Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε γράφεις σε εντελώς λάθος μέρος. Απευθύνσου στο θέμα της συσκευής που σε ενδιαφέρει... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=43926

 

Καλησπέρα Γιάννη,

 

Ευχαριστώ για την υπόδειξη του σωστού μέρους για να γράψω το ερώτημά μου, αλλά εν γένει με απασχολεί το αν τα GSM δίκτυα με τα οποία είναι συμβατές οι Αγγλικές sims είναι παρόμοια ή τα ίδια με τα δίκτυα εδώ στην Ελλάδα (Το HD2 λογικά και δεν έχει θέμα γιατι είναι quad band και υποστηρίζει τα πάντα και έτσι δεν έχει πρόβλημα με το αν η κάρτα είναι συμβατή με κάποια μόνο από αυτά). Με ενδιαφέρει να το ξέρω σαν πληροφορία και σε μια ενδεχόμενη χρησιμοποίηση ή αγορα άλλου τηλεφώνου εκτός από του samsung i530 που ανέφερα.

Ευχαριστώ.

('Οποιος γνωρίζει απαντάει).

Edited by htc_oriented

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τουλάχιστον θα καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι αυτή η ερώτηση δεν έχει θέση στο θέμα του HD2. :confused:

 

(Εν ολίγοις... δεν έχεις πρόβλημα μιας και η συσκευή σου δουλεύει σε GSM 900/1800 που υποστηρίζεται από τα δίκτυα της Αγγλίας.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το bsb tweaks
το ειδα τωρα,και αυτο ειναι ενεργοποιημενο,αλλα οταν γραφω μηνυματα δεν υπαρχει vibration στο πληκτρολογιο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενημέρωσαν ότι σήμερα έγινε η αλλαγή στην μητρική πλακέτα... Το έχω στείλει 10/5 !!!!!

Και έκανα και παράπονα στην HTC europe οι οποίοι με πήραν και τηλέφωνο από το εξωτερικό να με ρωτήσουν αν έμεινα ευχαριστημένος από το service και την εξυπηρέτηση της εταιρείας. Η απαντηση που έδωσα είναι αυτονόητη... Αν είσαι τυχερός και έφεραν μαζί με την δική μου κι άλλες έχει καλώς. Διαφορετικά...

 

Μα και πάλι μου κάνει εντύπωση...μπορεί να μην έχουν διαθέσιμο ανταλλακτικό εδώ στην Ελλάδα, για ποιο λόγο όμως δεν είναι πιο άμεσοι;; Γιατί να θέλουν περισσότερο απο μήνα για κάτι τέτοιο;

Απο περιέργεια, είχες μήπως παρατηρήσει στο site της HTC αν ανέφερε τίποτα για έλλειψη ανταλλακτικού(πχ στο πεδίο για τα σχόλια);

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

το ειδα τωρα,και αυτο ειναι ενεργοποιημενο,αλλα οταν γραφω μηνυματα δεν υπαρχει vibration στο πληκτρολογιο!

 

δε γνωριζω κατι αλλο. περα απο το γεγονος οτι υπαρχει συγκεκριμενο cab της energy να σταματα το vibration. που σημαινει οτι by default εχει vibration. αν δεν εγκατεστησες κατι και στο εκανε ξαφνικα, κοιταξε αν εχεις δονηση οπου αλλου, κοιταξε μηπως διαφοροποιειται το συμβαν αμα απαντας στο sense, στο threaded style, ή στο κλασσικο περιβαλλον των windows, και αν παντου δεν εχεις δονηση και τη θες τοσο, κανεις hard reset. ρωτα και στο thread της rom παραλληλα.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω κατι αλλο. περα απο το γεγονος οτι υπαρχει συγκεκριμενο cab της energy να σταματα το vibration. που σημαινει οτι by default εχει vibration. αν δεν εγκατεστησες κατι και στο εκανε ξαφνικα, κοιταξε αν εχεις δονηση οπου αλλου, κοιταξε μηπως διαφοροποιειται το συμβαν αμα απαντας στο sense, στο threaded style, ή στο κλασσικο περιβαλλον των windows, και αν παντου δεν εχεις δονηση και τη θες τοσο, κανεις hard reset. ρωτα και στο thread της rom παραλληλα.

