Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας απο μενα σκεφτομαι να παρω το κινητο και μεσα εχει android υπαρχει καποιο θεμα στο φορουμ για το συγκεκριμενο κινητο με τιπς για το android?ευχαριστω

 

Κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αναζητώ εδώ και καιρό και δε μπορώ να βρω, free, έναν αξιόπιστο data manager ώστε να ξέρω πόσα MB έχω χρησιμοποιήσει και πόσα μου έχουν απομείνει...μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Εγω χρησιμοποιω SPB wireless monitor! Πολυ ευκολο στο χειρισμο, αλλα δεν ειναι free.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου ρυθμίσεις που μπορούμε να κάνουμε στο gmail για το πως θα κάνει το συγχρονισμό του? Γιατί μόλις διαπίστωσα ότι τηλέφωνα που είχα περάσει στο κινητό, αντί να περαστούν και στο gmail, σβήστηκαν από το τηλέφωνο.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω SPB wireless monitor! Πολυ ευκολο στο χειρισμο, αλλα δεν ειναι free.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

 

To έχω αγοράσει κ εγώ αυτό το πρόγραμμα, κάνει ότι ακριβώς λέει και πολλά περισσότερα, το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Μάλιστα όταν το αγόρασα είχε στο site της SPB μια προσφορά για να αποκτήσω σε καλύτερη τιμή και το SPB Backup, δυστυχώς δεν το αγόρασα τότε και με βλέπω να τα ξανασκάω τώρα.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν κάπου ρυθμίσεις που μπορούμε να κάνουμε στο gmail για το πως θα κάνει το συγχρονισμό του? Γιατί μόλις διαπίστωσα ότι τηλέφωνα που είχα περάσει στο κινητό, αντί να περαστούν και στο gmail, σβήστηκαν από το τηλέφωνο.

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι... Ακολούθησα τον οδηγό, αλλά δεν μου έκανε τον συγχρονισμό. Κάτι θα πάει στραβά.

Απλά μετά ανακάλυψα στο x10 mini που τόσο καιρό συγχρόνιζα τις επαφές ότι μου λείπουν μερικές!!:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

To έχω αγοράσει κ εγώ αυτό το πρόγραμμα, κάνει ότι ακριβώς λέει και πολλά περισσότερα, το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Μάλιστα όταν το αγόρασα είχε στο site της SPB μια προσφορά για να αποκτήσω σε καλύτερη τιμή και το SPB Backup, δυστυχώς δεν το αγόρασα τότε και με βλέπω να τα ξανασκάω τώρα.

 

Ισχυει.. Τα προιοντα της spb, της resco, και τα αξεσουαρ απο netimes, ηταν απο τα σημαντικα κινητρα να εκδωσω πιστωτικη καρτα. Αγορασε το το SPB backup αφοβα. Αξιζει τα χρηματα του.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και Γιώργο σας ευχαριστώ πολύ, η αλήθεια είναι πως όσο και αν έψαξα στο SPB wireless monitor οδηγούν όλοι οι δρόμοι, οπότε θα το αγοράσω κι εγώ και σύντομα θα σας πω τις εντυπώσεις μου :)

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας.

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν βλέπω να ξαναχρησιμοποιώ το leo ως τηλέφωνο μου. :(

 

Πάλι το ίδιο πρόβλημα. Όταν βάλω τη sim δεν βρίσκει καθόλου δίκτυο. Παίζει να υπάρχει κάποια ρύθμιση που να μπορώ να κάνω? Ή έχει χαλάσει κάτι στην κεραία?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Να το γυρισεις σε 2g δυκτια μονο,αλλα δεν θυμαμαι πως ακριβως γινεται,κανε και μια αναζητηση δυκτιου χειροκινητα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.. Τα προιοντα της spb, της resco, και τα αξεσουαρ απο netimes, ηταν απο τα σημαντικα κινητρα να εκδωσω πιστωτικη καρτα. Αγορασε το το SPB backup αφοβα. Αξιζει τα χρηματα του.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

 

