Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μην έχετε αυταπάτες ότι καταφέραμε κάτι εμείς. Εμέις το πολύ πολύ να αγοράζαμε σε κανα 3μηνο το Arc σαν μα***ες. Απλά δε θέλανε να αφήσουν το xperia στα χέρια τον xda.

 

ακριβως..... long live XDA

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός χ10 και εδώ και 2 εβδομάδες έχω αναβάθμιση σε 2.1 αλλά έχω τα εξής προβλήματα 1) πλέoν πατώντας το κουμπί της απενεργοποίησης δεν κλειδώνει όπως με την προηγούμενη έκδοση ούτε απενεργοποιείται η οθόνη αλλά πρέπει να περιμένω τον χρόνο που έχω ορίσει ελάχιστο δεύτερα 2) ξαφνικά βλέπω να ενεργοποιούνται μόνες τους διάφορες εφαρμογές με πιο συνηθισμένη την εφορμογη mediascapeκαι 3) ενώ είχα στην προηγούμενη έκδοση το πρόγραμμα πλοήγησης motonav το οποίο δεν ανοίγει ενώ υπάρχει στην sd
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα!

Επίσημη αναβάθμιση σε Gingerbread από την Sony Ericsson.

http://blogs.sonyericsson.com/products/2011/03/25/update-on-xperia%E2%84%A2-x10/

 

 

Μας τα έχει ζαλίσει η SE άse που δε την χρειαζόμαστε , αν δεν δώ με τα ίδια μου τα μάτια δε πιστεύω λέξη για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μας τα έχει ζαλίσει η SE άse που δε την χρειαζόμαστε , αν δεν δώ με τα ίδια μου τα μάτια δε πιστεύω λέξη για αναβάθμιση.

 

Εγώ βασικά δεν έχω καταλάβει τη βαρύτητα του συγκεκριμένου blog...δεν θα βγει επίσημη ανακοίνωση σχετικά δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά δεν έχω καταλάβει τη βαρύτητα του συγκεκριμένου blog...δεν θα βγει επίσημη ανακοίνωση σχετικά δλδ?

 

Από το συγκεκριμένο blog έχουν βγει και σχεδόν όλες οι υπόλοιπες ανακοινώσεις σχετικά με αναβαθμίσεις κτλπ.

 

Όσο για την βαρύτητα του, είναι το official blog της se, οπότε είναι όσο πιο έγκυρο και επίσημο γίνεται.

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτήν για περίπου 2 εβδομάδες χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα.

[Cyanogen6.1.3]gingerbread[v01] - Camcorder Fix - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=947613

 

Παίζουν όλα και το κινητό πετάει!

τι εχουμε με αυτη απο free ram και χωρο για προγ/τα?

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αλλα πρεπει να εχει απαντηθει παλαιοτερα. Θυμηστε μου υπαρχει απλως dual touch που χρησιμοποιειται σε browser και παιχνιδια ή εχει δημιουργηθει και κατι καλυτερο;
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Μας τα έχει ζαλίσει η SE άse που δε την χρειαζόμαστε , αν δεν δώ με τα ίδια μου τα μάτια δε πιστεύω λέξη για αναβάθμιση.

 

Από τη στιγμή που το ανακοινώσαν δε βλέπω γιατί να μη το πιστέψω.

 

ακριβως..... long live XDA
Εννοείται. Αλλιώς σιγά μην ασχολουντουσαν.

 

παιδιά καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός χ10 και εδώ και 2 εβδομάδες έχω αναβάθμιση σε 2.1 αλλά έχω τα εξής προβλήματα 1) πλέoν πατώντας το κουμπί της απενεργοποίησης δεν κλειδώνει όπως με την προηγούμενη έκδοση ούτε απενεργοποιείται η οθόνη αλλά πρέπει να περιμένω τον χρόνο που έχω ορίσει ελάχιστο δεύτερα 2) ξαφνικά βλέπω να ενεργοποιούνται μόνες τους διάφορες εφαρμογές με πιο συνηθισμένη την εφορμογη mediascapeκαι 3) ενώ είχα στην προηγούμενη έκδοση το πρόγραμμα πλοήγησης motonav το οποίο δεν ανοίγει ενώ υπάρχει στην sd