 

Εκτός αν ανοίξεις αυτό το .cab που έχεις με έναν text editor όπως ένα notepad για παράδειγμα, και κοιτούσες και έλεγες το registry key που βρίσκεται η συγκεκριμένη ρύθμιση ώστε να την τσεκάρει και από εκεί ώστε να διασφαλίσει ότι είναι ενεργοποιημένη (ή απενεργοποιημένη ανάλογα με το όνομα του key). ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν ανοίξεις αυτό το .cab που έχεις με έναν text editor όπως ένα notepad για παράδειγμα, και κοιτούσες και έλεγες το registry key που βρίσκεται η συγκεκριμένη ρύθμιση ώστε να την τσεκάρει και από εκεί ώστε να διασφαλίσει ότι είναι ενεργοποιημένη (ή απενεργοποιημένη ανάλογα με το όνομα του key). ;)

 

αυτο το cab ειναι προσθετο κι αυτο μονο και μονο, γιατι σε καποιες εκδοσεις της energy ειχε παρατηρηθει οτι μεσα απο τις ρυθμισεις δεν εβγαινε η δονηση! το ιδιο ειχα βαλει κι εγω γιατι ηταν bug καποιον εκδοσεων. προφανως ο dimikord δεν το εχει βαλει εφοσον ηθελε δονηση. οποτε ετσι να το ελεγξει δεν μπορει. ;)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μα και πάλι μου κάνει εντύπωση...μπορεί να μην έχουν διαθέσιμο ανταλλακτικό εδώ στην Ελλάδα, για ποιο λόγο όμως δεν είναι πιο άμεσοι;; Γιατί να θέλουν περισσότερο απο μήνα για κάτι τέτοιο;

Απο περιέργεια, είχες μήπως παρατηρήσει στο site της HTC αν ανέφερε τίποτα για έλλειψη ανταλλακτικού(πχ στο πεδίο για τα σχόλια);

 

Ναι αυτό έγραφε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο ανταλακτικό και η επισκευή θα γίνει όταν ξαναγίνει διαθέσιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του Leo μου έπαψε να ανταποκρίνεται στο touching.

Πέρασα την official Ron για να είναι έτοιμο για το service και φυσικά δεν αλλαξε τίποτα αφου είναι hardware πρόβλημα.

Απ ότι είδα στο XDa είναι συχνή βλάβη.

Η συσκευη είναι αγορασμενη απο το ελληνικο expansys τέλος Μαρτίου του 2010 οπότε έχω εγγύηση. Πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα με την ACE Hellas.

To τηλέφωνο είναι εξακριβομενα για την αγγλική αγορα απο το IMEI του.

Οπότε δεν δικαιολογείται άρνηση επισκευής.

Υπάρχει αναλογη εμπειρία απο κάποιον στο φόρουμ?

 

Ναι φίλε μου, μου έχει συμβεί και μένα, όταν πας για να στην φτιάξουν να έχεις περασμένη την official rom γιατί αλλιώς θα έχεις πρόβλημα, εγώ από βλακεία μου δεν είχα καν windows rom, του είχα περασμένη μια android build, ευτυχώς με τα πολλά μου την έφτιαξαν τσάμπα.Απλά θέλει λίγο υπομονή, εμένα κάναν περίπου 10 ημέρες για να την φτιάξουν..

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, μου έχει συμβεί και μένα, όταν πας για να στην φτιάξουν να έχεις περασμένη την official rom γιατί αλλιώς θα έχεις πρόβλημα, εγώ από βλακεία μου δεν είχα καν windows rom, του είχα περασμένη μια android build, ευτυχώς με τα πολλά μου την έφτιαξαν τσάμπα.Απλά θέλει λίγο υπομονή, εμένα κάναν περίπου 10 ημέρες για να την φτιάξουν..

 

Έχω περάσει την official. Tο μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω την απόδειξη απο το expansys. Τους εστειλα mail να μου στείλουν αντίγραφο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το ειδα τωρα,και αυτο ειναι ενεργοποιημενο,αλλα οταν γραφω μηνυματα δεν υπαρχει vibration στο πληκτρολογιο!

 

Οκ μετά και από την βοήθεια της Ειρήνης που μου έστειλε το cab.... υπάρχει λοιπόν ένα registry key στο σημείο:

"HKLM\SOFTWARE\HTC\ezsip" με όνομα "VibrationEnabled" αυτό τσέκαρε αν η τιμή του είναι 1.