Ειρήνη, με το SPB Backup, μπορώ να πάρω Image του τηλεφώνου; Θέλω να δοκιμάσω Android αλλά επειδή έχω στήσει αρκετά καλά τα Windows και τα προγράμματά μου, δε θέλω να τα χάσω και να τα ξαναπερνώ αν αποφασίσω να γυρίσω πίσω σε Win, τι μπορώ να κάνω;

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, με το SPB Backup, μπορώ να πάρω Image του τηλεφώνου; Θέλω να δοκιμάσω Android αλλά επειδή έχω στήσει αρκετά καλά τα Windows και τα προγράμματά μου, δε θέλω να τα χάσω και να τα ξαναπερνώ αν αποφασίσω να γυρίσω πίσω σε Win, τι μπορώ να κάνω;

 

Ναι Γιωργο μπορεις να το κανεις! Ως full backup νομιζω το οριζει. Δεν εχω το leo μπροστα μου να σου πω σιγουρα, αλλα ενδεικνυται το προγραμμα αυτο, κι αν δεν κανω λαθος, το κανει και το sprite αυτο που ζητας. Ας με διορθωσουν οι γνωστες παρακαλω.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

, κι αν δεν κανω λαθος, το κανει και το sprite αυτο που ζητας. Ας με διορθωσουν οι γνωστες παρακαλω.

 

Το sprite μου δουλεύει καλύτερα , με το spb σε restore μου έβγαλε κάποια error ενώ με το sprite δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα .

 

@ George_mob

ναι μπορείς να πάρεις φουλ backup και να επαναφέρεις το τηλέφωνό σου στην κατάσταση που ήταν πριν το backup , με την προϋπόθεση να περάσεις μετά τα android την ίδια rom που φορούσες .

 

Ποτέ δεν κάνουμε restore από backup σε άλλη rom .

Link to comment
Share on other sites

Το sprite μου δουλεύει καλύτερα , με το spb σε restore μου έβγαλε κάποια error ενώ με το sprite δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα .

 

@ George_mob

ναι μπορείς να πάρεις φουλ backup και να επαναφέρεις το τηλέφωνό σου στην κατάσταση που ήταν πριν το backup , με την προϋπόθεση να περάσεις μετά τα android την ίδια rom που φορούσες .

 

Ποτέ δεν κάνουμε restore από backup σε άλλη rom .

 

Σωστα! Το backup ειναι σωστο παντα ΜΟΝΟ στην ιδια rom απο την οποια πηραμε backup. Οσο αφορα τα προγραμματα τωρα... Με βολευουν και τα 2! Τα εχω περασμενα στη συσκευη γιατι ειδικα στο sprite μ αρεσει και με βολευει η επιλογη του μεμονωνενου. Για full backup ομως με βολευει το spb. Τι error σου βγαζει; Με ολες τις rom που το δοκιμασες; Περιεργο γιατι συνηθως δουλευουν αψογα αυτα..

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Να το γυρισεις σε 2g δυκτια μονο,αλλα δεν θυμαμαι πως ακριβως γινεται,κανε και μια αναζητηση δυκτιου χειροκινητα

Καταρχήν όταν ανοίγει μου λέει "Welcome Vodafone". Aυτό είναι από το δίκτυο ή από τη sim?

Επίσης, όταν πατήσω να κάνει εγκατάσταση σύνδεσης μου την κάνει κανονικά.

Αλλά όταν πάω στα δίκτυα, δεν μου βγάζει κανένα διαθέσιμο. :(

 

Εdit: Μετά από τόση ώρα βρήκε δίκτυο. Αλλά μόλις έκανα επανεκκίνηση κάνει πάλι τα ίδια.

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τι error σου βγαζει; Με ολες τις rom που το δοκιμασες; Περιεργο γιατι συνηθως δουλευουν αψογα αυτα..

