Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πάντως, για να μην υπάρχουν προβλήματα στα φλάσαρίσματα και μετά, που παρουσιάζονται συχνά, απο υπολείμματα παλαιότερων ρομς, βγήκε ένα πολύ καλό εργαλείο (task 29 - σκέτο - χωρίς την διαδικασία του ΜΤΤΥ - που την θεωρω λίγο δύσκολη)που σβήνει τα πάντα απο τη συσκευή (rom images) και έτσι η νέα ρομ φλάσάρεται σε "καθαρή" συσκευή, ενώ υπάρχει η έκδοση να φλασάρεται μαζί με ράδιο, ή σκέτο χωρίς ράδιο.

Επειδή έχω συναντήσει διάφορα προβλήματα απο τα διάφορα φλασαρίσματα που έχω κάνει, το συνιστώ για σωστό φλάσάρισμα, είναι πολύ εύκολο και γρήγορο.

Το βρίσκετε εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=644781

 

Καλά κάνεις και αναφέρεις το Task29. Σε λίγο καιρό θα μιλάμε πιο συχνά για αυτό και θα το χρησιμοποιούν όλοι οι κάτοχοι του HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το task29 λειτουργει οπως το πχ το uspl το τρεχουμε μεχρι να μπει B/L η συσκευη η λειτουργει σαν format και μετα η συσκευη μενει B/L? ειναι πολυ ενδιαφερων αφου στη θεωρια μηδενιζει οποια προβληματα εχουμε Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και αναφέρεις το Task29. Σε λίγο καιρό θα μιλάμε πιο συχνά για αυτό και θα το χρησιμοποιούν όλοι οι κάτοχοι του HD2.

 

καλησπερα.που γινεται εγκατασταση στην καρτα μνημης η στο τηλ:!:απλα το τρεχουμε και ειμαστε ετοιμη να περασουμε την rom απο την αρχη:!:ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

οταν θελουμε να αλλαξουμε μια εικονα στη καρτελα ιντερνετ στο htc sense γιατι απλα δεν την πηρε καλα κ φαινεται λευκη πως το κανουμε;;;δεν μπορω να το βρω με τιποτα....;;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

μπραβο και απο μενα στην ρεβεκκα,ειτε το πιστευετε ειτε οχι,δεν εχω φλασαρει σχεδον καθολου,κυριως απο φοβο,αλλα με την μεταφραση που εκανε φαινεται απλο και θα το δοκιμασω.τωρα ενα μονο μου λειπει για να ειμαι 150% σιγουρος οτι δεν θα κανω βλακεια...εναν οδηγο για το πως μπορω να το γυρισω στην εργοστασιακη του κατασταση για αν χρειαστει να κανω χρηση εγγυησης...Εννοω ρομ και hspl...μπορει κανεις να δωσει καποιον αντιστοιχο οδηγο?ειτε ελληνικο ειτε αγγλικο?

 

καλησπερα σε ολους :)

 

φιλε Αντρεα,υπαρχει ο οδηγος που ζητας στο 1ο ποστ και στα ελληνικα μαλιστα;)

@Κeras

Κωστη,εγω φλασαρω παντα απο την καρτα,συν οτι μια φορα το μηνα την φορμαρω και ετσι την εχω παντα καθαρη απο τα φλασαρισματα.

εξυπνη εφαρμογη αυτη,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητη για οσους δεν χρησιμοποιουν καθολου το pc τους για φλασαρισμα.

 

οσο για τις τοπιξ,ειμαι με την 1.5.2 κι ειλικρινα,το τηλ πεταει:)

να φανταστεις,και εγω δεν θυμαμαι ,ποσο καιρο εχω να ποσταρω απο το pc μου:blink:

 

@koklas

Κωστη απλα σβησε την προηγουμενη και ξανα βαλτην :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εξυπνη εφαρμογη αυτη,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητη για οσους δεν χρησιμοποιουν καθολου το pc τους για φλασαρισμα.

 

Δεν έχει να κάνει με αυτό Δημήτρη. Ο λόγος ύπαρξης του είναι το καθάρισμα από υπολείμματα που απ' ότι φαίνεται μένουν ακόμα και μετά από flashάρισμα αλλά και hard reset και επηρεάζουν (αρνητικά) μια rom ανεξαρτήτως του πως έχει γίνει η διαδικασία του φλασαρίσματος (είτε από PC, είτε από την κάρτα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με αυτό Δημήτρη. Ο λόγος ύπαρξης του είναι το καθάρισμα από υπολείμματα που απ' ότι φαίνεται μένουν ακόμα και μετά από flashάρισμα αλλά και hard reset και επηρεάζουν (αρνητικά) μια rom ανεξαρτήτως του πως έχει γίνει η διαδικασία του φλασαρίσματος (είτε από PC, είτε από την κάρτα).