Επίσης δες και μία άλλη τιμή που πρέπει να υπάρχει στην ίδια θέση με όνομα FeedbackEnabled και πες μου σε παρακαλώ αν η τιμή του είναι 0 ή 1?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Οκ μετά και από την βοήθεια της Ειρήνης που μου έστειλε το cab.... υπάρχει λοιπόν ένα registry key στο σημείο:

"HKLM\SOFTWARE\HTC\ezsip" με όνομα "VibrationEnabled" αυτό τσέκαρε αν η τιμή του είναι 1.

Επίσης δες και μία άλλη τιμή που πρέπει να υπάρχει στην ίδια θέση με όνομα FeedbackEnabled και πες μου σε παρακαλώ αν η τιμή του είναι 0 ή 1?

 

ισχυει Θοδωρη. Σ εμενα χωρις δονηση, η τιμη ειναι στο 0. ελπιζω το νημα να μην το δημιουργει το cab που σου εστειλα αλλα να υπαρχει by default. πολυ καλη δουλεια, κι ελπιζω λυση στο προβλημα του dimikord χωρις hard reset.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ισχυει Θοδωρη. Σ εμενα χωρις δονηση, η τιμη ειναι στο 0. ελπιζω το νημα να μην το δημιουργει το cab που σου εστειλα αλλα να υπαρχει by default. πολυ καλη δουλεια, κι ελπιζω λυση στο προβλημα του dimikord χωρις hard reset.

 

Θα την βρούμε την άκρη...που θα πάει ;)

Εμένα πάντως....χωρίς να έχω καν "VibrationEnabled" μου κάνει Vibrate.....για αυτό ρώτησα και για το άλλο key. Ίδωμεν :)

EDIT: Για να μην το έχω και εγώ δεν υπάρχει by default...αλλά αυτό δεν λέει και κάτι....μπορεί ο "μάστορας" που το έφτιαξε να γνωρίζει ότι φτιάχνοντας ένα τέτοιο κλειδί και δίνοντάς του αυτή την τιμή υπερτερεί οποιασδήποτε άλλης ρύθμισης και για αυτό να το δημιούργησε ....συμβαίνει αυτό συχνά στα Windows.... (για αυτό τα cabs από εδώ και από εκεί ;) )

Edited by staurakis
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Θα την βρούμε την άκρη...που θα πάει ;)

Εμένα πάντως....χωρίς να έχω καν "VibrationEnabled" μου κάνει Vibrate.....για αυτό ρώτησα και για το άλλο key. Ίδωμεν :)

EDIT: Για να μην το έχω και εγώ δεν υπάρχει by default...αλλά αυτό δεν λέει και κάτι....μπορεί ο "μάστορας" που το έφτιαξε να γνωρίζει ότι φτιάχνοντας ένα τέτοιο κλειδί και δίνοντάς του αυτή την τιμή υπερτερεί οποιασδήποτε άλλης ρύθμισης και για αυτό να το δημιούργησε ....συμβαίνει αυτό συχνά στα Windows.... (για αυτό τα cabs από εδώ και από εκεί ;) )

 

Πάντως το cab το έχω εγω. Οποιος θέλει να δημιουργήσει το ανάλογο νήμα για enable/disable vibration, ας μου στείλει πμ με το mail του να το λάβει.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, κάποιος να 'χει κάποιο cab (ή registry entry) που να κάνει διακεκομμένη την δόνηση, υπάρχει; (Δεν θέλω συνεχόμενα να δονείται).
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βασικά, κάποιος να 'χει κάποιο cab (ή registry entry) που να κάνει διακεκομμένη την δόνηση, υπάρχει; (Δεν θέλω συνεχόμενα να δονείται).

 

Δεν έχω δει κάπου κάτι σχετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ μετά και από την βοήθεια της Ειρήνης που μου έστειλε το cab.... υπάρχει λοιπόν ένα registry key στο σημείο:

"HKLM\SOFTWARE\HTC\ezsip" με όνομα "VibrationEnabled" αυτό τσέκαρε αν η τιμή του είναι 1.

