Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι Ανδρεα κι εγω προσωπικα το αποκλειω το hard reset εκτος κι αν ειναι μονοδρομος. Διαφορετικα, ναι κι εγω προτιμω να αλλαξω rom να το εχω κι οφελος. Για να στησεις παλι το κινητο απο την αρχη ειναι χρονοβορα διαδικασια και θα το διαπιστωσεις αμα τυχει κι οδηγηθεις σε hard reset. Που δε στο ευχομαι. Εκτος αν εχεις ορεξη να στηνεις να ξεστηνεις τα ιδια πραγματα, οποτε παω πασο. Και μη μου φερεις ως αντιλογο προγραμματακια στυλ XDA-UC, γιατι μονο ζημιες εμενα μου προκαλεσαν μετα απο hard reset.

Επιπλεον αν στο hard reset οδηγηθεις απο διενεξη εφαρμογων, τοτε με το xda uc απλα επαναφερεις το προβλημα! σαφεστατα...

 

"Αν τύχεις σε hard reset"...; ΠΑΝΩ από 300 φορές το 'χω κάνει στο ΟΜΝΙΑ και καμιά 10ρια ήδη στο HTC, τώρα! Και ο χρόνος που μου παίρνει όπως περιέγραψα παραπάνω για να επαναφέρω τις ρυθμίσεις μου, είναι ΜΑΞΙΜΟΥΜ... 15 λεπτά!!!...

(Ειρήνη μου, είμαι "νέοπας" χρήστης HTC, δεν είμαι "νέος" στα WinMo. Στο Modaco.com, πάνω από 50 ΡΜ απαντούσα καθημερινά, για να διευκολύνω παιδιά με προβλήματα που αντιμετώπιζαν στα WinMo...)

 

Mετά από 2 χρόνια ΟΜΝΙΑ και άλλα 2 χρόνια μ' ένα άλλο "μούφα" κινητό - αλλά WinMo, έχω καταλήξει ΠΟΙΕΣ εφαρμογές χρειάζομαι και ΤΙ ρυθμίσεις πρέπει να έχει το κινητό μου. Μετά από τόσο χρονικό διάστημα, τις έχω (τις εφαρμογές) κατηγοριοποιήσει με αριθμούς (ποια πρέπει να μπει πρώτη, ποια θα 'ναι η επόμενη, ποια θα ακολουθήσει... σε σειρά προτεραιότητας), ενώ οι registry και λοιπές ρυθμίσεις είναι πλέον σε cabs που δεν προκαλούν κανένα πρόβλημα (μαζί με τις "must" εφαρμογές που περιέγραψα παραπάνω) εάν μπουν αυτόματα με το XDA προγραμματάκι. Π.χ. τι πρόβλημα να παρουσιάσει το sensitivity της οθόνης (registry ρύθμιση), το ελληνικό πληκτρολόγιο, το Resco Explorer, κάποιον συγκεκριμένο ίντερνετ browser που θέλω ή κάτι άλλο, το οποίο ΗΔΗ ΤΟ 'ΧΩ ΤΕΣΤΑΡΕΙ και δουλεύει άψογα, να μπαίνει αυτόματα...;;;

 

ΔΕΝ πειραματίζομαι ΠΛΕΟΝ με το κινητό μου!... Με το πρώτο (και μετά, το μακράν καλύτερο ΟΜΝΙΑ) πειραματίστηκα πολύ. Με το HD2 Leo, είναι σαν να 'χω την προηγούμενη εμπειρία μου με τα άλλα τα WinMo και τώρα, διαθέτω μια... ΦΕΡΡΑΡΙ σε σχέση με το... ΑUDI που είχα, οπότε απλά βάζω/περνάω ό,τι χρειάζομαι (και δουλεύει άψογα) σε ένα μακράν ΚΑΛΥΤΕΡΟ μηχάνημα απ' τα άλλα που είχα... και απλά κάνω τη δουλειά μου.