 

 

δεν το προσεξα Γιαννη:blink:

 

ευχαριστω για την διορθωση και την υποδειξη φιλε:)

οποτε πρεπει να το τιμησουμε καποια στιγμη:D

 

ρε παιδια εχει παρατηρησει κανεις στις topix,αν μετα απο επανεκινηση της συσκευης,κατεβαινει η ενταση στο μισο?

μου το κανουν ολες οι topix ...

δεν εχει να κανει με το igo σιγουρα παντως...

τον τελευταιο καιρο δεν εχω πολυ χρονο για ψαξιμο,οποτε δεν εχω κοιταξει αλλου για αυτο...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους :)

...............................

..................................................................

@Κeras

Κωστη,εγω φλασαρω παντα απο την καρτα,συν οτι μια φορα το μηνα την φορμαρω και ετσι την εχω παντα καθαρη απο τα φλασαρισματα.

εξυπνη εφαρμογη αυτη,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητη για οσους δεν χρησιμοποιουν καθολου το pc τους για φλασαρισμα.

 

οσο για τις τοπιξ,ειμαι με την 1.5.2 κι ειλικρινα,το τηλ πεταει:)

να φανταστεις,και εγω δεν θυμαμαι ,ποσο καιρο εχω να ποσταρω απο το pc μου:blink:

 

.......................................................

 

Καλησπέρα κι εσένα Δημήτρη.

Πήρα αφορμή και το έγραψα, λόγω του οτι έχω συναντήσει αρκετά προβλήματα - τελείως διαφορετικά - απο τότε που φλάσαρα με το HD.

Δύο ήταν τα σημαντικά προβλήματά μου, τα οποία, τα συναντώ εδώ κι εκεί στο xda..

1) Με τίποτα δεν μπορούσα να φλασάρω απο την κάρτα.

2) Δεν μπορούσα να φλασάρω όποια ρομ ήθελα, αλλά μόνο μερικές ρομς. Σε όποιες δεν φλάσαραν, το αποτέλεσμα ήταν τριγωνάκι και θαυμαστικό!

 

Μπορεί να σου ακούγεται τρελό, αλλά όμως μου συνέβαινε συνέχεια και είχα τρελαθεί...

Θεωρώ, μέχρι αποδείξεως του εναντίον, οτι το πρώτο οφείλεται σε ένα πρόβλημα που, μόλις εχτές διάβασα ποιά μπορεί να είναι η λύση του..:

Το φορμάρισμα της κάρτας απο τη συσκευή, και όχι απο τον υπολογιστή. Φαίνεται οτι φορμάροντας την κάρτα απο τον υπολογιστή, κάτι διαφορετικό απο αυτό που πρέπει, γίνεται, και δεν φλάσαρε ούτε ρομ, ούτε ράδιο απο την κάρτα με τον κλασσικό τρόπο.

Το δεύτερο θέμα, φαίνεται να έχει λυθεί με το task 29.

Σε κάθε φλασάρισμα μέχρι σήμερα, θεωρώ πως δεν είχα πολύ σημαντικά προβλήματα, διότι έβγαζα την μπαταρία αμέσως μετά το φλασάρισμα πριν η συσκευή μπουτάρει, που θεωρητικά δεν αφήνει υπολείμματα απο προηγούμενη ρομ. Όμως, προβλήματα είχα. Με το task 29 φλασάρεις σε τελείως "καθαρή" συσκευή, όπως προαναφέρθηκε. Το δοκίμασα, δεν ξέρω αν μπορεί αυτό να συμβαίνει, αλλά η συσκευή μου, μου φαίνεται πιο γρήγορη...

