Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια σκεφτομαι να αγορασω απο το birdphone το κινητο. αυτο λογικα θα εχει απο το εργοστασιο την 1.6 σωστα; εγω που θελω να εχω skype ομως χρειαζομαι 2.2 και πανω ,σωστα; υπαρχει επισημη εκδοση froyo για το κινητο ή θα παρει απευθειας αναβαθμιση το καλοκαιρι σε 2.3; ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω απο το birdphone το κινητο. αυτο λογικα θα εχει απο το εργοστασιο την 1.6 σωστα; εγω που θελω να εχω skype ομως χρειαζομαι 2.2 και πανω ,σωστα; υπαρχει επισημη εκδοση froyo για το κινητο ή θα παρει απευθειας αναβαθμιση το καλοκαιρι σε 2.3; ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Λογικά θα έχει την 2.1. Την 2.2 ξέχασέ την (τουλάχιστον επίσημα) μια και πάμε

όπως ανέφερες απευθείας στην 2.3.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει την 2.1. Την 2.2 ξέχασέ την (τουλάχιστον επίσημα) μια και πάμε

όπως ανέφερες απευθείας στην 2.3.

 

μαλιστα δηλαδη αν θελω skype θα παιζει και με την 2.1 ε; προσωπικα την εχεις χρησιμοποιησει την εφαρμογη παιζει απροβληματιστα; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Αρχές Μαίου θα πάρω το πρώτο μου smartphone. Ενώ στην αρχή ενθουσιάστηκα με το galaxy ace που είναι καινούριο μοντέλο, στην συνέχεια συγκρίνοντάς το με άλλα με χάλασε η ανάλυση της οθόνης του και η λήψη βίντεο.

Αν πάρω το Χ10 που έχει σαφώς καλύτερα χαρακτηριστικά στην ίδια τιμή θα είμαι εντάξει?

Το android 2.3 που λέτε ότι θα κυκλοφορήσει και θα μπαίνει στην συσκευή ποιες λειτουργίες τουτηλεφώνου βελτιώνει?

Όπως καταλαβαίνετε σαν αρχάριος δεν έχω και τρελές απαιτήσεις από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια απορια: Η αναβαθμιση για το pinch zoom εχει ερθει σε κανεναν; Εγω εκανα αναζητηση για νεο λογισμικο και μεσω wi-fi απευθειας απο το κινητο και μεσω του laptop με το SEUS και με το PC Companion και ολα μου λενε οτι εχω το νεοτερο λογισμικο. Τι γινεται; Μπας και ερχεται μαζι με την 2.3 το καλοκαιρακι; Συμειωτεον εχω συνδεση Vodafone αν αυτο παιζει ρολο στις αναβαθμισεις...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια απορια: Η αναβαθμιση για το pinch zoom εχει ερθει σε κανεναν; Εγω εκανα αναζητηση για νεο λογισμικο και μεσω wi-fi απευθειας απο το κινητο και μεσω του laptop με το SEUS και με το PC Companion και ολα μου λενε οτι εχω το νεοτερο λογισμικο. Τι γινεται; Μπας και ερχεται μαζι με την 2.3 το καλοκαιρακι; Συμειωτεον εχω συνδεση Vodafone αν αυτο παιζει ρολο στις αναβαθμισεις...

 

μπορείς να μου πείς στις 'Ρυθμίσεις->Σχετικά με το Τηλέφωνο' τι σου λέει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια απορια: Η αναβαθμιση για το pinch zoom εχει ερθει σε κανεναν; Εγω εκανα αναζητηση για νεο λογισμικο και μεσω wi-fi απευθειας απο το κινητο και μεσω του laptop με το SEUS και με το PC Companion και ολα μου λενε οτι εχω το νεοτερο λογισμικο. Τι γινεται; Μπας και ερχεται μαζι με την 2.3 το καλοκαιρακι; Συμειωτεον εχω συνδεση Vodafone αν αυτο παιζει ρολο στις αναβαθμισεις...

 

 

Βονταφον και γω , έχω πάρει την αναβάθμιση εδω και αρκετό καιρό .

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση firmware 2.1-update1

Εκδοση βασικου φασματος 2.0.46

Εκδοση kernel 2.6.29

Αριθμος εκδοσης 2.0.Α.0.504

 

Εχεις παλιο baseband.

