Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α!! Δηλ. και το Igo κάνει τα ίδια! :blink:

Φτου!

Να τα απεγκαταστήσω τελείως (iGo και Destinator) ή απλά να έχω το νου μου αν τα ανοίξω να διορθώσω την ώρα;

Για να δούμε το Garmin τι λέει... :worry:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Α!! Δηλ. και το Igo κάνει τα ίδια! :blink:

Φτου!

Να τα απεγκαταστήσω τελείως (iGo και Destinator) ή απλά να έχω το νου μου αν τα ανοίξω να διορθώσω την ώρα;

Για να δούμε το Garmin τι λέει... :worry:

Δοκίμασε giniusdriver.Στις ρυθμίσεις ώρας βάλε Αθήνα και θα είσαι οκ.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Περασα την ρομ artemid v11.απο το πρωι το μονο κολλημα ειναι πριν λιγο που ητανε κανενα 3ωρο σε sleep mode.ανοιξε η οθονη αλλα δεν ακουγε.Το μονο που δεν βρηκα ειναι για τα εικονιδια της task bar(ειμαι και σε υπηρεσια)... το αλλο ειναι οτι μου τρωει την μπαταρια σα νεροφιδα.ειχα 50κατι αν θυμαμαι καλα και τωρα που το ανοιξα ειχα 27.εκανα καθαρη εγκατασταση με το τελευταιο ραδιο με task.

αλλα ουτως η αλλος πρεπει να κανω hard reset γιατι δεν αλλαξα την καρτα σε storage οποτε igo παπαλα.Α και κατι ακομα γινεται στην manilla να βαλω ενα tab με το facebook οπως στην energy;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε giniusdriver.Στις ρυθμίσεις ώρας βάλε Αθήνα και θα είσαι οκ.

 

Ναι αλλά μετά ο καιρός θα είναι για Αθήνα. (τι είναι αυτό το giniusdriver αλήθεια;)

Το cabάκι που αναφέρθηκε πριν με τις ελληνικέ ςπόλεις για τον καιρό δεν παίζει γιατί μάλλον θέλει gprs που εγώ δεν έχω λόγω κοσμοκάρτας.

 

[...]

αλλα ουτως η αλλος πρεπει να κανω hard reset γιατι δεν αλλαξα την καρτα σε storage οποτε igo παπαλα.Α και κατι ακομα γινεται στην manilla να βαλω ενα tab με το facebook οπως στην energy;

 

Εμένα γράφει "Κάρτα αποθήκευσης" (όχι Storage) αλλά το iGo παίζει κανονικότατα!

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μετά ο καιρός θα είναι για Αθήνα. (τι είναι αυτό το giniusdriver αλήθεια;)

 

Το cabάκι που αναφέρθηκε πριν με τις ελληνικέ ςπόλεις για τον καιρό δεν παίζει γιατί μάλλον θέλει gprs που εγώ δεν έχω λόγω κοσμοκάρτας.

 

 

 

Εμένα γράφει "Κάρτα αποθήκευσης" (όχι Storage) αλλά το iGo παίζει κανονικότατα!

Στις ρυθμίσεις ώρας του προγράμματος θα το βάλεις,όχι στη συσκευή.

Το ginius http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=206 θα το έλεγα ως την εναλλακτική πρόταση με χάρτες gi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Μάλλον το έκαψα το λιονταράκι . Αφού πειραματίστηκα με μερικές rom άρχισε ξαφνικά να κολλάει στο μπουτάρισμα . Μερικές φορές αφού βγάλω την μπαταρία και πάει να ανοίξει γράφει ένα κειμενάκι που λέει ότι αν πατήσω το κουμπί της φωνής πάνω θα κάνει reset το κάνω αλλά τίποτα .Οι roms που δοκίμασα είναι η artemis – energy – miri 14 και διάφορα radio . Καμία βοήθεια ; Πάντα έκανα χρήση του task29 . Ευχαριστώ .
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν από τη στιγμή που βγαίνει αυτό το μήνυμα,σημαίνει ότι λειτουργεί ο bootloader.Είσαι βέβαιος ότι έχεις περάσει και rom και radio;Φλασάρισε την επίσημη ρομ από την κάρτα με τον τρόπο που περιγράφει ο Δημήτρης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165 καλό είναι να το κάνεις με το αρχείο της επίσημης 1.66

και λογικά θα είσαι οκ από την άποψη λειτουργίας του τηλ.Μετά αν θέλεις cooked rom,ξανακάνε το hpsl και δοκίμασε από την αρχή.

