Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

Το rdio εχει να κανει και με το σε ποια χωρα χρησιμοποιηται.

Για παραχειγμα εδω στην Αιγυπτο το καλυτερο σημα το εχω με το 2.08xxxx02.

Αν δεν κανω λαθος προερχεται απο την αμερικανικη ρομ και εδω στις κεραιες χρησιμοποιηται αμερικανικη τεχνολογια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά ποια πιστεύετε είναι η καλύτερη rom που κυκλοφορεί;Όχι επίσημη εννοείται!

 

Συνιστώ να διαβάσεις λίγο προς τα πίσω και θα πάρεις μια εικόνα. Δεν είναι και ότι καλύτερο να γεμίζουμε το θέμα με επαναλαμβανόμενες ερωτοαπαντήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει "θορυβο" στην ομιλια με radio 2.08 και miri v9?

 

Από το Σάββατο το πρωί που βγήκε η miri v9 μέχρι και τώρα δεν έχω παρατηρήσει κανένα "θόρυβο" στην ομιλία και έχω μιλήσει αρκετά.

 

Αν τον εγκαταστήσουμε, γίνεται απεγκατάσταση ο προηγούμενος Opera? ή μένει ?...

 

Ο opera 9 που είναι μέσα στην rom δεν γίνεται απεγκατάσταση.

Εαν όμως έχουμε βάλει και beta έκδοση του Opera 10 αυτή γίνεται απεγκατάσταση και μπαίνει η νέα.

 

Ρε παιδιά ποια πιστεύετε είναι η καλύτερη rom που κυκλοφορεί;Όχι επίσημη εννοείται!

 

Σήμερα, (γιατί τα δεδομένα αλλάζουν από μέρα σε μέρα) για μένα είναι η Miri v9.0

Όμως όπως είπε και ο φίλος athanaso77 αν θέλεις να βάλεις cooked rom πρέπει να διαβάσεις από πιο πίσω και θα μάθεις πολλά όπως όλοι μας.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο το πρωί που βγήκε η miri v9 μέχρι και τώρα δεν έχω παρατηρήσει κανένα "θόρυβο" στην ομιλία και έχω μιλήσει αρκετά.

.....................

Σήμερα, (γιατί τα δεδομένα αλλάζουν από μέρα σε μέρα) για μένα είναι η Miri v9.0..............

 

miri v 9.0 ???? Εγω γιατι βλεπω μονο την 7.0 ??????? Κανενα link ???? :worry:

 

Edit : Sorry, τωρα το ειδα. Ας διαγραφει το post !!!!!

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

miri v 9.0 ???? Εγω γιατι βλεπω μονο την 7.0 ??????? Κανενα link ???? :worry:

 

Μάλλον κοιτάς στο site των xda.

 

Αρκετοί μάγειρες σταματήσαν να ανανεώνουν τα post στο xda γιατί δεν τους αφήνουν να βάζουν Link σε άλλα site (αν το κατάλαβα καλά)

 

Την miri θα την βρίσκεις στην htcpedia.com

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1786

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτος ο νέος opera!Ταχύτατος!κ επιτέλους μπορώ να δω βίντεος μέσα από τον opera!

 

keypad ή touch???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
keypad ή touch???

 

Για το HD2, touch

 

Ενημερωτικά, για τον Opera 10 υπάρχει θέμα και συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=260545

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.........:)

Οντως φασαρία κ εκο! Μετα απο πολλες δοκιμές (εξαρταται κ απο την ρομ βεβαια)

κατεληξα στο 2.07.51.22.2!!! απιστευτη ποιότητα ηχου κ σηματος!!!:X

 

Εμενα μου λενε οτι ακουνε αρκετα τους ηχους απο το περιβαλλον... Δηλαδη, οτι γινεται τριγυρω μου... Εχει να κανει αυτο με το radio που εχω? Ή ειναι σχετικο με το ακουστικο?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Με το ράδιο έχει να κάνει σίγουρα το σήμα και το gps.Εχω wind και στην γειτονιά μου(μέσα στην Κοζάνη) με το ράδιο της 1.66 2.0.6.51 δεν είχα καν gprs σήμα:wacko: Εβγαζε πλέγμα στο g και φυσικά δε μπορούσα να συνδεθώ.Με τη ρομ του miri την 9.0 xtralight και το ράδιο 2.0.8 είχα gprs σήμα αλλά το gps αργούσε πολύ ώρα να βρει σήμα.Τώρα δοκιμάζω στην 1.66 το νέο ράδιο 2.0.9 και δουλεύει καλά και το gps και το gprs.Για edge δε το συζητώ αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό είναι και θέμα της wind,καθώς στο κέντρο της πόλης εμφανίζεται κανονικά αντί για G το Ε
Link to comment
Share on other sites

και τι δουλεια εχεις εσυ πτεραρχε μου με τις ρομ του λεο? :confused: εεε?:lol:

 

 

 

περαστικα μας και περαστικα τους...αντι να ανοιγουν τα λογισμικα,οσο πανε και τα κανουν πιο σφιχτα και απροσιτα...

