Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορει να τρεξει καλα παιχνιδια οπως το extract ειναι μια χαρα..... φοβερα γραφικα..... και αλλη μια ερωτησουλα πολυ βασικη για μενα..... το βιντεο τη νυχτα σε σκοταδι τραβαει?? εχει επιλογη για νυχτερινη ληψη και ταυτοχρονα φλας αναμενο?
Link to comment
Share on other sites

Kαι πώς θα το σώσω εκεί όταν ο συνολικός όγκος ξεπερνάει τη μνήμη τηλεφώνου? Θέλω backup στα ΠΑΝΤΑ (τηλ και κάρτα)..... αυτά μπορεί να είναι πάνω από 1gb.....

 

Εκτός αν παίρνω binary backup του τηλεφώνου στη κάρτα και μετά αντιγράφω τα πάντα της κάρτας στον υπολογιστή....φαντάζομαι γίνεται αυτό? Και μετά από το κακό (φτου φτου μακρυά) αντιγράφω από το PC στη κάρτα, περνάω στο κινητό PIM και μετά restore από τα αρχεία της κάρτας.... νομίζω πως έτσι είναι η μόνη λύση....

 

Για τα ΡΙΜ αρχεια σου θα το κανεις ευκολα με το ΡΙΜbackup το οποιο αρχειο backup καλο ειναι να το εχεις στη καρτα μνημης κ μετα απο HR του τηλεφωνου το ξαναπερνας ευκολα.

Η καρτα δε χρειαζεται και αυτη φορματ οποτε κανεις HR το τηλεφωνο εκτος και αν εχει προβλημα.

Επισεις οταν θες full backup με καποιο προγραμμα(π.χ.sprite) τοτε παλι στη καρτα το αρχειο.

 

Και τελος καλο ειναι (εγω το κανω παντα) να κανεις και 1 αντιγραφο αυτων των σημαντικων backup απ τη καρτα σου στο PC η και σε αλλο στικακι,και οχι μονο να εχεις οτι συγχρονιζει το κινητο με το PC μεσω MDC h Active sync.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεται μειπως αναμεσα σε HD2 & iphone 3gs πιο εχει μικροτερο δεικτη SAR ?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα την gpu μη λεμε ανακριβεις, εχει gpu και οσοι δοκιμασετε electropia, xtrakt & experiment 13 θα το διαπιστωσετε. Εμφανιζονται καποια προβληματα με παιχνιδια που εχουν γραφτει μεσω framework 3.5 βεβαια.

 

Οσον αφορα το ροζ δαχτυλιδι της καμερας, ανακαλυψαν στο xda πως και αλλα κινητα εμφανιζουν το ιδιο προβλημα.

 

...δεν εχει GPU... :p

 

Special Features:

 

Embedded 600MHz DSP (GSM, GPRS, EDGE, UMTS/WCDMA, HSDPA, HSUPA, MBMS baseband), Embedded Seventh-generation gpsOne GPS module, gpsOneXTRA Assistance

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Βάζω ένα θέμα που έχει να κάνει με την πολιτική των εταιριών σαν την HTC για παράδειγμα.

Αποφασίζουν να χρησιμοποιήσουν ένα πρόγραμμα πλοήγησης σαν το copilot εν προκειμένω και το έχουν στήσει έτσι ώστε να είναι προεπιλεγμένο απο τις εφαρμογές του τηλ. όπως ειναι το footprints η το navipanel.

Ομως το copilot είναι εμπορική εφαρμογή που απαιτεί από τον χρήστη κάποια χρήματα για να ενεργοποιηθεί μετά το τέλος των 15ημερών δοκιμαστικής χρήσης.

Εαν ο κάθε χρήστης δεν θέλει όπως είναι δικαίωμα του να αγοράσει το εν λόγω πρόγραμμα οι αντίστοιχες εφαρμογές της συσκευής δεν θα λειτουργούν πια?????

Είναι αυτός ένας απαράδεκτος εκβιασμός προώθησης εμπορικών εφαρμογών??

Δεν θα έπρεπε κανονικά η HTC να δίνει το δικαίωμα επιλογής στον χρήστη του προγράμματος πλοήγησης της αρεσκείας του με κάποιο τρόπο έτσι ώστε να χρησιμοποιεί όλες τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της συσκευής την όποια έχει αγοράσει???

