Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαννη σε ευχαριστω πολυ για τα link . Ειναι ενα θεματακι το διαβασμα ολου του φορουμ . Παντρεμενος με παιδι - διαβασμα - και πολυωρη δουλεια . Σε ευχαριστω και παλι
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη

η extra light δεν εχει HTC Sense αρα δεν μας κανει

αυτη χωριs το htc messaging εχει ενα bug (it has only one problem when you want to check the SMS for a contact at people hub, you will get a black screen)

Αυτη με το htc messaging ειναι οπως στην Topix

Η επιλογη δικη σου

 

@tesalat

Εσυ Κωστα πια εβαλες?

 

 

Γιαννη ευχαριστω:) εγραψα ποια κατεβαζω,την 2.5 full

 

κατεβαζω απο το τηλ,φλασαρω(μαλλον,δεν θελω :p) κ τα ξαναλεμε...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ευχαριστω:) εγραψα ποια κατεβαζω,την 2.5 full

 

κατεβαζω απο το τηλ,φλασαρω(μαλλον,δεν θελω :p) κ τα ξαναλεμε...

Δημήτρη επειδή σε θυμάμαι οπαδό του Onko, πιστεύω η Xlite θα σου πήγαινε καλύτερα. 290 mb ελεύθερα μετά το φλασάρισμα και την στήνεις όπως θέλεις, με οποιονδήποτε opera σου αρέσει, χωρίς περιττά σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,μολις τελειωσα με ενα ψιλοστησιμο της miri full.

 

ειλικρινα?

 

δεν μου καθονται σωστα καποια πραγματα στο customization του sense,κατι που με χαλαει πολυ σε 1η δοση.

ενα αλλο που ειδα,ειναι οτι αργει παρα πολυ σε καποια πραγματακια που οι topix ...θυμιζουν ονκο:)

 

Τακη,ευχαριστω φιλε εχω δοκιμασει την v9 του miri σε extra light,το μανιλα πλεον το θεωρω must !

 

θα της δωσω λιγο χρονο ακομη,για να δω τι παιζει με το sense customizing,αλλα και με την σταθεροτητα.

η πληκτρολογηση παντως ειναι πολυ καλυτερη ever τωρα!

 

ευχαριστω για την προταση να την δοκιμασω παιδια.

 

τα λεμε αργοτερα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις μας δεν εχει αναγκη φλασαρισματος εχοντας την 1.66 official η ακομα καποια σαν την 1.2 topix η οποια ειναι ουσιαστικα η 1.66 χωρις τα περιττα και με περασμενα τα γνωστα tweaks ωστε να μην τα βαζουμε μονοι μας.

 

Ο λογος που φλασαρισα την ρομ του miri, ειναι για τα 6.5.3 που θεωρω οτι ειναι μια εκδοση του λειτουργικου που ταιριαζει καλυτερα στο HD2 για τους λογους που ανεφερα σε προηγουμενα μηνυματα.

 

Σε λιγο καιρο θα δωθουν επισημα με καποιες νεες συσκευες και ελπιζω η HTC να μην κανει το ιδιο οπως στο HD1 που δεν εδωσε ποτε τα 6.5

Κατηγορω συνεχως την apple και τον Steve Jobs, αλλα τουλαχιστον αυτοι δινουν καθε νεα εκδοση OS και στις παλαιοτερες συσκευες.

 

Φυσικα υπάρχουν προβληματακια ακομα με τα 6.5.3 που κυριως εχουν να κανουν με παλιες εφαρμογες. Κι αυτο γιατι δεν συνεργαζεται το μενου τους με την «ζωντανη» πλεον κατω μπαρα, οποτε το μενου τους καλυπτεται απ᾽αυτη και ειναι δυσκολο να χρησιμοποιηθουν.

 

Εγω μεχρι στιγμης εχω δει κατι τετοιο στο Fring αλλα μπορω και το δουλευω. Ειναι καιρος η Fring να βγαλει νεα εκδοση για WM σαν αυτη που εχει για iphone.

Αν και δεν το βλεπω αφου πλεον ολοι θα στραφουν στα 7series.

Τις καλυτερες εφαρμογες τις βγαζουν πλεον μελη του XDA. Προσαρμοσμενες στο Leo σχεδον ολες.

 

Για να εγκαταλειψω το sense της ΗΤC θα επρεπε να εχω μια home page με αντιστοιχης ποιοτητας γραφικα, να βλεπω τον καιρο, τα ραντεβου και τις εργασιες μου και παραλληλα κατι αντιστοιχο με το Co0kies tab για προσβαση στις υπολοιπες εφαρμογες.

