Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και επίσημα απο το σάιτ της sony ericsson

 

Το Android 2.3 θα είναι σύντομα διαθέσιμο για Xperia™ X10

Στο τέλος του δεύτερου ή κατά την έναρξη του τρίτου τριμήνου, το λογισμικό Android 2.3 θα είναι διαθέσιμο για τηλέφωνα Xperia™ X10 χωρίς προσαρμογές. Αυτή η αναβάθμιση θα είναι διαθέσιμη μόνο μέσω του PC Companion.

Tο συνολικό φάσμα εμπειριών που προσφέρει το λογισμικό δεν έχει ολοκληρωθεί. Θα ακολουθήσουν περισσότερες πληροφορίες λίγο πριν από την κυκλοφορία του.

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...και επίσημα απο το σάιτ της sony ericsson

 

Το Android 2.3 θα είναι σύντομα διαθέσιμο για Xperia™ X10

Στο τέλος του δεύτερου ή κατά την έναρξη του τρίτου τριμήνου, το λογισμικό Android 2.3 θα είναι διαθέσιμο για τηλέφωνα Xperia™ X10 χωρίς προσαρμογές. Αυτή η αναβάθμιση θα είναι διαθέσιμη μόνο μέσω του PC Companion.

Tο συνολικό φάσμα εμπειριών που προσφέρει το λογισμικό δεν έχει ολοκληρωθεί. Θα ακολουθήσουν περισσότερες πληροφορίες λίγο πριν από την κυκλοφορία του.

:up::clap::clap::up:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εγω που πηρα τηλ. το πρωι στο sony ericsson στο τμημα για xperia μου ειπαν οτι..δεν εχουν καμια ενημερωση περι αναβαθμισης 2,2 στο χ10 - 2,3

 

παρολο που επεμενα οτι το διαβασα σε καποιο site καλο τιποτα αυτος απο το τηλ..

 

μα καλα δε το ξερουν ακομα αυτοι που σηκωνουν τα τηλ εκει?

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάρα απο το οτι θα παρει την 2.3, λεω να αλλαξω το χ10 και να παρω το Arc.

Οχι οτι δεν ειναι ευχαριστημενος αλλά έτσι για αλλαγή, το ψιλοβαρέθηκα το χ10.

 

Περα απο αυτο, το ερωτηα ειναι αν το χ10 και το Arc θα παρουν την νεα εκδοση android 3.1????

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάρα απο το οτι θα παρει την 2.3, λεω να αλλαξω το χ10 και να παρω το Arc.

Οχι οτι δεν ειναι ευχαριστημενος αλλά έτσι για αλλαγή, το ψιλοβαρέθηκα το χ10.

 

Περα απο αυτο, το ερωτηα ειναι αν το χ10 και το Arc θα παρουν την νεα εκδοση android 3.1????

 

Κατ' αρχάς δεν το κόβω να το αναβαθμίζουν πέρα από την 2.3.

Βέβαια τα ίδια λέγαμε και για την 2.1 αλλά να που μας διέψευσαν. Τώρα όσον αφορά στην 3.1 που αναφέρεις , έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για tablets.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς δεν το κόβω να το αναβαθμίζουν πέρα από την 2.3.

Βέβαια τα ίδια λέγαμε και για την 2.1 αλλά να που μας διέψευσαν. Τώρα όσον αφορά στην 3.1 που αναφέρεις , έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για tablets.

 

ΕΙχαν γινει συζητησεις επι συζητησεων και για το multitouch και διαφορα αλλα....

Δεν εχουμε παρα μονο να περιμενουμε.

Το κινητο , ακομα και τωρα αν το αγορασει καποιος , ειναι μεσα στην τεχνολογια. Ακομα και με την 2.1 μια χαρα ειναι και πολυ καλυτερα θα ειναι με την 2.3.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς δεν το κόβω να το αναβαθμίζουν πέρα από την 2.3.

Βέβαια τα ίδια λέγαμε και για την 2.1 αλλά να που μας διέψευσαν. Τώρα όσον αφορά στην 3.1 που αναφέρεις , έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για tablets.

Για την 3.0 ισχύει αυτό. Η 3.1 θα είναι και για κινητά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά...πως γίνεται να αποθηκεύουμε τις εφαρμογές στη sd μνήμη γιατί κατεβάζω πολλά και δεν χωράνε στην μνήμη του κινητού. έχω κάνει root μετά δεν ξέρω τι κάνουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μέτά πρέπει να κάνεις app2sd. Δες αυτό αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει σε Χ10.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά...πως γίνεται να αποθηκεύουμε τις εφαρμογές στη sd μνήμη γιατί κατεβάζω πολλά και δεν χωράνε στην μνήμη του κινητού. έχω κάνει root μετά δεν ξέρω τι κάνουμε...