Είμαι άνθρωπος που κάνω πειραματισμούς και customizing πολύ... Αλλά, εάν ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ το customizing/πειραματισμούς σε μια ΠΑΡΟΜΟΙΑ συσκευή (WinMo 6.5.x), ΠΟΙΟΣ ο λόγος να κάνω... κι άλλους πειραματισμούς στο νέο WinMo 6.5.x κινητό μου, το Leo;

Απλά, βάζω "αυτόματα" (δίχως καν να βλέπω τι περνάω, αφού τα 'χω αριθμισμένα τα cab π.χ. από το 1-14) τις εφαρμογές, κάνω soft-reset και... καθάρισα.

 

Γι' αυτό και ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΑ Android κινητό ή Android ρομ - διότι ήθελα μια ΣΟΥΠΕΡ συσκευή, με λειτουργικό όμως που να το γνωρίζω "σαν την τσέπη μου"! ΔΕΝ ήθελα (ξανά-μανά) να πάρω ένα ΝΕΟ λειτουργικό (Android) και να φάω έναν... χρόνο για να γίνω εξπέρ. Με τα WinMo, όσο κι αν έχουν προβληματάκια, έχω πολύ εμπειρία για να αντιμετωπίζω τα περισσότερα θέματα, άμεσα. Και ΔΕΝ αντιμετωπίζω πια πολλά θέματα, διότι ΔΕΝ υπάρχει ανάγκη να τα "ψαχουλέψω" περισσότερο. Για την χρήση που κάνω με την συσκευή μου, ΗΔΗ τα 'χω "ψαχουλέψει" όσο χρειαζόταν και ήδη ξέρω τι πρέπει να ρυθμίσω για να κάνει η συσκευή ό,τι επιθυμώ.

 

(Μόνο εφαρμογές σαν το G-Alarm για παράδειγμα, που δεν έχω καταφέρει να περάσω μέσα στο cab το S-N μου ώστε να μη το βάζω πάντα χειροκίνητα, αναγκάζομαι να το βάζω με τον τρόπο που περιέγραψα - αριθμητικά στοιχισμένο - με το χέρι. Σαν το G-Alarm, βάζω καμιά 8ριά προγράμματα. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, προγράμματα και ρυθμίσεις, μέσα σε ένα 3-5λεπτο, μπαίνουν με το XDA αυτόματα στο boot μόλις κάνεις ένα hard-reset... Άμα το ψάξετε στο Modaco.com ή το XDA-developers.com, θα βρείτε πολλούς τρόπους που σας διευκολύνουν την ζωή. Το θέμα "πόσο σας τρομάζει/απωθεί το hard-reset", μου το έλυσε μέσα σε 10 λεπτά ο γνωστός Κύπριος "σεφ" SECTOR, ενώ ο άλλος πασίγνωστος Σκοτσέζος "σεφ" SKOKKA9, μου έλυσε και την αποστροφή μου για να... βάλω "μαγειρεμένη" ρομ - μόλις έβαλα την πρώτη μου, χάρηκα που δεν... "σούταρα" απ' το παράθυρο το ΟΜΝΙΑ, που με την "μαμίσια" ρομ "δεν βλεπόταν"!)

Edited by andrewmaslim
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να γίνουν όλες οι ρυθμίσεις με cab.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να γίνουν όλες οι ρυθμίσεις με cab.

 

Σωστα Νικο! Αν και δεν εχω την πειρα του Ανδρεα οπως δειχνει, προσωπικα δεν τα ρυθμιζω ολα με cab

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

το xdauc εγκαθιστα οποια εφαρμογη θελει εξ αυτων που εχω μεσα στον φακελο του.τις ρυθμισεις του wifi ειχα βρει ενα προγραμματακι που τις περνουσα αυτοματα και τους λογαριασμους email,αλλα τωρα δεν δουλευει.επισης παρα πολλες λεξεις που εχω προσθεσει καθε μερα στο xt9 τις χανω.σιγουρα τα πιο πολλα μπαινουν αυτοματα σε λιγα λεπτα,αλλα υπαρχουν και πολλα αλλα που δεν μπαινουν και τα βαζω οταν τα χρειαζομαι και βλεπω οτι δεν υπαρχουν.