Το spb shell δεν ειχε ποτε σωστα γραφικα και ειναι πολυ «φλυαρο».

Ολα τα αλλα προοριζονται για παλιοτερες γενιες συσκευων. Οποτε το manila ειναι πολυ μπροστα.

Και αν το δειτε καλυτερα, στην αρχικη οθονη εκτος των 5 πρωτων σημαντικων tabs εχουμε διαθεσημα μ ενα κλικ: τον καιρο, το ημερολογειο, το ρολοι και αλλα 3 tabs που μπορει ο καθενας να βαλει οτι θελει. Ολα αυτα για προσβαση χωρις να κουνησουμε τιποτα.

Ποιο αλλο shell εχει κατι αναλλογο;

 

Νομιζω λοιπον οτι δεν υπάρχει καποιος λογο να αφαιρεθει. Αν ειναι να παμε στους παλιους Launchers αντι να δωσουμε τοσα χρηματα για HD2, αγοραζουμε ενα touch2 με 200 ευρω και κανουμε την δουλεια μας.:)

 

@zaharakis say <δεν μου καθονται σωστα καποια πραγματα στο customization του sense,κατι που με χαλαει πολυ σε 1η δοση>

 

Δημητρη εδω υπάρχουν αλλα custom και πρεπει να χρησιμοποιησεις αυτα. Βεβαια το σημαντικοτερο Co0kies tabs δουλευει μια χαρα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι δε εχω κανει αναβαθμιση..........ασε που δε ξερω πως θα κοιταξω ποια rom εχω,Τελικα εκανα soft reset και δουλευει,,,,,,χα χα .

 

Κοίταξε ποια rom φοράει η συσκευή σου. Εάν δεν φοράει την 1.66 αξίζει να κάνεις την αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικα υπάρχουν προβληματακια ακομα με τα 6.5.3 που κυριως εχουν να κανουν με παλιες εφαρμογες. Κι αυτο γιατι δεν συνεργαζεται το μενου τους με την «ζωντανη» πλεον κατω μπαρα, οποτε το μενου τους καλυπτεται απ᾽αυτη και ειναι δυσκολο να χρησιμοποιηθουν.

 

Για να εγκαταλειψω το sense της ΗΤC θα επρεπε να εχω μια home page με αντιστοιχης ποιοτητας γραφικα, να βλεπω τον καιρο, τα ραντεβου και τις εργασιες μου και παραλληλα κατι αντιστοιχο με το Co0kies tab για προσβαση στις υπολοιπες εφαρμογες.

Το spb shell δεν ειχε ποτε σωστα γραφικα και ειναι πολυ «φλυαρο».

Ολα τα αλλα προοριζονται για παλιοτερες γενιες συσκευων. Οποτε το manila ειναι πολυ μπροστα.

Και αν το δειτε καλυτερα, στην αρχικη οθονη εκτος των 5 πρωτων σημαντικων tabs εχουμε διαθεσημα μ ενα κλικ: τον καιρο, το ημερολογειο, το ρολοι και αλλα 3 tabs που μπορει ο καθενας να βαλει οτι θελει. Ολα αυτα για προσβαση χωρις να κουνησουμε τιποτα.

Ποιο αλλο shell εχει κατι αναλλογο;

 

Νομιζω λοιπον οτι δεν υπάρχει καποιος λογο να αφαιρεθει. Αν ειναι να παμε στους παλιους Launchers αντι να δωσουμε τοσα χρηματα για HD2, αγοραζουμε ενα touch2 με 200 ευρω και κανουμε την δουλεια μας.:)

 

@zaharakis say <δεν μου καθονται σωστα καποια πραγματα στο customization του sense,κατι που με χαλαει πολυ σε 1η δοση>

 

Δημητρη εδω υπάρχουν αλλα custom και πρεπει να χρησιμοποιησεις αυτα. Βεβαια το σημαντικοτερο Co0kies tabs δουλευει μια χαρα.

 

Κωστη μαζι σου σε ολα:) ετσι ειναι και ευτυχως οι xda,θα μας καλυπτουν για πολυ καιρο ακομη,αντικαθιστωντας πολλα pay markets αλλων εταιρειων:happy:

 

ενταξει βρηκα ακρη με το cookie home,οποτε ξεκιναω κανονικο στησιμο :)

 

ενα ακομη μειον,για μενα,ειναι η αδυναμια του wtask να δουλεψει σε 6.5.x......θα εχω προβλημα να συνηθισω,μετα απο τοσα χρονια με αυτον,να δουλευω το λεο οπως με εκεινον...