Ούτως ή άλλως, αν κάποιος συνδέει συχνά τη συσκευή του με τον υπολογιστή του (για συγχρονισμό, κλπ.) φαντάζομαι οτι φλασάρει κυρίως μέσω USB και όχι απο την κάρτα. Είναι και συνήθεια... Είμαι της παλιάς σχολής... :lol:

 

Δεν έχει να κάνει με αυτό Δημήτρη. Ο λόγος ύπαρξης του είναι το καθάρισμα από υπολείμματα που απ' ότι φαίνεται μένουν ακόμα και μετά από flashάρισμα αλλά και hard reset και επηρεάζουν (αρνητικά) μια rom ανεξαρτήτως του πως έχει γίνει η διαδικασία του φλασαρίσματος (είτε από PC, είτε από την κάρτα).

 

Νομίζω οτι τελικά, όντως έχω δει διαφορά, Γιάννη, ενώ δεν το πολυπίστευα...

 

@alex_n80:

Σβήνει τα πάντα, και μπορείς να "τρέξεις" στη συσκευή σου μόνο το bootloader για να φλασάρεις.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εχω την ελληνικη 1.66 και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να εγκαταστησω το igo και να δουλεψει κανονικα ΧΩΡΙΣ να μετονομασω την καρτα αποθηκευσης σε storage card.

Καμια βοηθεια με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω οτι τελικά, όντως έχω δει διαφορά, Γιάννη, ενώ δεν το πολυπίστευα...

 

Αυτή τη στιγμή αποτελεί τον πιο σίγουρο τρόπο για να σιγουρευτούμε ότι δεν έχουν μείνει υπολείμματα στη συσκευή από άλλες rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεφορτώθηκα τον htc dialer:D http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5743878&postcount=3074

Τα γράμματα εμφανίζονται κανονικά στον wm dialer.Ευτυχώς που υπάρχουν και οι xda και δίνουν λύσεις σε αρκετά εξεζητημένα πράγματα πάνω στα wm και τα htc :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια με αυτο?

 

εγω εχω την 8.3.4.102680 ver και τρέχει κανονικά χωρίς να μετονομάσω σε storage card

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη αυτο ακριβως κανω.....το αφαιρω απο τα γσπημενα και οταν κανω προσθηκη bookmarks μου εμφανιζει την ιδια εικονα....κ δεν την εχει φορτωσει καλα....κ θελω να την αλλαξω...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω απο το μεσημερι τη ρομ του μιρι φαινεται πολυ καλη δουλεια δεν βλεπω καθυστερηση πουθενα σε σχεση με την topix πολυ βολικο τα 6.5.x θα συνεχισω τις δοκιμες παντως δεν το περιμενα μπραβο του.κωστα κουμπακια για κατω μπαρα εχεις στο προγραμμα;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω εχω την 8.3.4.102680 ver και τρέχει κανονικά χωρίς να μετονομάσω σε storage card

 

Στο sys.txt πες μας τις ρυθμίσεις στο παρακάτω...

 

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη αυτο ακριβως κανω.....το αφαιρω απο τα γσπημενα και οταν κανω προσθηκη bookmarks μου εμφανιζει την ιδια εικονα....κ δεν την εχει φορτωσει καλα....κ θελω να την αλλαξω...

 

 

Κωστα καθαρισε την cache απο τον οπερα μολις το αφαιρεσεις το αγαπημενο που θελεις αλλα πηγαινε και στο \windows\thumbneil κι σβησε την εικονα που δεν θελεις;)

 

και μετα βαλτο παλι απο την αρχη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κωστα κουμπακια για κατω μπαρα εχεις στο προγραμμα;

 

Δες αν σου αρέσει κάτι τέτοιο...

 

http://multi-hoster.com/images/69948932907232067109.png

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=637858

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με αγγλικη ρομ(topix) και ελληνικο πληκτρολογιο πως γραφουμε με 160 χαρακτηρες

 

Ποιο πληκτρολογιο εχεις βαλει?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

οταν θελουμε να αλλαξουμε μια εικονα στη καρτελα ιντερνετ στο htc sense γιατι απλα δεν την πηρε καλα κ φαινεται λευκη πως το κανουμε;;;δεν μπορω να το βρω με τιποτα....;;

 

HTC Sense-Kαρτέλα INTERNET >Μενού>Αφαίρεση αγαπημένων.

Φαίνεται ότι επρόκειτο για μεγάλη σελίδα που δεν είχε ολοκληρωθεί η φόρτωση της όταν δημιουργήθηκε η συντόμευση.

Link to comment
Share on other sites

hd2greekkeyboard

Πάτα το κουμπάκι [12#] στο Full QWERTY mode και μετά μπορείς να γράψεις ελληνικά με 160 χαρακτήρες.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...