Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λες όγκο δεδομένων προφανως εννοέις για 3g, το 3gwatchdog, ειναι απο τις κορυφαιες αξιόπηστες εφραμογες.

δεν καταλαβαίνω τι εννοέις για sent-receive

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν λες όγκο δεδομένων προφανως εννοέις για 3g, το 3gwatchdog, ειναι απο τις κορυφαιες αξιόπηστες εφραμογες.

δεν καταλαβαίνω τι εννοέις για sent-receive

 

Sorry, επιρεασμενος απο το δικο μου που εχει την επιλογη για "sent/received cellular network data"...

... βασικα ενδιαφέρεται να μαθαίνει τι εχει καταναλώσει απο data για να μην υπερβει τα δωρεαν που της δινει το συμβολαιό της με τον παροχο...

... ευχαριστω

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα ηθελα να κανω 1 ερωτηση σε οσους γνωριζουν.Εχω baseband version 0.54 και εχει βγει 0,55 και 0.58.Να κανω το βημα η δεν χρειαζεται??εχει διαφορα η μια με την αλλη???αν ναι τι? Εχω CM 6.1.3 V4.5.7.
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. εχω το εξης προβλημα. συνδεω usb καλωδιο με υπολογιστη αλλα το κινητο δεν αναγνωριζει τιποτα δοκιμασα σε διαφορους υπολογιστες αλλα παλι τιποτα. γνωριζει κανεις καμια option?
Link to comment
Share on other sites

Sorry, επιρεασμενος απο το δικο μου που εχει την επιλογη για "sent/received cellular network data"...

... βασικα ενδιαφέρεται να μαθαίνει τι εχει καταναλώσει απο data για να μην υπερβει τα δωρεαν που της δινει το συμβολαιό της με τον παροχο...

... ευχαριστω

 

Me το 3gwatchdog θα το βλεπει αυτο. ειναι δωρεαν απο market....

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Για τη ενημέρωση και την καταπολέμηση της παραπληροφόρησεις αν θέλετε να βάλετε Rom 2.2 η καλύτερη είναι αυτή μακράν.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=945264

([ROM] CM 6.1.3 V4.5.7 with Camcorder [19-03-11] [Tweaked+Theme+Extras])

 

Δεν εχει απολύτως κανένα πρόβλημα και το video recording παίζει κανονικά όπως και η φωτογραφική. Είναι πιο σταθερή από 2.1, πιο γρήγορη και φυσικα είναι 2.2.

 

P.S το μηνανημα που κρατάτε στα χέρια δεν ειναι κινητό. Είναι ένας υπολογιστής που τρέχει linux. Free your minds FREE X10

 

 

-Γεια χαρα να ρωτησω κατι μιας κ ειμαι νεος κ με το κινητο αυτο κ με το site .. αυτη η rom τελικα ειναι οκ με την καμερα ? κ 2ον υποστηριζει κανονικα ολες τις γλωσσες?

Link to comment
Share on other sites

-Γεια χαρα να ρωτησω κατι μιας κ ειμαι νεος κ με το κινητο αυτο κ με το site .. αυτη η rom τελικα ειναι οκ με την καμερα ? κ 2ον υποστηριζει κανονικα ολες τις γλωσσες?

 

Χρησιμοποιώ αυτήν για περίπου 2 εβδομάδες χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα.

[Cyanogen6.1.3]gingerbread[v01] - Camcorder Fix - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=947613

 

Παίζουν όλα και το κινητό πετάει!

Link to comment
Share on other sites

1) η native app για την camera τραβάει κανονικά αλλά όχι σε 720p. Επίσης κάποιες άλλα apps δεν πάιζουν πχ barcode code scanner αλλά άλλες πάλι πάιζουν camera illusion

2) κανονικά όλες οι γλώσσες

 

Όπως και να έχει το λέω σε σένα αλλά και σε όλους μη κολλάτε άν θέλετε flash, arc style ui, apps > 2.1 , ταχύτητα και πολλά άλλα βάλτε την

 

Εγώ στο xperia βλέπω mail, twitter , facebook επίσης χρησιμοποιώ navigon και κάνω develop δικές μου apps δεν έχω κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα

Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις ...!

