Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο εχω :(

 

Σου απαντησε ο δημιουργος του,στο προηγουμενο ποστ.

 

Πάτα το κουμπάκι [12#] στο Full QWERTY mode και μετά μπορείς να γράψεις ελληνικά με 160 χαρακτήρες.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και τους 2 παιδια για την αμεση βοηθεια σας

 

παιδια προβλημα παταω το κουμπακι(12#) γραφω 1 χαρακτηρα και μετα με γυριζει στους 70 χαρακτηρες

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια προβλημα παταω το κουμπακι(12#) γραφω 1 χαρακτηρα και μετα με γυριζει στους 70 χαρακτηρες

 

Επανεκκίνηση έκανες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και αυτο το εκανα:(

ο μονο τροπος ειναι καθε χαρακτηρα που γραφω να παταω 12#:lol:

 

 

Oταν πατας 12# δεν στα βγαζει ολα κεφαλαια τα γραμματα?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Oταν πατας 12# δεν στα βγαζει ολα κεφαλαια τα γραμματα?

 

ναι στο πρωτο γραμμα μετα με γυρναει στα πεζα

 

το βρηκα παιδια ηθελε να ενεργοποιησω στα settings to turn off symbol lock

δουλευει τωρα κομπλε

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

και αυτο το εκανα:(

ο μονο τροπος ειναι καθε χαρακτηρα που γραφω να παταω 12#:lol:

ναι στο πρωτο γραμμα μετα με γυρναει στα πεζα

Έχουν πειραχτεί οι ρυθμίσεις του Text input. Kάνε τα παρακάτω:

 

Settings --> Locale & text --> Text input --> Symbol lock --> On

 

Πρέπει το Symbol lock να είναι On για να παραμένεις στη σελίδα των συμβόλων μετά από κάθε πάτημα.

Πες μας αν έτσι δουλεύει ΟΚ.

 

Edit: Με πρόλαβες! :)

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια.Καπου τοχα βρει αλλα τωρα δεν...

Οταν με καλουν και παταω το πληκτρο no μου βγαζει περαν του εικονιδιου αναπαντητης και μηνυμα sms αν θελω να στειλω.Πως απενεργοποιειτε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Κωστα καθαρισε την cache απο τον οπερα μολις το αφαιρεσεις το αγαπημενο που θελεις αλλα πηγαινε και στο \windows\thumbneil κι σβησε την εικονα που δεν θελεις;)

 

και μετα βαλτο παλι απο την αρχη ;)

τα κανω Δημητρη με την εξης σειρα.1.αφαιρεση αγαπημενου και διαγραφη απο τα αγαπημενα

2.αφαιρεση εικονας 3.διαγραφη φακελου windows opera9 cache και μετα προσθεση παλι του ιδιου και μετα δεν μου βγαζει καν εικονα......μονο το ονομα κατω απο την καρτελα...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εαν κάνεις hard reset, και έχεις φλασάρει πρέπει να ξαναφλασάρεις.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εαν κάνεις hard reset, και έχεις φλασάρει πρέπει να ξαναφλασάρεις.

 

Σε ποιον απευθύνεσαι; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mηπως απλα ρωταει το παιδι??

Παντως εγω που φλασαρα με hspl κ μετα την oficial wee rom αν κ εχω κανει hard reset δεν χρειαζετε να ξαναflashαρω, αφου ειναι ολα εδω δεν χανονται!!

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν ρωτάει, τότε η σωστή πρόταση είναι...

 

"Εάν κάνεις hard reset, και έχεις φλασάρει πρέπει να ξανακάνεις hard reset".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή ερώτηση είναι έχω φλασάρει και θέλω να κάνω hard reset, κατόπιν θα πρέπει να ξαναφλασαρω., ευχαριστώ και τους δύο, ο malias4 με κάλυψε.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Εκανα full back up (εκτος της storage) με το sprote... και αφου αναβαθμισα την rom επανεφερα το back up. Moυ επανεφερε τις ρυθμισεις (οχι ολες: ταπετσαριες πχ μου εβαλε default shortcuts τα εχασε ολα, αλλα ειχε κρατησει επαφες sms ηχους κλησης κλπ)... To θεμα μου ειναι πως δεν επανεφερε τιποτα απο τα προγραμματα/παιχνιδια (ουτε ενα)... οποτε τωρα υπαρχουν στην storage αλλα δεν τα βλεπει το κινητο.... Ητανε πρωτη φορα οποτε ειμαι newbie οσον αφορα back up.... Ξερεις κανειw να με διαφωτισει αν αυτο ειναι φυσιολογικο (γιατι πρεπει τωρα να ξαναπερασω τουλ 10 προγραμματα, 30 παιχνιδια και διαφορα tweaks που ειχα κανει για να στειλω την cache του album και του opera στην storage).
Link to comment
Share on other sites

