Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι γίνεται με "σπασμενα" , χρησιμοποιώ το Navigon το οποίο και αγόρασα απο εδώ ,είναι σφαιράτο και έχει φωνητική υποστήριξη στα Ελληνικά.

 

Για εξήγησέ το αυτό για να αγοράσουμε κι εμείς :) Δε βλέπω πουθενά να δίνει το Nagivon για android στο ελληνικό site, μόνο PNA συσκευές βλέπω. Γενικά, επειδή τους είχα στείλει και email πριν 2 μήνες, το προϊόν το προσφέρουν μόνο μέσω του Android Market, άρα φυσικά εμείς με την επίσημη οδό δε μπορούμε να το έχουμε. Άλλαξε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω προβληματιστεί και εδώ θέλω την βοήθεια σασ... Γιατί το xperia x10 που θα παρω την τριτη κοστίζει 450Ε ενω σε προηγούμενες σελίδες διαβασα οτι κάποιος το πήρε τον ιούνιο του 2010 320Ε...

Ειναι νεότερη έκδοση????

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν 5 μέρες 299 ... scroutz it! (A ισχύει οτι τα οι νέες version των android θα χρειάζονται 512 RAM o.O?????? αρα την πατήσαμε!?!?!?!?!?!?!?
Link to comment
Share on other sites

Για εξήγησέ το αυτό για να αγοράσουμε κι εμείς :) Δε βλέπω πουθενά να δίνει το Nagivon για android στο ελληνικό site, μόνο PNA συσκευές βλέπω. Γενικά, επειδή τους είχα στείλει και email πριν 2 μήνες, το προϊόν το προσφέρουν μόνο μέσω του Android Market, άρα φυσικά εμείς με την επίσημη οδό δε μπορούμε να το έχουμε. Άλλαξε κάτι;

 

Αν θυμαμαι καλα γιατι εχει περασει και ένας χρονος περιπου ,νομιζω πως το αγόρασα μεσω Navigon Fresh εγκατέστησε το στον υπολογιστή σου και κοίτα μήπως σου δίνει επιλογη αγορας χαρτών.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν 5 μέρες 299 ... scroutz it! (A ισχύει οτι τα οι νέες version των android θα χρειάζονται 512 RAM o.O?????? αρα την πατήσαμε!?!?!?!?!?!?!?

 

Φαντάσου πως η 2.2 χρησιμοποιεί περίπου 60mb ram οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να απαιτεί κάποια καινούργια έκδοση 512.

Εκεί που θα υπάρχει πρόβλημα είναι στα καινούργια παιχνίδια που ήδη υπάρχουν κάποια που χρειάζονται 512mb για να τρέξουν.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου πως η 2.2 χρησιμοποιεί περίπου 60mb ram οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να απαιτεί κάποια καινούργια έκδοση 512.

Εκεί που θα υπάρχει πρόβλημα είναι στα καινούργια παιχνίδια που ήδη υπάρχουν κάποια που χρειάζονται 512mb για να τρέξουν.

 

Βασικά διάβασα κάτι τέτοιο αλλα οχί αυτό το άρθρο

Edited by theodorgi1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά διάβασα κάτι τέτοιο αλλα οχί αυτό το άρθρο

 

Αυτό το κείμενο γράφτηκε την 1η ιουλίου του '10 και αναφέρει την 3.0 ως ginggerbread. Κοινώς είναι μ@κ@κιες από την αρχή ως το τέλος... :)

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

o.O δεν είχα προσέξει πότε γράφτηκε!! Ελπίζω να έχεις δίκιο!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξήσουμε την εικονική μνήμη παρεμπιπτόντως;!
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα γιατι εχει περασει και ένας χρονος περιπου ,νομιζω πως το αγόρασα μεσω Navigon Fresh εγκατέστησε το στον υπολογιστή σου και κοίτα μήπως σου δίνει επιλογη αγορας χαρτών.

 

Α, οκ, ναι, πριν 1 χρόνο ήταν διαθέσιμο και στο Market σαν trial 30 ημερών και όταν έληγε μπορούσες να το αγοράσεις. Τώρα υπάρχει στο Market μόνο σαν paid εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,από την εμπειρία σας,και για να γλυτώσω μερικές δοκιμές,ποιο battery saver app είναι το πιο αποδοτικό?Επίσης,όταν κατεβάζω κάποιο app από το android market,πώς επιλέγω αν αυτό θα αποθηκευτεί στη μνήμη του τηλεφώνου ή στο memory card?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,από την εμπειρία σας,και για να γλυτώσω μερικές δοκιμές,ποιο battery saver app είναι το πιο αποδοτικό?Επίσης,όταν κατεβάζω κάποιο app από το android market,πώς επιλέγω αν αυτό θα αποθηκευτεί στη μνήμη του τηλεφώνου ή στο memory card?