εχω κανει απειρα φλασαρισματα,αλλα αυτον τον καιρο δεν ειμαι σε φαση να σεταρω τη συσκευη για μια δονηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το xdauc εγκαθιστα οποια εφαρμογη θελει εξ αυτων που εχω μεσα στον φακελο του.τις ρυθμισεις του wifi ειχα βρει ενα προγραμματακι που τις περνουσα αυτοματα και τους λογαριασμους email,αλλα τωρα δεν δουλευει.επισης παρα πολλες λεξεις που εχω προσθεσει καθε μερα στο xt9 τις χανω.σιγουρα τα πιο πολλα μπαινουν αυτοματα σε λιγα λεπτα,αλλα υπαρχουν και πολλα αλλα που δεν μπαινουν και τα βαζω οταν τα χρειαζομαι και βλεπω οτι δεν υπαρχουν.

εχω κανει απειρα φλασαρισματα,αλλα αυτον τον καιρο δεν ειμαι σε φαση να σεταρω τη συσκευη για μια δονηση...

 

Κι εγω χανω λέξεις απο το Τ9. :wacko: εντάξει παρηγορηθηκα τωρα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να γίνουν όλες οι ρυθμίσεις με cab.

 

Οι ΔΙΚΕΣ μου ρυθμίσεις, γίνονται σε cab και με τις ΔΙΚΕΣ μου εφαρμογές μπαίνουν στον φάκελο XDA και μπαίνουν αυτόματα.

Και εν πάσει περιπτώσει, αν σου μπουν αυτόματα οι... 20 απ' τις 30 ρυθμίσεις αυτόματα, σε "χαλάει";

 

Τέλος πάντων, κάντε ό,τι θέλετε. Το αιώνιο πρόβλημά μου, ήταν ότι αδυνατούσα να πείσω τους άλλους ανθρώπους για κάτι - δεν έχω ούτε πειθώ, ούτε "ηγετικά" στοιχεία ανεπτυγμένα. Οπότε, συγγνώμη για την παρέμβαση, σπαταλείστε ακόμα και... μια μέρα ψάχνοντας να λύσετε ένα πρόβλημα, αφήνοντάς με να σπαταλώ εγώ... 15-20 λεπτά μετά από ένα hard-reset, για να ξανα-στρώσω το κινητό.

 

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Οι ΔΙΚΕΣ μου ρυθμίσεις, γίνονται σε cab και με τις ΔΙΚΕΣ μου εφαρμογές μπαίνουν στον φάκελο XDA και μπαίνουν αυτόματα.

Και εν πάσει περιπτώσει, αν σου μπουν αυτόματα οι... 20 απ' τις 30 ρυθμίσεις αυτόματα, σε "χαλάει";

 

Τέλος πάντων, κάντε ό,τι θέλετε. Το αιώνιο πρόβλημά μου, ήταν ότι αδυνατούσα να πείσω τους άλλους ανθρώπους για κάτι - δεν έχω ούτε πειθώ, ούτε "ηγετικά" στοιχεία ανεπτυγμένα. Οπότε, συγγνώμη για την παρέμβαση, σπαταλείστε ακόμα και... μια μέρα ψάχνοντας να λύσετε ένα πρόβλημα, αφήνοντάς με να σπαταλώ εγώ... 15-20 λεπτά μετά από ένα hard-reset, για να ξανα-στρώσω το κινητό.

 

Φιλικά πάντα.

 

Ποιός είπε ότι οι 20 από τις 30 ρυθμίσεις δεν περνάνε αυτόματα;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα καινουργιο προβλημα εμφανίστηκε..

Καποιες φορες, αρκετες ομως, οταν εχω συνδεσει το κινητο σαν μοναδα δισκου στο pc και κανω ασφαλη κατάργηση μετα λεει "παρουσιάστηκε προβλημα με το explorer.exe"

 

Που μπορει να οφείλεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Οι ΔΙΚΕΣ μου ρυθμίσεις, γίνονται σε cab και με τις ΔΙΚΕΣ μου εφαρμογές μπαίνουν στον φάκελο XDA και μπαίνουν αυτόματα.

