Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα ΟΚ! έκανα hard reset και έπαιξε! Το μόνο κακό είναι οτι μου ξέφυγε ανοιχτό το GPRS Και πρέπει να χρεώθηκα πολύ... (45 λεπτά)...

 

Πρέπει επειγόντως να βάλω το Nodata αλλα πρώτα πρέπει να κάνω update τη ROM γιατι έχει την 1.48

 

Έχει πολύ διάβασμα μάλλον ... αυτό κατάλαβα!

 

Καλά το κινητό βέβαια είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! απίθανο !!!!!!!!!

Μπορεί να φαινόταν ανοιχτό αλλά δεν χρεώνεσαι. Αν δεν κατέβαζε δεδομένα τότε είσαι ok ;) Εφόσον το έχεις, βάλε τώρα το NoData αφού δεν θα δημιουργήσει κανένα πρόβλημα!

 

2. Ενω κατέβασα το ACSKiller, το activesync συνεχίζει να εμφανίζεται στο WSTask κατα διαστήματα,μπορούμε να κάνουμε κατι??

Μήπως δεν το εγκατέστησες στην μνήμη του τηλεφώνου; Μπορεί βέβαια και να μην χρειάζεται αυτό αλλά νομίζω έτσι είναι

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

topix 1.5.2 με acr hd κ ραδιο 2.8.-2 δεν κανει τιποτα ισα ισα που ακουγεται η φωνη του αλλου ενω η δικη μου ειναι τελεια.εχω απελπιστει.το ιδιο με το spb backup.το εκανα ξανα εγκατασταση κ ακομα δεν μπορει να κανει τη καρτα backup. Edited by dime
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα το no data το περναμε στην καρτα μνηνης η στην συσκευη

 

τετοια προγραματα παντα στη συσκευη;)

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη τα βάψουμε μαύρα.:lol: Το τηλ και με τα 6.5 κάνει άριστα αυτό για το οποίο προορίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικά προβήματα!!!Σας παρακαλω βοηθήστε με!!!

 

1. μόλις πατήσω έναρξη μου εφανίζονται απο 2φορές τα προγράμμα HTC Twitter, HTC Calendar, HTC People, HTC Music, HTC Footprints, 1φορά με τα κανονικά τους εικονίδια και άλλη μία χωρίς τα κανονικα εικονίδια,αλλα με εκείνο το εικονίδιο του προγράμματος... τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό???Πήγα πάντως στα προγράμματα στο Start Menu είδα ότι έχει διπλοκαταχωρήσεις της μορφής (HTC Calendar.ink και HTC_Calendar.ink το ίδιο ισχύει και για τα άλλα 4 παραπάνω) σβήνω τα HTC Calendar.ink, αλλά μετά από επανεκκίνηση ξαναβγενουν...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,σας παρακαλώ πολύ,όποιος μπορεί ας μου αφιερώσει 5λεπτά,θα του χρωστάω μεγάλη χάρη!!!

 

2. Ενω κατέβασα το ACSKiller, το activesync συνεχίζει να εμφανίζεται στο WSTask κατα διαστήματα,μπορούμε να κάνουμε κατι??

 

3. Πως μπορώ να αφαιρέσω το εικονίδιο (X) του WSTask σε κατάσταση LockScreen???Βρήκα κάτι για αντιγραφή του windows/gswe.exe και επιλογή CLOSE:OFF HIDE:ON...αλλά αυτα πως τα φτιάχνω???Δεν καταλαβαίνω...βοηθήστε με!

1.κοιτα εδω (μηνυμα 1389)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3001822#post3001822

και εδω (μηνυμα 4061)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3043088#post3043088

για registry editor κατεβασε αυτον

http://freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

 

το xda να είναι καλά και οι μάγειρες του...

και τι θα πει η Microsoft...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'Εχω το igo αγορασμένο και εγκατεστημένο στο αυτοκίνητο, στην εργοστασιακή οθόνη αλλά επιδή δεν μπορώ να περνάω αναβαθμίσεις μόνος μου από που μπορώ να αγοράσω το πρόγραμμα για το HTC.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αστεια δικαιολογια... Αντι να παραδεχτουν οτι θελουν να λανσαρουν νεα μοντελα για να πουλησουν, λενε δηθεν οτι επειδη εχει 2 κουμπια παραπανω, δεν κανει για τα 7... Νομιζουν οτι τους πιστευουμε?:rolleyes:

Α ρε xda...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

'Εχω το igo αγορασμένο και εγκατεστημένο στο αυτοκίνητο, στην εργοστασιακή οθόνη αλλά επιδή δεν μπορώ να περνάω αναβαθμίσεις μόνος μου από που μπορώ να αγοράσω το πρόγραμμα για το HTC.

