Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει τρόπος να γυρίζει η οθόνη σε landscape στα office, αλλά και στην οθόνη αναμονής, καθώς και στις κλήσεις; Πχ όταν έχω το πρόγραμμα πλοήγησης σε Landscape και με καλέσουν η οθόνη δείχνει την κλείση κανονικά και όχι σε Landscape.

Επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί δεν έχω ήχο σε εφαρμογές του Power point;

 

Όταν μιλώ η οθόνη αναβοσβήνει; Είναι φυσιολογικό ή.....;;;;;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολλικά!

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=283060&d=1266576148

 

edit: Apitsakis δεν είχα προσέξει την απάντησή σου.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφουμε μηνυμα με το λεξικο και εισαγουμε μια λεξη συχνα τρωει μερος της προηγουμενης λεξης. Ειναι ενοχλητικο. Εχω τη μαμα ρομ.

Συμβαινει και σε αλλους αυτο ?

Συγγνωμη φιλοι αν τυχον εχει ξανααναφερθει.

 

Επισης για να φυγω απο τη μαμα ρομ σε ποια προτεινετε να παω ? Με ενδιαφερει να ειναι σταθερη και οσο πιο γρηγορη γινεται. Και αν γινεται να εχει ελληνικα

 

Ευχαριστω

 

Ευχαριστω για τη ρομ !

 

Αυτο το προβλημα με το λεξικο και τα μηνυματα δεν το εχει αντιμετωπισει αλλος ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. Εγκατεστησα πριν λιγες μερες στο κινητο το vito audio notes και παρατηρησα πως τα τηλεφωνηματα που καταγραφει εμφανιζονται και στο tab μουσικη. Υπαρχει καποιος τροπος να κανω ignore το συγκεκριμενο φακελο;
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εχω την omega dinik 8 και μου κανει το εξης κουφο..Μου αλλαζει της επαφες στο tab των αγαπημενων οπως θελει...Της φτιαχνω και μετα απο μερικες επανεκινησεις τα αλλαζει οπω θελει..13dinik υπαρχει;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά τα έβαλα τα παιχνίδια. Το NFS όντως δουλεύει ΑΨΟΓΑ από όσο είδα και τα γραφικά είναι τρομερά!!

 

 

Το δοκίμασα αλλά σε εμένα τουλάχιστον είχε προβλήματα στην οθόνη αναμονής! Μου έκοβε λίγο την ώρα, σαν ήταν ένα μικρό τετράγωνο εικονίδιο από πάνω και δεν μου εμφάνιζε τις συντομεύσεις των προγραμμάτων. Επίσης στα ofice mobile δεν δούλευε, οπότε και το απεγκατέστησα.Ευχαριστώ πάντως!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου από το Wireless Manager και εκεί στο Phone σιγουρέψου ότι το band είναι στο Auto και όχι στο GSM.

 

Ευχαριστω πολυ για μια ακομη φορα. Τελικα αυτο ηταν σε συνδυασμο με το προβλημα της Cosmote!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω για τη ρομ !

 

Αυτο το προβλημα με το λεξικο και τα μηνυματα δεν το εχει αντιμετωπισει αλλος ?

 

το εχω αντιμετωπισει εγω ΚΑΙ με μαγειρεμενη ρομ. το προβλημα λυνεται αν απενεργοποιησεις τους 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

μετα απο διαφορα βασανιστηρια που υπεβαλα παλι το κινητο μου,δεν εχω ηχο στα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης..υπαρχει καμμια λυση ΕΚΤΟΣ απο το hard reset?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εχω αντιμετωπισει εγω ΚΑΙ με μαγειρεμενη ρομ. το προβλημα λυνεται αν απενεργοποιησεις τους 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα..

