Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε χρειαζεται να ειναι ελληνικο.. δες εδω!

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270481140271

 

το τσίμπησα ήδη;) ελπίζω να ταιριάζει...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω πειράξει τίποτα, by default μέσω footprints μου ανοίγει το google maps.:O

 

σε εχει φοβηθει το τηλεφωνο :lol::lol::lol:

 

τι λεει ρε οδυσσεα ευχαριστημενος απο το εργαλειο?

 

εσυ γιατι εισαι περιεργος??:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ χτες.Τι να πώ τα έχετε πέι ολα.Είναι φανταστικό.Αυτο που με ενθουσίασε περισσότερο είναι η οθόνη. Τεράστια;). Και με το μέγεθος τελικά δεν έχω κανένα πρόβλημα.Αυτο που με πείραξε είναι η τοταλ ROM που είναι 181.Μήπως ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να αυξηθεί η τοταλ ROM?

Επίσης είδα στ xda ότι βγήκε νεα ram (η 1.48 (τεστ)). Μήπως την έχει βάλει κανεις? Τι να κάνω, να μείνω με την αρχική ram ή να βαλω την 1.48?

Ευχαριστώ ;)

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με πείραξε είναι η τοταλ ROM που είναι 181.Μήπως ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να αυξηθεί η τοταλ ROM?

 

καποια στιγμη αλλαζοντας την οεμ ρομ με μια που να μην εχει μανιλα μεσα ;)

 

αυτη η εφαρμογη καταλαμβανει πανω απο 3000 αρχεια οποτε καταλαβαινεις για τι χωρο μιλαμε οτι χρειαζεται για να υπαρχει στην συσκευη....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς το registry hack που υποτίθεται ενεργοποιεί το Wireless N? Εγώ το δοκιμάζω και δεν μου δουλεύει, αντίθετα δεν μπορώ να πάρω ΙΡ από τον router...
Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη αλλαζοντας την οεμ ρομ με μια που να μην εχει μανιλα μεσα ;)

 

αυτη η εφαρμογη καταλαμβανει πανω απο 3000 αρχεια οποτε καταλαβαινεις για τι χωρο μιλαμε οτι χρειαζεται για να υπαρχει στην συσκευη....

 

έχει βγει κάποια rom για το hd2 που να μην έχει το manila ;

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγει πρώτα hspl για να περάσεις unsigned rom.

 

Αντε να δουμε ποσο καιρο θα παρει...

Κακα τα ψεματα, WM συσκευη, με τα σημερινα δεδομενα, απλα ειναι αχρηστη χωρις δυνατοτητα custom roms...

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση παίδες σχετικά με τις rom... η custom rom γιατί χρειάζεται στο κινητό και τι παραπάνω προσφέρει????
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι σε προβληματισμό να εγκαταλήψω το kaiser που έχω από τότε που κυκλοφόρησε και να πάω στο Leo θα ήθελα να ρωτήσω τα εξης:

- θα μπορέσω να δουλέψω εφαρμογές όπως το vnc viewer (γενικά εφαρμογες remote desktop) που είναι πολύ απαραίτητες για την δουλειά μου , χωρίς την χρηση stylus (μου φαίνεται αδιανόητο pda χωρίς stylus)

όλα τα άλλα θα ξεπεραστούν σιγά σιγά με τις cooked roms οπως γίνεται πάντα αλλωστε...αλλα το πενάκι δεν ξερω αν μπορώ να το ξεπεράσω οταν χρησιμοποιώ τ'ωρα προγράμματα που με το πενακι μπορω και χαράζω γραμμές σε διαγράμματα ....με το δάχτυλο δεν ξέρω τι θα γίνεται?

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση παίδες σχετικά με τις rom... η custom rom γιατί χρειάζεται στο κινητό και τι παραπάνω προσφέρει????

 

αρχιζε να διαβαζεις σιγα σιγα :)

XDA HD2 LEO

 

επειδή είμαι σε προβληματισμό να εγκαταλήψω το kaiser που έχω από τότε που κυκλοφόρησε και να πάω στο Leo θα ήθελα να ρωτήσω τα εξης:

- θα μπορέσω να δουλέψω εφαρμογές όπως το vnc viewer (γενικά εφαρμογες remote desktop) που είναι πολύ απαραίτητες για την δουλειά μου , χωρίς την χρηση stylus (μου φαίνεται αδιανόητο pda χωρίς stylus)

όλα τα άλλα θα ξεπεραστούν σιγά σιγά με τις cooked roms οπως γίνεται πάντα αλλωστε...αλλα το πενάκι δεν ξερω αν μπορώ να το ξεπεράσω οταν χρησιμοποιώ τ'ωρα προγράμματα που με το πενακι μπορω και χαράζω γραμμές σε διαγράμματα ....με το δάχτυλο δεν ξέρω τι θα γίνεται?

