Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
  1. Να βάλω το Nodata (αλήθεια πώς εγκαθίσταται? απλά τρέχω το .cab?)
  2. Να βάλω έναν καλό TaskManager
  3. Το πρόβλημα με τις εφαρμογές που μένουν ανοιχτές πώς το λύνω? (μέχρι τώρα γίνονται απλά Minimize)
  4. Να βάλω Ελληνικό πληκτρολόγιο (ποιό λέτε απο το 1ο post?)

 

1. Τρέχεις απλά το .cab. Μπορείς να το εγκαταστήσεις και στην κάρτα μνήμης άφοβα.

2. WkTask. Θα τον βρεις στο πρώτο post.

3. Με τον εν λόγω task manager.

4. Του DrMobile ή του tsipistri κατά προτίμηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Τρέχεις απλά το .cab. Μπορείς να το εγκαταστήσεις και στην κάρτα μνήμης άφοβα.

2. WkTask. Θα τον βρεις στο πρώτο post.

3. Με τον εν λόγω task manager.

4. Του DrMobile ή του tsipistri κατά προτίμηση.

 

Αμεσότατος όπως πάντα! Σε χιλιοευχαριστώ !

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

αξιζει δηλαδη να τον κατεβασω?ποια εκδοση λες?την 10.3?και τον αφηνω οπως ειναι η να τον πειραξω οπως λεει ο δημητρης στο πρωτο post?η κραταει τις ρυθμισεις αυτοματα?

Οχι εννοω αυτη την εκδοση

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=640669&page=2

 

Μεσα στο zip που θα κατεβασεις εχει το opera.exe

To πετας μεσα στον φακελο των windows με το resco explorer και το αφηνεις να κανει overwrite το παλιο exe.

Restart και εισαι ετοιμος.

 

Αν θες κρατα backup το παλιο opera.exe μην τυχον δεν σου αρεσει το νεο built.

Αν και δεν νομιζω γιατι ειναι εργοστασιακο πλεον αφου προερχεται απο το mini HD

 

 

@@@@@ Ποσο μακακας μπορει να ειναι αυτος ο Steve βρε παιδια:

 

Loosen up that black turtleneck, Steve; you’re taking things pretty seriously these days. The Cupertino-based company announced today that it is suing HTC for infringing on 20 Apple patents related to the iPhone. Apple says the lawsuit, which was filed with the U.S. International Trade Commission (ITC) and in U.S. District Court in Delaware, will focus on the HTC’s apparent “plagerism of the phone’s “user interface, underlying architecture and hardware.

 

“We can sit by and watch competitors steal our patented inventions, or we can do something about it. We’ve decided to do something about it,” said Steve Jobs, Apple’s CEO. “We think competition is healthy, but competitors should create their own original technology, not steal ours.”

 

Apple often likes to remind the world that it “reinvented the mobile phone” with its iPhone. Don’t you guys read textbooks? Once you create a sleek standard like the iPhone, the world tries to make it their own and take it to the next level—don’t be too surprised that all of the smartphones these days tend to resemble and remake aspects of the iPhone.

 

HTC soon after sent out its own statement to combat the Apple slander. The mobile hardware company told responded to Engadget, saying: “We only learned of Apple's actions based on your stories and Apple's press release. We have not been served yet so we are in no position to comment on the claims. We respect and value patent rights but we are committed to defending our own innovations. We have been innovating and patenting our own technology for 13 years.”

 

Engadget also reported today that Apple has submitted over 700 pages of complaints and exhibits to the District Court—it looks like the company has an issue with just about every HTC handset and included the Nexus One, Touch Pro, Touch Diamond, Touch Pro2, Tilt II, Pure, Imagio, Dream / G1, myTouch 3G, Hero, HD2, and Droid Eris in its list of infringing offenders.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Topix 1.5.2 με το 2.08 radio, είναι εξίσου καλή, γρήγορη και bug free όπως η 1.2?

