Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αυτό μάλλον είναι για να μην κάνει τον έλεγχο για την ύπαρξη ακουστικών πριν ανοίξει το ραδιόφωνο. Προφανώς δεν είναι αρκετό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την ενημέρωση και βοήθεια όποιου γνωρίζει

Έχω στο πρόγραμμα χρήσης του προγράμματος κινητής μου εταιρίας

1000 ΜΒ δωρεάν χρόνο Internet

Αυτό που δεν ξέρω όμως μιας και δεν έχω κάνει ποτέ χρήση

Του Ιντερνέτ από το κινητό σε τι περίπου αντιστοιχεί αυτό

Δηλαδή πόσες περίπου ώρες χρήσης γνωρίζει κανείς ?

 

Και εάν ενεργοποιήσω το κινητό να λαμβάνει update καιρού κάθε πχ 3-4 ώρες

Να παίρνει e-mail κάθε μια ώρα

Και facebook κάθε 12 ώρες

Είναι πολύ αυτή η χρήση ή όχι ?

Φαντάζομαι πως όχι (χωρίς να είμαι σίγουρος)

 

Επίσης αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ από της εξηγήσεις που δίνει η ίδια η κινητή εταιρεία για της χρεώσεις του internet είναι το εξής.

Πώς είναι δυνατόν να χρεώνουν χρόνο και kb ταυτόχρονα ?

Με κάποιο μαγικό τρόπο τα συμψηφίζουν και δεν έχω βγάλει άκρη.

 

Καθώς και ένα τελευταίο .

Πχ ανοίγω τον explorer και χαζεύω για μια ώρα κάποιες σελίδες θα χρεωθώ 1 ώρα χρήσης που θα αντιστοιχεί σε κάποια Kb ?

Ή θα χρεωθώ μόνο στην περίπτωση που κατεβάσω να δώ ένα βίντεο ή μια φωτογραφία και θα χρεωθώ αντίστοιχα τα kilobyte του κάθε αρχείου ?

H μήπως χρεώνομαι και τα δύο μαζί και την ώρα χρήσης και το μέγεθος των αρχείων.

 

Ρωτάω γιατί από Δευτέρα θα έρθει και το δικό μου και άμα είναι να μας έρθει καμιά τρελή χρέωση να λάβω τα μέτρα μου.

Σπύρος

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον είναι για να μην κάνει τον έλεγχο για την ύπαρξη ακουστικών πριν ανοίξει το ραδιόφωνο. Προφανώς δεν είναι αρκετό.

 

δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως μπορεί να γίνετε στο acer και στο hd2 να μη γίνεται...:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι τόσο απλό φίλε μου δυστυχώς. Είναι θέμα κατασκευής. Στο ACER προφανώς προϋπήρχε αυτή η δυνατότητα που απλώς με τη νέα ROM το ενεργοποίησαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως μπορεί να γίνετε στο acer και στο hd2 να μη γίνεται...:ninja:

 

γιατι ρε Κωστη πρεπει σωνει και καλα να γινεται και στο λεο επειδη μονο και μονο γινεται και στο Acer :blink::blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από digelo

Φίλε συγνώμη. έκανα exit το spb shell και δούλεψε το owner.

Ευχαριστώ.

 

Και δεν το έλεγες τόση ώρα ότι έχεις το SPB...:lol::lol::lol:

 

Παρεπιπτόντως, καλορίζικο το νέο σου τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εχω κάποιες απορίες:

1) πού μπορώ να βρώ το destinator για ελλάδα και κανέναν άλλον χάρτη για Ιταλία, τουρκία και ΑΙΓΥΠΤΟ?

2) πώς μπορώ να βλέπω τα contacts μου σαν εικόνες και όχι σαν μπάρες ονομάτων όπως αυτό http://techblog.gr/wp-content/uploads/2008/06/htc-touch-diamond.jpg

3) υπάρχει άλλος viewer (σαν του iphone) για τα sms?

4) αν είμαι στο εξωτερικό και χρησιμοποιήσω το google maps θα χρεωθώ?