 

http://www.dis.gr/index.asp?mod=articles&id=140

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα το no data το περναμε στην καρτα μνηνης η στην συσκευη

 

τετοια προγραματα παντα στη συσκευη;)

 

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα και να το αντικαταστήσεις στην κάρτα μνήμης. Τη δουλειά του την κάνει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αδέρφια καμιά ιδέα πώς μπορούμε να κάνουμε μοντίφα τα χρώματα στο callendar για τα σάββατα και τις κυριακές , χωρίς να κουμπώνουμε themes και ρομς , κανα registry tweak ή κανα cab παίζει?

Επίσης ο reader υπάρχει στις stock 1.66 ??? , κάτι διάβαζα για registry mod για ενεργοποίηση του

Link to comment
Share on other sites

Από το sense πας περισσότερα--->μενού--->εργαλεία--->επιλογές πατάς πάνω στο όνομα του λογαριασμού σου και βγάζει την επιλογή λήψη ρυθμίσεων μεγέθους όπου ρυθμίζεις το μέγεθος των συνημμένων που θέλεις να παίρνεις

δυστυχως αυτο σε μενα δε γινεται.στις επιλογες δεν μου βγαζει αυτα που λες.αυτο γινεται μονο στο λογαριασμο gmail μου.σκεψου οτι δε μ αφηνει ουτε να τον διαγραψω.ειναι μονιμα σε γκρι χρωμα...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης ο reader υπάρχει στις stock 1.66 ??? , κάτι διάβαζα για registry mod για ενεργοποίηση του

 

Όχι και καλύτερα γιατί είναι προβληματικό ούτως ή άλλως το συγκεκριμένο tab.

 

Ούτε με registry tweak ενεργοποιείται γιατί δεν περιέχεται στη συγκεκριμένη έκδοση του manila.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως αυτο σε μενα δε γινεται.στις επιλογες δεν μου βγαζει αυτα που λες.αυτο γινεται μονο στο λογαριασμο gmail μου.σκεψου οτι δε μ αφηνει ουτε να τον διαγραψω.ειναι μονιμα σε γκρι χρωμα...

Eχεις δίκιο ο λογαριασμός outlook mail δεν δίνει τέτοια δυνατότητα.Φτιάξε ένα νέο λογαριασμό για το άλλο mail σου και θα δουλέψει κανονικά.Μόλις το δοκίμασα με το mail μου στην otenet και μου κατέβασε κανονικά attachment 4mb

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει εδω και 5 ημερες την τελευταια rom του Laurentius και ειναι γρηγορη, σταθερη και με καλη καταναλωση μπαταριας.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

1.κοιτα εδω (μηνυμα 1389)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3001822#post3001822

και εδω (μηνυμα 4061)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3043088#post3043088

για registry editor κατεβασε αυτον

http://freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

 

αυτο εκανα,αλλα το μονο που πετυχαινω ειναι απο εκει που δεν εχουν οι διπλοκαταχωρησεις εικονιδιο,τωρα να εχουν.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως αυτο σε μενα δε γινεται.στις επιλογες δεν μου βγαζει αυτα που λες.αυτο γινεται μονο στο λογαριασμο gmail μου.σκεψου οτι δε μ αφηνει ουτε να τον διαγραψω.ειναι μονιμα σε γκρι χρωμα...

 

Η διαγραφή λογαριασμού hotmail είναι δυνατή μέσα από το Windows Live ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλημερα και συγχαρητηρια για το άψογο site που έχετε χτίσει!

Έχω διαβάσει όλα σας τα μυνηματα σχεδον και έτσι αγόρασα το HTC HD2.

Οι εντυπωσεις τελειες. Εκτος απο ενα θεμα. Αυτο το οτι συνδεεται μονο του στο internet πολυ μου ειχε σπασει τα νευρα...

Εβαλα οπως λετε το nodata ομως και ησυχασα...!

Ελα μου ομως που χθες εβαλα την sim της Vodafone απο Cosmote που ειχα, και δεν ξανακοιταξα το nodata.............................................:X:X:X!!!!!

Έτσι μολις τωρα παρατηρησα οτι το nodata τα ειχε ολα ανοιχτα και το τηλεφωνο ηταν στο internet για 13 ολοκληρες ωρες!!!!!

Αμεσως το απενεργοποιησα το internet, και παρατηρησα οτι ειχα αφησει στις αυτοματες ενημερωσεις ηταν οι κ@λο μετοχες που εκαναν update καθε 30 λεπτα, όπως και την υπηρεσια εντοπισμού!!! Ουδεποτε σε αυτες τις 13 ωρες χρησιμοποιησα το internet εγω!!!!