Αξίζει η αλλαγή?

Το κινητό με την 1.2 το έχω στήσει άψογα, αλλά πάντα το καινούργιο είναι πρόκληση.

 

ΥΓ: Τα 576 ram είναι πραγματικά? Έχουν ουσιαστική διαφορά στη λειτουργία της συσκευής?

Edited by anastassis

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το καινούργιο build της 1.5.2 είναι πραγματικά πολύ γρήγορο.

 

Η παραπάνω ram είναι γεγονός. Δεν βλέπεις διαφορά στην απόδοση της συσκευής μιας και ούτως η άλλως δεν λείπει ram από τη συσκευή. Η μόνη διαφορά είναι ότι πλέον έχεις περισσότερη ελεύθερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Topix 1.5.2 με το 2.08 radio, είναι εξίσου καλή, γρήγορη και bug free όπως η 1.2?

Αξίζει η αλλαγή?

Το κινητό με την 1.2 το έχω στήσει άψογα, αλλά πάντα το καινούργιο είναι πρόκληση.

 

ΥΓ: Τα 576 ram είναι πραγματικά? Έχουν ουσιαστική διαφορά στη λειτουργία της συσκευής?

 

υπαρχει υποκειμενικοτητα στην απαντηση που μπορει να δοθει

εγω προσωπικα εχω βαλει την topix 1.5.2 και radio 2.06.50.23_3

και ειμαι ικανοποιημενος,οσο για τα mb αφου φαινονται υπαρχουν αν βοηθαει τωρα δεν ξερω (ισως γιατι δεν εχει χρειαστει )

αν εισαι ευχαριστημενος κατσε οπως εισαι

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ευχαριστημενος κατσε οπως εισαι

 

+1

βασική αρχή(για εμένα τουλάχιστον)

ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα...

 

μόλις περασα το 2.08.50.05 και καθως εκανα ενα update στα email θυμηθηκα το εξης παραξενο, αν σας εχει τυχει..

 

ενω εχω τικαρει την επιλογη 'αντιγραφα στα απεσταλμενα' στα options του λογαριασμου, ο φακελος ειναι αδειος... δηλ μολις στειλω email δεν κραταει αντιγραφο.... :(

 

κανω μηπως καποια μαμα.....κια??? :blink:

 

οκ, οντως, εκανα... επρεπε να τικαρω απο το μενου/εργαλεια/διαχειριση φακελων... και τον φακελο απεσταλμενα.... !!!

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το Copilot τι παίζει, μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε χωρίς να πληρώσουμε ; Εάν όχι πως το απεγκαθιστούμε πλήρως από τη συσκευή ;

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος για δωρεάν χρήση, αλλά ο χάρτης Ελλάδας δεν είναι πολύ ακριβός (κάπου 30 ευρώ αν δεν κάνω λάθος). Εγώ τυγχάνει να έχω άδεια για τον πανευρωπαϊκό χάρτη και μπορώ να πω ότι το CoPilot είναι πολύ προσεγμένο και ποιοτικό SatNav s/w, το οποίο είναι special edition ειδικά φτιαγμένο για το HD2. Αυτό χρησιμοποιώ από τότε που αγόρασα το Leo και με έχει καλύψει πλήρως. Απλά δεν είναι δημοφιλές επειδή υπάρχουν άλλες "δωρεάν" λύσεις... Δοκίμασέ το με το δωρεάν trial 15-ήμερο που δίνει και αποφάσισε.

 

Αν δεν το θέλεις μπορείς απλά να διαγράψεις τον φάκελο CoPilot που βρίσκεται μέσα στον φάκελο Program Files στη συσκευή σου.

