalat

 

Κωστη,δεν χρησιμοποιουμε τις ιδιες εφαρμογες για να δω τι μπορει να ειναι αυτο που σε παιδευει σε αυτην την ρομ,αλλα σεβομαι απολυτα την κριση σου!για να επιμενεις οτι κατι δεν παει καλα,σιγουρα ετσι ειναι !

 

εγω μεχρι στιγμης εχω φαει 2 κολληματα που ηθελε reset απο το κουμπι η βγαλσιμο μπαταριας!

απο εκει κ μετα δεν εχω κατι αλλο να με κανει να την πεταξω..

 

μηπως δοκιμασες την 1.6.4 του kwbr?αν θα βγαλω αυτην την ρομ δεν θελω να γυρισω στην 1.5.2 (που δεν μου εκανε ουτε τσικ !) γιατι με τοσο ομορφο interface της energy,δεν θα αντεξω ρομ απλη :confused:

 

την εχω κατεβασει,αλλα βαριεμαι να φλασαρω ...εχω ξεμαθει ...μετα την παραμονη μου τοσο καιρο με την 1.5.2 κ τωρα με την energy,ακουω στησιμο ρομ κ με πιανει συγκρυο ....

 

δεν θελω με τπτ να πεσω σε artemis κλπ η kwbr η καμια νεα δουλεια του energy θα δοκιμασω μονο...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τo link με τα radios είναι στο 1ο post, για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο από τα 2.07.χχ (αυτά που λένε TMOUS προέρχονται από την αμερικάνικη rom αλλά κάνουν και για μας), βλέπεις ποιο θα σου ταιριάξει καλύτερα (ποιότητα επικοινωνίας, αυτονομία μπαταρίας κτλ) και αποφασίζεις;)

 

Ευχαριστώ, sb68s, οι πληροφορίες ήταν πολύτιμες για έναν αρχάριο στα WM σαν κι εμένα.

Τελικά ακολούθησα τη λύση που αναφέρθηκε εδώ από τη Ρεβέκκα.

Δηλ. έβαλα radio 2.07.50.27_2 αλλά και το Radio Fix που λύνει το πρόβλημα του θορύβου. Μια δοκιμή με το ακουστικό φάνηκε ΟΚ αλλά θα δείξει και τι κάνει με το Bluetooth (το έχω στο αυτοκίνητο τώρα).

 

Το πρώτο που παρατήρησα με το νέο radio είναι ότι μου άλλαξε την πόλη στον καιρό. Εκεί που πάντα έγραφε (σωστά) Ιωάννινα, για πρώτη φορά μου γράφει "Ανατολή" (όμορος δήμος δίπλα στην πόλη). :confused:

Θα... το αντέξω, αρκεί να ακούγεται καλά η συνομιλία χωρίς κύματα και φυσήματα. :rolleyes:

 

EDIT: Έγινε η δοκιμή και με bluetooth (Nokia BH-904). Μεγάλη η διαφορά. Για πρώτη φορά δεν παραπονέθηκε ο συνομιλητής μου για την ποιότητα του ήχου αλλά και εγώ άκουγα επιτέλους πολύ καλύτερα. Υπάρχει ακόμα όμως κάπου στο βάθος ένα μικρό σκαμπανέβασμα της έντασης ή της συχνότητας (σαν κάποιος να παίζει με ένα φανταστικό κουμπί για πρίμα - μπάσα) αλλά πολύ ανεπαίσθητο και πρέπει να υπάρχει πολύ ησυχία για να το παρατηρήσει κανείς. Καμία σχέση με πριν.

Υπόψιν ότι το έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικά bluetooth ακουστικά. Και αυτό το τελευταίο (ΒΗ-904), αν και πανάκριβο, το πήρα μπας και μπορέσω να βελτιώσω την κατάσταση. Το πρόβλημα ήταν στο τηλέφωνο (radio) τελικά. :rolleyes:

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

@TeSalat

Από Ζαχαρακη

Κωστη....αλλα σεβομαι απολυτα την κριση σου.

 

Σημερα δοκιμασα την ρομ που επελεξα σε σκληρη χρηση και τα πηγε περιφημα.Νομιζω οτι θα εχω αυτην σαν βασικη και θα κανω παραλληλα τις δοκιμες μου για να περνα η ωρα.

@TeSalat

Και ποια είναι αυτή η ROM εάν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Αμερικανικο Leo κανει για Ευροπη και το αντιθετο? Ειναι ενα φιλαρακι Αμερικη διακοπες κ ρωταει να το παρει ή οχι....

 

thx

 

EDIT:

 

Αποτι καταλαβα δεν θα δουλευει κατα πασα πιθανοτητα το 3G. Αλλα αυτο δεν επιραζει το 2G. Απλα θα γινοντε οι κλεισεις σε 2G. Αμα δεν τον πειραζει να μην εχει 3G...klein mein! Σωστα?

Edited by nicotine
Link to comment
Share on other sites

@TeSalat

 

Κωστη,δεν χρησιμοποιουμε τις ιδιες εφαρμογες για να δω τι μπορει να ειναι αυτο που σε παιδευει σε αυτην την ρομ,αλλα σεβομαι απολυτα την κριση σου!για να επιμενεις οτι κατι δεν παει καλα,σιγουρα ετσι ειναι !

 

εγω μεχρι στιγμης εχω φαει 2 κολληματα που ηθελε reset απο το κουμπι η βγαλσιμο μπαταριας!

απο εκει κ μετα δεν εχω κατι αλλο να με κανει να την πεταξω..