 

ηθελα να ηξερα,εμας δεν τους ενδιαφερει καθολου τι θελουμε απο μια τετοια συσκευη??

 

ποιους εχουν στο μυαλο τους οταν κατασκευαζουν τετοια λογισμικα??

δημητρη κατι μου λεει οτι η επομενη συσκευή μας δεν θα ειναι wm.

Τετοια πραγματα ειχαμε και εκει που ειμαστε.

Ειχα δίκιο οταν ελεγα οτι το HD2 θα αποκτήσει αξια σαν το τελευταιο ελευθερο smart phone

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@ioathe:

To post σου Αυστηρό καθεστώς ελέγχου στα Windows Phone 7 μεταφέρθηκε στο σωστό μέρος...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259203

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 1.4 topix. οποιο πληκτρολογιο για ελληνικους χαρακτήρες και να χρησιμοποιήσω τα μηνυματα που στελνω με μικρα γράμματα βγάζουν μόνο ερωτηματικα. Ξέρει κανεις πως διορθωνεται αυτο. στις προηγουμενες topix δεν ειχα αναλογο προβλημα! Thanks
Link to comment
Share on other sites

δημητρη κατι μου λεει οτι η επομενη συσκευή μας δεν θα ειναι wm.

Τετοια πραγματα ειχαμε και εκει που ειμαστε.

Ειχα δίκιο οταν ελεγα οτι το HD2 θα αποκτήσει αξια σαν το τελευταιο ελευθερο smart phone

 

Δυστυχως τετοιου ειδους πολιτικες, οπως της Microsoft & της Apple πανε τα πραγματα αρκετα πισω, αντι να παμε μπροστα. Τετοια διαβαζοντας, δυσκολα πλεον αποφασιζει να επενδυσει στην τεχνολογια των WM & iphone. Μετα διερωτωνται γιατι ο κοσμος το γυριζει σε αλλα λειτουργικα. Αντι να αφουγκραζονται τις γνωμες των χρηστων αυτοι κλεινουν τα αυτια τους και κανουν τα λειτουργικα ακομη πιο κλειστα. Κριμα :mad:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παρακαλώ η συζήτηση σχετικά με τα WP7 να μεταφερθεί στο αντίστοιχο θέμα link του οποίου δίνω ακριβώς από πάνω.

 

Ας μην γεμίζουμε με off-topic post το παρόν θέμα. Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα Options των μηνυμάτων επέλεξε το "Use Unicode when necessary".

 

με αυτο τον τροπο ομως δεν μπορω να γραψω 160 χαρακτηρες αλλα 70!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τα πληκτρολόγια του πρώτου post, 160 θα γράφεις. Δοκιμασμένα πράγματα (Βάλε του DrMobile). Φυσικά όμως μόνο με την καρτέλα των κεφαλαίων που εμφανίζεται όταν πατάς το πλήκτρο 12#.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τα πληκτρολόγια του πρώτου post, 160 θα γράφεις. Δοκιμασμένα πράγματα (Βάλε του DrMobile). Φυσικά όμως μόνο με την καρτέλα των κεφαλαίων που εμφανίζεται όταν πατάς το πλήκτρο 12#.

 

με κεφαλαια το ξερω οτι γραφει 160 χαρακτηρες! αυτο το πληκρολογιο χρησιμοποιω. απλα με τις προηγουμενες rom topix εγραφα και με μικρα 160 χαρακτηρες χωρις την επιλογη που μου ειπες! Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ούτως ή άλλως, το πρωτόκολλο των sms δεν υποστηρίζει 160 πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες/sms. Συνεπώς δεν είναι θέμα συσκευής ή rom και λογικά είναι δύσκολο να έστελνες κατά αυτό τον τρόπο. Μιλάμε για ελληνικά πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως, το πρωτόκολλο των sms δεν υποστηρίζει 160 πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες/sms. Συνεπώς δεν είναι θέμα συσκευής ή rom και λογικά είναι δύσκολο να έστελνες κατά αυτό τον τρόπο. Μιλάμε για ελληνικά πάντα.

 

εστελνα 160 χαρακτηρες γιατι δεν χρησιμοποιουσα την επιλογη unicode αλλα τους αναγνωριζε τους ελληνικους χαρακτηρες! με την συγκεκριμενη topix εχω το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους - σήμερα παραλαμβάνω το καινούργιο αυτοκίνητο με ενσωματωμένο bluetooth. παρατήρησα ότι ανάμεσα στα settings του τηλεφώνου μας υπάρχει η επιλογή car kit module. Γνωρίζει κανένας πως χρησιμοποιείται για σύνδεση με το αυτοκίνητο? το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος?
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...