 

Για την μπαταρία σου προτείνω να μην κάνεις τιποτα , μείωσε οσο γινεται την φωτηνότητα και μην ξεχνας wifi bt gps γιατι τρώνε ενέργεια.

 

Δυστυχώς δε μπορείς να κανεις επιλογή ολες οι εφαρμογές κάνουν εγκατάσταση στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα μνήμης , αυτη η επιλογή είναι διαθέσιμη στην 2.2 έκδοση του android .

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία σου προτείνω να μην κάνεις τιποτα , μείωσε οσο γινεται την φωτηνότητα και μην ξεχνας wifi bt gps γιατι τρώνε ενέργεια.

 

Δυστυχώς δε μπορείς να κανεις επιλογή ολες οι εφαρμογές κάνουν εγκατάσταση στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα μνήμης , αυτη η επιλογή είναι διαθέσιμη στην 2.2 έκδοση του android .

 

..σίγουρα?Γιατί εχω διαβάσει ότι κάποια battery saving apps σταλήθεια δουλεύουν..το bt τι είναι?Επίσης,η φωτεινότητα έχει μόνο τρία levels??

Link to comment
Share on other sites

..σίγουρα?Γιατί εχω διαβάσει ότι κάποια battery saving apps σταλήθεια δουλεύουν..το bt τι είναι?Επίσης,η φωτεινότητα έχει μόνο τρία levels??

 

Δεν έχεις παρα να δοκιμάσεις :D

 

Bt= bluetooth

 

Μπορεις να ελέγχεις την φωτεινότητα με κάποιο widgets αλλα για να μην γεμίσεις απο αυτά προτείνω το mysettings pro εμένα τουλάχιστο με έσωσε .

Link to comment
Share on other sites

99,9% κάτι δεν πήγε καλά κατά την αναβάθμιση που έκανες σε 2.1.

Δεν λεω πως έκανες εσύ κάτι λάθος, αλλά κι εγώ με την αναβάθμιση που

έκανα σε 2.1 (ανεπίσημα) το κινητό έκανες διαρκώς επανεκκινήσεις..

Ο Jerpelea στους XDA είχε ανεβάσει μια Γερμανική έκδοση της 2.1 την

οποία χρησιμοποίησα και το κινητό ήρθε ξανά στα καλά του. Μετά μέσω του

κόλπου με το SEUS το ελληνοποίησα και τα πάντα λειτουργούν ρολόι.

Για μενα προσπάθησε για αντικατάστηση όλης της συσκευής (άλλο ΙΜΕΙ),

διαφορετικά πάρτο στα χέρια σου και αν θες να ψάξω για το αρχείο που σου λεω

να κάνεις μια δοκιμή τουλάχιστον. Πίστεψέ με κι εγώ το κινητό ξεγραμμένο το είχα

μέχρι τη στιγμή που βρήκα αυτή την έκδοση.

 

Μα το πρόβλημα δεν εμφανίστηκε αμέσως μετά την αναβάθμιση σε 2.1. όλα πήγαιναν καλά, έκανα ξανά το root, πέρασε ένας μήνας και μετά εντελώς ξαφνικά έκλεισε. Δεν είχα πρόβλημα με επανεκκινήσεις πιο πριν ακόμα και με την Nordic Generic.

Όσο για τη συσκευή που την πηγαίνω στο service μου έχουν αλλάξει μέχρι στιγμής 2 φορές το ΙΜΕΙ. Κάνουν δηλαδή μου λένε αντικατάσταση όλου του εσωτερικού του τηλεφώνου και μου ξαναβάζουν τα δικά μου πλαστικά και την οθόνη μου κλπ.

Και τις δύο φορές που ήρθε το κινητό από το service δεν είχε περασμένη την Nordic, αλλά της Sony την rom και θα έπρεπε να έχει ελεγχθεί, να έχει έρθει στα χέρια μου διορθωμένο και να λειτουργεί άψογα κάτι που δεν έχει γίνει.