 

Τα regional settings εκει τα εχω, αλλα για επιβεβαιωση ας μου καποιος που ειναι το regional settings. Οταν βγω στο μπαλκονι και λοκαρι και κανω ανανεωση θα βγαλει "πειραια πχ που βρισκομαι" μπαινω μεσα στο σπιτι, και στο ρολοι απο τις ρυθμισεις λεει: τοπος κατοικιας και εχει ζωνη ωρας μινσκ! το αλλαζω! βγαινω στο home ξαναπαω ρολοι και αφυπνησεις και λεει παλι μινσκ! το αλλαζω και παλι τα ιδια!!

Τωρα, πριν λοκαρι το gps στο google earth ηταν απο μονο του στο buenos aires οπου και ο καιρος ελεγε το ιδιο, αυτονοητο, το ρολοι ελεγε στο τοπο προσωρινης διαμονης μπουενος επισης!!! Μα δε θα πρεπε το google map και χωρις σημα gps απο το δικτυο κινητης να βλεπει κατα προσεγγιση τουλαχιστον οτι ειμαι πειραια και να μη βγαζει μπουενος, ετσι γινοταν στο Iphone με το location service!!! Εδω τι γινεται!!! γιατι με φρικαρει ετσι , και ειναι προφανες οτι η αιτια ειναι το google map!! μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση τοποθεσιας?? αλλα και ο τοπος κατοικιας παει συνεχεια στο +2 μινσκ ?????

Μη σε χαλάει που πάει στο Minsk! Σημασία έχει η ζώνη ώρας που είναι η σωστή (GMT+2). Το αν γράφει Minsk ή Athens στη ζώνη ώρας είναι αδιάφορο. Απλά το s/w της HTC επιλέγει την πρώτη επιλογή ζώνης GMT+2 που τυγχάνει να είναι το Minsk. Αυτό δεν έχει σχέση με τον καιρό. Το πρόβλημα που πρέπει να λύσεις είναι αυτό με το Buenos Aires. Για αυτό δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει... Μάλλον το HTC Location Service μπερδεύεται με τα IDs των κυψελών της κινητής.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

+1

βασική αρχή(για εμένα τουλάχιστον)

ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε :rolleyes:

 

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ, αλλά έχω μείνει λίγο πίσω με την 1.1.7 που έχω από την αρχή που έστησα το Λεο, μέσα στο Σ-Κ θα δοκιμάσω την 1.5.2 με 2.08 radio, ή ακόμα και την 1.2 για την οποία εκφράζεστε τόσο θετικά.

 

Εννοείται βέβαια ότι θα έχω κρατήσει και ένα μπακάπ της 1.1.7 για παν ενδεχόμενο. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κρυπτογραφεί ή να κρύβει με κωδικό, ένα αρχείο word ή excel για να μην είναι αναγνώσιμο από οποιονδήποτε ? Έχει μεγάλη σημασία στη δουλειά μου.

 

Resco file explorer

Μεσα στα τοσα παλλα κανει και αυτο!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

 

 

@@@@@ Ποσο μακακας μπορει να ειναι αυτος ο Steve βρε παιδια:

 

Loosen up that black turtleneck, Steve; you’re taking things pretty seriously these days. The Cupertino-based company announced today that it is suing HTC for infringing on 20 Apple patents related to the iPhone. Apple says the lawsuit, which was filed with the U.S. International Trade Commission (ITC) and in U.S. District Court in Delaware, will focus on the HTC’s apparent “plagerism of the phone’s “user interface, underlying architecture and hardware.

 

“We can sit by and watch competitors steal our patented inventions, or we can do something about it. We’ve decided to do something about it,” said Steve Jobs, Apple’s CEO. “We think competition is healthy, but competitors should create their own original technology, not steal ours.”

 

Apple often likes to remind the world that it “reinvented the mobile phone” with its iPhone. Don’t you guys read textbooks? Once you create a sleek standard like the iPhone, the world tries to make it their own and take it to the next level—don’t be too surprised that all of the smartphones these days tend to resemble and remake aspects of the iPhone.