Κανονικα το seus θα πρεπει να σου εμφανιζει οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβθμιση

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση firmware 2.1-update1

Εκδοση βασικου φασματος 2.0.46

Εκδοση kernel 2.6.29

Αριθμος εκδοσης 2.0.Α.0.504

 

 

Εγώ έχω :

 

Έκδοση βασικού φάσματος 2.1.54 και αριθμός έκδοσης 2.1.α.0.435••••••

Οπότε γι αυτό.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω :

 

Έκδοση βασικού φάσματος 2.1.54 και αριθμός έκδοσης 2.1.α.0.435••••••

Οπότε γι αυτό.....

 

το baseband(βασικό φάσμα) 2.1.54 έχει τον προ τελευταίο kernel μέσα που έχει κανονικά dual-touch

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα δηλαδη αν θελω skype θα παιζει και με την 2.1 ε; προσωπικα την εχεις χρησιμοποιησει την εφαρμογη παιζει απροβληματιστα; ευχαριστω

 

Αν και καθυστερημένα.. :p

Το Skype μπορεί να εγκατασταθεί από την έκδοση 2.1 και πάνω...

Λογικά δεν θα έχεις προβλήματα αν το περάσεις, αν δεν παραφορτώσεις το

κινητό με εφαρμογές που θα το κάνουν αργό σε απόκριση (μερικές φορές).

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει για να σου πω κάτι σίγουρο όμως...

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧPERIA 10 ΕΧΕΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ SMARTPHONE, ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΕΙΣ ΤΙΣ ΑΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΟΥ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ (ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ).ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΚΙΝΗΤΟ.ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ,ΤΟ ΞΑΝΑΝΟΙΞΑ,ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,SIM ΚΑΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ...ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ (ΕΠΕΙΔΗ ΞΑΝΑΕΙΧΑ) Η SONY ERIKSSON ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΣΕ TOUCHPHONE ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧPERIA 10 ΕΧΕΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ SMARTPHONE, ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΕΙΣ ΤΙΣ ΑΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΟΥ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ (ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ).ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΚΙΝΗΤΟ.ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ,ΤΟ ΞΑΝΑΝΟΙΞΑ,ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,SIM ΚΑΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ...ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ (ΕΠΕΙΔΗ ΞΑΝΑΕΙΧΑ) Η SONY ERIKSSON ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΣΕ TOUCHPHONE ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

 

Καλώς ήρθες στο forum

1: Μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζει.

2: Κοίτα μην "τρέχει" καμία στο παρασκήνιο και σου τρώει την μπαταρία

3: Αν είσαι σίγουρος ότι όλα τα έχεις σωστά ριθμησμενα (Bluetooth, WiFi, εφαρμογές) επιχείρησε να κανείς αναβάθμιση. (Με τη προϋπόθεση ότι συνεχίζει να κολλάει)

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧPERIA 10 ΕΧΕΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ SMARTPHONE, ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΕΙΣ ΤΙΣ ΑΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΟΥ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ (ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ).ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΚΙΝΗΤΟ.ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ,ΤΟ ΞΑΝΑΝΟΙΞΑ,ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,SIM ΚΑΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ...ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ (ΕΠΕΙΔΗ ΞΑΝΑΕΙΧΑ) Η SONY ERIKSSON ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΣΕ TOUCHPHONE ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

 

 

Μήπως να έκανες καμιά βόλτα απο το service της se η απο εκει που το πήρες τελος πάντων ώστε να σου πουν τι τρέχει γιατί μας κούφανες :), οσο αφορά την μπαταριά 2 μερες βγάζω άνετα και δε ξέρω κανένα smart phone που να έχει αξιόλογη μπαταρία , για τα κολλήματα που λες δεν μου εχει συμβεί , γίνε ποιό συγκεκριμένος καθε πότε τα παρουσιάζει .

Ξαναφλάσαρε την τελευταία έκδοση μέσω SEUS αν δεν ξεκινήσει πήγαινε το στο service.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧPERIA 10 ΕΧΕΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ SMARTPHONE, ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΕΙΣ ΤΙΣ ΑΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΟΥ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ (ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ).ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΚΙΝΗΤΟ.ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ,ΤΟ ΞΑΝΑΝΟΙΞΑ,ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,SIM ΚΑΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ...ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ (ΕΠΕΙΔΗ ΞΑΝΑΕΙΧΑ) Η SONY ERIKSSON ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΣΕ TOUCHPHONE ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.
Από αυτά που λες :

α. Θα μπορούσε όντως η συσκευή να παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα όμως

β. πιθανό επισης είναι να έχεις κάποιο process που είναι persistent και έτσι τρώει cpu, άρα μπαταρία, για αυτό

γ. στο Market βρες το Spare parts, κάνε το install και δες τι συμβαίνει (υπάρχουν οδηγίες για το πως, αν χρειάζεσαι βοήθεια, εδώ είμαστε).