 

και κατι ακομα σε περιπτωση που εγω θελω να γυρισω τη συσκευη στην αρχικη της κατασταση γινετε ετσι ? οταν αλλαξω rom τα παντα τα ξαναβαζω απο την αρχη?

Edited by sotiris1904
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις ...!

 

και κατι ακομα σε περιπτωση που εγω θελω να γυρισω τη συσκευη στην αρχικη της κατασταση γινετε ετσι ? οταν αλλαξω rom τα παντα τα ξαναβαζω απο την αρχη?

 

Ναι , εφόσον το θελήσεις γίνεται και μάλιστα με 2 τρόπους.

Είτε με το xRecovery κάνεις restore σε προηγούμενη έκδοση (αφού έχει κάνει ήδη όμως σχετικό backup) ή απλά ξανα-flash-άρεις με SEUS. :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις ολων ... λοιπον σημερα εχω κανει απειρες ερωτησεις κ ΦΥΣΙΚΑ εχω κι αλλες ... λοιπον 1ον το backup πως το κανω ? 2ον θελω να περασω το [Cyanogen6.1.3]gingerbread[v01] - Camcorder Fix που το περναω ?εχει ενα αρχειο BASEBAND στην διαδικασια αυτο που πρεπει να παει ? και ποιος μπορει να με βοηθησει εστω κ λιγο με την εξης λιστα

- Make a backup (if you want to);

- Factory Reset (Full Wipe);

- Wipe cache partition;

- Wipe Dalvik Cache (Advanced options > Wipe Dalvik Cache);

- Wipe battery stats (Advanced options > Wipe battery stats);

- Install [Cyanogen6.1.3]gingerbread[v01].zip;

- Reboot;

- Let him reboot one more time and you`re donne;

- Go to Settings > CyanogenMod Settings > User interface > Tweaks extras > Select a theme > Gingerbread;

- Press Menu > More > ADWSettings > Backup & Restore > Restore ADW Settings & Desktop (then make your own changes);

- Donne. Enjoy

 

παιδια οποιος αντεχει να το διαβασει κ να απαντησει τον ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι σαν ρωτάς πως δημιουργηθηκε το σύμπαν. Ειναι θεμελιώδη ερωτήματα και τις απαντησεις θα τις βρεις μέσα στα φορουμ των xda. Αλλά επειδή βλέπω ότι υπάρχει ανάγκη απελευθέρωσης απο τα δεσμά τις SE θα φτιάξω ένα οδηγό μεσα στις επόμενες μέρες.
Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

ειναι σαν ρωτάς πως δημιουργηθηκε το σύμπαν. Ειναι θεμελιώδη ερωτήματα και τις απαντησεις θα τις βρεις μέσα στα φορουμ των xda. Αλλά επειδή βλέπω ότι υπάρχει ανάγκη απελευθέρωσης απο τα δεσμά τις SE θα φτιάξω ένα οδηγό μεσα στις επόμενες μέρες.

 

αν μου πεις απλα πως κανω το backup που ακριβως να περασω το [Cyanogen6.1.3]gingerbread[v01] - Camcorder Fix κ τι ειναι το BASEBAND ειμαστε οκ :) :p

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην κανε ολα τα επίσημα update της SE μέχρι και το τελευταίο για να πας στην 58 baseband

Ο αλγόριθμος έχει ως εξης :

1) κανεις root το xperia

2) περνάς το xrecovery

3) κανεις backup την rom 2.1 με το xrecovery

4) βάζεις την καινούργια rom με τα παρελκόμενα gapps και τετοια

5) μυρίζεις τον αέρα της ελευθερίας

 

α και μη ξεχάσεις να κάνεις backup τα contacts αν δεν ειναι όλα στη google

Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα!