Επίσης δες και μία άλλη τιμή που πρέπει να υπάρχει στην ίδια θέση με όνομα FeedbackEnabled και πες μου σε παρακαλώ αν η τιμή του είναι 0 ή 1?

καλημερα!μπηκα στο registry και αυτες οι δυο τιμες ειναι 1.

 

ισχυει Θοδωρη. Σ εμενα χωρις δονηση, η τιμη ειναι στο 0. ελπιζω το νημα να μην το δημιουργει το cab που σου εστειλα αλλα να υπαρχει by default. πολυ καλη δουλεια, κι ελπιζω λυση στο προβλημα του dimikord χωρις hard reset.
hard reset????:lol:αυτο το αποκλειω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!μπηκα στο registry και αυτες οι δυο τιμες ειναι 1.

 

hard reset????:lol:αυτο το αποκλειω!

 

Άμα είναι στο 1 επρεπε να χες δόνηση. Αν δεν κανεις hard reset, απλά μαθαίνεις να γράφεις χωρίς δόνηση ή δε στέλνεις μηνυματα. Απλό..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι στο 1 επρεπε να χες δόνηση. Αν δεν κανεις hard reset, απλά μαθαίνεις να γράφεις χωρίς δόνηση ή δε στέλνεις μηνυματα. Απλό..
προτιμω να αλλαξω rom απο το hard reset.:cool:

επειδη δεν το εχω αυτο το cab αν μπορεις στειλε μου το μηπως γινει κανενα θαυμα,αν και δεν το ελπιζω...

να ρωτησω και κατι αλλο...

για να βαλω μια rom που βαζιζεται στην τελευταια αναβαθμιση της htc και να μην μου φαει πολυ ram,θα πρεπει να κανω διαφορετικο hspl,η με το ιδιο που εχω πανω απο ενα χρονο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι; ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ το hard-reset, γενικά;

Εννοώ, δεν πρόκειται για την... συντέλεια του κόσμου. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ format! Στο format ενός PC, τραβάς ένα "λούκι" για κάνα 45λεπτο, να περάσεις τα Windows & να τα "σετάρεις".

Στο hard-reset σ' ένα PPC/PNA/PDA, μέσα σε 3-5 λεπτά έχεις ΗΔΗ σεταρισμένα τα "εργοστασιακά" Windows (της ρομ που έχεις ή έβαλες) και απλά, τρως και κάνα 5-10λεπτο για να περάσεις τα backup αρχεία & settings σου. ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ είναι.

Τες-πα...

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που έχει πολλές ρυθμίσεις στη συσκευή του, χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος για να ρυθμιστούν τα πάντα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που έχει πολλές ρυθμίσεις στη συσκευή του, χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος για να ρυθμιστούν τα πάντα.

 

Πίστεψέ με, έχω ΑΠΕΙΡΕΣ ρυθμίσεις στην συσκευή μου. Που να δεις πόσες (ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΕΣ!) είχα στο ΟΜΝΙΑ το προηγούμενο κινητό μου - που το ήθελα... "HTC HD2 Leo-like" και για να φτάσω να κάνω το Manila να ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΡΘΑ στο ΟΜΝΙΑ, μου βγήκε η Παναγία!

Εάν κάνεις BACKUP και αν φτιάχνεις Cab-άκια για τις ρυθμίσεις σου και τα "πετάς" μέσα στο φάκελο XDA στην miniSD κάρτα σου, το θέμα τελειώνει σε ένα τέταρτο το πολύ.

Εγώ, δεν σπαταλώ παραπάνω από 10 λεπτά για να λύσω ένα πρόβλημα (που προκαλεί δυσλειτουργία στη συσκευή). Είναι ΜΑΚΡΑΝ ΠΙΟ απλό και γρήγορο, να κάνεις ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ όσων έχεις εγκαταστήσεις στη συσκευή, να κάνεις hard-reset και ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ να περνάς πάλι όσα έβαλες ΜΕΧΡΙ να φτάσεις στην εφαρμογή που προκάλεσε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που έχει πολλές ρυθμίσεις στη συσκευή του, χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος για να ρυθμιστούν τα πάντα.

 

Έτσι όπως το λες :) Συμφωνώ απόλυτα :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με, έχω ΑΠΕΙΡΕΣ ρυθμίσεις στην συσκευή μου. Που να δεις πόσες (ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΕΣ!) είχα στο ΟΜΝΙΑ το προηγούμενο κινητό μου.