Και εν πάσει περιπτώσει, αν σου μπουν αυτόματα οι... 20 απ' τις 30 ρυθμίσεις αυτόματα, σε "χαλάει";

 

Τέλος πάντων, κάντε ό,τι θέλετε. Το αιώνιο πρόβλημά μου, ήταν ότι αδυνατούσα να πείσω τους άλλους ανθρώπους για κάτι - δεν έχω ούτε πειθώ, ούτε "ηγετικά" στοιχεία ανεπτυγμένα. Οπότε, συγγνώμη για την παρέμβαση, σπαταλείστε ακόμα και... μια μέρα ψάχνοντας να λύσετε ένα πρόβλημα, αφήνοντάς με να σπαταλώ εγώ... 15-20 λεπτά μετά από ένα hard-reset, για να ξανα-στρώσω το κινητό.

 

Φιλικά πάντα.

Δεν προσπαθησε κανεις να πεισει κανενα. Αποψεις παραθετουμε εδω κι απ οτι βλεπω η πλειοψηφια συμφωνει στο γεγονος οτι δε στηνουμε ετσι απλα ενα κινητο σε 10-15 λεπτα. Ολοι μας κατοχοι και χρηστες ειμαστε, δεν το βγαζουμε απο το κεφαλι μας ουτε λεμε αερολογιες! Τωρα αν εσυ το καταφερνεις, τοτε αψογα! Δεν ξερω γιατι πρεπει να αναλωθουμε περαιτερω σε αυτο. :) Στησιμο απο στησιμο, εχει διαφορα. Στησιμο θεωρειται αν εχεις προσθεσει εναν extra file explorer και 2-3 cabs, και στησιμο θεωρειται παλι να του εχεις βαλει μεσα "την μανα του και τον πατερα του" που λενε... Ολα οκ! Οποιος θελει hard reset το κανει, οποιος δε θελει, καταφευγει αλλου. Φιλικα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα που ανέφερα στις προηγούμενες σελίδες και την αλλαγή της μητρικής, η εξέλιξη της υπόθεσης έχει ο εξής. Σήμερα με κάλεσαν απο το service και μ' ενημέρωσαν ότι το τηλέφωνο είναι έτοιμο. Έκαναν δηλαδή λιγότερο απο βδομάδα να το φτιάξουν!

 

To IMEI της συσκευής έχει να κάνει με την μητρική; Είναι δηλαδή λογικό η αλλαγή του μετά την αλλαγή της μητρικής;;

Επίσης γνωρίζει κανείς αν η υποδοχή των ακουστικών είναι ενσωματωμένη στην μητρική;

Edited by georgep800
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα που ανέφερα στις προηγούμενες σελίδες και την αλλαγή της μητρικής, η εξέλιξη της υπόθεσης έχει ο εξής. Σήμερα με κάλεσαν απο το service και μ' ενημέρωσαν ότι το τηλέφωνο είναι έτοιμο. Έκαναν δηλαδή λιγότερο απο βδομάδα να το φτιάξουν!

 

To IMEI της συσκευής έχει να κάνει με την μητρική; Είναι δηλαδή λογικό η αλλαγή του μετά την αλλαγή της μητρικής;;

Επίσης γνωρίζει κανείς αν η υποδοχή των ακουστικών είναι ενσωματωμένη στην μητρική;

 

Να ρωτήσω κάτι, παίδες; Δηλαδή, όσοι από 'μας έχουμε ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ Leo, εάν πάθει κάποιο "ντουβρουτζά" η συσκευή, πρέπει στην ΑΜΕΡΙΚΗ να το στείλουμε;;;... Και γενικά, είτε εδώ είτε εκεί, όταν μια συσκευή "μεγαλώνει" (και συνάμα η εταιρεία σταδιακά, ΠΑΥΕΙ να την υποστηρίζει!), πόσο ΕΦΙΚΤΟ είναι αν μετά από 4-5 χρόνια της κυκλοφορίας της συσκευής, να υπάρχουν ανταλακτικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να κρατηση 4-5 χρονια, αλλα με το Hd2 ποτε δεν ξερεις

 

Sent using RapidRead!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να κρατησει 4-5 χρονια, αλλα με το Hd2 ποτε δεν ξερεις

 

Sent using RapidRead!