Αυτά που αναφέρεις ειναι προβλήματα που στο παρελθόν έχουν αναφερθεί σε αναβαθμήσεις που δεν έχουν καθήσει σωστά. Μήπως θα έπρεπε να ξαναδοκιμάσεις μέσω SEUS να κάνεις reload του software του κινητού (αφού πάρεις backup κλπ) μήπως έτσι λυσεις τα προβλήματα;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα αυτη τη rom(Cyanogen6.1.3 gingerbread[v01] - Camcorder Fix) αλλα στην καμερα δεν εχει zoom υπαρχει καποιο προγραμμα ή κατι που μπορει να γινει ...?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν 720p full working. Όλες οι custom 2.2 τραβάνε hd. SE FWS!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=945264 καλημερα μπορεις να τσεκαρεις αυτο κ να μου πεις αν ειναι οκ ?κ κατι ακομα κατω λεει Latest Updates: εχει ενα link το εχω κατεβασει να το κανω κ αυτο εγκατασταση ? αν ναι πως? στο xrecovery πρωτα εγκατασταση την rom.zip κ μετα το update.zip ? κ στο τελος reboot.....

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=945264 καλημερα μπορεις να τσεκαρεις αυτο κ να μου πεις αν ειναι οκ ?κ κατι ακομα κατω λεει Latest Updates: εχει ενα link το εχω κατεβασει να το κανω κ αυτο εγκατασταση ? αν ναι πως? στο xrecovery πρωτα εγκατασταση την rom.zip κ μετα το update.zip ? κ στο τελος reboot.....

 

 

κανεις μετα εγκατασταση το Update v052 και λειτουργει 720....

Εγω ομως τραβηξα λιγο βιντεο, και μου εκλεισε το κινητο.... :(

παντως φαινεται να λεοτουργει.

 

Ξερει κανεις γτ δεν μπορω να κανω επαναφορα της επαφες μου?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως κάνουμε video κλήση στο x10 ? δε μπορώ να βρω καν την επιλογή για την video κλήση και επίσης δε μπορώ ούτε να δεχτω !
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως κάνουμε video κλήση στο x10 ? δε μπορώ να βρω καν την επιλογή για την video κλήση και επίσης δε μπορώ ούτε να δεχτω !

 

Δεν εχει video κληση!

Link to comment
Share on other sites

Eιλικρινής απορία, ποιός κάνει videoκλήσεις; ...

Είχα πριν το P1i το οποίο είχε front κάμερα, ποτέ δεν έκανα μία (1) κλήση video.. πραγματικά δεν με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο feature..

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος φιλος να κανει καποιον οδηγο για να βαλουμε και εμεις οι ασχετοι custom rom;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Eιλικρινής απορία, ποιός κάνει videoκλήσεις; ...

Είχα πριν το P1i το οποίο είχε front κάμερα, ποτέ δεν έκανα μία (1) κλήση video.. πραγματικά δεν με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο feature..

 

Το οτι δεν κάνεις εσύ videoκλήση ή οτιδήποτε άλλο στην ζωή σου, δεν σημαίνει οτι κανείς άλλος δεν το κάνει. Έτσι δεν είναι;

Τώρα στην ουσία, videoκλήση δεν σημαίνει απαραίτητα και μπροστινή κάμερα, όποιος είναι ψαγμένος θα καταλάβει οτι η κλήση αυτή πολλές φορές έχει ποιο πολύ νόημα με την πίσω για να δείξουμε σε κάποιον κάτι που βλέπουμε και όχι απαραίτητα την φάτσα μας. Γι'αυτό και υπάρχουν πάρα πολλές συσκευές στην αγορά (smartphone και μη) που έχουν βιντεοκλήση χωρίς μπροστινή κάμερα.