 

φιλε μου θα πρεπει να προσπαθησεις πολυ για να το συνηθισεις και να κανεις την δουλεια σου χωρις stylous....

δεν ειναι και οτι ποιο ευκολο αυτο που ζητας σε ενα τηλεφωνο οπως το hd2...:O

 

ενοειται φυσικα οτι δεν εχει καμια σχεση με το καιζερ σου !!!μονο την οθονη να βαλεις εισαι ηδη 4 σκαλοπατια πιο πανω!:)

εκει ειναι ολα τα λεφτα σε αυτην την συσκευη...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Μια βδομάδα έλειψα, άνοιξα το forum να δω τι κανινούριο έχει γίνει και έμεινα έτσι...:wacko: Τι έγινε με την κάμερα;;; Όλα ροζ;;;

Link to comment
Share on other sites

αρχισαν τα οργανα!

επειδη καποιοι θεωρουν το hd2 τεραστιο.

http://www.engadget.com/2009/11/28/qigis-smartbook-is-more-like-a-winmo-6-5-powered-mid/

Link to comment
Share on other sites

πόσο σου κόστισε με τα μεταφορικά γιατί με ενδιαφέρει και μένα αυτό. :O

 

κάνοντας μια βόλτα σήμερα στη λάρισα πέρασα από ένα μαγαζί με διαφορα ηλεκτρονικά.λέω δεν κάνω μια ερώτηση μπας και έχει.

και είχε ο τύπος:Xμε κούφανε:music:

1,5 ευρωπουλακι το είχε:)

βεβαια δεν καταλήγει σε mini usb αλλα σε usb κανονικό θηλυκό.αλλα με ένα καλωδιακι από usb σε usb έκανα τι δουλειά μου.

και φορτίζει κανονικά :D

κόστος 2,5 ευρώ μαζί με το καλώδιο

στο mail που μου ήρθε μου λέει Total £1.49 GBP.δεν ξέρω αν με έχουνε χρεώσει μεταφορικά.λογικά δεν θα τα τραβούσανε από την κάρτα και αυτά???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάνοντας μια βόλτα σήμερα στη λάρισα πέρασα από ένα μαγαζί με διαφορα ηλεκτρονικά.λέω δεν κάνω μια ερώτηση μπας και έχει.

και είχε ο τύπος:Xμε κούφανε:music:

1,5 ευρωπουλακι το είχε:)

βεβαια δεν καταλήγει σε mini usb αλλα σε usb κανονικό θηλυκό.αλλα με ένα καλωδιακι από usb σε usb έκανα τι δουλειά μου.

και φορτίζει κανονικά :D

κόστος 2,5 ευρώ μαζί με το καλώδιο

στο mail που μου ήρθε μου λέει Total £1.49 GBP.δεν ξέρω αν με έχουνε χρεώσει μεταφορικά.λογικά δεν θα τα τραβούσανε από την κάρτα και αυτά???

 

Παιδια, 2 ευρω κοστιζουν τα απλα micro USB ---> USB καλωδια.

Γιατι παιδευεστε με μετατροπεις? Με δυο-τρια τετοια ειστε οκ...

Link to comment
Share on other sites

αρχιζε να διαβαζεις σιγα σιγα :)

XDA HD2 LEO

 

 

 

φιλε μου θα πρεπει να προσπαθησεις πολυ για να το συνηθισεις και να κανεις την δουλεια σου χωρις stylous....

δεν ειναι και οτι ποιο ευκολο αυτο που ζητας σε ενα τηλεφωνο οπως το hd2...:O

 

ενοειται φυσικα οτι δεν εχει καμια σχεση με το καιζερ σου !!!μονο την οθονη να βαλεις εισαι ηδη 4 σκαλοπατια πιο πανω!:)

εκει ειναι ολα τα λεφτα σε αυτην την συσκευη...

 

καλά το έχω καταλάβει ότι θα μείνω στο kaiser.....(τελευταίες μέρες δοκιμάζω και κάτι 6.5 roms χωρίς να έχω κατασταλάξει όμως)...

μήπως θα μπορούσε μια εφαρμογη να έτρεχε και να έκανε την οθονη να συμπεριφέρεται όπως όλων των προγενέστερων ωστε να μπορουσε να χρησιμοποιηθεί πενάκι.....αν εχει ακουστει κατι τέτοιο στο xda.....?

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, 2 ευρω κοστιζουν τα απλα micro USB ---> USB καλωδια.

Γιατι παιδευεστε με μετατροπεις? Με δυο-τρια τετοια ειστε οκ...

 

για να χρησιμοποιήσω τους ήδη υπάρχον φορτιστες αυτοκινητου και γραφείου.

έχω ήδη 3 φορτιστές mini usb και 2 αυτοκινητου.με 2 τέτοια είμαι ok.δουλειά,αμάξι και ο original σπίτι:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...