Γι'αυτό τους ζήτησα αντικατάσταση με καινούρια συσκευή και όχι επιδιορθωμένο το δικό μου τηλέφωνο. Αυτό όμως δεν το δέχονται....

Μου είπαν αυτήν την εβδομάδα θα το έχω. Για να δούμε...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία σου προτείνω να μην κάνεις τιποτα , μείωσε οσο γινεται την φωτηνότητα και μην ξεχνας wifi bt gps γιατι τρώνε ενέργεια.

 

Δυστυχώς δε μπορείς να κανεις επιλογή ολες οι εφαρμογές κάνουν εγκατάσταση στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα μνήμης , αυτη η επιλογή είναι διαθέσιμη στην 2.2 έκδοση του android .

 

Το setcpu αν το σετάρει σωστά μπορεί να τον βοηθήσει κάπως στο θέμα της μπαταρίας (φυσικά θα πρέπει να το αγοράσει και να κάνει root το κινητό).

 

Οσο για το GPS, δεν μου τρώει μπαταρία όσο δεν χρησιμοποιώ κάποιο app που να το αξιοποιώ, είναι μονίμως on..

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα αυτη τη ρομ 2.2.1 απο xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10334436#post10334436 και το κινητό πραγματικά πετάει!!!! Αλλη φάση, ασε που στα benchmarks έρχεται κορυφαίο μετά το droidx:-)
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα αυτη τη ρομ 2.2.1 απο xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10334436#post10334436 και το κινητό πραγματικά πετάει!!!! Αλλη φάση, ασε που στα benchmarks έρχεται κορυφαίο μετά το droidx:-)

 

Ε ναι , η μοναδική και πιο αξιόλογη ROM που υπάρχει για το x10i αλλά τι να το κάνεις χωρίς βιντεοκάμερα και με την φωτογραφική να τραβάει χαμηλής ποιότητας φωτογραφίες...? Για κάποιους είναι σημαντικό ... :rolleyes:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Για τη ενημέρωση και την καταπολέμηση της παραπληροφόρησεις αν θέλετε να βάλετε Rom 2.2 η καλύτερη είναι αυτή μακράν.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=945264

([ROM] CM 6.1.3 V4.5.7 with Camcorder [19-03-11] [Tweaked+Theme+Extras])

 

Δεν εχει απολύτως κανένα πρόβλημα και το video recording παίζει κανονικά όπως και η φωτογραφική. Είναι πιο σταθερή από 2.1, πιο γρήγορη και φυσικα είναι 2.2.

 

P.S το μηνανημα που κρατάτε στα χέρια δεν ειναι κινητό. Είναι ένας υπολογιστής που τρέχει linux. Free your minds FREE X10

Edited by xterm
Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχει κανείς το χρόνο να φτιαξει εναν οδηγό να βαλουμε την 2.2.1 rom με απλά λογια;στο xda γίνεται χαμος.:(
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Για τη ενημέρωση και την καταπολέμηση της παραπληροφόρησεις αν θέλετε να βάλετε Rom 2.2 η καλύτερη είναι αυτή μακράν.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=945264

([ROM] CM 6.1.3 V4.5.7 with Camcorder [19-03-11] [Tweaked+Theme+Extras])

 

Δεν εχει απολύτως κανένα πρόβλημα και το video recording παίζει κανονικά όπως και η φωτογραφική. Είναι πιο σταθερή από 2.1, πιο γρήγορη και φυσικα είναι 2.2.

 

P.S το μηνανημα που κρατάτε στα χέρια δεν ειναι κινητό. Είναι ένας υπολογιστής που τρέχει linux. Free your minds FREE X10

 

Το ShootMe λειτουργεί? Το CamScanner? :blink:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχει κανείς το χρόνο να φτιαξει εναν οδηγό να βαλουμε την 2.2.1 rom με απλά λογια;στο xda γίνεται χαμος.:(

 

Μετα απο πολυ αγχος τα ΚΑΤΑΦΕΡΑ :D :D θα το λιωσω τωρα να δω πως παει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Το ShootMe λειτουργεί? Το CamScanner? :blink:

Κοιτάξτε ότι έχω δοκιμάσει δουλευει εκτος από το barcode scanner τώρα γι αυτά ειλικρινά δε γνωρίζω

Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχει κανείς το χρόνο να φτιαξει εναν οδηγό να βαλουμε την 2.2.1 rom με απλά λογια;στο xda γίνεται χαμος.:(

 

 

Οποιος το κανει αυτο σωζει!

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...