 

Αυτό λέω κι εγώ... Δηλαδή, οι έχοντες κινητά ή συσκευές άνω των 4-5 ετών, απλά... προσεύχονται να μη συμβεί κάτι;

(Διότι για μένα, αν δεν βγει ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ/ΙΔΙΟ πιο νέας τεχνολογίας Leo, δεν γουστάρω άλλα κινητά!)

Link to comment
Share on other sites

To IMEI της συσκευής έχει να κάνει με την μητρική; Είναι δηλαδή λογικό η αλλαγή του μετά την αλλαγή της μητρικής;;

Το ΙΜΕΙ ειναι πανω στην πλακετα και ειναι λογικο να αλλαζει και ανανεώνεται και η εγγύηση για την καινουργια πλακετα!

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι; Στο ΟΜΝΙΑ που είχα, λόγο της διαφορετικής οθόνης του, έκανες "καλιμπράρισμα" (κεντράρισμα) οθόνης, ξύνοντας μια οδοντογλυφίδα και κάνοντάς την μυτερή, οπότε πατούσες απαλά στον "σταυρό" (στην ανάλογη εφαρμογή), συνέχιζες να πατάς κι είχες στο τέλος ένα τέλειο "καλιμπράρισμα"...

Στη περίπτωση του Leo, που ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ εφαρμογή πάλι (με τον "σταυρό"), ΠΩΣ θα κάνουμε κάτι ανάλογο - ένα ΤΕΛΕΙΟ/ΑΨΟΓΟ "καλιμπράρισμα", δίχως την χρήση μιας οδοντογλυφίδας;...

Εσείς που το 'χετε το Leo πολύ περισσότερο από μένα, με ΠΟΙΟΝ τρόπο το επιτυγχάνετε;

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι; Στο ΟΜΝΙΑ που είχα, λόγο της διαφορετικής οθόνης του, έκανες "καλιμπράρισμα" (κεντράρισμα) οθόνης, ξύνοντας μια οδοντογλυφίδα και κάνοντάς την μυτερή, οπότε πατούσες απαλά στον "σταυρό" (στην ανάλογη εφαρμογή), συνέχιζες να πατάς κι είχες στο τέλος ένα τέλειο "καλιμπράρισμα"...

Στη περίπτωση του Leo, που ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ εφαρμογή πάλι (με τον "σταυρό"), ΠΩΣ θα κάνουμε κάτι ανάλογο - ένα ΤΕΛΕΙΟ/ΑΨΟΓΟ "καλιμπράρισμα", δίχως την χρήση μιας οδοντογλυφίδας;...

Εσείς που το 'χετε το Leo πολύ περισσότερο από μένα, με ΠΟΙΟΝ τρόπο το επιτυγχάνετε;

 

Το καλιμπράρισμα της οθόνης εκτιμώ ότι είναι μια ρύθμιση ''απομεινάρι'' από της παλαιότερες (resistive) οθόνες και δεν νομίζω ότι είναι κάτι απαραίτητο για την οθόνη του Leo. Προφανώς, αυτός είναι ο λόγος που στο T-Mobile HD2 αλλά και στην 3.14 ROM, η συγκεκριμένη ρύθμιση έχει εξαφανιστεί από το μενού των επιλογών.

Link to comment
Share on other sites

Το καλιμπράρισμα της οθόνης εκτιμώ ότι είναι μια ρύθμιση ''απομεινάρι'' από της παλαιότερες (resistive) οθόνες και δεν νομίζω ότι είναι κάτι απαραίτητο για την οθόνη του Leo. Προφανώς, αυτός είναι ο λόγος που στο T-Mobile HD2 αλλά και στην 3.14 ROM, η συγκεκριμένη ρύθμιση έχει εξαφανιστεί από το μενού των επιλογών.