 

Ας ελπίσουμε οτι στο μέλλον με κάποιο τρόπο έστω και με 3rd party application να προστεθεί αυτή η λειτουργία. Από οτι ξέρω το μόνο android με βιντεοκλήση πρέπει να είναι το Samsung Galaxy S.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν κάνεις εσύ videoκλήση ή οτιδήποτε άλλο στην ζωή σου, δεν σημαίνει οτι κανείς άλλος δεν το κάνει. Έτσι δεν είναι;

Τώρα στην ουσία, videoκλήση δεν σημαίνει απαραίτητα και μπροστινή κάμερα, όποιος είναι ψαγμένος θα καταλάβει οτι η κλήση αυτή πολλές φορές έχει ποιο πολύ νόημα με την πίσω για να δείξουμε σε κάποιον κάτι που βλέπουμε και όχι απαραίτητα την φάτσα μας. Γι'αυτό και υπάρχουν πάρα πολλές συσκευές στην αγορά (smartphone και μη) που έχουν βιντεοκλήση χωρίς μπροστινή κάμερα.

 

Ας ελπίσουμε οτι στο μέλλον με κάποιο τρόπο έστω και με 3rd party application να προστεθεί αυτή η λειτουργία. Από οτι ξέρω το μόνο android με βιντεοκλήση πρέπει να είναι το Samsung Galaxy S.

 

Υπο αυτη την εννοια τοτε , ναι εχει. με εφαρμογη γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν κάνεις εσύ videoκλήση ή οτιδήποτε άλλο στην ζωή σου, δεν σημαίνει οτι κανείς άλλος δεν το κάνει. Έτσι δεν είναι;

Τώρα στην ουσία, videoκλήση δεν σημαίνει απαραίτητα και μπροστινή κάμερα, όποιος είναι ψαγμένος θα καταλάβει οτι η κλήση αυτή πολλές φορές έχει ποιο πολύ νόημα με την πίσω για να δείξουμε σε κάποιον κάτι που βλέπουμε και όχι απαραίτητα την φάτσα μας. Γι'αυτό και υπάρχουν πάρα πολλές συσκευές στην αγορά (smartphone και μη) που έχουν βιντεοκλήση χωρίς μπροστινή κάμερα.

 

Ας ελπίσουμε οτι στο μέλλον με κάποιο τρόπο έστω και με 3rd party application να προστεθεί αυτή η λειτουργία. Από οτι ξέρω το μόνο android με βιντεοκλήση πρέπει να είναι το Samsung Galaxy S.

Videoκλήση με τη κλασσική έννοια σημαίνει front camera. Και γενικά σαν έννοια ειναι απαξιωμένη (απόδειξη ότι δεν είναι κάτι καινούργιο, πολλά κινητά και όχι smartphones την είχαν τη front camera και παρόλα αυτά η υπηρεσία δεν προχώρησε). Εξου η απορία.

 

Υπάρχουν όμως εφαρμογές που επιτρέπουν τη χρήση της κανονικής κάμερας για να κάνεις αυτό που περιγράφεις. Και υπό αυτή την έννοια ουσιαστικά το X10 το παρέχει.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Videoκλήση με τη κλασσική έννοια σημαίνει front camera. Και γενικά σαν έννοια ειναι απαξιωμένη (απόδειξη ότι δεν είναι κάτι καινούργιο, πολλά κινητά και όχι smartphones την είχαν τη front camera και παρόλα αυτά η υπηρεσία δεν προχώρησε). Εξου η απορία.

 

Υπάρχουν όμως εφαρμογές που επιτρέπουν τη χρήση της κανονικής κάμερας για να κάνεις αυτό που περιγράφεις. Και υπό αυτή την έννοια ουσιαστικά το X10 το παρέχει.

 

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ μερικές εφαρμογές γιατί ειλικρινά δεν μπορώ να βρω στο μαρκετ; Δεν μιλάω για fring και skype, εννοώ να επιλέγω να καλώ κάποιον από την λίστα των επαφών μου και να περνάει όχι μέσο data αλλά σαν λεπτά βιντεοκλήσεων μιας και έχω συμβόλαιο που έχει και λεπτά για βιντεοκλήσεις.

Μιλάω για videocall και όχι videochatting.

Σ'ευχαριστώ.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...