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ενα ακομη μειον,για μενα,ειναι η αδυναμια του wtask να δουλεψει σε 6.5.x......θα εχω προβλημα να συνηθισω,μετα απο τοσα χρονια με αυτον,να δουλευω το λεο οπως με εκεινον...

 

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα Δημήτρη. Δουλεύει άψογα. Δες στο πρώτο post όπου έχω τον σχετικό οδηγό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα Δημήτρη. Δουλεύει άψογα. Δες στο πρώτο post όπου έχω τον σχετικό οδηγό.

 

οπου τα λογια ειναι περιττα...

 

:up::yahoo::dance::bow:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κωστη μαζι σου σε ολα:) ετσι ειναι και ευτυχως οι xda,θα μας καλυπτουν για πολυ καιρο ακομη,αντικαθιστωντας πολλα pay markets αλλων εταιρειων:happy:

 

ενταξει βρηκα ακρη με το cookie home,οποτε ξεκιναω κανονικο στησιμο :)

 

ενα ακομη μειον,για μενα,ειναι η αδυναμια του wtask να δουλεψει σε 6.5.x......θα εχω προβλημα να συνηθισω,μετα απο τοσα χρονια με αυτον,να δουλευω το λεο οπως με εκεινον...

 

Δημήτρη το wtask δουλεύει πολύ καλά στα 6.5.x.

Θέλει ρύθμιση η πάνω μπάρα.

Εγω εχω βαλει στο task-list settings

offset from the left edge 0

offset from the right edge 235

Presented type: PC STYLE και χρώμα όλα μαύρα

 

Σε προηγούμενο μου post έχω βάλει και 2 φώτο αν θες να δεις το αποτέλεσμα.

 

Τα 6.5.x με Co0kie's Home Tab και wtask ομορφαίνουν και κάνουν πιο φιλική και λειτουργική την συσκευή.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

οπου τα λογια ειναι περιττα...

 

:up::yahoo::dance::bow:

 

Δημητρη sorry ευτυχως υπαρχει και ο Γιαννης.

Δεν ημουν μπροστα στο κομπιουτερ μου γιατι περναγα απο το μικρο με τα xp to Task29 αφου απο το mac δεν γινονται τετοια πραγματα.

Ετοιμαζομαι πλεον να στησω απο την αρχη με οσα εχω καταληξει.

Θα δοκιμασω πιο καλαισθητες μπαρες οποτε στο WkTask μαλλον θα χρειασθεις το 3D αν σ αρεσουν οι δικες μου, για να ταιριαζει.

Μολις τελειωσω με τις μπαρες θα ανεβασω τα αρχειακια τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλος με ελληνικο HD2 αρτι αγορασθεν με ρωτησε σημερα :

Στη homescreen τα εικονιδια τα 3 με τις εφαρμογες κατω απο τον καιρο που ειναι τοσο μεγαλα μικραινουν και να γινουν 4 ας πουμε ?

Τα εικονιδια των επαφων οταν παταμε το tab επαφες μικραινουν κιαυτα ?

Sorry αν εχουν απαντηθει, αλλα μια και δεν με ενδιεφερε εμενα το HD2 δεν καθησα ποτε να το διαβασω ολο το thread :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη το wtask δουλεύει πολύ καλά στα 6.5.x.

Θέλει ρύθμιση η πάνω μπάρα.

Εγω εχω βαλει στο task-list settings

offset from the left edge 0

offset from the right edge 235

Presented type: PC STYLE και χρώμα όλα μαύρα

 

Σε προηγούμενο μου post έχω βάλει και 2 φώτο αν θες να δεις το αποτέλεσμα.

 

Τα 6.5.x με Co0kie's Home Tab και wtask ομορφαίνουν και κάνουν πιο φιλική και λειτουργική την συσκευή.

 

Γιαννη ευχαριστω,το ειχα δοκιμασει στην 9.0 την light του miri...δεν ειναι αυτο που θελω,δυστυχως...ετσι πως μου το ειπε ο Γιαννης (Athanaso) νομιζα οτι γινεται αντιστοιχια στο x button της κατω μπαρας:O για αυτο και η χαρα μου (αλλα τσαμπα :lol:)

 

Δημητρη sorry ευτυχως υπαρχει και ο Γιαννης.

Δεν ημουν μπροστα στο κομπιουτερ μου γιατι περναγα απο το μικρο με τα xp to Task29 αφου απο το mac δεν γινονται τετοια πραγματα.

Ετοιμαζομαι πλεον να στησω απο την αρχη με οσα εχω καταληξει.