 

Έτσι όμως γράφεις κανονικά 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όμως γράφεις κανονικά 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms;

 

οχι απαξ και το απενεργοποιησεις γραφεις καπου στους 72 χαρακτηρες ανα μηνυμα. πραγμα ασυμφορο κατ εμενα γι αυτο για να μη μου τρωει την προηγουμενη λεξη καθε που εισαγω μια νεα αγνωστη, αντι να πατησω το συμβολο επικυρωσης να εισαχθει, παταω καποιο απ τα βελη που κατευθυνουν τον κερσορα. μονο με τον τροπο αυτο δε μου καταστρεφει την προηγουμενη πληκτρολογημενη λεξη

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να πατάς και το Enter για να κατεβαίνει η λέξη στην κάτω γραμμή. Έτσι δεν τα μπερδεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι απαξ και το απενεργοποιησεις γραφεις καπου στους 72 χαρακτηρες ανα μηνυμα. πραγμα ασυμφορο κατ εμενα γι αυτο για να μη μου τρωει την προηγουμενη λεξη καθε που εισαγω μια νεα αγνωστη, αντι να πατησω το συμβολο επικυρωσης να εισαχθει, παταω καποιο απ τα βελη που κατευθυνουν τον κερσορα. μονο με τον τροπο αυτο δε μου καταστρεφει την προηγουμενη πληκτρολογημενη λεξη

παντως επειδη σε λιγο κλεινει ενα χρονο κυκλοφοριας το LEO,τελικα δεν καταφερε να διορθωσει το μεγαλο προβλημα που ειχε απο την αρχη με τα sms.εν μερει μονο το βελτιωσε με hot fix αλλα ενω ειναι μια απο τις δυο πιο βασικες δουλειες που κανει ενα τηλεφωνο,το htc messages ειναι προβληματικο.στις τελευταιες αναβαθμισεις του ο energy το εχει εγκαταλειψει τελειως και χρησιμοποιει των windows mobile,αλλα με ενα iphone style skin

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προτιμώ τη λύση του ioathe στις Omega. Χρησιμοποιεί παλαιότερη έκδοση του sms (χωρίς secure inbox) και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις καμια εφαρμογη για διαβασμα pdf που να τα δειχνει οπως το E-Reader tab ? Το γραφω εδω και οχι στο windows mobile software λογο του οτι θελω να δειχνει της σελιδες οπως το e-reader να ειναι ολοκληρες δηλαδη και να αλλαζουν προς τα αριστερα και τα δεξια και μπορει να μην ξερουν εκει την εφαρμογη.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μηπως ξερει κανεις καμια εφαρμογη για διαβασμα pdf που να τα δειχνει οπως το E-Reader tab ? Το γραφω εδω και οχι στο windows mobile software λογο του οτι θελω να δειχνει της σελιδες οπως το e-reader να ειναι ολοκληρες δηλαδη και να αλλαζουν προς τα αριστερα και τα δεξια και μπορει να μην ξερουν εκει την εφαρμογη.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το Foxit Reader. Θεωρείται ο καλύτερος pdf reader για αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια γιατι οταν το βαζω στο φορτιστη του αυτοκινητου να φορτισει ,μου δουλευει για πεντε λεπτα και μετα μου αναβοσβηνει το λαμπακι μια πορτοκαλι και μια πρασινο,χωρις να φορτιζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος του HTC HD2 απ' τον Φεβρουάριο. Μετά από 7+ μήνες χρήσης οι εντυπώσεις μου είναι ανάμεικτες. Ένα γλυκανάλατο love/hate αίσθημα. Τόσο εμφανισιακά, όσο και σε επίπεδο h/w είναι αναμφισβήτητα μια απ' τις κορυφαίες συσκευές, αν όχι η καλύτερη αυτή τη στιγμή, στα Windows Mobile 6.5. Παρόλο που αρκετοί χρήστες το θεωρούν μεγάλο σε μέγεθος, πιστεύω ότι η μεγάλη και ποιοτική οθόνη του σε αποζημιώνει με το παραπάνω. Για μένα το h/w του HD2 είναι το ιδανικό για τα σημερινά δεδομένα.