 

δες τον οδηγό που σου δίνει ο zxr δουλεύει κανονικά και σε x10

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά...πως γίνεται να αποθηκεύουμε τις εφαρμογές στη sd μνήμη γιατί κατεβάζω πολλά και δεν χωράνε στην μνήμη του κινητού. έχω κάνει root μετά δεν ξέρω τι κάνουμε...

 

Γιατι να το κανεις αυτο αφου με την αναβάθμηση που θα παρει το χ10, θα ειναι default.

 

τοσο καιρο δηλ. που παιζαμε χωρις την sd, δεν εγινε και τίποτα.

 

Τζαμπα κόπος.

 

Κατ' αρχάς δεν το κόβω να το αναβαθμίζουν πέρα από την 2.3.

Βέβαια τα ίδια λέγαμε και για την 2.1 αλλά να που μας διέψευσαν. Τώρα όσον αφορά στην 3.1 που αναφέρεις , έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για tablets.

 

Android Ice Cream Sandwich

Θα ενοποιήσει όλες τις εκδόσεις του Android αφού θα τρέχει τόσο σε ταμπλέτες όσο και σε κινητά τηλέφωνα

Αρα 3.1 και σε κινητά...!!! :D:D:D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σε οσους εχετε το κινητο .

 

θελω να μου πειτε πως ειναι η οθονη ? Τα χρωματα και η αντιθεση της ?

 

Η αποκριση του κινητου ειναι αμεση στην αφη ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σε οσους εχετε το κινητο .

 

θελω να μου πειτε πως ειναι η οθονη ? Τα χρωματα και η αντιθεση της ?

 

Η αποκριση του κινητου ειναι αμεση στην αφη ?

 

Η οθόνη θεωρώ πως είναι ΑΠΣΙΤΕΥΤΑ καλή,μέχρι και ταινία μπορείς να δεις χωρίς να σε κουράσει..

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι καλη με ωραια χρωματα, αλλα οχι και καμια φοβερη γωνια θεασης (οχι τιποτε δραματικο αλλα οχι και AMOLED).

 

Η αποκριση ειναι καλη και η "σπιρταδα" του κινητου εξαρταται και εν γενει απο τη ROM που θα φορεσει, οσο και το launcher που θα τρεχει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις το bug, οτι οταν μιλας με 3 ταυτοχρονα, μετα , οταν παραμεινεις μονο με εναν συνομιλητη, ακουγεται ο ηχος της αναμονης στον αλλον, το μπιπ?
Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις το bug, οτι οταν μιλας με 3 ταυτοχρονα, μετα , οταν παραμεινεις μονο με εναν συνομιλητη, ακουγεται ο ηχος της αναμονης στον αλλον, το μπιπ?

 

Σπάνια με σκέφτεται άνω του ενός ατόμου την ίδια στιγμή! :lol: :p

Υποστηρίζει συγχώνευση κλήσης το ελληνικό δίκτυο κινητής , και αν ναι ποιο?

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω με εναν.... με παιρνουν τηλεφωνο και παταω να μιλαμε ολοι μαζι...

δεν καταλαβαινω γιατι ρωτας.

χρονια γινεται αυτο, με vodafone ειμαι αλλα φανταζομαι δεν ειναι θεμα παροχου.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω με εναν.... με παιρνουν τηλεφωνο και παταω να μιλαμε ολοι μαζι...

δεν καταλαβαινω γιατι ρωτας.

χρονια γινεται αυτο, με vodafone ειμαι αλλα φανταζομαι δεν ειναι θεμα παροχου.