Επίσημη αναβάθμιση σε Gingerbread από την Sony Ericsson.

http://blogs.sonyericsson.com/products/2011/03/25/update-on-xperia%E2%84%A2-x10/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω απο χτες να περασω το Cyanogen6.1.3 gingerbread στο κινητο εχει γινει root ειναι περασμενο xrecovery ... εχω κανει το σχετικο backup... απο τον zip φακελο που περιεχει το νεο λογισμικο μεσα εχει 3 υποφακελους ολα αυτα πρεπει να πεταξω χυμα καπου στην καρτα ή τι πρεπει να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα!

Επίσημη αναβάθμιση σε Gingerbread από την Sony Ericsson.

http://blogs.sonyericsson.com/products/2011/03/25/update-on-xperia%E2%84%A2-x10/

 

"Μεγαλο" νεο αν οντως ισχυσει!;)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω απο χτες να περασω το Cyanogen6.1.3 gingerbread στο κινητο εχει γινει root ειναι περασμενο xrecovery ... εχω κανει το σχετικο backup... απο τον zip φακελο που περιεχει το νεο λογισμικο μεσα εχει 3 υποφακελους ολα αυτα πρεπει να πεταξω χυμα καπου στην καρτα ή τι πρεπει να κανω ?

 

τα αρχεια τα περνας στην καρτα οπως ειναι και οχι σε φακελο, για να μπορεσει να τα βρει το xRecovery.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Στην Cyanogen6.1.3 που εβαλα χτες λειτουργουν ολα οκ.. στα benchmark πιανω καπου στα 1250 αλλα δεν λειτουργει το Φλας της καμερα οπωσ και το ζοομ.. ουτε με 3rdparty apps καταφερα κατι....
Link to comment
Share on other sites

"Μεγαλο" νεο αν οντως ισχυσει!;)

http://www.engadget.com/2011/03/25/xperia-x10-to-get-android-2-3-this-summer-makes-us-rub-our-eyes/

 

Tο είδαμε και απο αλλού. Ποιος ξερει τι πάθανε εκει πέρα......

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα!

Επίσημη αναβάθμιση σε Gingerbread από την Sony Ericsson.

http://blogs.sonyericsson.com/products/2011/03/25/update-on-xperia%E2%84%A2-x10/

 

Θα μας τρελλάνουν τελειώς.. Δε μου έχει ξανατύχει να έχω αγοράσει άλλο προϊόν που να διαβεβαιώνουν επίσημα οτι δε θα υπάρξουν αναβαθμίσεις και νέα features και μετά να διαψεύδουν τους εαυτούς τους και να τα κάνουν! Συνήθως το αντίθετο συμβαίνει..

 

Πολύ καλή κίνηση γοήτρου για την εταιρία πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μέχρι να πάει η sony σε 2.3 εμείς θα είμαστε σε 2.4 με δίκό μας kernel και 2 φορές πιό γρήγορο xperia. Sony αντε γεια...μπουαχαχαχα
Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να πεις για την Sony ειναι λιγο!!!Αναξιοπιστια σε τρελλα επιπεδα.τελος παντων το θεμα ειναι οτι απο Απριλιο 8α μας σπασουν τα νευρα που καθε λιγο και λιγακι θα μπαινουμε στο laptop να κοιταμε για την αναβαθμιση!!!!Ωχ θεε μου κατι μου θυμιζει :cry: :lol: :lol: :lol:
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Και μην έχετε αυταπάτες ότι καταφέραμε κάτι εμείς. Εμέις το πολύ πολύ να αγοράζαμε σε κανα 3μηνο το Arc σαν μα***ες. Απλά δε θέλανε να αφήσουν το xperia στα χέρια του xda. Edited by xterm
Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...