Εάν κάνεις BACKUP και αν φτιάχνεις Cab-άκια για τις ρυθμίσεις σου και τα "πετάς" μέσα στο φάκελο XDA στην miniSD κάρτα σου, το θέμα τελειώνει σε ένα τέταρτο το πολύ.

Εγώ, δεν σπαταλώ παραπάνω από 10 λεπτά για να λύσω ένα πρόβλημα (που προκαλεί δυσλειτουργία στη συσκευή). Είναι ΜΑΚΡΑΝ ΠΙΟ απλό και γρήγορο, να κάνεις κάνεις ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ όσων έχεις εγκαταστήσεις στη συσκευή, να κάνεις hard-reset και ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ να περνάς πάλι όσα έβαλες ΜΕΧΡΙ να φτάσεις στην εφαρμογή που προκάλεσε το πρόβλημα.

 

Μιλάς για επανεγκατάσταση όλως των εφαρμογών ή restore από backup? Το δεύτερο αποκλείεται γιατί πολλές φορές δεν ξέρεις πιο χρονικά backup είναι το "σωστό" και αυτό αν κρατάς πολλά εβδομαδιαία ας πούμε backups. Αυτό γιατί κάποιες φορές δεν ξέρεις πότε προκλήθηκε το πρόβλημα.... μπορεί να είναι κάτι minor όπως αυτό με την δόνηση του φίλου που να το παρατήρησες 3-4 μέρες αφότου προκλήθηκε.... Σε αυτή την περίπτωση ίσως δεν ξέρεις ακριβώς τι το προκάλεσε.... για αυτό ψάχνεις μήπως και λύσεις το πρόβλημα.

 

Αν πάλι ξαναεγκαταστήσεις τις εφαρμογές και τα tweaks πάλι από την αρχή.....τότε μιλάμε για πολύ περισσότερο χρόνο από 15 λεπτά.....:O

Επίσης μην αποκλείουμε και την περίπτωση να μην μιλάμε για δυσλειτουργία αλλά για μια απλή ασυμβατότητα 2 ή περισσότερων εφαρμογών (που συμβαίνει συχνά στα windows) όπου σε τέτοια περίπτωση και το ξαναστήσιμο θα επέφερε πάλι το πρόβλημα.... οπότε μόνο η απεγκατάσταση της ασύμβατης εφαρμογής θα "έλυνε" το πρόβλημα....

EDIT: Sorry για το πολλαπλό, αν μπορεί να τα συννενώσει κάποιος.....Γιάννης... :P:P

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι; ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ το hard-reset, γενικά;

Εννοώ, δεν πρόκειται για την... συντέλεια του κόσμου. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ format! Στο format ενός PC, τραβάς ένα "λούκι" για κάνα 45λεπτο, να περάσεις τα Windows & να τα "σετάρεις".

Στο hard-reset σ' ένα PPC/PNA/PDA, μέσα σε 3-5 λεπτά έχεις ΗΔΗ σεταρισμένα τα "εργοστασιακά" Windows (της ρομ που έχεις ή έβαλες) και απλά, τρως και κάνα 5-10λεπτο για να περάσεις τα backup αρχεία & settings σου. ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ είναι.

Τες-πα...

 

ναι Ανδρεα κι εγω προσωπικα το αποκλειω το hard reset εκτος κι αν ειναι μονοδρομος. Διαφορετικα, ναι κι εγω προτιμω να αλλαξω rom να το εχω κι οφελος. Για να στησεις παλι το κινητο απο την αρχη ειναι χρονοβορα διαδικασια και θα το διαπιστωσεις αμα τυχει κι οδηγηθεις σε hard reset. Που δε στο ευχομαι. Εκτος αν εχεις ορεξη να στηνεις να ξεστηνεις τα ιδια πραγματα, οποτε παω πασο. Και μη μου φερεις ως αντιλογο προγραμματακια στυλ XDA-UC, γιατι μονο ζημιες εμενα μου προκαλεσαν μετα απο hard reset.

Επιπλεον αν στο hard reset οδηγηθεις απο διενεξη εφαρμογων, τοτε με το xda uc απλα επαναφερεις το προβλημα! σαφεστατα...

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...