 

μηπως δοκιμασες την 1.6.4 του kwbr?αν θα βγαλω αυτην την ρομ δεν θελω να γυρισω στην 1.5.2 (που δεν μου εκανε ουτε τσικ !) γιατι με τοσο ομορφο interface της energy,δεν θα αντεξω ρομ απλη :confused:

 

 

 

την εχω κατεβασει,αλλα βαριεμαι να φλασαρω ...εχω ξεμαθει ...μετα την παραμονη μου τοσο καιρο με την 1.5.2 κ τωρα με την energy,ακουω στησιμο ρομ κ με πιανει συγκρυο ....

 

δεν θελω με τπτ να πεσω σε artemis κλπ η kwbr η καμια νεα δουλεια του energy θα δοκιμασω μονο...

 

Δημητρη δεν βαζω τιποτα εκτος απο εμπορικα προγραμματα δηλαδη αυτα που πωλουνται.

Και ειναι τα εξης:

Resco explorer, Resco photo manager, Core player, SPB backup, KVSoftware Google Translator, Dimitris Papadimitriou Hellenic Calendar, SPB Wallet, WunderRadio, YouTubeplay, SPB Wirelles Monitor, SPB Traveler.

 

Τιποτα αλλο. Αυτα βαζω σε ολες τις ρομ. Τα εχω σ ενα φακελο και τα περναω παντα με μοναδικη προσθηκη το ελληνικο πληκτρολογιο και το Co0kies Tab.

Δεν βαζω καν registry editor γιατι δεν πειραζω τιποτα.

 

Εχω φουσκομενο mail με πολλα attachments και αρκετες φωτο για την δουλεια μου τις οποιες διαχειριζομαι με το Resco Photo Manager.

 

Δεν νομιζω οτι κατι απ αυτα μπορει να προξενει προβλημα.

Η χρηση που κανω αφορα κυριως το mail, το Browsing και την διαχειριση των αρχειων Office που λαμβανω μεσω των mails.

Δεν ασχολουμαι με τα αρχεια του συστηματος και η μοναδικη επισκεψη που κανω στον φακελο των windows, ειναι για να ριξω το profile του opera ωστε να εχω παντα τα cookies με τους κωδικους των sites που ειμαι μελος.

 

Με λιγα λογια μια πολυ νορμαλ χρηση με νορμαλ προγραμματα.

 

Δεν λεω ποια ρομ εβαλα να μην επιρεασω τον κοσμο. Το μονο σιγουρο ειναι οτι διαθετει υποδειγματικη σταθεροτητα και ειναι δοκιμασμενη πολυ καιρο.

 

Στις εφαρμογες που χρησιμοποιω δεν υπαρχει καμια καθυστεριση που να γινεται ενοχλητικη. Και σε συγκριση με την Energy το ανοιγμα τους ειναι ενα κλικ πισω.

Εκει που υπαρχει διαφορα ειναι στην επανεκινηση και στο ανοιγμα των windows αλλα κατι που ειναι πολυ σημαντικο και δεν το λαμβανουμε υπ οψη μας ειναι οτι σε πολλες απο τις γρηγορες ρομ, παρατηρω οτι μετα απο το πληρες στησιμο και χρηση μερικων ημερων, η ταχυτητα τους πέφτει. Αντιθετα οι λιγοτερο πουσαρισμενες διατηρουν την ταχυτητα και την φρεσκαδα τους.

Σ᾽ αυτην που εχω τωρα εβαλα το VicSoft Clear Temp και το ρυθμισα να κανει clean, τιποτα αλλο.

 

Ειχα παει μια κοντινη εκδρομουλα σημερα και τραβηξα πολλες φωτογραφιες και βιντεο.

Εμεινα πολυ ευχαριστημενος.

Δεν ξερω αλλα σε ολες τις ρομ του Kwbr που εχω δοκιμασει, δεν μ᾽ αρεσε η αποδωση της φωτογραφικης μηχανης.

Με την energy αλλα και με την τωρινη μου ρομ, επιτελους εφυγε αυτη η σκια στο κεντρο της φωτο και εξαληφθηκε το ροζ που βλεπαμε στην 1.52.

 

Για μενα δεν χρειαζονται πολλες επεμβασεις απο τους cookers στις 6.5.X

Φτανει να επιλεγουν σωστους και δοκιμασμενους drivers και να μην πειραματιζονται με οτιδηποτε μπορει να δημιουργησει προβληματα.

Σιγουρα μετα το 3 στησιμο της energy με το Task29 πηγε καλυτερα, αλλα μου εκανε σε 2 μερες 2 κολληματα.

Ενα στα sms οπου γκριζαρισε η οθονη των sms και ενω δουλευαν ολα τα αλλα, το τηλεφωνο σερνοτανε. Το δευτερο οπως ειπα οταν επεχειρησα να ανοιξω ενα mail.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

Μια εβδομαδα τωρα η οθονη του hd2 μου τρεμοπαιζει μονη της..αυτο το jeenzer που κανει χωρις καν να πατας πανω της...εχω δει καποια σχετικα βιντεο στο youtube

αλλα δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware η κατι αλλο..

Εκανα χθες hard reset και παλι τα ιδια..

:S

Να και μια παρομοια κατασταση αλλου χρηστη..

 

και στο sense μου το κανει.

Ευχαριστω πολυ!

Αυτο μου το κανει και σε εμενα... Νομιζα οτι οφειλεται στην υπερβολικη ευαισθησια της οθονης... Δεν ειναι φυσιολογικο δλδ? :confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...