Αφού θέλουν να προωθήσουν τα δικά τους προϊόντα ας αφήσουν στον χρήστη το δικαίωμα της επιλογής.

 

Navipanel + IGo8

Link to comment
Share on other sites

Eλα ντε.:lol:

 

Μ'ένα paste shortcut στα προγράμματα έχεις και το εικονίδιο του iGO.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα. Εάν ισχύει κάτι τέτοιο έχει μια λογική η συγκεκριμένη κίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ ν'αλλάξω τα settings του εικονιδίου που εμφανίζεται στα program shortcuts στο Today screen? Πέρασα το Destinator αλλά λόγω της ανάλυσης της οθόνης παρουσιάζει το icon με έντονο pixelisation καθότι το 'ξεχειλώνει' για να το προσθέσει στα μεγάλα icon slots κάτω από το Calendar...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Αυτά τα tweaks αυξάνουν τα quick links μόνο στα shortcuts στο home tab ή και σε αυτό των επαφών (People tab);

 

Έχει κάποια διαφορά από αυτό που έχω βάλει στο πρώτο post; (16 shortcut for Manila 2.5)

 

Επίσης καλό είναι να βάζουμε και την πηγή (original links) από όπου προέρχονται τα εκάστοτε tweaks ή προγράμματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το έχω δεί αλλά δεν το βρίσκω πλέον: με το που μπήκα σε Destinator & iGo8 μου άλλαξε την ώρα και την πήγε 1 ώρα μπροστά...πως το αποτρέπω αυτό?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπες στο Destinator και άλλαξε στο Ρυθμίσεις -> Συνέχεια -> Ρυθμίσεις Ώρας

 

και απενεργοποίησε το Ρύθμιση για θερινή ώρα.

 

Στο iGO δεν νομίζω να έχεις το ίδιο πρόβλημα. Δες το και αν συνεχίζει μας λες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για λόγους σύγκρισης αν έχει κάποιος εγκατεστημένα τα SK Tools μπορεί να τρέξει τα benchmark;

Παραθέτω τα αντίστοιχα από το toshiba tgo1 μετρημένα από εμένα:

Integer;837.3469;Moves/25 usec

Floating point;19.573;MWIPS

RAM access;1523;Speed index

Draw bitmaps;1219;Speed index

Main storage (write);3690.09;KB/sec

Main storage (read);16832.88;KB/sec

Storage Card (write); 886.07;KB/sec

Storage Card (read);1718.12;KB/sec

File List;10120;Items/s

 

για το acer s200

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τελικά το φθηνότερο acer είναι μάλλον και το γρηγορότερο .

 

δεν ηταν αναγκη να το αναφερει καποιος αυτο για να γινει κατανοητο..

 

μια ματια στα spechs της καθε συσκευης και μπορεις να καταλαβεις πολλα!

 

απο εκει και μετα το μονο που μενει ειναι να το δεις και στην πραξη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τελικά το φθηνότερο acer είναι μάλλον και το γρηγορότερο .

 

Ναι αν πιστέψουμε αυτό: http://pocketnow.com/review/htc-hd2?p=4 (αλλά και αρκετά άλλα).

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η χρησιμοτητα αυτου που λεει ο kplr ειναι το να δουλευει με footprints που εχει σαν default player το CoPilot.

 

Χωρίς να έχω πειράξει τίποτα, by default μέσω footprints μου ανοίγει το google maps.:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

μπορούμε να βρούμε κάτι τέτοιο

 

http://kleinspul.nl/index.php?productID=1717&shpctry=nl&item_count_error_test=

 

σε ελληνικό site??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω πειράξει τίποτα, by default μέσω footprints μου ανοίγει το google maps.:O

 

τι λεει ρε οδυσσεα ευχαριστημενος απο το εργαλειο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

μπορούμε να βρούμε κάτι τέτοιο

 

http://kleinspul.nl/index.php?productID=1717&shpctry=nl&item_count_error_test=

 

σε ελληνικό site??

 

Δε χρειαζεται να ειναι ελληνικο.. δες εδω!

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270481140271

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...