Θα δοκιμασω πιο καλαισθητες μπαρες οποτε στο WkTask μαλλον θα χρειασθεις το 3D αν σ αρεσουν οι δικες μου, για να ταιριαζει.

Μολις τελειωσω με τις μπαρες θα ανεβασω τα αρχειακια τους.

 

Κωστη, μην με σκεφτεσαι για μονιμο κατοικο στις 6.5.x ακομη..κατσε πρωτα να την δοκιμασω και αν κατι δεν...σουτ :lol:

 

Φιλος με ελληνικο HD2 αρτι αγορασθεν με ρωτησε σημερα :

Στη homescreen τα εικονιδια τα 3 με τις εφαρμογες κατω απο τον καιρο που ειναι τοσο μεγαλα μικραινουν και να γινουν 4 ας πουμε ?

Τα εικονιδια των επαφων οταν παταμε το tab επαφες μικραινουν κιαυτα ?

Sorry αν εχουν απαντηθει, αλλα μια και δεν με ενδιεφερε εμενα το HD2 δεν καθησα ποτε να το διαβασω ολο το thread :O

 

Κωστη αν δεν εχει πειραξει ρομ κλπ,ας κατεβασει τα addons στο 1ο ποστ.

 

εχει μεσα την εφαρμογη που θελει :)

 

edit

 

sorry for double post...Γιαννη ;)

Edited by athanaso77
Συνένωση Μηνυμάτων.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που βρήκα στη miri είναι ότι όταν κάνω add account για τον hotmail λογαριασμό μου, μου βγάζει το μήνυμα

 

"WLMLauncher can not be opened. Either it is not signed with a trusted certificant or one of its components cannot be found. if the program persists, try reinstalling or restoring this file".

Σε κάποια φόρουμ λένε οτι πρέπει να κάνω εγκατάσταση το windows live.

 

Εσείς έχετε τέτοιο πρόβλημα?

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς είτε να χρησιμοποιήσεις κάποιον registry editor (πχ phm registry) ή μέσω του bsb tweaks που θα βρεις στο πρώτο post.

 

ευχαριστω,αν εχεις χρονο πες δυο λογια για το bsb tweaks

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που βρήκα στη miri είναι ότι όταν κάνω add account για τον hotmail λογαριασμό μου, μου βγάζει το μήνυμα

 

"WLMLauncher can not be opened. Either it is not signed with a trusted certificant or one of its components cannot be found. if the program persists, try reinstalling or restoring this file".

Σε κάποια φόρουμ λένε οτι πρέπει να κάνω εγκατάσταση το windows live.

 

Εσείς έχετε τέτοιο πρόβλημα?

 

Εχω και εγω hotmail και βλεπω τα mail μου συχνα,

δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Το έχω βάλει μέσω windows live

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάβασα και έστησα το windows live και δούλεψε

 

http://mobile.microsoft.com/live/En-US/mobile/default.mspx

 

στην topix μου φαίνεται δούλευε κατευθείαν.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ορισω ενα δικο μου ηχο εισερχομενου μυνηματος? Τον εχω μετατρεψει σε wma τον εχω βαλει στον φακελλο windows/rings αλλα οταν παω να το βρω απο τις ρυθμισεις/ηχος και οθονη/ηχοι ειδοποιησεις κλπ δεν τον βρισκω. ειναι εφικτο αυτο που θελω να κανω και αν ναι πως γινεται?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω,αν εχεις χρονο πες δυο λογια για το bsb tweaks

 

Εδώ θα βρεις τα πάντα για αυτό.

 

Φιλος με ελληνικο HD2 αρτι αγορασθεν με ρωτησε σημερα :

Στη homescreen τα εικονιδια τα 3 με τις εφαρμογες κατω απο τον καιρο που ειναι τοσο μεγαλα μικραινουν και να γινουν 4 ας πουμε ?

Τα εικονιδια των επαφων οταν παταμε το tab επαφες μικραινουν κιαυτα ?

Sorry αν εχουν απαντηθει, αλλα μια και δεν με ενδιεφερε εμενα το HD2 δεν καθησα ποτε να το διαβασω ολο το thread :O

 

Co0kie's Home Tab - Extended QuickLinks, Appointments and More

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κ γω κατι,, Σκεφτομαι να αγορασω μια καρτα μνημης για να βαζω ταινιουλες κτλ στο λεο μου!!

Δεν ξερω ομως τι παιζει με το class 2 η classs4 , 6 που χωριζονται...

Πχ η εργοστασιακη 2gb που εχει το τηλεφωνο τι ειναι? Ρωταω γιατι τωρα με την εργοστασιακη το τηλεφωνο ειναι πολυ γηγορο κ δεν θελω αγοραζοντας μια καινουρια καρτα να πεσει πχ σε ταχυτητα...