 

HTC soon after sent out its own statement to combat the Apple slander. The mobile hardware company told responded to Engadget, saying: “We only learned of Apple's actions based on your stories and Apple's press release. We have not been served yet so we are in no position to comment on the claims. We respect and value patent rights but we are committed to defending our own innovations. We have been innovating and patenting our own technology for 13 years.”

 

Engadget also reported today that Apple has submitted over 700 pages of complaints and exhibits to the District Court—it looks like the company has an issue with just about every HTC handset and included the Nexus One, Touch Pro, Touch Diamond, Touch Pro2, Tilt II, Pure, Imagio, Dream / G1, myTouch 3G, Hero, HD2, and Droid Eris in its list of infringing offenders.

 

καλημερα Κωστη :)

 

δεν τον εμαθες τοσα χρονια? ειναι πολυ γελοιοι και για μενα (δεν ξερω τι πανε να κερδισουν απο αυτην την κινηση)αλλα πεφτουν πολυ χαμηλα...

 

και μεταξυ μας,μαλλον κινηση απελπισιας μου φαινεται ολο αυτο το σκηνικο,βλεποντας για 1η φορα η apple,να απειλειται σοβαρα απο καποιον ανταγωνιστη...

στα προθυρα της παρουσιασης του νεου Iphone, μαλλον βλεποντας τον υπαρχων ανταγωνισμο,την εχει κανει να ανυσηχει...

γιατι (δεν εξηγειται αλλιως) πρεπει να ειχαν σκοπο να συνεχισουν την αφαιρετικη,(ηλιθια κατ εμε )πολιτικη τους και να δωσουν ενα (ακομη) γεματο περιορισμους τηλεφωνο...κατι που φυσικα δεν προκειται να σταθει στην αγορα σημερα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια πως αλαζουμε το owner name στην συσκευη μας?

Ευχαριστω!

 

στις επαφες η δευτερη ειναι το ΕγΩ...εκει βαλε οποιο ονομα θες σαν owner!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια πως αλαζουμε το owner name στην συσκευη μας?

Ευχαριστω!

 

κατεβασε και βαλε αυτο

http://www.sendspace.com/file/i0lmjj

μετα πηγαινε

εναρξη/ρυθμισεις /συστημα/πληρ.συσκευης

και πηγαινε στην πρωτη επιλογη πανω πανω

εκει γραψε οτι ονομα θελεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα...

 

ενω εχω τικαρει την επιλογη 'αντιγραφα στα απεσταλμενα' στα options του λογαριασμου, ο φακελος ειναι αδειος... δηλ μολις στειλω email δεν κραταει αντιγραφο.... :(

 

κανω μηπως καποια μαμα.....κια??? :blink:

 

οκ, οντως, εκανα... επρεπε να τικαρω απο το μενου/εργαλεια/διαχειριση φακελων... και τον φακελο απεσταλμενα.... !!!

 

Το ιδιο ειχα και εγω και ηθελα να το ψαξω. Σε ευχαριστω που το σημειωσες

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την έκδοση 1.66 και καποια παιχνιδια δεν παίζουνε, ουτε καν φορτώνουν...Πχ electopia...

 

Εκανα και hard reset, τιποτα...

 

Τελικά γυρισα πάλι στην 1.48 και όλα είναι οκ :happy:

 

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει?????

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μια βοηθεια πως αλαζουμε το owner name στην συσκευη μας?

Ευχαριστω!

 

Υπάρχει και το Touch X show owner.cab το οποίο εμφανίζει στις ρυθμίσεις το Owner εικονίδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 1.66 είναι "καλύτερη" της 1.48 ? Ποιά η γνώμη σας ?

 

Επίσης, γίνεται να γυρίσεις σε παλαιότερη official ROM ? Γιατι κατα το update χθές που έκανα (απο 1.48 σε 1.66) έγραφε πως δεν γίνεται downgrade... (?)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...