Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Οταν ανοιγω το comm manager και μετα παταω (Χ) για close, δεν κλεινει, αλλα κανει minimize και το βλεπω στο WSTask ανοιχτο!κατι για αυτο ωστε να κλεινει???

 

2.Όσο για το LED μπορουμε να το κανουμε να αναβοσβήνει ωστε να μας δειχνει οτι εχει σήμα με καποιο cab ή πειραγμα στο registry???

 

3. Όταν πηγαίνω στο SKTools->Registry μου βγαζει στο εικονιδιο registry ενα θαυμαστικο και μου γραφει "invalid Registry Entries", αυτο γίνεται επειδη εχω πειράξει τα registry για καποιες βελτιώσεις όπως λεει εδω.... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=575604 ή εχω κανει καμια χαζομαρα?

Link to comment
Share on other sites

Για εξήγησέ μου τώρα, επειδή χρησιμοποιώ τον ίδιο exchange:

Πώς γίνεται και συγχρονίζεις και τα μέιλ?

Το χρησιμοποιώ μόνο για contacts -calendar.

Από έρευνα που έκανα, διάβασα ότι δεν υποστηρίζει συγχρονισμό mail.

Παρόλα αυτά, την πρώτη φορά που τσέκαρα και τα μειλ, μου τα συχρόνισε μια χαρά. Τις επόμενες φορές όμως, μου έβγαζε σφάλμα και δεν συγχρόνιζε τίποτα, μέχρι να ξε-τσεκάρω τα μειλ από τις ρυθμίσεις συγχρονισμού.

Την τελευταια εβδομαδα η google εχει προβληματα με τον συχρονισμο οπως διαβαζω στο ιντερνετ αλλα και τα αντιμετοπιζω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια τ δοκιμασα και εγω με τον οπερα και αρκετα πιο γρηγορο

εχω οοφισιαλ 1,66

 

Ποιόν opera είπαμε ?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

νομιζω, αν πατησεις το δεξι κουμπι της απενεργοποίησης και πατησεις το τριτο, το κλειδωμα ,θα επανελθει...

 

οχι απλα το κλειδωνει.και μετα παταω κατω αριστερα ξεκλειδωμα κτλ.δεν μου την βγαζει καθολου.εχω σπασει το κεφαλι μου

Link to comment
Share on other sites

Αν πας Έναρξη και πατήσεις κάτω αριστερά "Κλείδωμα"...δεν κάνει τίποτα ?

 

κλειδωνει και ξεκλειδωνει κανονικα.απλα δεν βγαζει την εικονα που ειναι σαν το iphone που το σερνεις δεξια η αριστερα και ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα το κλειδωνει.και μετα παταω κατω αριστερα ξεκλειδωμα κτλ.δεν μου την βγαζει καθολου.εχω σπασει το κεφαλι μου

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3094058#post3094058

 

πρέπει να βάλεις το cab με το original...

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=269614&d=1263891574

Edited by jkalimer

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

αλλο να την κατεβασεις και αλλο να την περασεις στο κινητο (θα χαθει η εγγυηση ας ειναι η επισημη αγγλικη) μεχρι να ξαναπερασεις την επισημη ελληνικη

εδω υπαρχουν ολες

http://www.4shared.com/dir/22189940/b8552fa0/Shipped_Leo_ROMs.html

 

Τέλεια ευχαριστώ κατέβασα την 1.66 πολύγλωσση πάω να την περάσω και μου λέει λάθος vendor id

 

Τώρα? ;)

 

Οι άλλες που έχει στο 2.10 τι είναι αυτές μη δημοσιευμένες επίσημες ρομς?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία γρήγορη ερώτηση ? Έχω αγγλική συσκευή και λέω να βάλω το πληκτρολόγιο του Dr.Mobile.

 

  1. Όταν θα θέλω να αλλάξω απο Ελληνικά σε Αγγλικά πώς θα το κάνω?
  2. Όταν θα πηγαίνω να γράψω SMS θα μπορώ να έχω το ελληνικό σαν default ?

 

Ευχαριστώ πολύ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

 

αυτο ηθελε φιλε μου.σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία γρήγορη ερώτηση ? Έχω αγγλική συσκευή και λέω να βάλω το πληκτρολόγιο του Dr.Mobile.