 

Όμως, παρόλα τα θετικά στοιχεία του και την πολύ καλή h/w υποδομή του, έχει κι αυτό τα μειονεκτήματά του, που δυστυχώς είναι αρκετά και σημαντικά. Σχεδόν όλα επικεντρώνονται στο θέμα του s/w. Η γνώμη μου είναι ότι δυστυχώς η HTC είναι μια ταϊβανέζικη εταιρία που πάσχει από το σύνδρομο της προχειρότητας στον τομέα του s/w. Όπως τα περισσότερα s/w ασιατικής προέλευσης, έτσι και το HTC Sense/Manila υποφέρει από σημαντικά bugs, μερικά από τα οποία θα περιγράψω παρακάτω.

 

Music Player

Ο Μusic Player της HTC, ενώ είναι πολύ όμορφος εμφανισιακά, υποφέρει σημαντικά στο θέμα της διαχείρισης της βιβλιοθήκης των τραγουδιών, σε σημείο που να γίνεται σχεδόν άχρηστος. Π.χ., αν έχεις στην microSD πάνω από 500-1000 τραγούδια, κάθε φορά που κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής ο Music Player "ξεχνάει" τα τραγούδια και ξαναδημιουργεί ολόκληρη τη βιβλιοθήκη, πράγμα που διαρκεί από 5-15 λεπτά (με Class 10 microSD). Ίσως και παραπάνω με περισσότερα τραγούδια και αργότερες κάρτες. Αν κατά τη διάρκεια του παραπάνω χρόνου δεχτείς κλήση, δεν μπορείς εύκολα να απαντήσεις γιατί το τηλέφωνο κολλάει για αρκετά δευτερόλεπτα σε σημείο να χάσεις τελικά την κλήση. Για να καταλάβετε τι εννοώ, κάντε επανεκκίνηση, επιλέξτε το Music tab και αμέσως μετά πηγαίνετε στον dialer και πατήστε το πλήκτρο Delete (δεξιά του μεγάλου πράσινου πλήκτρου Talk). Θα παρατηρήσετε ότι το τηλέφωνο θα κολλάει για μερικά δευτερόλεπτα κάθε φορά που το πατάτε. Αυτό το κόλλημα συμβαίνει σε αρκετά σημεία του λειτουργικού για όση διάρκεια ενημερώνεται η βιβλιοθήκη του Music Player.

 

Ας δεχτούμε όμως το πρόβλημα αυτό ως μη σημαντικό αφού σε κανονικές συνθήκες δεν κάνουμε επανεκκίνηση συχνά. Το άλλο πρόβλημα που δημιουργείται έχει να κάνει με μεγάλα playlists. Στο HD2 μου έχω περίπου 1500 τραγούδια και μου αρέσει να τα βάζω όλα σε μια τεράστια playlist και να τα παίζω τυχαία (Shuffle mode). Το πρόβλημα είναι ότι μόλις επιλέξω το Music tab όλο το τηλέφωνο παγώνει για αρκετά δευτερόλεπτα. Γενικά ο player δεν είναι σχεδιασμένος να "σηκώνει" πολλά τραγούδια. Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι το Shuffle mode δεν δουλεύει καλά με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να ακούω "πακέτα" τραγουδιών του ίδιου καλλιτέχνη συνεχόμενα χωρίς τυχαία μεταπήδηση όπως θα έπρεπε. Τέλος, ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι πηγαίνοντας στη λίστα με τους καλλιτέχνες δεν μπορείς να επιλέξεις κάποιο γράμμα και να σε πάει στον αντίστοιχο καλλιτέχνη. Στη δική μου συλλογή, που είναι αρκετά μεγάλη, υπάρχουν εκατοντάδες καλλιτέχνες και αν π.χ. θέλω να επιλέξω ένα κομμάτι των ZZ Top θα πρέπει να σκρολάρω με το χέρι μέχρι το τέλος αντί να πατήσω "Z" και να με πάει αυτόματα. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

 