 

Σε κάθε περίπτωση, και όντας χρήστης πριν του P900 για 4 χρόνια και του P1i για άλλα 3 1/2 μάλλον θα διαφωνήσω μαζί σου για τα περί αξιοπιστίας της SE σε θέματα smartphones...και η εμπειρία μου ως τώρα με το X10i συνεχίζει τη παράδοση :)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧPERIA 10 ΕΧΕΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ SMARTPHONE, ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΕΙΣ ΤΙΣ ΑΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΟΥ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ (ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ).ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΚΙΝΗΤΟ.ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ,ΤΟ ΞΑΝΑΝΟΙΞΑ,ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,SIM ΚΑΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ...ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ (ΕΠΕΙΔΗ ΞΑΝΑΕΙΧΑ) Η SONY ERIKSSON ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΣΕ TOUCHPHONE ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

 

Ένα άλλος σημαντιικός παράγωντας είναι και το σήμα της περιοχής. Εγώ όταν είμαι στο γραφείο που δεν έχω προβληματικό σήμα, η μπαταρία με βγάζει με το ζώρι μία ημέρα. Όταν είμαι σε περιοχή με καλό σήμα για όλη την ημέρα και με την ήδια ακριβώς χρήση, το βράδυ έχω περίπου την μισή. Επίσης φοράει και την έκδοση 2.1. Όταν μπει η 2.3, θα ανέβει ακόμα περισσότερο η απόδοση της μπαταρίας γιατί θα γίνεται πολύ καλύτερη διαχείρηση.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

να ζητήσω μια χάρη...? Κυκλοφόρησα την version 3 του Elemental Theme μου. Στο παρόν forum βέβαια δεν έχει γίνει ακόμα η ανανέωση του thread αλλά στους xda είναι πανέτοιμο.

 

Επειδή είναι η πρώτη φορά που φτιάχνω το update.zip για xRecovery μόνος μου δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύει σωστά , αν και το δοκίμασα σε μένα και φαίνεται εντάξει. Υπάρχει λοιπόν κάποιος ενδιαφερόμενος να δοκιμάσει το πειραματικό update.zip μου? ...Κοινώς να γίνει beta-tester?

 

Απαραίτητες προϋποθέσεις να είναι σε Stock 2.1 Rachael ROM , έκδοση firmware 2.1.Α.0.435 και Baseband 1.2.54.

Όποιος θέλει ας μου στείλει pm είτε εδώ είτε στους xda για να του στείλω το link να δοκιμάσει.

 

ElementaL Theme @xda-developers

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλό Πάσχα!

Μια πολύ σημαντική ερώτηση: πώς γίνεται να πάρει το κινητό ιντερνετ απο το pc ,με οποιονδήποτε ασύρματο ή ενσύρματο τρόπο?Μιλάμε για android 2.1 πάντα...δοκίμασα με usb και με ad-hoc αλλά χωρίς αποτέλεσμα..

 

Ρε παιδιά,κανείς δεν έχει πάρει internet στο κινητό από το pc??Είναι δυνατόν??

Ή λόγω των ημερών δεν έχουμε πολύ κίνηση στο forum? :P

Edited by ted_rossi
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για internet sharing, λειτουργία που θα βρεις στο λειτουργικό σύστημα του υπολογιστή σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για internet sharing, λειτουργία που θα βρεις στο λειτουργικό σύστημα του υπολογιστή σου.

 

Ασύρματα λες?Ή με το usb?Γιατί το έχω ενεργοποιήσει αυτό,αλλά χωρίς αποτέλεσμα..εσύ το έχεις κάνει έτσι και δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα τη 2.2.1 του Achotjan αλλα δεν εχω ελληνικο λεξικο.ελληνικο πληκτρολογιο εχω αλλα t9 οχι .τι να κανω?υπαρχει τροπος να αλλαξω την ενδειξη της μπαταριας να μην εχω το κυκλακι με το ποσοστο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...