 

 

 

Εν αντιθέσει με το sprite που το μόνο πρόβλημα είναι κάποιο αρχείο clobal (η κάπως έτσι) που δεν μπορεί να το αντιγράψει και έχει αναφερθεί εκτενώς , το spb μου έβγαλε στο restore ένα κατεβατό από αριθμούς (πιθανόν κωδικοί που μπορούν να διαβαστούν από προγραμματιστές) . Βέβαια το restore έγινε αλλά δεν το κράτησα μήπως και στο μέλλον μου βγάλει πρόβλημα κανένα πρόγραμμα , οπότε ξανάκανα hard reset και έτρεξα το sprite (ευτυχώς είχα προνοήσει και πήρα και από τα δυο backup κατά την δοκιμή του spb) .

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά, εννοείτε θα ξαναπεράσω την rom με τα Windows πάλι!!

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

 

Έχω μπερδευτεί! Βοηθήστε λίγο να ψωνίσω: Sprite VS SPB BackUp για Full Image backUp, σας ακούω!

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά, εννοείτε θα ξαναπεράσω την rom με τα Windows πάλι!!

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

 

Έχω μπερδευτεί! Βοηθήστε λίγο να ψωνίσω: Sprite VS SPB BackUp για Full Image backUp, σας ακούω!

 

Ειναι και τα 2 εξισου καλα κατ εμενα. Δινω ομως μια μικρη υπεροχη στο spb για τη δουλεια που το θες αλλα και για το γενικοτερο περιβαλλον μες στο προγραμμα. Παντως οποιο κι αν αγορασεις, θα εξυπηρετηθεις! Το μονο σιγουρο... Προσωπικα το sprite το χρησιμοποιω για μεμονωμενα backups γιατι ειναι φοβερα λεπτομερες. Αλλα πιο "δυσχρηστο" σε σχεση με το spb. :)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχος η συσκευη μου τα εφτυσε παρολη την θρησκευτικη προσοχη που της εχω δειξει (δεν εχει ουτε μια γρατζουνια, ουτε εχει πεσει ποτε κατω), 2μερες τωρα του εχω περασει ολες τις ωμεγα και την μαμα ρομ, μεχρι που ανακαληψα οτι αν του πιεσεις το καπακι της μπαταριας κολαει το τηλεφωνο και επανερχαιται μονο με σοφτ-ρισετ απο το κοκκινο κουμπακι, εχει τυχει σε καποιον απο εδω το συγκεκριμενο προβλημα? φανταζο

με οτι εσωτερικα κανει καποιου ειδους "βραχυκυκλωμα". Ειχα και το ελατωμα οτι το πιεζα σχετικα εντονα οταν το κουμπονα. Καποια λυση στο προβλημα???

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

Εμενα το κινητο σημερα αποφασισε να διαγραψει μονο του ολα μου τα μηνυματα και ολα μου τα εμαιλ και τους λογαριασμους. Το εχει ξαναπαθει κανεις αυτο? Ξερετε αν μπορω να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

Εμενα το κινητο σημερα αποφασισε να διαγραψει μονο του ολα μου τα μηνυματα και ολα μου τα εμαιλ και τους λογαριασμους. Το εχει ξαναπαθει κανεις αυτο? Ξερετε αν μπορω να κανω κατι?

αν χαθηκαν και οι επαφες σου,φαινεται σαν να εκανε μονο του hard reset.δεν εχω ακουσει ξανα κατι τετοιο.

επανεκκινηση εκανες?

η μονη περιπτωση που σκεφτομαι τωρα να επανακτησεις τις ρυθμισεις σου ειναι αν εχεις παρει backup,να κανεις restore

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ή να το "βάλεις" σε κανένα πρόγραμμα ανάκτησης data πχ recuva , εννοώ βέβαια μέσω του pc .

 

αν θυμάμαι καλά εδώ ή αλλού κάποιος υποστήριζε πως όντως έκανε hr μόνο του ...

 

μήπως άρχισες να τρέχεις android από την κάρτα ... με παλιό ράδιο ; 2.07 ας πούμε ;

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ευτυχως εχω εγγυηση μεχρι φεβρουαριο 2011, το μονο προβλημα ειναι οτι του εχω περασει hspl, αν μπορει καποιος να μου δωσει λινκ για να το βγαλω ειχα προσπαθησει παλιοτερα με τον τροπο που δινει ο ζαχαρακης αλλα θυμαμε δεν γινοτανε, ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...