 

Ρωτάω προφανώς γιατί αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ! Όταν κάτι δεν το ξέρεις , το ρωτάς και αυτός που ξέρει σου απαντάει για να μάθεις! :)

 

Απλά δεν ήξερα ότι γίνεται και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το "όλοι μαζί" ... Δηλαδή 3 άτομα ταυτόχρονα στην ίδια κλήση ή το να εναλάσεσαι από την μια κλήση στην άλλη θέτοντας κάθε φορά κάποιον σε αναμονή?! Κι εγώ Vodafone έχω (αν και όπως λες δεν νομίζω ότι είναι θέμα παρόχου) οπότε θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω... :O

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω προφανώς γιατί αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ! Όταν κάτι δεν το ξέρεις , το ρωτάς και αυτός που ξέρει σου απαντάει για να μάθεις! :)

 

Απλά δεν ήξερα ότι γίνεται και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το "όλοι μαζί" ... Δηλαδή 3 άτομα ταυτόχρονα στην ίδια κλήση ή το να εναλάσεσαι από την μια κλήση στην άλλη θέτοντας κάθε φορά κάποιον σε αναμονή?! Κι εγώ Vodafone έχω (αν και όπως λες δεν νομίζω ότι είναι θέμα παρόχου) οπότε θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω... :O

 

Μπορεις και εναλλαξ, αλλα οταν μιλας εναν και σε παρει αλλος,κανεις την εναλλαγη,μετα, υπαρχει η επιλογη ενωσης των κλησεων, και μιλας με ολους.

Απλα, στον πρωτο που σε εχει καλεσει, ακομα και αν κλεισεις τον τριτο, εξακολουθει να ακουγεται ενα μπιπ. Δοκιμασε και πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα....:rolleyes: και το πούλησα....το Χ10

Σε μια βδομάδα, αν οχι αυτή θα έχω στα χέρια μου το

....:D:D:D

 

Θα επανελθω με νεότερα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα....:rolleyes: και το πούλησα....το Χ10

Σε μια βδομάδα, αν οχι αυτή θα έχω στα χέρια μου το

....:D:D:D

 

Θα επανελθω με νεότερα....

 

Αντε καλορίζικο, εγω πάω για νεο τηλέφωνο μόνο αμα το Χ10 λιώσει, καταστραφεί, ανατιναχτεί κ.λ.π. αφού με καλύπτει και με το παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια! ηθελα το χ10 επειδη ειχε 2,1 ασχετο αν αναβαθμιστει...σε 2,3 αποφασισα να παρω το samsung galaxy ace ....μου αρεσε και το εξωτερικο του σχημα κτλπ....και που εχει 2,2 froyo...

 

ομως ακομα δεν επαψα να μου αρεσει και το χ10 οσο το ειχα δει και παλιοτερα σε μαγαζια...

 

τι να παρω.....απο τα δυο...ξερω θα με πατε στους διαψηφισμους.... ως σημερα ηθελα το ace....δε ξερω...

 

φωτο βγαζει καλυτερες το χ10 λετε? ( το samsung εχει καi autofocus...) δε ξερω! βοηθηστε να αποφασισωωωωωωωωωωω

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και εναλλαξ, αλλα οταν μιλας εναν και σε παρει αλλος,κανεις την εναλλαγη,μετα, υπαρχει η επιλογη ενωσης των κλησεων, και μιλας με ολους.

Απλα, στον πρωτο που σε εχει καλεσει, ακομα και αν κλεισεις τον τριτο, εξακολουθει να ακουγεται ενα μπιπ. Δοκιμασε και πες μου.

 

Και η χρεωση πως παει τοτε ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

γεια! ηθελα το χ10 επειδη ειχε 2,1 ασχετο αν αναβαθμιστει...σε 2,3 αποφασισα να παρω το samsung galaxy ace ....μου αρεσε και το εξωτερικο του σχημα κτλπ....και που εχει 2,2 froyo...

 

ομως ακομα δεν επαψα να μου αρεσει και το χ10 οσο το ειχα δει και παλιοτερα σε μαγαζια...

 

τι να παρω.....απο τα δυο...ξερω θα με πατε στους διαψηφισμους.... ως σημερα ηθελα το ace....δε ξερω...

 

φωτο βγαζει καλυτερες το χ10 λετε? ( το samsung εχει καi autofocus...) δε ξερω! βοηθηστε να αποφασισωωωωωωωωωωω

 

Εγω θα προτεινα το x10, εχει πολυ καλή photo, autofocus, και επιλογη για 8-6mp και οχι μονο.

Ειδικα στα 6mp η photo του ειναι απαιχτη, παντα με τα δικά μου δεδομένα.

Περα απο photo, θα πρεπει να κοιτάξεις επεξεργαστή και μνημη και για τα δυο και οποιο ειναι ποιο δυνατο.

X10

CPU 1 GHz Scorpion processor, Adreno 200 GPU, Qualcomm QSD8250 Snapdragon chipset

ACE

800 MHz ARM 11 processor, Adreno 200 GPU, Qualcomm MSM7227 chipset

Μπορείς να δεις και άλλες λεπτομέριες εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...