 

Το μονο που θελω να μου πειτε (ξερω βεβαια προσεγγιστικά) είναι πόσο περιπου εχω χρεωθει με αυτη την μαλ@κια!!! Θα παθω κανα εγκεφαλικο και θα μηνει το HD2 χωρις μπαμπα!!!!

Περιμενω τα λυπητερα σας νεα....:(:(

Ξεχασα να σα πω (αν παιζει ρολο βεβαια) οτι εχω αναβαθμισει την ρομ στην 1,66 αν θυμαμαι καλα απο το site της HTC.

Edited by sfinas_HD2
Ξεχασα να ενημερωσω

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Η διαγραφή λογαριασμού hotmail είναι δυνατή μέσα από το Windows Live ...

αυτο το καταφερα.εφτιαξα ενα λογαριασμο στο gmail κ τκν περασα στο λεο.μπορω κανονικα να αλλαξω τισ ρυθμισεις των συνημενων κ να διαβαζει πληρως τα emails.το λογαριασμο του hotmail δεν μπορω να τον ρυθμισω με τιποτα.ακομη και λογαριασμο outlook εκανα κ του αλλαξα τις ρυθμισεις απο activesync.στη δουλεια μου δεν ειναι ευκολο να αλλαξω ομως ετσι ευκολα email.καποιος ρε παιδια με hotmail το χει καταφερει να αλλαζει ρυθμισεις του λογαριασμου οσο αφορα τα συννημενα κ να βλεπει κανονικα ολοκληρα τα email;

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλημερα και συγχαρητηρια για το άψογο site που έχετε χτίσει!

Έχω διαβάσει όλα σας τα μυνηματα σχεδον και έτσι αγόρασα το HTC HD2.

Οι εντυπωσεις τελειες. Εκτος απο ενα θεμα. Αυτο το οτι συνδεεται μονο του στο internet πολυ μου ειχε σπασει τα νευρα...

Εβαλα οπως λετε το nodata ομως και ησυχασα...!

Ελα μου ομως που χθες εβαλα την sim της Vodafone απο Cosmote που ειχα, και δεν ξανακοιταξα το nodata.............................................:X:X:X!!!!!

Έτσι μολις τωρα παρατηρησα οτι το nodata τα ειχε ολα ανοιχτα και το τηλεφωνο ηταν στο internet για 13 ολοκληρες ωρες!!!!!

Αμεσως το απενεργοποιησα το internet, και παρατηρησα οτι ειχα αφησει στις αυτοματες ενημερωσεις ηταν οι κ@λο μετοχες που εκαναν update καθε 30 λεπτα, όπως και την υπηρεσια εντοπισμού!!! Ουδεποτε σε αυτες τις 13 ωρες χρησιμοποιησα το internet εγω!!!!

 

Το μονο που θελω να μου πειτε (ξερω βεβαια προσεγγιστικά) είναι πόσο περιπου εχω χρεωθει με αυτη την μαλ@κια!!! Θα παθω κανα εγκεφαλικο και θα μηνει το HD2 χωρις μπαμπα!!!!

Περιμενω τα λυπητερα σας νεα....:(:(

Ξεχασα να σα πω (αν παιζει ρολο βεβαια) οτι εχω αναβαθμισει την ρομ στην 1,66 αν θυμαμαι καλα απο το site της HTC.

 

μην ανησυχεις φιλε μου.δεν θα χρεωθεις τιποτα.δεν υπαρχει χρονοχρεωση αλλα ογκοχρεωση.χρεωνεσαι μονο οταν κατεβαζεις δεδομενα.οποτε ολα καλα.οσο αφορα τωρα τις ανανεωσεις καιρου/χρηματιστηριου ειναι λιγα τα κιλομπαιτ που κατεβαζουν.οποτε κ σ αυτη την περιπτωση η χρεωση θα ναι πολυ μικρη.αντε να σαι στα 2-3 ευρω ετσι χονδρικα που τα υπολογισα

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα??????????????? Αφου κατεβαζε ομως ενημερωσεις! Αυτο δεν εχει καποιον ογκο??

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα??????????????? Αφου κατεβαζε ομως ενημερωσεις! Αυτο δεν εχει καποιον ογκο??

Μην ανησυχείς! :) Από τις ενημερώσεις των μετοχών και του καιρού ούτε 1 ευρώ/μέρα δεν χρεώνεσαι γιατί είναι μόνο μερικά KB η κάθε ενημέρωση. Μόνο αν τρέχεις π.χ. το YouTube ή σερφάρεις με Opera μπορεί να ανέβει σημαντικά η χρέωση.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...