 

Μάλιστα, κατάλαβα... Αν και στο δικό μου TMobile (με "Energy" rom), υπάρχει η εν λόγο εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω κάτι, παίδες; Δηλαδή, όσοι από 'μας έχουμε ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ Leo, εάν πάθει κάποιο "ντουβρουτζά" η συσκευή, πρέπει στην ΑΜΕΡΙΚΗ να το στείλουμε;;;...

 

Ναι, η εδώ HTC δεν αναλαμβάνει καθόλου branded συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει, αλλά όσο και αν έψαξα δε μπορώ να το βρω, πως μπορούμε στο Leo μας να βάλουμε το κλασικό android κλείδωμα, μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Παιδία αν μπορει κάποιος να με βοηθήσει. εχω πρόβλημα με το wifi. ενώ ψάχνω και βρίσκω κανονικά το router και συνδέεται μόλις παταω να μπω στο ιντερνετ λεει ο διακοσμητής δεν βρέθηκε.. ξέρει καποιος πως το φτίαχνω αυτό.?
Link to comment
Share on other sites

Έλεγξες το σήμα? μήπως είναι ασθενές και για αυτό το χάνει?

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Παιδία αν μπορει κάποιος να με βοηθήσει. εχω πρόβλημα με το wifi. ενώ ψάχνω και βρίσκω κανονικά το router και συνδέεται μόλις παταω να μπω στο ιντερνετ λεει ο διακοσμητής δεν βρέθηκε.. ξέρει καποιος πως το φτίαχνω αυτό.?

 

Άλλη συσκευή συνδέεται στο Router? και αν ναι, έχει κανονικά δίκτυο? Με τι τύπου σύνδεση συνδέεσαι? Τι security settings έχεις?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Ειναι στις 3-4 γραμμές. αλλα είναι δυνατόν να το βρίσκει κανονικα και όταν παω να συνδεθω καπου νε με πετάει? το δοκιμάζω πολύ ωρα και δεν μπαίνει πουθενα.

 

Άλλη συσκευή συνδέεται στο Router? και αν ναι, έχει κανονικά δίκτυο? Με τι τύπου σύνδεση συνδέεσαι? Τι security settings έχεις?

 

ναι αλλες συσκευεσ συνδέονται κανονικα.. security settings ποια εννοεισ? δεν εχω android εχω το κανονικο λογισμικο.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλες συσκευεσ συνδέονται κανονικα.. security settings ποια εννοεισ? δεν εχω android εχω το κανονικο λογισμικο.

 

Κοίτα, αυτό που περιγράφεις μοιάζει με πρόβλημα DNS. Δεν δρομολογεί δηλαδή κανονικά το Router το Leo ή στο Leo δεν είναι σεταρισμένο κανονικά το Router για DNS. Να σβήσεις την σύνδεση και να την ξαναβάλεις (όλη την ασύρματη σύνδεση) προσπάθησες για δοκιμή? Επίσης τις δοκιμές για αρχή κάνε τις όντας δίπλα στο Router για να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχεις τίποτα παρεμβολές ή δεν πιάνει καλά εκεί που είσαι.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αυτό που περιγράφεις μοιάζει με πρόβλημα DNS. Δεν δρομολογεί δηλαδή κανονικά το Router το Leo ή στο Leo δεν είναι σεταρισμένο κανονικά το Router για DNS. Να σβήσεις την σύνδεση και να την ξαναβάλεις (όλη την ασύρματη σύνδεση) προσπάθησες για δοκιμή? Επίσης τις δοκιμές για αρχή κάνε τις όντας δίπλα στο Router για να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχεις τίποτα παρεμβολές ή δεν πιάνει καλά εκεί που είσαι.

 

φιλε μου πες μου λιγο πως το κανω αυτο αν δεν σου ειναι κοπος, γιατι το πηρα πρόσφατα το κινητο και δεν ξέρω και πάρα πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...