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα link για το destinator 7 που να δουλευει στο leo?οποιος εχει καποιο link με ασ μου στειλει ενα pm γιατι το χρειαζομαι αμεσα ευχριστω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα link για το destinator 7 που να δουλευει στο leo?οποιος εχει καποιο link με ασ μου στειλει ενα pm γιατι το χρειαζομαι αμεσα ευχριστω

 

Ρίξε μια ματιά πρώτα εδώ και βάλε το κατάλληλο skin!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την ενημέρωση και βοήθεια όποιου γνωρίζει

Έχω στο πρόγραμμα χρήσης του προγράμματος κινητής μου εταιρίας

1000 ΜΒ δωρεάν χρόνο Internet

Αυτό που δεν ξέρω όμως μιας και δεν έχω κάνει ποτέ χρήση

Του Ιντερνέτ από το κινητό σε τι περίπου αντιστοιχεί αυτό

Δηλαδή πόσες περίπου ώρες χρήσης γνωρίζει κανείς ?

 

Και εάν ενεργοποιήσω το κινητό να λαμβάνει update καιρού κάθε πχ 3-4 ώρες

Να παίρνει e-mail κάθε μια ώρα

Και facebook κάθε 12 ώρες

Είναι πολύ αυτή η χρήση ή όχι ?

Φαντάζομαι πως όχι (χωρίς να είμαι σίγουρος)

 

Επίσης αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ από της εξηγήσεις που δίνει η ίδια η κινητή εταιρεία για της χρεώσεις του internet είναι το εξής.

Πώς είναι δυνατόν να χρεώνουν χρόνο και kb ταυτόχρονα ?

Με κάποιο μαγικό τρόπο τα συμψηφίζουν και δεν έχω βγάλει άκρη.

 

Καθώς και ένα τελευταίο .

Πχ ανοίγω τον explorer και χαζεύω για μια ώρα κάποιες σελίδες θα χρεωθώ 1 ώρα χρήσης που θα αντιστοιχεί σε κάποια Kb ?

Ή θα χρεωθώ μόνο στην περίπτωση που κατεβάσω να δώ ένα βίντεο ή μια φωτογραφία και θα χρεωθώ αντίστοιχα τα kilobyte του κάθε αρχείου ?

H μήπως χρεώνομαι και τα δύο μαζί και την ώρα χρήσης και το μέγεθος των αρχείων.

 

Ρωτάω γιατί από Δευτέρα θα έρθει και το δικό μου και άμα είναι να μας έρθει καμιά τρελή χρέωση να λάβω τα μέτρα μου.

Σπύρος

 

και γω φιλε μου τις ιδιες αποριες με σενα εχω και περιμενω καποιον να μασ διαφωτισει...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως μπορεί να γίνετε στο acer και στο hd2 να μη γίνεται...:ninja:

 

ρε παιδια απλα στο acer με τετοιο ογκο ειχαν την δυνατοτητα(και την εξυπναδα) να εχουν και εσωτερικη κεραια για ραδιοφωνο...(μην νομιζεται οτι θα εχει και κανενα σημα της προκοπης)απλα με την εξωτερικη(για οποιον δεν γνωριζει ειναι το ιδιο το hands free) εννοειται εχει πολυ καλυτερο σημα...

στο αγαπημενο μας hd2 εχουμε μονο την εξωτερικη...:p γι'αυτο και δεν πιανει τιποτα με registry hack...:lol:

 

δοκιμασε κανενας την 1.48?

ειδα αυτοhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5038130&postcount=105

θελω να την δοκιμασω αλλα βαριεμαι να το ξαναστησω...:lol:

Link to comment
Share on other sites

και γω φιλε μου τις ιδιες αποριες με σενα εχω και περιμενω καποιον να μασ διαφωτισει...

 

Αρχικά ας ξεκαθαρίσουμε κατι: 1000ΜΒ είναι η δωρεάν χωρητικότητα για σερφαρισμα και τα 1000 λεπτά είναι ο δωρεάν χρόνος ομιλίας! Βάζοντας ένα προγραμμα το οποιο μετράει την κατανάλωση στο δίκτυο μπορείτε ανά πάσα στιγμή να βλέπετε τι σας απομένει! Δεν υπάρχει απάντηση στην ερώτηση αν είναι αρκετά διοτι εξαρτάται καθαρά από τον όγκο πληροφορίων που λαμβανεις! Δηλαδή άλλο είναι να βλέπω τους τίτλους των mail, άλλο να κατέβαζω το πλήρες κείμενο και άλλο να κατεβαζω και ολα τα συνημμενα!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστώ, τους χάρτες που τους βρίσκω

 

Εάν δεν σε ενδιαφέρει να πληρώσεις, δεν μπορούμε να κάνουμε δημόσια αυτή τη συζήτηση στο forum.