Γενικά ο Music Player είναι πολύ κακογραμμένος και απλά σε "ψαρώνει" εμφανισιακά, χωρίς να ανταποκρίνεται λειτουργικά. Αντίθετα, ο παλιός καλός Pocket Player 4.1 που υπάρχει εδώ και χρόνια (τον είχα απ' την εποχή του Kaiser) δεν έχει κανένα από αυτά τα προβλήματα... Τώρα γιατί και πώς κατάφερε η HTC να βάλει τέτοιον άχρηστο music player στο HD2 είναι άξιον απορίας... :angry:

 

SMS Messaging

Κι εδώ έχουμε σημαντικά προβλήματα στο user interface. Π.χ., όταν γράφεις ένα SMS και θυμηθείς να κάνεις κάτι άλλο και αλλάξεις tab, το SMS που έγραφες μεταφέρεται είτε στα Drafts είτε στα Deleted Items, χωρίς να είναι απόλυτα σαφές πού θα πάει κάθε φορά. Επίσης όταν γράφεις SMS, πολλές φορές ο cursor σταματάει σε μέρη που δεν υπάρχει κείμενο και αν τότε πατήσεις Delete σβήνονται χαρακτήρες σε άλλο μακρινό σημείο του κειμένου. Μάλλον είναι bug που έχει να κάνει με το word wrap του κειμένου. :mad:

 

Επαφές

Τις επαφές μου τις έχω ομαδοποιημένες σε ομάδες (π.χ., Φίλοι, Συνάδελφοι, Υπηρεσίες, Δημόσιο, Φαγητό, Διασκέδαση κτλ.). Η διαχείριση των ομάδων αυτών γίνεται μια χαρά από το Microsoft Outlook στο PC, αλλά όχι από το HD2. Π.χ., αν θελήσω να μεταφέρω μια επαφή από μία ομάδα σε μια άλλη, ενώ με αφήνει να κάνω την αλλαγή και φαίνεται ότι τη δέχεται, στην πραγματικότητα η αλλαγή δεν γίνεται και η επαφή παραμένει στην παλιά της ομάδα. Υπάρχουν και άλλα πολλά προβλήματα και bugs, που όμως έχουν να κάνουν κυρίως με το λειτουργικό (WM 6.5), που δεν έχει νόημα να αναφέρω εδώ μιας και δεν ευθύνεται άμεσα η HTC γι' αυτά. :whistle:

 

HTC Sense/Manila UI

Πολλές ασυνέπειες (inconsistencies) σε σημεία του UI. Π.χ., μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές να θέλω να κάνω copy/paste ένα κείμενο ή τηλ. αριθμό από ένα μέρος σε ένα άλλο και απλά δεν το κάνει. Δεν υπάρχει τρόπος να γίνει copy. Σε άλλα σημεία το κάνει. Δεν υπάρχει ομογενής τρόπος χειρισμού του clipboard σε όλα τα πεδία κειμένου του Manila UI. Δοκιμάστε π.χ. να πάτε μέσα σε μια επαφή και να κάνετε copy έναν τηλ. αριθμό. Δεν θα μπορέσετε (εκτός κι αν γίνεται και δεν το έχω βρει, οπότε διορθώστε με)! :X

 

Camera/Camcorder

Μια φορά έτυχε να είμαι παρών σε μια συμπλοκή ΜΑΤ/διαδηλωτών στα Εξάρχεια. Ενεργοποίησα το Camcorder για να απαθανατίσω το συμβάν. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι που πήγα να το παίξω στο σπίτι και διαπίστωσα ότι το video ήταν corrupted (η εικόνα ήταν ένα τυχαίο μείγμα γκρι και πράσινων τετραγώνων και ακουγόταν μόνο ο ήχος). Δοκίμασα να το παίξω από το HD2 και απ' το PC με διάφορους players, με τα ίδια αποτελέσματα. Επόμενες εγγραφές video ήταν OK. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ πλέον να βασίζομαι στην camera/camcorder και να ξέρω με βεβαιότητα ότι θα δουλέψουν τη στιγμή που εγώ θέλω... Να σημειώσω ότι ο φίλος μου με ένα Nokia των 150 ευρώ κατέγραψε απλά και γρήγορα τέλειο video και audio του συμβάντος... :ooch:

 

Localization

Θεωρώ μεγάλο μειονέκτημα την έλλειψη σωστής υποστήριξης της ελληνικής γλώσσας σε όλες τις συσκευές. Είναι για μένα απαράδεκτο να υπάρχουν WWE, GR, DEU, NL και καμιά δεκαριά άλλες εκδόσεις του λειτουργικού για κάθε γλώσσα. Θα έπρεπε να έχει ο χρήστης δυνατότητα επιλογής, χωρίς να αναγκαζόμαστε να αποκρυπτογραφούμε αρχεία XML και να φτιάχνουμε δικά μας πληκτρολόγια για να γράφουμε ελληνικά και SMS 160 χαρακτήρων (όπως το γνωστό πληκτρολόγιο που αναγκάστηκα να φτιάξω λόγω της παραπάνω έλλειψης). :lost:

 

Σταθερότητα/Crashes

Πρόσφατα συνέβη το εξής: Συνάδελφοι παραπονέθηκαν ότι έχω το κινητό κλειστό. Βγάζω το HD2 απ' την τσέπη μου και διαπιστώνω ότι πράγματι ήταν κλειστό αλλά δεν άνοιγε! Αναγκάστηκα να ανοίξω το καπάκι και να κάνω soft-reset. Άλλες φορές έχει τύχει να κολλήσει μια εφαρμογή και πάλι να αναγκαστώ να ανοίξω το καπάκι για reset. Γενικά φαίνεται ότι όταν κολλάει κάτι κολλάει όλο το σύστημα, όχι όπως στο PC που αν κολλήσει μια εφαρμογή απλά κάνεις End Task απ' τον Task Manager. Τώρα δεν ξέρω αν για όλα αυτά ευθύνεται το h/w (ίσως υπερθέρμανση λόγω καλοκαιριού), αλλά υποπτεύομαι ότι μάλλον είναι θέμα s/w (βλέπε WM 6.5). :(

 

Γενικές Εντυπώσεις

Το HD2 είναι αναμφισβήτητα μια ξεχωριστή συσκευή που σε μαγνητίζει όταν τη βλέπεις και τη χειρίζεσαι. Κοιτώντας απλά την Home Screen με το ρολόι και τον καιρό φτιάχνεσαι, είναι πανέμορφο εμφανισιακά. Τα προβλήματα αρχίζουν να βγαίνουν στην επιφάνεια όταν ξεπεράσεις τον αρχικό ενθουσιασμό και ξεκινήσεις να κάνεις ουσιαστική χρήση της συσκευής. Δυστυχώς η πολύχρονη εμπειρία μου με δύο συσκευές της HTC (TyTN II και HD2) μου λέει ότι η εταιρία αυτή φτιάχνει πολύ όμορφες και "ψαρωτικές" συσκευές, που όμως μένουν στην επιφάνεια και στο περιτύλιγμα και δεν εστιάζουν ιδιαίτερα στην ουσία, στη χρηστικότητα και στα ενδότερα της συσκευής... Η HTC είναι εταιρία της ποσότητας και όχι της ποιότητας. Βγάζει συσκευές "φορτωμένες" με εντυπωσιακά τεχνικά χαρακτηριστικά στα χαρτιά, αδιαφορώντας για το κατά πόσο αυτά μεταφράζονται σε ουσιαστική/ποιοτική λειτουργικότητα της συσκευής. :down:

 

Για τους παραπάνω λόγους δεν νομίζω να ξαναγοράσω άλλη συσκευή της HTC (τουλάχιστον όχι στο άμεσο μέλλον). Ίσως φταίει η τελειομανία μου, ίσως κολλάω σε λεπτομέρειες, δεν ξέρω. Για μένα πάντως αυτό που μετράει είναι να έχεις μια συσκευή που ό,τι κάνει να το κάνει σωστά, να δίνει έμφαση στην σωστή και άνετη επικοινωνία χρήστη-μηχανής (καλοσχεδιασμένο UI), να μην κουράζει το χρήστη αναγκάζοντάς τον να ψάχνει από δω κι από κει για λύσεις και να υποστηρίζεται σε βάθος χρόνου (έχουν περάσει σχεδόν 8 μήνες και ROM update για το HD2 δεν έχουμε δει ακόμα... Τουλάχιστον για τα WM 6.5.X, για να μη μιλήσω για τα WP 7). Η μόνη συσκευή αυτή τη στιγμή που πιστεύω ότι ίσως θα με ικανοποιήσει σε μεγάλο βαθμό είναι το iPhone 4, αλλά δεν θέλω να ξεκινήσω τέτοια συζήτηση γιατί θα βγούμε τελείως off-topic.