Επίσης έχω παρατηρήσει σε κάποιες ρομ(κυρίως τις 2.10 based) ότι για το reset το πάτημα του πάνω κουμπιού,δε λειτουργεί αμέσως και ούτε με την πρώτη.Από την στιγμή που θα σου βγάλει το μήνυμα περίμενε κάπου 10 δευτερόλεπτα,πάτα το κουμπί και αν δε λειτουργήσει,περίμενε λίγο ακόμη και ξαναπάτα το.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο τοτε που εχω περασει το cookies home tab 1.7.1 δε μπορω να ρυθμισω τη φωτεινοτητα της οθονης την εχει πατησει κανενας αλλος?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορώ να αναβαθμίσω το ραδιόφωνο του κινητού μου έχω την ελληνική αυθεντική version. Τι χάλια κατάσταση.....

 

Στο πρώτο post υπάρχουν οι σχετικοί οδηγοί.

 

Υπάρχει κάποια λύση για πιο αξιόπιστο ξυπνητήρι;

 

G-Alarm.

 

παιδιά χρειάζομαι ένα scientific calculator έχετε κανένα υπόψιν σας??

 

Panoramic Calc Pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση για πιο αξιόπιστο ξυπνητήρι;

 

G-Alarm.

 

Μάλλον έπρεπε να γράψω "λύση για πιο αξιόπιστο ρολόι" γιατί όλα τα ξυπνητήρια από εκεί την παίρνουν την ώρα. Αν το ρολόι της συσκευής απορρυθμίζεται, απορρυθμίζονται και τα ξυπνητήρια. Όσο για εφαρμογή για ξυπνητήρι, βρίσκω πολύ καλό και το Touch Alarm. Το G-Alarm έρχεται σε conflict με το "εργοστασιακό" ξυπνητήρι της συσκευής μερικές φορές.

 

Ευχαριστώ πάντως. :)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Μάλλον το έκαψα το λιονταράκι . Αφού πειραματίστηκα με μερικές rom άρχισε ξαφνικά να κολλάει στο μπουτάρισμα . Μερικές φορές αφού βγάλω την μπαταρία και πάει να ανοίξει γράφει ένα κειμενάκι που λέει ότι αν πατήσω το κουμπί της φωνής πάνω θα κάνει reset το κάνω αλλά τίποτα .Οι roms που δοκίμασα είναι η artemis – energy – miri 14 και διάφορα radio . Καμία βοήθεια ; Πάντα έκανα χρήση του task29 . Ευχαριστώ .

 

Δεν εκαψες τιποτα μην φοβασαι. οπως εισαι κανε soft reset με το κουμπακι συνδεσε το pc σου και κανε εγκατασταση την official.

Υπαρχει περιπτωση να σου κανει διακοπη στην διαρκεια της εγκαταστασης. Μην τρομαξεις αν συμβει και αφου το εξακριβωσεις οτι οντως εχει κολλησει ξανα soft reset κι απο την αρχη.

Περιμενουμε νεα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια ματια στο παρακατω και πειτε μου τι καταλαβαινετε εσεις......ετσι μου ερχεται να την δοκιμασω!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=661959

και Ελληνικη 100% ..........

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο expansys εχει αγορασει κανεις παιδια το κινητο???ειναι εμπιστο το site η οχι???

 

Οι περισσότεροι από εκεί αγοράζουμε... χρόνια τώρα!

 

Για ριξτε μια ματια στο παρακατω και πειτε μου τι καταλαβαινετε εσεις......ετσι μου ερχεται να την δοκιμασω!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=661959

και Ελληνικη 100% ..........

 

Μην πεις στον κόπο, είναι πολύ παλιά (από τις πρώτες δοκιμαστικές) και δεν κυκλοφόρησε φυσικά ποτέ επίσημα. Καμία σχέση με το πως είναι η συσκευή σου σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και αμα το αγορασω απο εκει να παρω το αγγλικο ή το Ελληνικο????επισης εγγυηση θα εχει και αν ναι για ποσο???
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκαψες τιποτα μην φοβασαι. οπως εισαι κανε soft reset με το κουμπακι συνδεσε το pc σου και κανε εγκατασταση την official.

Υπαρχει περιπτωση να σου κανει διακοπη στην διαρκεια της εγκαταστασης. Μην τρομαξεις αν συμβει και αφου το εξακριβωσεις οτι οντως εχει κολλησει ξανα soft reset κι απο την αρχη.

Περιμενουμε νεα.

Ειμαι στη φαση που εχω την official . Δουλευει κανονικα . Τωρα παω να ξανα φλασαρω . Θα βαλω την energy . 1. task29 2. radio 2.10.50.19_2 3. rom . Σωστα; Ευχαριστω για το ενδιαφερον

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη φαση που εχω την official . Δουλευει κανονικα . Τωρα παω να ξανα φλασαρω . Θα βαλω την energy . 1. task29 2. radio 2.10.50.19_2 3. rom . Σωστα; Ευχαριστω για το ενδιαφερον

 

Δεν ξερω αν σε προλαβα.

Καλυτερα να βαλεις την τελευταια energy.

Την δοκιμαζω απο χθες γιατι θελω να εχω προσωπικη αποψη για οτι κυκλοφορει.