Εκανα full back up (εκτος της storage) με το sprote... και αφου αναβαθμισα την rom επανεφερα το back up. Moυ επανεφερε τις ρυθμισεις (οχι ολες: ταπετσαριες πχ μου εβαλε default shortcuts τα εχασε ολα, αλλα ειχε κρατησει επαφες sms ηχους κλησης κλπ)... To θεμα μου ειναι πως δεν επανεφερε τιποτα απο τα προγραμματα/παιχνιδια (ουτε ενα)... οποτε τωρα υπαρχουν στην storage αλλα δεν τα βλεπει το κινητο.... Ητανε πρωτη φορα οποτε ειμαι newbie οσον αφορα back up.... Ξερεις κανειw να με διαφωτισει αν αυτο ειναι φυσιολογικο (γιατι πρεπει τωρα να ξαναπερασω τουλ 10 προγραμματα, 30 παιχνιδια και διαφορα tweaks που ειχα κανει για να στειλω την cache του album και του opera στην storage).

 

Μήπως γιατί όλα αυτά που λες τα είχες εγκαταστήσει στην εξωτερική μνήμη;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω συναντήσει διάφορα προβλήματα απο τα διάφορα φλασαρίσματα που έχω κάνει, το συνιστώ για σωστό φλάσάρισμα, είναι πολύ εύκολο και γρήγορο.

Το βρίσκετε εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=644781

 

Κωνσταντίνε, μήπως ένα από τα προβλήματα ήταν και αδικαιολόγητα υψηλή κατανάλωση μπαταρίας; (Μιλάμε για αυτονομία μόλις 8-10 ώρες και αυτό σε stand by).

 

Έχουν ακουστεί πολλά τέτοια γι'αυτό ρωτάω.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατί όλα αυτά που λες τα είχες εγκαταστήσει στην εξωτερική μνήμη;

 

Ναι στην εξωτερικη μνημη ειναι... Αυτο σημαινει πως δεν μπορουν πλεον αυτα τα αρχεια μεσω του sprite να ξαναδουλεψουν.... Οτι εχω εγκατεστημενο στην storage θα ειναι ''τυφλο'' δηλαδη?????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκανα full back up (εκτος της storage) με το sprote... και αφου αναβαθμισα την rom επανεφερα το back up. Moυ επανεφερε τις ρυθμισεις (οχι ολες: ταπετσαριες πχ μου εβαλε default shortcuts τα εχασε ολα, αλλα ειχε κρατησει επαφες sms ηχους κλησης κλπ)... To θεμα μου ειναι πως δεν επανεφερε τιποτα απο τα προγραμματα/παιχνιδια (ουτε ενα)... οποτε τωρα υπαρχουν στην storage αλλα δεν τα βλεπει το κινητο.... Ητανε πρωτη φορα οποτε ειμαι newbie οσον αφορα back up.... Ξερεις κανειw να με διαφωτισει αν αυτο ειναι φυσιολογικο (γιατι πρεπει τωρα να ξαναπερασω τουλ 10 προγραμματα, 30 παιχνιδια και διαφορα tweaks που ειχα κανει για να στειλω την cache του album και του opera στην storage).

 

Εάν είχες πάρει full backup κανονικά θα έπρεπε να είχες και τα προγράμματα μέσα μετά το restore. Όπως και να έχει, δεν συνιστώ κάτι τέτοιο, καλό είναι να μην επαναφέρεις ρυθμίσεις συστήματος και registry tweaks παρά μόνο την pim πληροφορία (επαφές, sms, calendar κτλ).

 

Συστήνω πάντως καλύτερα τη χρήση του Spb Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν είχες πάρει full backup κανονικά θα έπρεπε να είχες και τα προγράμματα μέσα μετά το restore. Όπως και να έχει, δεν συνιστώ κάτι τέτοιο, καλό είναι να μην επαναφέρεις ρυθμίσεις συστήματος και registry tweaks παρά μόνο την pim πληροφορία (επαφές, sms, calendar κτλ).

 

Συστήνω πάντως καλύτερα τη χρήση του Spb Backup.

 

Ναι κι εγω ετσι οπως εγινε το κινητο λεω να το στησω ξανα χειροκινητα (οσον αφορα τα προγαραμματα registry κλπ)... Για να το φορματαρω τι προτεινεις... Hard reset???? Θα χαθει ετσι και η νεα εκδοση της rom που περασα?????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε hard reset και θα επανέλθει η συσκευή στην κατάσταση μετά το φλασάρισμα της τελευταίας rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβληματακι με το wmp. πολλες φορες αργει απελπιστικα να φορτωσει το τραγουδι το οποιο εχω επιλεξει να παιξει. επισης το coreplayer κολλαει αφανταστα...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...