 

  1. Όταν θα θέλω να αλλάξω απο Ελληνικά σε Αγγλικά πώς θα το κάνω?
  2. Όταν θα πηγαίνω να γράψω SMS θα μπορώ να έχω το ελληνικό σαν default ?

Ευχαριστώ πολύ!

1. Στο πληκτρολόγιο υπάρχει ένα κουμπάκι που γίνεται [GR] και [EN], με το οποίο εναλλάσσεις τις γλώσσες. Θα το καταλάβεις μόλις το βάλεις.

 

2. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να πατάς το κουμπάκι [12#] και θα έχεις άμεσα ελληνικά για SMS (160 χαρακτήρες). Δεν έχει σημασία σε ποια γλώσσα θα είναι το πληκτρολόγιο. Μόλις πατήσεις [12#] είσαι έτοιμος να γράψεις ελληνικά SMS.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επειδη εχω κολλησει συντομευσεις προγραμματων για να τα βαλω στην αρχικη οθονη πως διμιουργουμε.ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επειδη εχω κολλησει συντομευσεις προγραμματων για να τα βαλω στην αρχικη οθονη πως διμιουργουμε.ευχαριστω

 

Αν χρησιμοποιείς resco explorer, παρατεταμένο πάτημα πάνω στο exe αρχείο της εφαρμογής που θέλεις να δημιουργήσεις συντόμευση και επιλέγεις sent to - start menu as shortcut,

αλλιώς παρατεταμένο πάτημα στην εφαρμογή που θέλεις, επιλέγεις copy και πας στη διαδρομή: Windows\Start menu\Programs και επιλέγεις paste shortcut (όχι paste);)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον εχει προβλημα με το IGO8 που εχει δωσει ο Δημητρης (zaharakis) στο θεμα της εντασης ηχου που μειωνεται στο 40% οποτε βγαινετε απο το IGO και στο θεμα που δεν μπορουμε να γραψουμε οταν θελουμε να βρουμε μια διευθυνση, το μονο που χρειαζεται ειναι να ανοιξετε το sys.txt και να διαγραψετε απο μεσα τις 2 πρωτες γραμμες.

οι 2 γραμμες ειναι :

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

 

εγω ειχα δοκιμασει να σβησω το αρχειο sys.txt αλλα ενω μου ανοιγε το igo τα παραπανω 2 προβληματα υπηρχαν. σβηνωντας τις 2 γραμμες ομως μου δουλευει κανονικα και τελεια.

εχω ελληνικη official 1.66.

 

* (thanks to user akrobatis from ipm@rt)

 

δεν το ειδα το ποστ Αντωνη :confused:

ευχαριστω για την λυση θα το προσθεσω στο 1ο ποστ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αλλο να την κατεβασεις και αλλο να την περασεις στο κινητο (θα χαθει η εγγυηση ας ειναι η επισημη αγγλικη) μεχρι να ξαναπερασεις την επισημη ελληνικη

εδω υπαρχουν ολες

http://www.4shared.com/dir/22189940/b8552fa0/Shipped_Leo_ROMs.html

 

Τέλεια ευχαριστώ κατέβασα την 1.66 πολύγλωσση πάω να την περάσω και μου λέει λάθος vendor id

 

Τώρα? ;)

 

Οι άλλες που έχει στο 2.10 τι είναι αυτές μη δημοσιευμένες επίσημες ρομς?

-για να περασεις ρομ(επισημη ή οχι) αλλαης γλωσσας απο αυτη που εχει το κινητο

πρεπει πρωτα να το ξεκλειδωσεις χανοντας(τουλαχιστον μεχρι να επανελθει σε αυτη που ειχε) την εγγυηση

πληρ. για ξεκλειδωμα στην πρωτη σελιδα

-η 2.10 ειναι επισημη ρομ που προοριζεται για την αμερικανικη αγορα που θα κυκλοφορησει το hd2

Link to comment
Share on other sites

-η 2.10 ειναι επισημη ρομ που προοριζεται για την αμερικανικη αγορα που θα κυκλοφορησει το hd2

 

αληθεια γιατι εδω 1.66 κ αμερικη 2.10.τι παραπανω εχει η αμερικη απο ολο τον υπολοιπο κοσμο??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ένας φίλος μου πήρε το htc και έχει την εφαρμογή το co pilot που είναι δοκιμαστική για 15 μέρες μετά θα πρέπει να το αγοράσει η υπάρχει άλλη λύση?
Link to comment
Share on other sites

1. Στο πληκτρολόγιο υπάρχει ένα κουμπάκι που γίνεται [GR] και [EN], με το οποίο εναλλάσσεις τις γλώσσες. Θα το καταλάβεις μόλις το βάλεις.