θα ειναι καλυτερο να αγορασω μια micro sd 8gb class 6 απο μια 8gb class 4?

Καποιος που να εχει δοκιμασει κατι?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος καποια εφαρμογη που να ενημερωνομαστε για ταινιες???κριτικεσ και τετοια...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια να ρωτησω κ γω κατι,, Σκεφτομαι να αγορασω μια καρτα μνημης για να βαζω ταινιουλες κτλ στο λεο μου!!

Δεν ξερω ομως τι παιζει με το class 2 η classs4 , 6 που χωριζονται...

Πχ η εργοστασιακη 2gb που εχει το τηλεφωνο τι ειναι? Ρωταω γιατι τωρα με την εργοστασιακη το τηλεφωνο ειναι πολυ γηγορο κ δεν θελω αγοραζοντας μια καινουρια καρτα να πεσει πχ σε ταχυτητα...

θα ειναι καλυτερο να αγορασω μια micro sd 8gb class 6 απο μια 8gb class 4?

Καποιος που να εχει δοκιμασει κατι?

 

Όσο μεγαλύτερο το class τόσο πιο γρήγορη η κάρτα.

 

ClassX όπου Χ η ταχύτητα ανάγνωσης & εγγραφής σε MB/sec.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κ γω κατι,, Σκεφτομαι να αγορασω μια καρτα μνημης για να βαζω ταινιουλες κτλ στο λεο μου!!

Δεν ξερω ομως τι παιζει με το class 2 η classs4 , 6 που χωριζονται...

Πχ η εργοστασιακη 2gb που εχει το τηλεφωνο τι ειναι? Ρωταω γιατι τωρα με την εργοστασιακη το τηλεφωνο ειναι πολυ γηγορο κ δεν θελω αγοραζοντας μια καινουρια καρτα να πεσει πχ σε ταχυτητα...

θα ειναι καλυτερο να αγορασω μια micro sd 8gb class 6 απο μια 8gb class 4?

Καποιος που να εχει δοκιμασει κατι?

Όπως το είπε ο Γιάννης παραπάνω. Όσο μεγαλύτερο το Class τόσο καλύτερα (και ακριβότερα).

 

Σου προτείνω να πάρεις από Class 4 και πάνω, αν και έχω διαβάσει ότι ακόμα και οι Class 2 είναι ΟΚ. Υποπτεύομαι πως το Leo ως h/w ίσως δεν είναι τόσο γρήγορο στη διαχείριση της κάρτας ώστε να εκμεταλλεύεται τις ανώτερες ταχύτητες των Class 4, 6, 10, μπορεί όμως και να κάνω λάθος. Εκεί που θα δεις σίγουρα διαφορά είναι στην μεταφορά δεδομένων μεταξύ κάρτας μνήμης και PC, αλλά αυτό ίσως είναι αδιάφορο για τους περισσότερους. Αυτό που μετράει για μένα είναι κατά πόσο το Leo εκμεταλλεύεται την extra ταχύτητα στην εσωτερική του επικοινωνία με την κάρτα.

 

Αν στοχεύεις σε 8 GB βρίσκεις σε Class 4 και 6 άνετα και σε πολύ χαμηλή τιμή, οπότε προτίμησε κάποια από αυτές.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια ευχαριστω!

Δεν με νοιαζει τοσο αν αργει οταν μεταφερω αρχεια απο το λαπτοπ στο λεο,

με νοιαζει πιο πολυ οταν πχ ανοιγω το photo n video η η μεταβαση απο μενου σε μενου.. Τοτε θελω να ειναι οπως τωρα γρηγορο κ να μην κολαει..

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω διάβασα την συνομιλία σχετικά με την ρομ miri και το ράδιο 2.08.χχχχ. Λόγω του ότι για μένα το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς, συνδεδεμένο συνεχώς με τον microsoft exchange του γραφείου για κατέβασμα emails etc., ειμαι διστακτικός ως προς τις cooked rom, μη τυχόν και δεν δουλεύει κάτι που το χρειαζομαι. Ετσι λοιπόν φορω την επίσημη 1.66 αγγλική. Με ενδιαφέρει όμως το ραδιο εφόσον βέβαια βελτιώνει το σήμα ή / και την κατανάλωση κλπ. Η ερώτηση λοιπόν είναι: θα μπορούσα να παντρέψω την μαμίσια 1.66 με το παραπάνω 2.08 ράδιο? το έχει δοκιμάσει κανείς? προτεινετε κάποιον διαφορετικό συνδυασμό?
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...