 

δοκιμασε κανενας την 1.48?

ειδα αυτοhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5038130&postcount=105

θελω να την δοκιμασω αλλα βαριεμαι να το ξαναστησω...:lol:

 

Δεν είναι final. Είναι test ROM με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι να εχει ειπωθει...μπορουμε στην αρχικη καρτελα να εχουμε την ημερομηνια σε στυλ Κυριακη 29 Νοεμβριου ή οπως αλλιως θελουμε πειραζοντας το 3d7773a7_manila που βρισκεται μεσα στο φακελο windows. πρεπει πρωτα με εναν explorer π.χ resco explorer να το αντιγραψουμε στην καρτα μνημης...κραταμε ενα αντιγραφο καλου κακου και μετα παρατεταμενο κλικ...ιδιοτητες και τα ξετικαρουμε ολα...το μεταφερουμε στο pc μας και το ανοιγουμε με wordpad και πειραζουμε την γραμη που εχω με εντονα

<trans-unit id="IDS_DATEFORMAT">

<source>dddd d MMMM</source>

αυτη την μορφη εχω εγω π.χ για Κυριακη 29 Νοεμβριου

οπου dddd ειναι day και με 2 dd γινεται αλλα θα λεει Κυρ,οπου d date με 2 d ειναι ασκοπο γιατι αντι για 1 Δεκεμβριου θα λεει 01 Δεκεμβριου και το καλυτερο ΜΜΜΜ month και με 2 ή 3 γινεται αλλα θα το κοβει...και το καλο ειναι αν το εχεις MMMM οτι δεν χωραει γινεται διαφανης το κουτακι με το ξυπνητηρι και μπαινει απο πισω.

επισης μπορουμε να βαλουμε και ΥΥ Year για τα 2 τελευταια του ετους ή ΥΥΥΥ για ολοκληρο το ετος. μπορουμε και να βαλουμε διαχωριστικαπ.χ '-' ή '/' εγω προτιμαω το κενο.

ελπιζω να μην κουρασα...αλλα για καποιον νεο στο χωρο θα ηθελε καποιες λεπτομεριες...παραπανω:)

Δεν είναι final. Είναι test ROM με ότι αυτό συνεπάγεται.

περιμενουμε μια final λοιπον. Thanks...

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μία ερώτηση?

 

γιατί η κάρτα μου έχει μέσα το copilot? ήταν απο την αρχή μέσα ή μπήκε απο το κινητό?

 

μπορώ να το διαγράψω? είναι 1,7giga

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έρχεται η συσκευή με το CoPilot, ήταν από την αρχή. Εάν δεν το θέλεις μπορείς να το διαγράψεις. Ή ακόμα καλύτερα πέρασε το στον υπολογιστή σου για να μη χαθεί τελείως πριν τη διαγραφή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από digelo

Φίλε συγνώμη. έκανα exit το spb shell και δούλεψε το owner.

Ευχαριστώ.

 

Και δεν το έλεγες τόση ώρα ότι έχεις το SPB...:lol::lol::lol:

 

Παρεπιπτόντως, καλορίζικο το νέο σου τηλέφωνο.

 

Ευχαριστώ!

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η συσκευή με το CoPilot, ήταν από την αρχή. Εάν δεν το θέλεις μπορείς να το διαγράψεις. Ή ακόμα καλύτερα πέρασε το στον υπολογιστή σου για να μη χαθεί τελείως πριν τη διαγραφή.

 

το copilot ειναι σαν το destinator σωστά? πόσες χώρες συμπεριλαμβάνει? πρέπει να χρεώνεσαι όσο το χρησιμοποιείς

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει και upgrade σε wm7 ;)

http://msmobiles.com/news.php/8793.html

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Όταν χτυπάει το κινητό σας απαντάτε με το κουμπι κάτω κάτω αριστερά ή με το πλήκτρο αφής που σας βγάζει στην οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Όταν χτυπάει το κινητό σας απαντάτε με το κουμπι κάτω κάτω αριστερά ή με το πλήκτρο αφής που σας βγάζει στην οθόνη?

 

Με το πλήκτρο αφής!;)

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...