 

2. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να πατάς το κουμπάκι [12#] και θα έχεις άμεσα ελληνικά για SMS (160 χαρακτήρες). Δεν έχει σημασία σε ποια γλώσσα θα είναι το πληκτρολόγιο. Μόλις πατήσεις [12#] είσαι έτοιμος να γράψεις ελληνικά SMS.

 

Eυχαριστώ πολύ! Δλδ. μόλις πάω να γράψω ένα ελληνικό SMS, με το που πατάω το 12# είναι σαν να ξεκλειδώνω τους 160 χαρακτήρες ε? Και αυτό το SMS θα φύγει ως ένα (1) SMS σωστά ?

 

Επίσης κάτι άλλο. Έχω βάλει την 1.66 official ROM (σε αγγλικό HD2) και πήγα να βάλω το nodata. Με το που πάω να το τρέξω, μου βγάζει "unexpected error". Γιατί ???

 

Η εγκατάσταση έγινε κανονικά (succesful). Γιατί άραγε ? Υπάρχουν λογιών λογιών εκδόσεις του Nodata ?

 

(...μήπως φταίει το οτι δεν έχω τη SIM μέσα???) :blink: SORRY !!! :D Παίζει κανονικά τώρα που έβαλα τη SIM .. ! και ναι, είναι το πρώτο προγραμματάκι που έβαλα ποτέ σε Windows Mobile... !!! χαχα!!! :lol::cool:

Edited by ultraxmode
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

αληθεια γιατι εδω 1.66 κ αμερικη 2.10.τι παραπανω εχει η αμερικη απο ολο τον υπολοιπο κοσμο??

 

Δοκιμασα το αμερικάνικο 2.10 - το flash που έχει σαν plugin ο internet explorer με βάζει μέσα ακόμα και στο chat του http://www.zoo.gr

 

Δεν δειχνει κακο - θα το δοκιμασω τις επόμενες ημέρες

Link to comment
Share on other sites

στην αρχική οθόνη

πως μπορώ να προσθέσω στο

καιρό κάποια πόλη της ελλάδας ?

μπορεί να γίνει αυτό ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο post βρίσκεται η απάντηση στην ερώτησή σου, όπως και πολλά άλλα χρήσιμα πράγματα. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο post βρίσκεται η απάντηση στην ερώτησή σου, όπως και πολλά άλλα χρήσιμα πράγματα. :)

 

αναφέρει στο πρώτο ποστ

και παραπέμπει σε ένα αρχείο

στην 442 σελίδα που περιέχει

και άλλες ελληνικές πόλεις .

αλλά το συγκεκριμένο από ότι

κατάλαβα λειτουργεί με την

προυπόθεση ότι έχεις περασμένο

το manila .έτσι κατάλαβα . είμαι

λίγο άσχετος σόρυ

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσθέτει όλες τις Ελληνικές πόλεις στον καιρό του htc sense. Βάλτο άφοβα με εγκατάσταση στην κύρια μνήμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οι νεεσ ρομ πλεον υποστηριζουν και landscape...ξερει κανεισ πως μπορουμε να ενεργοποιησουμε την εναλλαγη οθονης απο την αντιθετη πλευρα απο αυτη που γυρνα η καρτελα των φωτογραφιων???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αληθεια γιατι εδω 1.66 κ αμερικη 2.10.τι παραπανω εχει η αμερικη απο ολο τον υπολοιπο κοσμο??

Αυτό ακριβώς...

Προφανώς έχουν άλλη αρίθμηση.

 

Είναι άλλη rom για άλλη αγορά. Εντούτοις λογικό είναι να είναι πιο καινούργιο όπως και οι αμερικάνικες εκδόσεις του HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...