Την βρηκα πιο σταθερη απο την προηγουμενη. Μου εκανε μονο ενα κολλημα χθες.

Δεν ξερω αν η σταθεροτητα οφειλεται σε καποιες βελτιωσεις η στο οτι αφησα τις ευθμισεις στο AMEBA οπως εχουν ωστε να κλεινουν οι εφαρμογες με το Χ.

Στην προηγουμενη αφηνα τις εφαρμογες να τρεχουν και εκλεινα οσες ηθελα με παρατεταμενο πατημα του Χ. Οποτε πιθανως αυτο να δημιουργουσε αλληλεπιδρασεις.

Βεβαια δεν σκοπευω να την κρατησω μονιμα αφου για καθημερινη χρηση και οταν δεν εχω χρονο για δοκιμες προτιμω κατι πιο συμβατικο και σταθερο.

Η συγκεκριμενη κανει διαφορα απο συσκευη σε συσκευη.

Για παραδειγμα ειχε αναφερθει καθυστεριση στην εμφανιση των χαρακτηρων που πληκτρολογουμε. Σε μενα παει σφαιρα.

Εγω ειχα κολληματα χωρις καξολου tweaks apps και ο Ζαχαρακης με φουλ εφαρμογες απο XDA δεν ειχε καθολου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

γρηγορη ερωτηση,πως αλλαζω boot screen?ειχα περασει μια cleanX και μου χει μεινει το boot screen,δεν επανηλθε το default htc ουτε μετα το t29...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σε προλαβα.

Καλυτερα να βαλεις την τελευταια energy.

Την δοκιμαζω απο χθες γιατι θελω να εχω προσωπικη αποψη για οτι κυκλοφορει.

Την βρηκα πιο σταθερη απο την προηγουμενη. Μου εκανε μονο ενα κολλημα χθες.

Δεν ξερω αν η σταθεροτητα οφειλεται σε καποιες βελτιωσεις η στο οτι αφησα τις ευθμισεις στο AMEBA οπως εχουν ωστε να κλεινουν οι εφαρμογες με το Χ.

Στην προηγουμενη αφηνα τις εφαρμογες να τρεχουν και εκλεινα οσες ηθελα με παρατεταμενο πατημα του Χ. Οποτε πιθανως αυτο να δημιουργουσε αλληλεπιδρασεις.

Βεβαια δεν σκοπευω να την κρατησω μονιμα αφου για καθημερινη χρηση και οταν δεν εχω χρονο για δοκιμες προτιμω κατι πιο συμβατικο και σταθερο.

Η συγκεκριμενη κανει διαφορα απο συσκευη σε συσκευη.

Για παραδειγμα ειχε αναφερθει καθυστεριση στην εμφανιση των χαρακτηρων που πληκτρολογουμε. Σε μενα παει σφαιρα.

Εγω ειχα κολληματα χωρις καξολου tweaks apps και ο Ζαχαρακης με φουλ εφαρμογες απο XDA δεν ειχε καθολου.

Την τελευταια εβαλα ολα καλα .

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Moλις φλασαρα και εγω την τελευταια nrg με τα 6.5.x

πρωτη εντυπωση χωρις να κανω καθολου χρηση, εμεινα πραγματικα μ@λαk@$ :p

με τα εικονιδια και τα χρωματα της rom . . .

Ελπιζω να δουλευει καλα χωρις κολληματα η με την εγκατασταση προγραμματων.. :X

 

Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι δεν αναγνωριζε την sim card αλλα μολις δοκιμασα να κανω μια κληση με ρωτησε για το pin και ολα καλα..

Μετα με soft reset μου ζητα κανονικα pin..

Edited by malias4

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

γρηγορη ερωτηση,πως αλλαζω boot screen?ειχα περασει μια cleanX και μου χει μεινει το boot screen,δεν επανηλθε το default htc ουτε μετα το t29...

 

το βρηκα μονος μου,για οποιον εχει το ιδιο θεμα παει εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625911

Link to comment
Share on other sites

Έχω Destinator και Igo.

Αυτά μου αλλάζουν την ώρα δηλαδή; !!

Υπάρχει κάποια λύση για πιο αξιόπιστο ξυπνητήρι;

 

Το θέμα αυτό μου το έκανε και εμένα φίλε μου(Destinator 7) το οποίο λύθηκε όταν πηγα στο Επιλογές->Ρυθμίσεις->Συνέχεια->Ρυθμίσεις ώρας και τσεκάρισα το κουτάκι που λέει "Ρύθμιση για θερινή ώρα",το έλεγε κάπου μέσα στο forum. Από τότε δεν μου το έχει ξανακάνει. Βέβαια έχω μονο το Destinator, οποτε δεν ξέρω τι γίνεται αν έχεις και άλλα προγράμματα GPS μεσα....(Το πολύ,πολύ τα βγάζεις και αφήνεις μόνο το Destinator , αν σε καλύπτει δηλαδη.)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...