 

Συγγνώμη για το τεράστιο post, απλά ήθελα να περιγράψω τη συνολική μου εμπειρία με το HD2, η οποία ίσως τελικά δεν έχει και μεγάλο νόημα, δεδομένου του ότι το HD2 έχει πλέον παλιώσει και σε 1-2 μήνες θα έρθουν νέες συσκευές...

 

Υ.Γ.: Όλα τα παραπάνω αναφέρονται σε HD2 που τρέχει την official 1.66 WWE ROM, χωρίς HSPL και χωρίς να έχει εγκατασταθεί ποτέ cooked ROM επάνω του.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Όταν μπουτάρω το τηλέφωνο και αφού δώσω PIN μου βγάζει μια οθόνη που πάνω-πάνω αναγράφει "STK Service" και ακριβώς από κάτω την ερώτηση "How are you?". Γίνεται με κάποιο τρόπο να μην εμφανίζεται αυτό?

Αν περιμένω κάποια δευτερόλεπτα με πηγαίνει από μόνο του στη αρχική οθόνη του HTC Sense. Όπως και αν πατήσω το "ok" που υπάρχει κάτω αριστερά στην συγκεκριμένη οθόνη. Απλά αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην εμφανίζεται θα ήταν πολύ καλύτερα (χωρίς φυσικά να επηρεάζεται κάποια άλλη λειτουργία του τηλεφώνου).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Όταν μπουτάρω το τηλέφωνο και αφού δώσω PIN μου βγάζει μια οθόνη που πάνω-πάνω αναγράφει "STK Service" και ακριβώς από κάτω την ερώτηση "How are you?". Γίνεται με κάποιο τρόπο να μην εμφανίζεται αυτό?

Αν περιμένω κάποια δευτερόλεπτα με πηγαίνει από μόνο του στη αρχική οθόνη του HTC Sense. Όπως και αν πατήσω το "ok" που υπάρχει κάτω αριστερά στην συγκεκριμένη οθόνη. Απλά αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην εμφανίζεται θα ήταν πολύ καλύτερα (χωρίς φυσικά να επηρεάζεται κάποια άλλη λειτουργία του τηλεφώνου).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Όχι, δυστυχώς απ' ό,τι ξέρω δεν γίνεται να μην εμφανίζεται... BTW, η SIM κάρτα σου πρέπει να είναι σχετικά παλιά. Στις καινούριες κάρτες εμφανίζεται το μήνυμα "Welcome to Vodafone", το οποίο και πάλι δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί. Μάλλον πρέπει να μάθουμε να ζούμε μ' αυτό... :angry:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια γιατι οταν το βαζω στο φορτιστη του αυτοκινητου να φορτισει ,μου δουλευει για πεντε λεπτα και μετα μου αναβοσβηνει το λαμπακι μια πορτοκαλι και μια πρασινο,χωρις να φορτιζει?

 

ξερει καποιος ρε παιδια?

δεν θα με ενοιαζε αλλα λογο δουλειας( οδηγος φορτηγου) μου ειναι απαραιτητη η συσκευη.

ειναι ο δευτερος φορτιστης που δοκιμαζω και μου κανει το ιδιο πραμα.

τον 1ο τον ειχα παρει απο τους πακι στα φαναρια και νομιζα οτι γιααυτο χαλασε,τον δευτερο ομως τον πηρα απο τον γερμανο και μου κανει τα ιδια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...